*

Αποστολέας Θέμα: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ  (Αναγνώστηκε 7061 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria3/4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« στις: Νοέμβριος 14, 2019, 03:45:54 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα όποιος μπορεί να με βοηθήσει σχετικά μ' ένα θέμα καθώς με το ΔΟΑΤΑΠ δε μπορώ να επικοινωνήσω. Έχω πρώτο πτυχίο Φιλολογίας και μετά απο κατατακτήριες φοιτώ στο 3ο έτος του παιδαγωγικού. Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα τελειώσω Ιούνιο 2021. Φέτος ξεκίνησα ένα μεταπτυχιακό πρόγραμμα σχετικό με την εκπαίδευση . Σήμερα όμως κάποιος συναδελφος μου είπε ότι το μεταπτυχιακό μου, που καλώς εχόντων των πραγμάτων θα τελειώσει Φλεβάρη του 2021. δηλαδή νωριτερα απο το πτυχιο του Παιδαγωγικού, θα έχει ισχύ μόνο για το πτυχιο Φιλολογίας. Δηλαδη, αν εγώ σκοπέυω να εργαστώ ως δασκάλα, τη στιγμη που το πτυχιο θα έχει αποκτηθει μετά απο το μεταπτυχιακό, θα φαινομαι δασκάλα χωρις μεταπτυχιακό... Μου ακούγεται λογικό, αλλά ξέρει καποιος αν όντως ισχύει;; Κι αν ισχύει, μήπως να κάνω αναστολή του μεταπτυχιακου έτσι ώστε να το τελειώσω 6 μήνες αφού τελειώσω το παιδαγωγικό. Μ' αυτο τον τρόπο θα ισχύει;; Κάθε πληροφορία πολύτιμη. Ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2019, 03:48:26 μμ από maria3/4 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:32:29 »

Αποσυνδεδεμένος misanofagos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 419
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 14, 2019, 04:12:00 μμ »
Να ισχύει που; Το μτχ στην εκπαίδευση είναι συναφές και με τις δύο ειδικότητες.Δεν έχει σημασία αν προηγείται χρονικά το μάστερ του πτυχίου.

Αποσυνδεδεμένος maria3/4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 14, 2019, 04:15:55 μμ »
Misanofagos το ξέρεις σίγουρα;;; Πώς θα μπορούσα να βεβαιωθώ. Ψάχνοντας, βρηκα μια διαταξη που λέει ότι για μισθολογική αναγνώριση το μεταπρυχιακό οφείλει να έπεται του πτυχίου. Οπότε μηπως αυτό ισχύει και για να προσμετρηθει ως ακαδημαικό κριτηριο. παραθετω το σύνδεσμο https://el.diadikasies.gr/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%BD%CF%8E%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7_%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%80%CF%84%CF%85%CF%87%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%8D_-_%CE%94%CE%B9%CE%B4%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D_%CE%A4%CE%AF%CF%84%CE%BB%CE%BF%CF%85

Αποσυνδεδεμένος math.efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 14, 2019, 06:35:45 μμ »
Καλυτερα κατα την γνωμη μου μην το ψαχνεις και κανε αναστολη να τελειωσεις αργοτερα το μεταπτυχιακο γιατι στην ελλαδα ζουμε...Νομοι που ισχυουν σημερα δεν ισχυουν αυριο και για να μην βρεθεις προ εκπληξεων καποια στιγμη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:32:29 »

Αποσυνδεδεμένος misanofagos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 419
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 14, 2019, 08:27:25 μμ »
Κάνεις παράθεση ακριβώς τι λέει;

Αποσυνδεδεμένος maria3/4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό με παράλληλλες προπτυχιακές σπουδές
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 14, 2019, 09:21:44 μμ »
Κάτοχοι μεταπτυχιακών τίτλων σπουδών ετήσιας τουλάχιστον φοίτησης, για τίτλους που έχουν χορηγηθεί μετά τη λήψη του πτυχίου τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, προωθούνται κατά δύο (2) Μισθολογικά Κλιμάκια (Μ.Κ.) στην κατηγορία που ανήκουν, ενώ οι κάτοχοι διδακτορικού διπλώματος κατά έξι (6) Μ.Κ.  (παρ 3 άρθρο 9 Ν. 4354/2015) .  Η κατάταξη στα Μ.Κ. πραγματοποιείται μόνο όταν το περιεχόμενο των μεταπτυχιακών τίτλων σπουδών είναι συναφές με το αντικείμενο απασχόλησης του υπαλλήλου, όπως προκύπτει από την προκήρυξή της θέσεως κατά την πλήρωσή ή την περιγραφή της θέσης εργασίας από τον οργανισμό της Υπηρεσίας (παρ 3 άρθρο 9 Ν. 4354/2015) .

Αποσυνδεδεμένος misanofagos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 419
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 14, 2019, 09:51:30 μμ »
Συναφές λέει, όχι αν πήρες το μάστερ μετά ή πριν το δεύτερο βασικο.

Το μετά τη λήψη εννοεί ότι μάστερ μπορεί να έχουν μόνο όσοι έχουν πτυχίο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2019, 09:53:46 μμ από misanofagos »

Αποσυνδεδεμένος maria3/4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 14, 2019, 10:47:07 μμ »
{Κάτοχοι μεταπτυχιακών τίτλων σπουδών ετήσιας τουλάχιστον φοίτησης, για τίτλους που έχουν χορηγηθεί μετά τη λήψη του πτυχίου τριτοβάθμιας εκπαίδευσης,} Αναφέρει μετά τη λήψη του πτυχιου τριτοβαθμιας..δε διευκρινίζει όμως ποιο πτυχιο εννοε'ί και τι γινεται στην περίπτωση 2 ή περισσότερων πτυχιων......Ακόμη δεν έμαθα κάτι σαφέστερο...Το ψάχνω..Ρωτησα και συμβουλο επαγγελματικου προσανατολισμου, δεν το ηξερε...Θα προσπαθησω να επικοινωνησω με την πρωτοβαθμια ή το υπουργειο

Αποσυνδεδεμένος Χρῆστος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 09, 2019, 06:41:22 μμ »
Μαρία, έβγαλες κάποια άκρη, εν τέλει; Ρωτάω γιατί σκέφτομαι κι εγώ μετά το μεταπτυχιακό να δώσω κατατακτήριες για 2ο προπτυχιακό.

Αποσυνδεδεμένος misanofagos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 419
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 09, 2019, 07:45:59 μμ »
Η συνάφεια έχει να κάνει με το ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ εργασιας και όχι με το/τα πτυχίο/α.

Αποσυνδεδεμένος maria3/4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 10, 2019, 01:36:13 πμ »
Misanofage αυτό που υποστηρίζεις μου είπαν και στη διεύθυνση β'βαθμιας Αχαϊας. ¨Οταν όμως ρώτησα σε ποιο ΦΕΚ αναγράφεται και πού μπορώ να το δω, μου είπαν ότι δεν αναγράφεται κα΄που ακριβώς επειδή δεν υφίσταται ως περίπτωση. Δε γράφει δηλαδή καπου ότι ενα μεταπτυχιακό μοριοδοτείται εφόσον έχει αποκτηθεί μετά τη λήψη του πτυχίου, ή ότι δεν έχει ισχυ εαν έχει αποκτηθει προγενέστερα... Τουτέστιν..ακόμη σίγουρη δεν είμαι..

Αποσυνδεδεμένος sophiex97

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 25, 2021, 07:55:12 μμ »
Τελικά βρήκες την άκρη; Ρωτάω γιατί τώρα κάνω μεταπτυχιακό αλλά πέρασα με κατατακτηριες στο παιδαγωγικο και θα ήθελα να ισχυει το μεταπτυχιακο για το δεύτερο πτυχίο.

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 25, 2021, 10:53:51 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα όποιος μπορεί να με βοηθήσει σχετικά μ' ένα θέμα καθώς με το ΔΟΑΤΑΠ δε μπορώ να επικοινωνήσω. Έχω πρώτο πτυχίο Φιλολογίας και μετά απο κατατακτήριες φοιτώ στο 3ο έτος του παιδαγωγικού. Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα τελειώσω Ιούνιο 2021. Φέτος ξεκίνησα ένα μεταπτυχιακό πρόγραμμα σχετικό με την εκπαίδευση . Σήμερα όμως κάποιος συναδελφος μου είπε ότι το μεταπτυχιακό μου, που καλώς εχόντων των πραγμάτων θα τελειώσει Φλεβάρη του 2021. δηλαδή νωριτερα απο το πτυχιο του Παιδαγωγικού, θα έχει ισχύ μόνο για το πτυχιο Φιλολογίας. Δηλαδη, αν εγώ σκοπέυω να εργαστώ ως δασκάλα, τη στιγμη που το πτυχιο θα έχει αποκτηθει μετά απο το μεταπτυχιακό, θα φαινομαι δασκάλα χωρις μεταπτυχιακό... Μου ακούγεται λογικό, αλλά ξέρει καποιος αν όντως ισχύει;; Κι αν ισχύει, μήπως να κάνω αναστολή του μεταπτυχιακου έτσι ώστε να το τελειώσω 6 μήνες αφού τελειώσω το παιδαγωγικό. Μ' αυτο τον τρόπο θα ισχύει;; Κάθε πληροφορία πολύτιμη. Ευχαριστώ!


Δεν ισχύει κάτι τέτοιο, δεν θα έχεις κανένα θέμα μετράει κανονικά. Είμαι παρόμοια περίπτωση. Πρώτα μεταπτυχιακό και μετά δεύτερο πτυχίο στα παιδαγωγικά. Δεν αντιμετώπισα καποιο θέμα. Προχώρα κανονικά!

Αποσυνδεδεμένος Εφάκι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 26, 2021, 09:47:19 πμ »
Γεια σου, ήθελα να σε ρωτήσω, όποιος έχει πρώτο πτυχίο Φιλολογία και κάνει κατατακτήριες για το Παιδαγωγικό, μπαίνει αυτόματα στο 3ο έτος;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159460
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 248
Σύνολο: 250

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.