*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3329515 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #6860 στις: Σεπτέμβριος 06, 2020, 11:18:42 μμ »
Είναι νωρίς για μία συζήτηση με νόημα. Προς το παρόν δεν υπάρχει το πλαίσιο. Θα πρέπει να το εξειδικεύσει στις προσλήψεις/διορισμούς των εκπαιδευτικών που σίγουρα θα είναι διαφορετικό από άλλους τομείς του δημοσίου. Δεν είναι σίγουρο ούτε το πότε θα μπορούσε να εφαρμοστεί διότι χρειάζεται μεγάλη προετοιμασία για έναν γραπτό διαγωνισμό στους εκπαιδευτικούς.

Κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να αλλάξει πριν γεμίσουμε με υπαλλήλους με πληρωμένα ακαδημαϊκά κάτι σαν τα ρυπογόνα οχήματα από τις γειτονικές χώρες. Η ΄΄αριστερά΄΄ πάντως έπεσε θύμα των συνδικαλιστών της που με τα συνθήματα ΄΄όχι σε γραπτούς ΑΣΕΠ΄΄, ΄΄όλοι έχουν δικαίωμα στην εργασία΄΄, ΄΄να γίνουν πολλές χιλιάδες διορισμοί΄΄ κλπ, όταν ήρθε η ώρα της πραγματικότητας νομοθέτησε τον γνωστό νόμο του Γαβρόγλου. Αυτός από τη μία προστάτευσε αυτούς που όργωσαν την Ελλάδα, δίνοντάς τους μεγάλη ώθηση στους πίνακες μετρώντας την προϋπηρεσία κατά παραγγελία, ταυτόχρονα, ελέω ΣΤΕ βοήθησε και αυτούς που είχαν ήδη πλούσια ακαδημαϊκά. Μέχρι εδώ όμως. Αν οι επόμενες προκηρύξεις γίνουν βάση του νόμου Γαβρόγλου απλά ευνοημένοι θα είναι όσοι έχουν οικονομική επιφάνεια και λόγω της μεγάλης διαφθοράς που έχουμε σε επίπεδο Ε.Ε., ένα μεγάλο ποσοστό θα έχει αποκτήσει τους τίτλους χωρίς να αποκτήσει και τις αντίστοιχες γνώσεις με ότι συνέπειες θα έχει αυτό.
............ Ας μείνουμε εμείς στην κουβέντα για τις κατανομές ως κοντόφθαλμοι που είμαστε πάντα ως κλάδος... 
Όχι μόνο θα μείνουμε στις κατανομές αλλά θα γίνει και χειρότερα μπρος στον κίνδυνο ενός νέου συστήματος που θα ανατρέπει τα ισχύοντα στους διορισμούς. Η μεγάλη πλειοψηφία των εκπαιδευτικών έχει αποδεχτεί τη μοίρα της γι αυτό βέβαια έχουμε γίνει και έρμαιο των πολιτικών των κυβερνήσεων που λειτουργούν καθαρά ψηφοθηρικά και υπηρετώντας φιλελεύθερες πολιτικές που τους υποδεικνύουν οι μεγάλοι οργανισμοί (Ε.Ε. κλπ).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:02:00 »

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #6861 στις: Σεπτέμβριος 07, 2020, 10:29:44 πμ »
Αφού το είχε προτείνει από πριν εμείς πρέπει να το δεχτούμε;

Η τηλεκπαίδευση δε μπορεί να αντικαταστήσει το δάσκαλο. Το υπουργείο μας ζητά 1800 χαρτιά για να γυρίζουμε την Ελλάδα, σε άλλες θέσεις εργασίας δε γίνεται το ίδιο. Το σύστημα αλλάζει συνεχώς και δεν ξέρουμε τι έρχεται.
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος Olia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 500
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #6862 στις: Σεπτέμβριος 07, 2020, 12:03:42 μμ »
Τα λειτουργικά που προεκυψαν λόγω των φετινων συνταξιοδοτησεων στη β/θμια  δοθηκαν στην α φαση ή δεν έχουν δοθεί ακόμη; Παρακαλω, αν γνωριζει κάποιος της β/θμιας.

Αποσυνδεδεμένος Veljan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #6863 στις: Σεπτέμβριος 07, 2020, 01:14:47 μμ »
Η τηλεκπαίδευση ήρθε για να μείνει, εξάλλου το είχε προτείνει νομίζω η τωρινή κυβέρνηση επί σύριζα ως λύση για τα μικρά νησιά, με έναν εκπαιδευτικό πχ Πληροφορική μπορείς να καλύψεις τη Δ Δωδεκανήσου, αντίστοιχα και στις υπόλοιπες ειδικότητες.

Πρόσεχε πώς τα γράφεις αυτά και πώς επικροτείς τέτοιες κινήσεις γιατί πανηγυρίζεις δημόσια, σαν να έχεις πιάσει τον Πάπα μην πω από πού, χωρίς να έχουν βγει κατανομές ακόμα. Αν οι εκτιμήσεις δεν είναι οι αναμενόμενες και στραβωσει η δουλειά στην ειδικότητά σου, ή αν υπάρξει καμία δικαστική ανατροπή, θα κλαις με μαύρο δάκρυ και θα παρακαλάς μετά ακόμα και στη Δ Δωδεκανήσου να πας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:02:00 »

Αποσυνδεδεμένος nikostz1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #6864 στις: Σεπτέμβριος 07, 2020, 02:43:45 μμ »
Τα λειτουργικά που προεκυψαν λόγω των φετινων συνταξιοδοτησεων στη β/θμια  δοθηκαν στην α φαση ή δεν έχουν δοθεί ακόμη; Παρακαλω, αν γνωριζει κάποιος της β/θμιας.
είχαν δοθεί από τις αποσπάσεις! Σε καμία περιφέρεια όμως δεν καλύφθηκαν όλες οι θέσεις που ζητήθηκαν... στις περισσότερες ένα ποσοστό από 50-70% καλύφθηκε!

Αποσυνδεδεμένος Olia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 500
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #6865 στις: Σεπτέμβριος 07, 2020, 03:02:00 μμ »
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Σούζη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 224
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #6866 στις: Σεπτέμβριος 07, 2020, 03:55:43 μμ »
Να ρωτήσω κάτι; Στη β φάση έχω μπροστά μου 180 άτομα και υπάρχουν 5 κενά δ Δωδεκανήσου. Πιστεύετε θα τα πιάσω;

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #6867 στις: Σεπτέμβριος 07, 2020, 04:10:22 μμ »
Πρόσεχε πώς τα γράφεις αυτά και πώς επικροτείς τέτοιες κινήσεις γιατί πανηγυρίζεις δημόσια, σαν να έχεις πιάσει τον Πάπα μην πω από πού, χωρίς να έχουν βγει κατανομές ακόμα. Αν οι εκτιμήσεις δεν είναι οι αναμενόμενες και στραβωσει η δουλειά στην ειδικότητά σου, ή αν υπάρξει καμία δικαστική ανατροπή, θα κλαις με μαύρο δάκρυ και θα παρακαλάς μετά ακόμα και στη Δ Δωδεκανήσου να πας.

Όταν ψήφιζες ΝΔ για να πίασεις τον παπά από εκεί που ξέρεις ας πρόσεχες. Δεν είναι καμία επικρότηση, απλή διαπίστωση είναι και αν δεν έχεις καταλάβει που οδηγείται η κατάσταση συνέχισε να κοιμάσαι βαθιά. Βολέψου με καμιά τρίμηνη προς το παρόν που σου την κρατούσε για έκπληξη η κ. Κεραμέως και για το που θα βρεθώ εγώ μην αγχώνεσαι.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #6868 στις: Σεπτέμβριος 07, 2020, 04:33:28 μμ »
Προς το παρόν ας δούμε την ανακοίνωση απο το Συνήγορο του πολίτη που ζητά να διορθωθούν οι πίνακες οπως συνάδει με τη δικαιοσύνη,,οποτε εχουμε πολυ ψωμί μέχρι την τελική κατάρτιση τους.....
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #6869 στις: Σεπτέμβριος 07, 2020, 04:37:03 μμ »
Να ρωτήσω κάτι; Στη β φάση έχω μπροστά μου 180 άτομα και υπάρχουν 5 κενά δ Δωδεκανήσου. Πιστεύετε θα τα πιάσω;

Εγώ λέω ναι.

Αποσυνδεδεμένος Σούζη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 224
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #6870 στις: Σεπτέμβριος 07, 2020, 04:40:53 μμ »
Σε ευχαριστώ. Δεν έγραψα ότι είμαι πε02 και τα έχω βάλει 1η προτίμηση.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #6871 στις: Σεπτέμβριος 07, 2020, 04:43:34 μμ »
Σε ευχαριστώ. Δεν έγραψα ότι είμαι πε02 και τα έχω βάλει 1η προτίμηση.

Για το ΠΕ02 το φαντάστηκα. Για το ότι είναι πρώτη σου προτίμηση δεν έχει σημασία. Σημασία έχει να μην το έχουν δηλώσει οι πριν από σένα. Ε, έτσι όπως κατέβηκε ο πίνακας στην πρώτη φάση πιστεύω ότι θα είσαι μέσα. Good luck!

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #6872 στις: Σεπτέμβριος 07, 2020, 05:09:34 μμ »
Προς το παρόν ας δούμε την ανακοίνωση απο το Συνήγορο του πολίτη που ζητά να διορθωθούν οι πίνακες οπως συνάδει με τη δικαιοσύνη,,οποτε εχουμε πολυ ψωμί μέχρι την τελική κατάρτιση τους.....

ποια ανακοινωση συναδελφε?

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 511
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.