*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3352861 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11760 στις: Φεβρουάριος 18, 2021, 08:14:43 μμ »
MPAKIAS33, θα σου το πω για άλλη μια φορά. Εύχομαι να μη σου μείνει η σιγουριά και μετά μπαίνεις και διαμαρτύρεσαι ότι το Υπουργείο για άλλη μια φορά μας έπιασε κότσο! Ανά πάσα στιγμή μπορούν να αναιρέσουν την ''υπόσχεση'' διορισμών και το γνωρίζεις, για αυτό μην ειρωνεύεσαι ότι δεν είναι ''σοβαρή συζήτηση'' η αμφισβήτηση των διορισμών....
Θα στο πω κι εγώ ακόμα μια φορά.
Όλα θα γίνουν κανονικότατα!
Εγώ, σου εύχομαι να είσαι σε καλή σειρά και  εντός της κατανομής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:37:19 »

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11761 στις: Φεβρουάριος 18, 2021, 08:37:12 μμ »
Άρα ούτε η προκήρυξη είναι εγγύηση ούτε οι πίνακες, οι ενστάσεις, οι κατανομές, τα ΦΕΚ...
Αν δεν ορκιστουν οι διορισθεντες όλα αλλάζουν και όλα γίνεται να αναβληθουν.
Άπαξ και βγουν οι κατανομές οι διορισμοί είναι 100% βέβαιοι. Τους ασεπίτες δεν τους ήθελε ποτέ κανείς. Γιατί μπαίναν βάσει αξίας κι όχι βάσει προϋπηρεσίας. Τώρα δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Ξαναλέω μόλις βγουν οι κατανομές (που σημαίνει δεδομένη πολιτική βούληση) οι διορισμοί είναι κάτι παραπάνω από σίγουροι.

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11762 στις: Φεβρουάριος 18, 2021, 08:39:29 μμ »
Δεν ειναι σε καλη σειρα ουτε διοριζεται .γι αυτο οι εμμονες..αν διοριζοταν απο τον φοβο ή την καχυποψια της θα εξεφραζε μια επιφυλακτικοτητα..να διοριζεσαι και να λυσσας οτι δεν θα γινουν διορισμοι δεν ειναι νορμαλ...τελος.αλλο καχυποψια και επιφυλακτικοτητα κι αλλο αυτο που κανει η συγκεκριμενη..θα τη θυμομαστε ομως οταν γινουν οι διορισμοι και δεν αναφερομαι ουτε στο 2030 ουτε στο 2050 ..για τον δικο μου διορισμο τουλαχιστον ..για τον δικο της πολυ πιθανον και καθολου..

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1347
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11763 στις: Φεβρουάριος 18, 2021, 08:56:50 μμ »
Κι αν δεν διοριστουν ας πηγαινουν τουλάχιστον αναπληρωτες για να έχουν μισθό και ένσημα για 8-9 μηνες το χρονο από το τίποτα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:37:19 »

Αποσυνδεδεμένος calmen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11764 στις: Φεβρουάριος 19, 2021, 02:04:55 μμ »
Εμεις ας καθόμαστε εδω μέσα να περιμένουμε την κατανομή... Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε ότι ασκούμε λειτουργημα και μας αντιμετωπίζουν ως εχθρούς.. Γιατί; το έχετε αναλογιστεί γιατί; Γιατί είμαστε μορφωμενα άτομα, με κρίση, ανεξαρτησία σκέψης και παιδεία.Ας καθίσουμε εμείς να φάμε τα χρόνια μας στα θρανία, να πάρουμε 10 πτυχία, να σπαταλησουμε προσωπικό χρόνο για να διοριστεί ο κάθε αγράμματος απόφοιτος ΕΠΑΛ.. Κάποια στιγμή θα πρέπει να καταλάβουμε ως εκπαιδευτικοι, ότι δεν πρέπει να μας καπηλευουν κόμματα όπως αυτό που μας κυβερνά τώρα....Αντε πάμε πάλι από την αρχή τώρα.. Την ίδια στιγμή που 1000 ειδικοί φρουροί θα διοριστουν από το πουθενά, εμείς ας αναλωσουμε τη μισή ζωή μας σε προϋπηρεσία στα κατσαβραχα και σε μεταπτυχιακα, διδακτορικά και ξένες γλώσσες.

η αληθεια ειμαι μια..εχουν καταφερει να μας σπασουν σε τοσες μικρες ομαδες  και δεν εχουμε καμια δυναμη...
αν ειχαμε ενα στοχο τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα..
τωρα απλα μενουμε και περιμενουμε..
δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαξουν τα πραγματα ..γιατι ο καθενας κοιταει το δικο του καλο..

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11765 στις: Φεβρουάριος 19, 2021, 03:40:36 μμ »
KELIF, είμαι σε καλή σειρά και θα διοριστώ, αν γίνουν οι διορισμοί. Είμαι νηπιαγωγός και λογικά θα πάρουν πολλούς. Έχω πολλάκις εξηγήσει για ποιό λόγο είμαι δύσπιστη. Τις ίδιες επιθέσεις δέχονταν και άλλοι συνάδελφοι στο φόρουμ, όταν πριν από χρόνια έγραφαν ότι δε θα γίνουν διορισμοί στη Γενική Εκπαίδευση κι όντως δεν έγιναν. Ξαναλέω. Μακάρι να έχω εγώ άδικο κι όλοι εσείς που με βρίζετε, να έχετε δίκιο. Με συμφέρει να διοριστώ, απλά μέχρι να δω επίσημα αναρτημένα ονόματα διορισθέντων, δεν πιστεύω λέξη! Θα έπρεπε να υπάρχει επιφυλακτικότητα και καχυποψία απέναντι σε ένα Υπουργείο που μας αντιμετωπίζει σα σκουπίδια σε όλους τους τομείς.

Αποσυνδεδεμένος Penrose

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11766 στις: Φεβρουάριος 19, 2021, 03:55:53 μμ »
Ιρμα αυτό που πρέπει να κατανοήσεις είναι ότι σε ένα νήμα που έχει θέμα προκήρυξη 2ΓΕ και η πλειοψηφία που συμμετέχει σε αυτό περιμένει εναγωνίως κατανομές και μόνιμους διορισμούς είναι τελείως άκυρο να επαναλαμβάνεις συνεχώς ότι οι διορισμοι είναι αμφιβολοι..Έχει καταγραφεί η άποψη σου εδώ και καιρό οπότε αν επιθυμείς να ανοίξεις ένα νέο θέμα που θα αναφέρεται σε πιθανή ματαίωση διορισμων μπορεις φυσικα να το κάνεις. Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί αυτή η επανάληψη της άποψης καθώς βασίζεται σε παραπλήσια γεγονότα που συνέβησαν στο παρελθόν αλλα οχι ίδια. Πλέον όλα έχουν κοστολογηθει και οι διαδικασίες τρεχουν ξεκάθαρα. Ας τελειώσει εδώ αυτή η συζήτηση και ας ασχοληθούμε με τα πραγματικά ζητούμενα του νήματος.. Καλή επιτυχια
KELIF, είμαι σε καλή σειρά και θα διοριστώ, αν γίνουν οι διορισμοί. Είμαι νηπιαγωγός και λογικά θα πάρουν πολλούς. Έχω πολλάκις εξηγήσει για ποιό λόγο είμαι δύσπιστη. Τις ίδιες επιθέσεις δέχονταν και άλλοι συνάδελφοι στο φόρουμ, όταν πριν από χρόνια έγραφαν ότι δε θα γίνουν διορισμοί στη Γενική Εκπαίδευση κι όντως δεν έγιναν. Ξαναλέω. Μακάρι να έχω εγώ άδικο κι όλοι εσείς που με βρίζετε, να έχετε δίκιο. Με συμφέρει να διοριστώ, απλά μέχρι να δω επίσημα αναρτημένα ονόματα διορισθέντων, δεν πιστεύω λέξη! Θα έπρεπε να υπάρχει επιφυλακτικότητα και καχυποψία απέναντι σε ένα Υπουργείο που μας αντιμετωπίζει σα σκουπίδια σε όλους τους τομείς.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11767 στις: Φεβρουάριος 20, 2021, 08:06:59 πμ »
Γενάρη του '17. Έπειτα από σκληρό δικαστικό αγώνα. Μέχρι και το '19 συνέχιζαν να διορίζονται επιλαχόντες.
μετά τον αγώνα της ασεπουλας για να διοριστεί η ίδια αφού μπαινοβγαίνε στο υπουργείο και ανήκε στην κυβερνώσα παραταξη.....να τα λέμε όλα
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11768 στις: Φεβρουάριος 20, 2021, 09:45:52 πμ »
Καλημέρα! Ιρμα και εγώ έχω επιφυλάξεις , τωρα είναι ανοιχτό και το θέμα της αξιολόγησης.
@troktiko η αγαπούλα τη μια έλεγε θα γίνουν διορισμοί και την άλλη πως έρχεται χρεοκοπία και νέο μνημόνιο. No trust!
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11769 στις: Φεβρουάριος 20, 2021, 10:03:12 πμ »
μετά τον αγώνα της ασεπουλας για να διοριστεί η ίδια αφού μπαινοβγαίνε στο υπουργείο και ανήκε στην κυβερνώσα παραταξη.....να τα λέμε όλα
Ουδεμιά σχέση η ασεπούλα με τους διοριστέους '08. Η ίδια διορίστηκε με την ειδική τον Αύγουστο του '20.

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11770 στις: Φεβρουάριος 20, 2021, 10:54:23 πμ »
μετά τον αγώνα της ασεπουλας για να διοριστεί η ίδια αφού μπαινοβγαίνε στο υπουργείο και ανήκε στην κυβερνώσα παραταξη.....να τα λέμε όλα
Μη λες τέτοια, επί αλέξη η δικαιοσύνη λειτουργούσε τυφλά. Τους διορισθέντες-επιτυχόντες τους διόρισε η δικαιοσύνη και όχι "η πρώτη φορά αριστερά", εδώ γελάμε πραγματικά χαχαχαχαχα .

Αποσυνδεδεμένος apap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11771 στις: Φεβρουάριος 20, 2021, 11:56:20 πμ »
Toυς επιτυχοντες τους διορισε η σκληρη προσπαθεια συμμετοχης σε ενα γραπτο διαγωνισμο και μετα επειτα η πολυχρονη δικαστικη διαδικασια...κανενας πολιτικαντης...ιδιως της ΠΦΑ...

Μη λες τέτοια, επί αλέξη η δικαιοσύνη λειτουργούσε τυφλά. Τους διορισθέντες-επιτυχόντες τους διόρισε η δικαιοσύνη και όχι "η πρώτη φορά αριστερά", εδώ γελάμε πραγματικά χαχαχαχαχα .

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11772 στις: Φεβρουάριος 20, 2021, 11:57:30 πμ »
Μη λες τέτοια, επί αλέξη η δικαιοσύνη λειτουργούσε τυφλά. Τους διορισθέντες-επιτυχόντες τους διόρισε η δικαιοσύνη και όχι "η πρώτη φορά αριστερά", εδώ γελάμε πραγματικά χαχαχαχαχα .
Ο αγώνας της ασεπούλας αφορούσε το νυν σύστημα με το οποίο διορίστηκε. Αυτό με το οποίο περιμένεις κι εσύ διορισμό. Άρα της χρωστάς. Μην είσαι αχαριστούλης σε Γαβρόγλου κι ασεπούλα. Δεν κάνει. Ανέντιμο γαρ.

Αποσυνδεδεμένος Olia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 501
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11773 στις: Φεβρουάριος 20, 2021, 12:39:47 μμ »
Σκληρή προσπάθεια για επιτυχία στο ασεπ κάναμε και εμείς και δικαστικό αγώνα. Κανείς δεν μας δικαιώνει ,όμως, αν και διορίστηκαν άλλοι με πολύ χαμηλότερη βαθμολογία. Γιατί άραγε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 572
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 537
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.