*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3342196 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3038 στις: Μάιος 19, 2020, 04:40:34 μμ »
Για να μιλήσω ξεκάθαρα αξίζει να κάνω μεταπτυχιακό είτε για τον πίνακα της γενικής είτε της ειδικής; καθώς καταλαβαίνετε ότι είναι πολλά τα χρήματα και με οικογένεια ακόμη πιο δύσκολα. Αξίζει να δώσω τόσο χρήματα και κόπο;Απλά αυτό που θέλω να ξέρω είναι αν έχω ελπίδες να κάνω αυτό που είναι όνειρο ζωής!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:28:01 »

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3039 στις: Μάιος 19, 2020, 04:51:14 μμ »
Για να μιλήσω ξεκάθαρα αξίζει να κάνω μεταπτυχιακό είτε για τον πίνακα της γενικής είτε της ειδικής; καθώς καταλαβαίνετε ότι είναι πολλά τα χρήματα και με οικογένεια ακόμη πιο δύσκολα. Αξίζει να δώσω τόσο χρήματα και κόπο;Απλά αυτό που θέλω να ξέρω είναι αν έχω ελπίδες να κάνω αυτό που είναι όνειρο ζωής!

Κανένας δεν μπορει να σου πει τι να κανεις και τι οχι. Με ενα μεταπτυχιακό στην Ειδική εχεις πολλές πιθανότητες, αλλα μπορεί σε δυο χρόνια πολλά να αλλάξουν και να ζητάνε μεταπτυχιακά στην διαπολιτισμική! Οποτε κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τίποτα. Σκέψου οτι ενα μεταπτυχιακο παιρνει 20μορια σε δυο χρονια που θα το τελειωσεις οι συναδελφοι σου θα εχουν +20μορια απο την προυπηρεσία!

Αποσυνδεδεμένος KOSTIS90

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3040 στις: Μάιος 19, 2020, 05:29:03 μμ »
Για να μιλήσω ξεκάθαρα αξίζει να κάνω μεταπτυχιακό είτε για τον πίνακα της γενικής είτε της ειδικής; καθώς καταλαβαίνετε ότι είναι πολλά τα χρήματα και με οικογένεια ακόμη πιο δύσκολα. Αξίζει να δώσω τόσο χρήματα και κόπο;Απλά αυτό που θέλω να ξέρω είναι αν έχω ελπίδες να κάνω αυτό που είναι όνειρο ζωής!
Αν δεν κάνεις μεταπτυχιακό,  πρέπει αυτή τη στιγμή να ξεχάσεις το όνειρό σου για πάντα.  Όχι ότι αρκεί....

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3041 στις: Μάιος 19, 2020, 05:36:57 μμ »
Αν δεν αρκεί το μεταπτυχιακό, μία ξένη γλώσσα, υπολογιστές, τρία παιδιά και ένα σεμινάριο; Ε δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο νομίζω.....θα πρέπει να ξεχάσω το όνειρο! Εφόσον δεν είμαι και μικρή σε ηλικία!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:28:01 »

Αποσυνδεδεμένος chrpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3042 στις: Μάιος 19, 2020, 05:38:08 μμ »
Δεν εχεις καμια ελπιδα οταν η χωρα βγαζει αχρηστο-πτυχιουχους χωρις καμια προοπτικη...οσο για το ονειρο ζωης αυτο δεν προκειται να υλοποιηθει στην Ελλαδα σιγουρα ...Βεβαια βλεποντας ποσο ασχημα ειναι τα πραγματα στον κοσμο και ειδικοτερα στην Ευρωπη...δεν ξερω αν μπορει να υλοποιηθει καπου...  8)

αν έχω ελπίδες να κάνω αυτό που είναι όνειρο ζωής!

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3043 στις: Μάιος 19, 2020, 05:43:22 μμ »
Αν δεν αρκεί το μεταπτυχιακό, μία ξένη γλώσσα, υπολογιστές, τρία παιδιά και ένα σεμινάριο; Ε δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο νομίζω.....θα πρέπει να ξεχάσω το όνειρο! Εφόσον δεν είμαι και μικρή σε ηλικία!

Το θέμα είναι ότι πτυχίο, B2 ξένη γλώσσα και υπολογιστές έχουν όλοι. Αυτό που εχεις που δεν έχουν όλοι είναι τρία παιδιά, αλλά εδώ δε δινει ποσοστωση όπως άλλου στο δημόσιο παρά 9 μόρια, δηλαδή όσα περίπου ενα ετος προϋπηρεσίας. Το μεταπτυχιακό σίγουρα είναι κάποια μόρια, αλλα από τη στιγμή που δεν το είχες όταν κάναμε τα χαρτιά μας, μέχρι τα ξαναγίνει προκήρυξη όλοι αυτοι που θα δουλέψουν εκ τω μεταξύ θα έχουν αποκτήσει παραπάνω από τα 20 μόρια που θα πάρεις από το μεταπτυχιακό εσύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2020, 05:48:01 μμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3044 στις: Μάιος 19, 2020, 05:44:35 μμ »
Αν δεν αρκεί το μεταπτυχιακό, μία ξένη γλώσσα, υπολογιστές, τρία παιδιά και ένα σεμινάριο; Ε δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο νομίζω.....θα πρέπει να ξεχάσω το όνειρο! Εφόσον δεν είμαι και μικρή σε ηλικία!

Καλα μεταξύ μας ποιος δεν γνωρίζει αγγλικά ποιος δεν εχει ενα ecdl και ποιος δεν εχει ενα μεταπτυχιακό σήμερα! Δεν είναι τρέλα προσόντα.. Ισως ηταν τρομερά προσόντα πριν 30χρόνια οχι ομως σήμερα! Φυσικά μην τα παρατάς επειδη μπορει να αλλαξει ο νομος και σαν τριτεκνη να παρεις πολλα μορια! Οποτε εσυ πρεπει να δεις τα οικονομικα σου και να πεις αξίζει να χάσω 2000-5000ευρω για ενα μεταπτυχιακό η οχι; Οσο ομως το καθυστερεις ο χρονος τρεχει εναντιον σου!

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3045 στις: Μάιος 19, 2020, 05:50:15 μμ »
Θέλω να πιστεύω ότι υπάρχει ελπίδα ακόμη μιας και οι εκπαιδευτικοί είναι μεγάλης ηλικίας και θα υπάρξουν συνταξιοδοτήσεις κάτι που θα ανοίξει θέσεις για μας τους υπόλοιπους......Μην ξεχνάμε ότι ένα μεταπτυχιακό μετράει και αλλού αν δεν καταφέρω στην δημόσια εκπαίδευση, ίσως στην ιδιωτική. Θα δείξει...

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3046 στις: Μάιος 19, 2020, 05:53:02 μμ »
Θέλω να πιστεύω ότι υπάρχει ελπίδα ακόμη μιας και οι εκπαιδευτικοί είναι μεγάλης ηλικίας και θα υπάρξουν συνταξιοδοτήσεις κάτι που θα ανοίξει θέσεις για μας τους υπόλοιπους......Μην ξεχνάμε ότι ένα μεταπτυχιακό μετράει και αλλού αν δεν καταφέρω στην δημόσια εκπαίδευση, ίσως στην ιδιωτική. Θα δείξει...

Σιγουρα! Ασε που ενα μεταπτυχιακο απο το Ανοιχτο Πανεπιστημιο μπορει να σου βγει τζαμπα αν περνας τις ενοτητες με πανω απο 85%

Αποσυνδεδεμένος chrpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3047 στις: Μάιος 19, 2020, 05:55:46 μμ »
Ναι αλλα μην ξεχνας οτι δεν θα υπάρχουν παιδια σε λιγα χρονια...με το δημογραφικο ηδη να δειχνει τα δοντια του  εδω και  χρονια... για να μη πω βεβαια για τα οικονομικα της χρεο-δουλο-παροικιας... :(

και θα υπάρξουν συνταξιοδοτήσεις κάτι που θα ανοίξει θέσεις για μας τους υπόλοιπους......

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3048 στις: Μάιος 19, 2020, 05:57:24 μμ »
Ακριβώς αυτό σκέφτομαι αν αξίζει τα 6000 ευρώ για το μεταπτυχιακό! Επίσης είμαι έτοιμη να δηλώσω εγγραφή να το ξεκινήσω από τον Οκτώβρη για να μην χάνω κι άλλο χρόνο yannismath!

Αποσυνδεδεμένος geo_vanni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3049 στις: Μάιος 19, 2020, 06:00:38 μμ »
Θέλω να πιστεύω ότι υπάρχει ελπίδα ακόμη μιας και οι εκπαιδευτικοί είναι μεγάλης ηλικίας και θα υπάρξουν συνταξιοδοτήσεις κάτι που θα ανοίξει θέσεις για μας τους υπόλοιπους......Μην ξεχνάμε ότι ένα μεταπτυχιακό μετράει και αλλού αν δεν καταφέρω στην δημόσια εκπαίδευση, ίσως στην ιδιωτική. Θα δείξει...

Για μενα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να ακουσεις τον εαυτο σου και μονο!
ειτε πετυχεις ειτει οχι θα ξερεις οτι το ρισκο ηταν δικο σου και εκανες αυτο που ηθελες πραγματικα.
το να ακους γνωμες ειναι καλο αλλα την τελικh αποφαση θα την παρεις εσυ ωστε στο τελος να εχεις καθαρη συνείδηση, γιατι αν τελικα δεν το κανεις και στο μελλον αποδειχθει λαθος ισως πεις, ακουσα τα παιδια στο φορουμ και την πατησα
follow your dream...

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3050 στις: Μάιος 19, 2020, 06:09:33 μμ »
Όχι δεν θα το κάνω στο ΕΑΠ! Άσε που οι αιτήσεις έκλεισαν μέσα σε λίγες ώρες κα επιπλέον μου είπε, φίλη, που το έκανε ότι είναι πολύ δύσκολο και με απέτρεψε να το δηλώσω!

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3051 στις: Μάιος 19, 2020, 06:14:15 μμ »
geo_vanni: Μέχρι τώρα αυτό κάνω. Ακολουθώ το όνειρό μου και αυτό που λέει η καρδιά μου. Τουλάχιστον θα πω ότι έκανα ότι ήταν ανθρωπίνως δυνατό να γίνει! Υγεία να έχουμε και έχει ο θεός!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159444
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 381
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 297
Σύνολο: 310

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.