*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3352143 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11326 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 10:29:33 πμ »
Μετά το Πάσχα είπαμε.

Έχουμε συμβόλαιο ότι θα βγουν μετά το Πάσχα; Από Οκτώβριο είχαν πει. Ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:55:09 »

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11327 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 01:09:52 μμ »
Συμβόλαιο δεν υπάρχει, υπάρχει η κοινή λογική. Μακάρι να έβγαιναν και σήμερα αν γινόταν και οι πίνακες και οι κατανομές, πρώτος εγώ θα πανηγυριζα.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11328 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 01:31:18 μμ »
Συμβόλαιο δεν υπάρχει, υπάρχει η κοινή λογική. Μακάρι να έβγαιναν και σήμερα αν γινόταν και οι πίνακες και οι κατανομές, πρώτος εγώ θα πανηγυριζα.
Το παν ειναι οι κατανομες. Αυτες πρεπει να δημοσιευτουν.


Αποσυνδεδεμένος Penrose

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11329 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 01:31:53 μμ »
Όλοι πιστεύω αν μπορούσαμε να επιλέξουμε θα θέλαμε να βγουν άμεσα οι κατανομες. Προσωπική άποψη είναι ότι θα ανακοινωθούν μετά τις μεταθέσεις.. Μόλις ολοκληρωθούν είναι εύκολο μετά να δουν τις ανάγκες ανά περιφέρεια και να βγάλουν τις κατανομές..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:55:09 »

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11330 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 01:52:22 μμ »
Το παν ειναι οι κατανομες. Αυτες πρεπει να δημοσιευτουν.
Συμφωνώ απόλυτα, όσο αργούν οι κατανομές τόσο διαπλοκή μυρίζει υπέρ των βασικών ειδικοτήτων.

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11331 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 02:02:25 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα, όσο αργούν οι κατανομές τόσο διαπλοκή μυρίζει υπέρ των βασικών ειδικοτήτων.

 Δεν νομιζω οτι οι λεγομενες βασικες ειδικοτητες καθυστερουν τη διαδικασια..οι μικρες ειναι αυτες που πιεζουν περισσοτερο για τη συσταση οργανικων..δεν λεω αν κανουν καλα ή οχι αλλα αυτες ειναι που καιγονται περισσοτερο και πιεζουν χωρις φυσικα αυτο να σημαινει οτι κι οι αλλοι δεν κανουν τη δουλεια τους...το θεμα ειναι οτι το υπουργειο αν ηθελε δεν ακουγε κανεναν..αρα οι καθυστερησεις δεν εχουν να κανουν τοσο -κατα τη γνωμη μου- ,με τις πιεσεις που πιθανον ασκουνται εκατερωθεν-για να μην πω και καθολου δεν εχουν να κανουν με αυτο-αλλα με το ποτε θα το πεταξουν σαν τυρακι για να αποπροσανατολισουν απο αλλα που μας  ετοιμαζουν..

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11332 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 02:08:00 μμ »
Εγω θα επαναλαβω οτι οι δικες μου πληροφοριες λενε οτι οι κατανομες ειναι ετοιμες απο μεσα Δεκεμβρη...και δεν εχουν υποστει αλλαγες(εχω αναφερει οτι δεν τις ξερω φυσικα).
Το θεμα το μεγαλο ειναι γιατι δεν ανακοινωνονται . Για να προλαβω καποιους καμια σχεση οι μεταθεσεις.

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11333 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 02:15:23 μμ »
Εγω θα επαναλαβω οτι οι δικες μου πληροφοριες λενε οτι οι κατανομες ειναι ετοιμες απο μεσα Δεκεμβρη...και δεν εχουν υποστει αλλαγες(εχω αναφερει οτι δεν τις ξερω φυσικα).
Το θεμα το μεγαλο ειναι γιατι δεν ανακοινωνονται . Για να προλαβω καποιους καμια σχεση οι μεταθεσεις.

 Κι εγω το πιστευω αυτο οπως και γιατι δεν βγαινουν οι πινακες της 1γε ωστε να φαινεται οτι κινουνται οι διαδικασιες και ολοκληρωνονται σιγα-σιγα με τη σειρα τους..τι εχουν να κερδισουν που δεν τους βγαζουν..δεν νομιζω οτι θελουν να βγαλουν ολους 1γε και 2γε μαζι γιατι αν ηταν ετσι θα το εκαναν και για τους προσωρινους πινακες... ..εκτος αν πρεπει να  βγουν στη δημοσιοτητα πρωτα οι κατανομες για να μη θεωρηθει και καλα υπολογισμενος ο αριθμος καθε κατανομης ως προς συγκεκριμενα ατομα...αν και δεν  νομιζω οτι ειναι υποχρεωμενοι να βγαλουν πρωτα τις κατανομες

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11334 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 02:33:07 μμ »
Εγω θα επαναλαβω οτι οι δικες μου πληροφοριες λενε οτι οι κατανομες ειναι ετοιμες απο μεσα Δεκεμβρη...και δεν εχουν υποστει αλλαγες(εχω αναφερει οτι δεν τις ξερω φυσικα).
Το θεμα το μεγαλο ειναι γιατι δεν ανακοινωνονται . Για να προλαβω καποιους καμια σχεση οι μεταθεσεις.

Χωρίς να έχω πληροφόρηση αυτό πιστεύω. Για αυτό είπα μήπως λόγω του νομοσχεδίου πετάξουν για τυράκι τις καταανομές.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11335 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 02:40:40 μμ »
Δεν θυμάμαι να μας έχουν συνηθίσει σε τυρακια.
Εγώ πάλι πιστεύω ότι αφού περάσουν αξιολόγηση, νέο νόμο διορισμών, νέα ωρολογια και άλλα πολλά όμορφα. Και φυσικά αφού μας έχει βγει η ψυχή και έχουμε λιώσει από την ανυπομονησία, τότε θα ανακοινωθούν.
Και καλά να έχουν και ενδιαφέρουν, γιατί αλλιώς θα μας μείνει μόνο η καράφλα.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11336 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 03:17:29 μμ »
Αν ξέρει κάποιος να απαντήσει.
Στις 22/1 από το ασεπ...

 Προκήρυξη του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων για τη διαδικασία κατάταξης με σειρά

προτεραιότητας, κατά κλάδο και ειδικότητα, υποψήφιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας, κλάδων ΠΕ 60, ΠΕ 70 και

ΠΕ 73 και Δευτεροβάθμιας κλάδου ΠΕ 79 Γενικής Εκπαίδευσης καθώς και ανά μουσική εκπαίδευση, κατηγορίας

Π.Ε. (1ΓΕ/2019). Εξέταση ενστάσεων για την έκδοση οριστικών αποτελεσμάτων.

Προκήρυξη του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων για την διαδικασία κατάταξης με σειρά

προτεραιότητας, κατά κλάδο και ειδικότητα, υποψήφιων εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Γενικής Εκπαίδευσης

κατηγορίας ΠΕ. (2ΓΕ/2019). Ταξινόμηση, επεξεργασία ενστάσεων.

Ποιά είναι η διαφορά στα 2 παραπάνω ακριβώς; Και προφανώς δεν αναφέρομαι στην ταξινόμηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 09, 2021, 03:19:16 μμ από infinity_kos »
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11337 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 03:22:12 μμ »
Αν ξέρει κάποιος να απαντήσει.
Στις 22/1 από το ασεπ...

 Προκήρυξη του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων για τη διαδικασία κατάταξης με σειρά

προτεραιότητας, κατά κλάδο και ειδικότητα, υποψήφιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας, κλάδων ΠΕ 60, ΠΕ 70 και

ΠΕ 73 και Δευτεροβάθμιας κλάδου ΠΕ 79 Γενικής Εκπαίδευσης καθώς και ανά μουσική εκπαίδευση, κατηγορίας

Π.Ε. (1ΓΕ/2019). Εξέταση ενστάσεων για την έκδοση οριστικών αποτελεσμάτων.

Προκήρυξη του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων για την διαδικασία κατάταξης με σειρά

προτεραιότητας, κατά κλάδο και ειδικότητα, υποψήφιων εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Γενικής Εκπαίδευσης

κατηγορίας ΠΕ. (2ΓΕ/2019). Ταξινόμηση, επεξεργασία ενστάσεων.

Ποιά είναι η διαφορά στα 2 παραπάνω ακριβώς;

Το πρώτο σημαίνει ότι εξετάζουν μια μια τις ενστάσεις, ενώ το δεύτερο οτι τις ταξινομούν ανα κατηγορία (πχ για ξένη γλώσσα, παράβολο. σεμινάριο κτλ). Η σειρά είναι ταξινόμηση -> επεξεργασία -> εξέταση εντάσεων και δείχνει οτι η 2ΓΕ είναι ενα βήμα πιο πίσω απο την 1ΓΕ.

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11338 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 03:23:06 μμ »
Αν ξέρει κάποιος να απαντήσει.
Στις 22/1 από το ασεπ...

 Προκήρυξη του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων για τη διαδικασία κατάταξης με σειρά

προτεραιότητας, κατά κλάδο και ειδικότητα, υποψήφιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας, κλάδων ΠΕ 60, ΠΕ 70 και

ΠΕ 73 και Δευτεροβάθμιας κλάδου ΠΕ 79 Γενικής Εκπαίδευσης καθώς και ανά μουσική εκπαίδευση, κατηγορίας

Π.Ε. (1ΓΕ/2019). Εξέταση ενστάσεων για την έκδοση οριστικών αποτελεσμάτων.

Προκήρυξη του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων για την διαδικασία κατάταξης με σειρά

προτεραιότητας, κατά κλάδο και ειδικότητα, υποψήφιων εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Γενικής Εκπαίδευσης

κατηγορίας ΠΕ. (2ΓΕ/2019). Ταξινόμηση, επεξεργασία ενστάσεων.

Ποιά είναι η διαφορά στα 2 παραπάνω ακριβώς;
Η ταξινόμηση προηγείται της επεξεργασίας των ενστάσεων έτσι ώστε να γίνει μετά πιο γρήγορα η δουλειά. Η ενημέρωση αυτή δείχνει ότι είναι πιο πίσω η 2ΓΕ και δεν τελειώνει τουλάχιστον άμεσα. Αρχές Μαρτίου θα βγουν οι πίνακες της 1ΓΕ κατά δήλωση της ΓΓ και στη συνέχεια η κατανομή μετά τις μεταθέσεις κατά πάσα πιθανότητα. Στη συνέχεια θα ακολουθήσει η έκδοση αποτελεσμάτων της 2ΓΕ. Στην καλύτερη είπε διορισμούς τέλη Ιουνη. Άρα καταλαβαίνετε ότι πάμε για Αύγουστο όταν λογικά θα έχει τελειώσει και η 2ΓΕ. Κατά πάσα πιθανότητα και όλοι μαζί οι 10.500.

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11339 στις: Φεβρουάριος 09, 2021, 03:31:02 μμ »
Οπότε συνάδελφοι έχω και την εξής παρατήρηση.
Οκτ 2020 1ΓΕ Ταξινόμηση, επεξεργασία ενστάσεων.
11 Σεπ  1ΓΕ Ταξινόμηση, επεξεργασία ενστάσεων.
Οκτ  1ΓΕ  Εξέταση ενστάσεων για την έκδοση οριστικών αποτελεσμάτων.
5 Νοε   1ΓΕ  Εξέταση ενστάσεων για την έκδοση οριστικών αποτελεσμάτων.
21 Ιαν   1ΓΕ Εξέταση ενστάσεων για την έκδοση οριστικών αποτελεσμάτων.

Άρα για την 1ΓΕ από τη στιγμή που από την  Ταξινόμηση, επεξεργασία ενστάσεων περνά στην Εξέταση ενστάσεων για την έκδοση οριστικών αποτελεσμάτων έχουν περάσει σχεδόν 5 μήνες

Εμείς ακόμη δεν έχουμε περάσει στην εξέταση.
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 332
Σύνολο: 338

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.