*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3345383 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3108 στις: Μάιος 26, 2020, 06:36:03 μμ »
Αυτό που έγραψα, είναι ότι το ΑΣΕΠ δεν θα προλάβει να βγάλει προσωρινούς πίνακες τον Ιούλιο. Αφήνοντας στην άκρη ότι η νόμιμη διαδικασία είναι η έκδοση οριστικών πινάκων, ακόμα και οι προσωρινοί, με 162.000 αιτήσεις είναι αδύνατον ακόμα και να διασταυρωθούν. Επομένως οι προσωρινοί πίνακες θα πρέπει να βασιστούν αποκλειστικά στην καταχώρηση από τις ΔΔΕ.

Οι προσωρινοί όταν βγουν θα είναι πίνακες του ΑΣΕΠ και όχι των ΔΔΕ. Αν θα προλάβουν είναι άλλο ζήτημα. Μέχρι και αυτό δεν μπορείτε να χωνέψετε? Καταλαβαίνω τους λόγους. Να μη το αναπαράγουμε συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:07:24 »

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3109 στις: Μάιος 26, 2020, 06:52:38 μμ »

Οι προσωρινοί όταν βγουν θα είναι πίνακες του ΑΣΕΠ και όχι των ΔΔΕ. Αν θα προλάβουν είναι άλλο ζήτημα. Μέχρι και αυτό δεν μπορείτε να χωνέψετε? Καταλαβαίνω τους λόγους. Να μη το αναπαράγουμε συνέχεια.

Δεν υπάρχει κάτι για να "χωνέψουμε". Είμαι σίγουρη ότι καταλαβαίνεις τί ακριβώς έγραψα. Άλλοι συνάδελφοι ίσως όχι.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3110 στις: Μάιος 26, 2020, 08:16:11 μμ »
Παιδιά με τη δημοσίευση των προσωρινών θα γίνουν οι ενστάσεις. Δε γίνεται αυτές (και θα 'ναι χιλιάδες) ν' αγνοηθούν και να πάρουν από προσωρινούς. Τώρα το πότε θα 'ναι έτοιμοι οι οριστικοί δεν το ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3111 στις: Μάιος 27, 2020, 07:09:21 πμ »
Προσωρινοί σημαίνει όχι ενστάσεις. Τι δεν έχουμε καταλάβει
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:07:24 »

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3112 στις: Μάιος 27, 2020, 08:34:37 πμ »
Προσωρινοί σημαίνει όχι ενστάσεις. Τι δεν έχουμε καταλάβει
troktiko..με την ανακοινωση των προσωρινων ακολουθει ενα 10ημερο για ενστασεις..

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3113 στις: Μάιος 27, 2020, 08:51:32 πμ »
troktiko..με την ανακοινωση των προσωρινων ακολουθει ενα 10ημερο για ενστασεις..

Για όσους υποστηρίζουν την προσληψη από προσωρινους (διότι αυτό τους βολεύει) αυτά είναι ψιλά γράμματα.

Θα σου πω μια αληθινή ιστορία: γνωστή μου έχει κάνει και αυτή τα χαρτιά της στην 2ΓΕ. Της λέω να μπει στο opsyd να δει αν είναι όλα σωστά. Όλα τα προσόντα που είχε καταθέσει ήταν περασμένα, εκτός από ενα. Της λέω να πάρει τηλ στη ΔΔΕ. Η υπάλληλος εκεί της λεει ότι δεν υπάρχει το εν λογω πιστοποιητικό στο φάκελό της και άρα δεν το έχει καταθέσει!!! Μετά από ένα 'μα το εφερα'-'οχι δεν το έχετε φέρει',  η γνωστη μου της απαντάει ότι αφού στην αίτηση το έχει γράψει και η υπάλληλος υπέγραψε την παραλαβή πάει να πει πως η ευθύνη είναι δική τους. Τη συνέχεια δε θα τη γράψω, ευτυχώς το ζήτημα λύθηκε. Το point είναι ότι κάλλιστα θα μπορούσε να μην το είχε πάρει χαμπάρι η γνώση μου ή να μην βρισκόταν λύση και να έπρεπε να κανει ένσταση. Η γνωστή μου λοιπον  όπως και πολλοί άλλοι από εμάς, δε χτυπαει διορισμο αλλα αναπληρωση. Οποτε με ένα τέτοιο λάθος μπορεί να πάθει ζημιά. Και καλό είναι να θυμόμαστε ότι η διαδικασία του 'μπες στον opsyd να τσεκαρεις' δεν περιγράφεται πουθενά στην προκήρυξη και πολλοί δε θα το έχουν κάνει.

Αλλά, όπως είπα και πριν, αυτά είναι ψιλά γράμματα μπροστά στο να πάνε μερικοί  λιγους μήνες νωρίτερα αναπληρωτές.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 27, 2020, 09:26:46 πμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3114 στις: Μάιος 27, 2020, 09:11:49 πμ »
Για όσους υποστηρίζουν την προσληψη από προσωρινους (διότι αυτό τους βολεύει) αυτά είναι ψιλά γράμματα.

Θα σου πω μια αληθινή ιστορία: γνωστή μου έχει κάνει και αυτή τα χαρτιά της στην 2ΓΕ. Τηλ λέω να μπει στο opsyd να δει αν είναι όλα σωστά. Όλα τα προσόντα που είχε καταθέσει ήταν περασμένα, εκτός από ενα. Της λέω να πάρει τηλ στη ΔΔΕ. Η υπάλληλος εκεί της λεει ότι δεν υπάρχει το εν λογω πιστοποιητικό στο φάκελό της και άρα δεν το έχει καταθέσει!!! Μετά από ένα 'μα το εφερα'-'οχι δεν το έχετε φέρει',  η γνωστη μου της απαντάει ότι αφού στην αίτηση το έχει γράψει και η υπάλληλος υπέγραψε την παραλαβή πάει να πει πως η ευθύνη είναι δική τους. Τη συνέχεια δε θα τη γράψω, ευτυχώς το ζήτημα λύθηκε. Το point είναι ότι κάλλιστα θα μπορούσε να μην το είχε πάρει χαμπάρι η γνώση μου ή να μην βρισκόταν λύση και να έπρεπε να κανει ένσταση. Η γνωστή μου λοιπον  όπως και πολλοί άλλοι από εμάς, δε χτυπαει διορισμο αλλα αναπληρωση. Οποτε με ένα τέτοιο λάθος μπορεί να πάθει ζημιά. Και καλό είναι να θυμόμαστε ότι η διαδικασία του 'μπες στον opsyd να τσεκαρεις' δεν περιγράφεται πουθενά στην προκήρυξη και πολλοί δε θα το έχουν κάνει.

Αλλά, όπως είπα και πριν, αυτά είναι ψιλά γράμματα μπροστά στο να πάνε μερικοί  λιγους μήνες νωρίτερα αναπληρωτές.
Στην αίτηση που πρωτοκολληθηκε φαίνεται τι κατέθεσε και τι όχι. Δεν είχε αντίγραφο? Καφενείο το κάναμε...

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3115 στις: Μάιος 27, 2020, 09:17:35 πμ »
Στην αίτηση που πρωτοκολληθηκε φαίνεται τι κατέθεσε και τι όχι. Δεν είχε αντίγραφο? Καφενείο το κάναμε...

Φυσικά και είχε (το γράφω και στην ανάρτησή μου) γι αυτό και έβγαλε άκρη. Το θεμα όμως είναι ότι αν χρειάζονταν να φτάσει μέχρι τις ενστάσεις για να βγάλει άκρη, θα πάθαινε ζημιά (εφόσον γινόταν οι προλήψεις ααναπληρωτων από προσωρινούς).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 27, 2020, 09:36:24 πμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3116 στις: Μάιος 27, 2020, 10:34:11 πμ »
Για όσους υποστηρίζουν την προσληψη από προσωρινους (διότι αυτό τους βολεύει) αυτά είναι ψιλά γράμματα.

Θα σου πω μια αληθινή ιστορία: γνωστή μου έχει κάνει και αυτή τα χαρτιά της στην 2ΓΕ. Της λέω να μπει στο opsyd να δει αν είναι όλα σωστά. Όλα τα προσόντα που είχε καταθέσει ήταν περασμένα, εκτός από ενα. Της λέω να πάρει τηλ στη ΔΔΕ. Η υπάλληλος εκεί της λεει ότι δεν υπάρχει το εν λογω πιστοποιητικό στο φάκελό της και άρα δεν το έχει καταθέσει!!! Μετά από ένα 'μα το εφερα'-'οχι δεν το έχετε φέρει',  η γνωστη μου της απαντάει ότι αφού στην αίτηση το έχει γράψει και η υπάλληλος υπέγραψε την παραλαβή πάει να πει πως η ευθύνη είναι δική τους. Τη συνέχεια δε θα τη γράψω, ευτυχώς το ζήτημα λύθηκε. Το point είναι ότι κάλλιστα θα μπορούσε να μην το είχε πάρει χαμπάρι η γνώση μου ή να μην βρισκόταν λύση και να έπρεπε να κανει ένσταση. Η γνωστή μου λοιπον  όπως και πολλοί άλλοι από εμάς, δε χτυπαει διορισμο αλλα αναπληρωση. Οποτε με ένα τέτοιο λάθος μπορεί να πάθει ζημιά. Και καλό είναι να θυμόμαστε ότι η διαδικασία του 'μπες στον opsyd να τσεκαρεις' δεν περιγράφεται πουθενά στην προκήρυξη και πολλοί δε θα το έχουν κάνει.

Αλλά, όπως είπα και πριν, αυτά είναι ψιλά γράμματα μπροστά στο να πάνε μερικοί  λιγους μήνες νωρίτερα αναπληρωτές.

Η διαδικασία είναι η εξής (βλ. ειδική αγωγή): έκδοση προσωρινών πινάκων, ενστάσεις και μετά οριστικοί πίνακες. Όσοι συνάδελφοι είναι σίγουροι για την "επιτυχία" τους περιμένουν τους οριστικούς. Εκτός και σκέφτονται τί θα ακολουθήσει μετά τη έκδοση των προσωρινών σε πολλά επίπεδα. Δε θα είναι εύκολα τα πράγματα(αν φυσικά εκδοθούν ή και όχι).
Ο νοων νοειτω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 27, 2020, 10:42:02 πμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3117 στις: Μάιος 27, 2020, 11:14:04 πμ »
Η διαδικασία είναι η εξής (βλ. ειδική αγωγή): έκδοση προσωρινών πινάκων, ενστάσεις και μετά οριστικοί πίνακες. Όσοι συνάδελφοι είναι σίγουροι για την "επιτυχία" τους περιμένουν τους οριστικούς. Εκτός και σκέφτονται τί θα ακολουθήσει μετά τη έκδοση των προσωρινών σε πολλά επίπεδα. Δε θα είναι εύκολα τα πράγματα(αν φυσικά εκδοθούν ή και όχι).
Ο νοων νοειτω.
Έχεις πληροφορίες ότι δεν θα βγουν οι προσωρινοί?

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3118 στις: Μάιος 27, 2020, 09:29:44 μμ »
Δε ξέρει η υπουργός, δε ξέρει η υφυπουργός, δε ξέρει η γεν. γραμματέας και ξέρει ο κάθε άσχετος τί θα γίνει. Και αυτός βέβαια το ξέρει απλά δεν τον συμφέρει αυτό που θα γίνει. Πολύ απλά.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3119 στις: Μάιος 27, 2020, 09:47:59 μμ »
Δε ξέρει η υπουργός, δε ξέρει η υφυπουργός, δε ξέρει η γεν. γραμματέας και ξέρει ο κάθε άσχετος τί θα γίνει. Και αυτός βέβαια το ξέρει απλά δεν τον συμφέρει αυτό που θα γίνει. Πολύ απλά.
Καλά, το ότι οι πολιτικοί ξέρουν μην το δένουμε και κόμπο διότι απλούστατα αυτοί πάντα λένε ότι όλα τα κάνουν καλά, ακόμα και αν όλα καταρρέουν .Η δουλειά τους είναι αυτή.
Ως προς το ότι ούτε εμείς ξέρουμε δεν θα διαφωνήσω.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3120 στις: Μάιος 27, 2020, 10:40:57 μμ »
Δε ξέρει η υπουργός, δε ξέρει η υφυπουργός, δε ξέρει η γεν. γραμματέας και ξέρει ο κάθε άσχετος τί θα γίνει. Και αυτός βέβαια το ξέρει απλά δεν τον συμφέρει αυτό που θα γίνει. Πολύ απλά.
Ναι τώρα ανάφερες τους σχετικούς που νομίζουν πως τα νηπιαγωγεία έχουν θρανία.

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3121 στις: Μάιος 27, 2020, 10:46:09 μμ »
Αυτά που λες αφορούν την ΜΙΚΡΟ-πολιτική του υπουργειου, αρμοδιοι ειναι οι περιφερειακοί και οι κατα τοπους δ/ντες.              Τη ΜΑΚΡΟ-πολιτική όμως του υπουργειου τη γνωριζουν ολοι τους πολυ καλα, και αυτοί και οι προηγούμενοι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159635
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 429
Σύνολο: 446

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.