*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3352126 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9100 στις: Δεκέμβριος 23, 2020, 10:57:35 πμ »
Όσο για τον φωτογραφικό νόμο του που καταπάτησε την τελευταία αξιοκρατική διαδικασία το γραπτό του ΑΣΕΠ, σίγουρα αχάριστοι δεν είναι αυτοί με τα αγορασμένα πτυχία, τους μεγάλους βαθμούς, τις προϋπρεσίες με βίσμα στη Σιβιτανίδειο, και την αδυναμία τους να περάσουν έστω τη βάση σε βασικές γνώσεις του γνωστικού τους αντικειμένου. Χρωστάνε πολλά στο Γαβρόγλου όλοι αυτοί.
Για όλα τούτα, ολόσωστα δεν αντιλέγω, δεν είμαι καθ' ύλην αρμόδιος. Ο gandread κάτι παραπάνω θα ξέρει. Η τελευταία φράση σου ευστοχότατη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:31:35 »

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9101 στις: Δεκέμβριος 23, 2020, 02:48:43 μμ »
Kelif, έχεις επιλεκτική όραση και μνήμη. Είχα γράψει σε άλλο μήνυμα ότι είμαι ΠΕ60 και θα είμαι στους διοριστέους, συνεπώς με συμφέρει να γίνουν διορισμοί. Πάει αυτό. Απλά μετά από τόοοσα χρόνια ''σίγουρων διορισμών'' που ΠΟΤΕ δε γίνονταν, είμαι πολύ επιφυλακτική. Γράφω  για τα έτη 2030 και 2050, για να σατυρίσω τον εμπαιγμό που διαρκώς μας κάνουν. Τέλος, εύχομαι να έχεις εσύ δίκιο και εγώ άδικο... Μέχρι να δεις επίσημα τα ονόματα των διορισμών, μην εξανίστασαι εναντίον κάποιων που είναι δύσπιστοι. Επαναλαμβάνω. Δε ζούμε ούτε σε σοβαρή χώρα ούτε έχουμε σοβαρό κράτος, εκτός αν διαφωνείς και με αυτό.

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9102 στις: Δεκέμβριος 23, 2020, 03:01:26 μμ »
Kelif, έχεις επιλεκτική όραση και μνήμη. Είχα γράψει σε άλλο μήνυμα ότι είμαι ΠΕ60 και θα είμαι στους διοριστέους, συνεπώς με συμφέρει να γίνουν διορισμοί. Πάει αυτό. Απλά μετά από τόοοσα χρόνια ''σίγουρων διορισμών'' που ΠΟΤΕ δε γίνονταν, είμαι πολύ επιφυλακτική. Γράφω  για τα έτη 2030 και 2050, για να σατυρίσω τον εμπαιγμό που διαρκώς μας κάνουν. Τέλος, εύχομαι να έχεις εσύ δίκιο και εγώ άδικο... Μέχρι να δεις επίσημα τα ονόματα των διορισμών, μην εξανίστασαι εναντίον κάποιων που είναι δύσπιστοι. Επαναλαμβάνω. Δε ζούμε ούτε σε σοβαρή χώρα ούτε έχουμε σοβαρό κράτος, εκτός αν διαφωνείς και με αυτό.

 Και τη σατυρα μπορω να τη δεχτω φυσικα και την καχυποψια..Καχυποψια κι εγω  εχω κι εχω γραψει κι εγω εδω μεσα  οτι αν δεν δω φεκ δεν επαναπαυομαι..Αλλα οταν απλως καποιος ειναι καχυποπτος γραφει για υποψιες κι οχι για βεβαιοτητα..τελοσπαντων ..δεν θα το συνεχισω αλλο ..εκει που θα επιμεινω ειναι στην επιλεκτικη σταση ορισμενων διαχειριστων απεναντι στα μελη του φορουμ

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9103 στις: Δεκέμβριος 23, 2020, 08:27:44 μμ »
Επίσης να τονίσουμε ξανά οτι η σειρά ειναι πρώτα μεταθέσεις μόνιμων, μετα αποσπασεις μονίμων και οτι μεινει μετα καλεσμα αναπληρωτών! Ποτε δε προηγούνταν ο αναπληρωτής των μονίμων. Το λεω γιατι με μεγαλη λυπη ομαδα αναπληρωτων μικρη ευτυχως διαδιδει οτι θα καλεσουν αυτους ως αναπληρωτες και δε θα παρει αποσπαση ο μονιμος
 Γιατι τοση παραπληροφόρηση; Απορω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:31:35 »

Αποσυνδεδεμένος xrpap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9104 στις: Δεκέμβριος 23, 2020, 09:58:10 μμ »
Mε τον νομο που εφερε ο κυριος κατοπιν πιεσεων των προυπηρεσιακηδων εθαψε τους κοπους των Ασεπιτων ...Σαν Ασεπιτης που διοριστηκες βεβαια δικαστικα θα επρεπε να το αναφερεις...

Ο Γαβρόγλου έφερε το νόμο που διορίστηκε η ειδική. Ο Γαβρόγλου έφερε το νόμο που διορίζεται η γενική. Ο Γαβρόγλου όρισε στους 10.500 τον αριθμό διορισμών γενικής. Αλλά μόνον υποσχέσεις. Μάλιστα. Και μπράβο. Έπρεπε να μην είχε φέρει κανένα νόμο να δω τι θα έφερνε η ΝΔ. Το ξέρομε φυσικά. Αλλά η αχαριστία του νεοέλληνος αυτή είναι.

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9105 στις: Δεκέμβριος 23, 2020, 11:17:15 μμ »
Η υπηρέτηση οργανικής ειναι 2 ετη πλεον και για τη γενικη;σωστα;

jonni53

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9106 στις: Δεκέμβριος 24, 2020, 12:07:54 πμ »
Είναι η διετής  υπηρεσία δόκιμου υπαλλήλου που αφορά όλο το δημοσιο....προϋπόθεση για την μονιμοποίηση..

Αποσυνδεδεμένος Takis.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9107 στις: Δεκέμβριος 24, 2020, 12:15:41 πμ »
Mε τον νομο που εφερε ο κυριος κατοπιν πιεσεων των προυπηρεσιακηδων εθαψε τους κοπους των Ασεπιτων ...Σαν Ασεπιτης που διοριστηκες βεβαια δικαστικα θα επρεπε να το αναφερεις...

Ευτυχως η ΝΔ θα κανει γραπτο διαγωνισμο οπως υποσχεθηκε.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9108 στις: Δεκέμβριος 24, 2020, 01:13:34 πμ »

Είναι η διετής  υπηρεσία δόκιμου υπαλλήλου που αφορά όλο το δημοσιο....προϋπόθεση για την μονιμοποίηση..
[/quote]
Παλιότερα γιατι ηταν 1 ετος η υπηρέτηση οργανικης; Τότε με τους διαγωνισμούς ασεπ; Η κανω λαθος;

Αποσυνδεδεμένος Mars1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9109 στις: Δεκέμβριος 24, 2020, 09:20:50 πμ »
Δεν πιστεύω ότι θα γίνουν εκλογές, αλλά ο,τι και να γίνει, είτε με νδ αυτοδύναμη τώρα, είτε με νδ ακόμα πιο ενισχυμένη, είτε με νδ-πασοκ (κιναλ), είτε με νδ-συριζα, είτε με επιστροφή συριζα, οι 10500 θα γίνουν κανονικότατα σύμφωνα με τον σχεδιασμό που ανακοινώθηκε. Είναι οι διορισμοί για την εκπαίδευση που έχουν την έγκριση όλων, εντός και εκτός συνόρων.

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9110 στις: Δεκέμβριος 24, 2020, 11:13:49 πμ »
Παιδια γτ παλια ηταν 1 ετος η υπηρέτηση; Και τωρα έγινε για τους νεοδιοριστους δυο ετη; Οπως αλλωστε για τους δοκιμους

Αποσυνδεδεμένος Olia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 501
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9111 στις: Δεκέμβριος 24, 2020, 11:27:06 πμ »
Δεν υπάρχουν καλύτεροι και χειρότεροι. Υπάρχουν πολλοί πτυχιούχοι και πολύ ανεργία. Καλά και ευλογημένα Χριστούγεννα!

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9112 στις: Δεκέμβριος 24, 2020, 12:22:21 μμ »
Καλά Χριστούγεννα σε όλους και μη ξεχνάμε ότι το σημαντικότερο από όλα είναι να έχουμε την υγεία μας.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9113 στις: Δεκέμβριος 24, 2020, 08:27:43 μμ »
Παιδια γτ παλια ηταν 1 ετος η υπηρέτηση; Και τωρα έγινε για τους νεοδιοριστους δυο ετη; Οπως αλλωστε για τους δοκιμους
Επειδή άλλαξε ο νόμος των διορισμών. Ο νόμος Γαβρόγλου αναφέρει ρητά ότι οι νεοδιόριστοι υπηρετούν 2 χρόνια στη θέση τους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 338
Σύνολο: 344

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.