*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3329108 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1336
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8918 στις: Δεκέμβριος 14, 2020, 05:44:10 μμ »
Δε βλεπω να λεει κανεις για το "εκτρωμα" Γαβρογλου τωρα...  ;D
το ΣτΕ το έβγαλε συνταγματικο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:31:14 »

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8919 στις: Δεκέμβριος 14, 2020, 06:11:02 μμ »
Όλα θα βγουν και όλα θα γίνουν. Αναφέρομαι και στις δυο προκηρύξεις.Μέχρι το καλοκαίρι όλα θα γίνουν. Περάστε όμορφα τις γιορτές και μην ασχολείστε.
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8920 στις: Δεκέμβριος 14, 2020, 06:15:50 μμ »
Δεν θέλω να επεκταθω πολιτικά αλλά οι διορισμοί της ειδικής αγωγής προφανώς πιστώνονται στην προηγούμενη κυβέρνηση, αφού και οι προκηρύξεις βγήκαν στη δική της θητεία. Επίσης, ο σχεδιασμός των 10500 διορισμών στη γενική ανήκει στην προηγούμενη κυβέρνηση. Ωστόσο, για την γενική παιδεία η τωρινή κυβέρνηση έτρεξε τις προκηρύξεις απο την αρχη και άρα (σωστά) θα πιστωθεί πολιτικά τους διορισμούς.
Έτσι ακριβώς εχουν τα πράγματα!

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8921 στις: Δεκέμβριος 14, 2020, 06:23:59 μμ »
Δε βλεπω να λεει κανεις για το "εκτρωμα" Γαβρογλου τωρα...  ;D

Οι μόνοι θιγμένοι απ το έκτρωμα αυτό του Ογλού είναι οι επιτυχόντες ΑΣΕΠ οι οποίοι όμως προσέφυγαν και θα διοριστούν δικαστικά ώς αντιστάθμισμα στην αδικία που υπέστησαν ίσως και νωρίτερα απ τους διοριστέους των προκηρύξεων Γαβρόγλου - Κεραμέως
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 14, 2020, 09:03:36 μμ από ΚΠ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:31:14 »

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8922 στις: Δεκέμβριος 14, 2020, 06:32:54 μμ »
Οι διορισμοί πριν δυο χρόνια , ήταν καθαρά πολιτική απόφαση, από τους  (Ι)σπανού(ς) της Θεσσαλονίκης μέχρι και το πανεπιστήμιο στην Χριστοφορική Κόρινθο. Ο Νοών, Νοείτω. Για τους υπόλοιπους ούτε ένας διορισμός.
Συνεχίζεις να μιλάς υβριστικά και προσβλητικά αναφέροντας υποτιμητικά το επώνυμο συναδέλφισσας. Και το κάνεις καθ' έξιν. Μάλιστα. Κάνεις πλάκα με το επώνυμο του πατέρα της ενώ εσύ κρύβεσαι πίσω από ψευδώνυμο. Ξέρεις τι δουλειά θα 'κανες σ' αλλοτινές σκοτεινές εποχές, ε; Φυσικά θα 'χες λύσει και το βιοποριστικό σου και δε θα ξέπεφτες στο παρακάλι στη ΝΔ για να σε διορίσει με νόμο του ΣΥΡΙΖΑ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 14, 2020, 06:38:00 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8923 στις: Δεκέμβριος 14, 2020, 06:54:03 μμ »
Εγώ αυτό που ξέρω είναι πώς οι πιέσεις από συλλόγους αναπληρωτών που δέχτηκαν και οι τότε και οι τωρινοί θα οδηγήσουν στους διορισμούς.Κανείς από τους δύο δεν ήθελε πραγματικά να γίνουν διορισμοί.Ότι έγινε το χρωστάμε σε συναδέλφους που έτρεξαν και τρέχουν.

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8924 στις: Δεκέμβριος 14, 2020, 07:15:31 μμ »
Εγώ αυτό που ξέρω είναι πώς οι πιέσεις από συλλόγους αναπληρωτών που δέχτηκαν και οι τότε και οι τωρινοί θα οδηγήσουν στους διορισμούς.Κανείς από τους δύο δεν ήθελε πραγματικά να γίνουν διορισμοί.Ότι έγινε το χρωστάμε σε συναδέλφους που έτρεξαν και τρέχουν.
Συμφωνώ.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8925 στις: Δεκέμβριος 14, 2020, 07:22:27 μμ »
Δεν θέλω να επεκταθω πολιτικά αλλά οι διορισμοί της ειδικής αγωγής προφανώς πιστώνονται στην προηγούμενη κυβέρνηση, αφού και οι προκηρύξεις βγήκαν στη δική της θητεία. Επίσης, ο σχεδιασμός των 10500 διορισμών στη γενική ανήκει στην προηγούμενη κυβέρνηση. Ωστόσο, για την γενική παιδεία η τωρινή κυβέρνηση έτρεξε τις προκηρύξεις απο την αρχη και άρα (σωστά) θα πιστωθεί πολιτικά τους διορισμούς.


Πολύ σωστά. Αν δε θέλει, δε θα κάνει διορισμούς. Πολιτική βούληση γάρ. Ας μην το ξεχνούν οι συνάδελφοι. Άλλωστε όταν γίνουν, "πέντε" άνθρωποι θα βολευτούν με οποιοδήποτε τρόπο και αν έχουν συγκεντρωθεί τα απαραίτητα μόρια. Για τους υπόλοιπους συναδέλφους είναι αδιάφορο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 14, 2020, 07:24:52 μμ από ΡΕΑ.Τ »

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8926 στις: Δεκέμβριος 14, 2020, 09:25:07 μμ »
Πολύ σωστά. Αν δε θέλει, δε θα κάνει διορισμούς. Πολιτική βούληση γάρ. Ας μην το ξεχνούν οι συνάδελφοι. Άλλωστε όταν γίνουν, "πέντε" άνθρωποι θα βολευτούν με οποιοδήποτε τρόπο και αν έχουν συγκεντρωθεί τα απαραίτητα μόρια. Για τους υπόλοιπους συναδέλφους είναι αδιάφορο.


Πέντε άνθρωποι θα δικαιωθούν όχι θα βολευτουν...

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8927 στις: Δεκέμβριος 14, 2020, 11:06:22 μμ »
Δε βλεπω να λεει κανεις για το "εκτρωμα" Γαβρογλου τωρα...  ;D

Αφού είναι δεδομένο πως θα αλλάξει
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8928 στις: Δεκέμβριος 15, 2020, 07:31:02 πμ »
Πολύ σωστά. Αν δε θέλει, δε θα κάνει διορισμούς. Πολιτική βούληση γάρ. Ας μην το ξεχνούν οι συνάδελφοι. Άλλωστε όταν γίνουν, "πέντε" άνθρωποι θα βολευτούν με οποιοδήποτε τρόπο και αν έχουν συγκεντρωθεί τα απαραίτητα μόρια. Για τους υπόλοιπους συναδέλφους είναι αδιάφορο.
Καλημέρα, ειλικρινά δεν σε κατανοώ. Έχεις μένος που θα γίνουν οι διορισμοί. Αν θα γίνουν και επιμένεις...Ούτε εγώ έχω όφελος αν γίνουν, αλλά τί να κάνουμε; Θα γίνουν. Και η πολιτική βούληση υπάρχει και διάθεση. Ακόμα και αν αυτό μεταφράζεται σε ψήφους και πολιτικές σκοπιμότητες. Και φτάνει πια πως αδικήθηκαν οι του Ασεπ/ Όσοι Ασεπίτες ξέρω, που έτρεχαν στα δυσπρόσιτα, είναι ψηλά στον πίνακα και διορίζονται. Έχουν τόσα χρόνια προϋπηρεσίας που δύσκολα τους πετάς έξω. Βέβαια κάποιοι έχασαν τα μόρια από τον προηγούμενο Ασεπ. Ναι αυτοί ας προσφύγουν και όσοι άλλοι αδικούνται. Λογικό και θεμιτό. Αλλά φτάνει η χαιρεκακία που κάποιοι διορίζονται μετά από τόσα χρόνια. Κουράστηκα το δηλητήριο του κάθε εκπαιδευτικού που δεν ανήκει στους διορισθέντες. Φτάνει. Απορώ οι διαχειριστές τι κάνουν. Έλεος. Τα ίδια και τα ίδια.
Δεν κατάλαβες κάτι; Δεν γίνεται στη ζωή να έχουμε ο,τι θέλουμε. Νόμος.
Ακόμα και αν έχεις δίκιο ότι ο υπάρχων νόμος ευνοεί κάποιους αυτό δεν γινόταν και με το 30μηνο ή την ΠΔΣ και πολλά άλλα; οεεεοοοο !!! Κανένα σύστημα δεν είναι δίχως να μπάζει. Οι λόγοι είναι γνωστοί.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 15, 2020, 07:36:34 πμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8929 στις: Δεκέμβριος 15, 2020, 09:49:07 πμ »
Εγώ αυτό που ξέρω είναι πώς οι πιέσεις από συλλόγους αναπληρωτών που δέχτηκαν και οι τότε και οι τωρινοί θα οδηγήσουν στους διορισμούς.Κανείς από τους δύο δεν ήθελε πραγματικά να γίνουν διορισμοί.Ότι έγινε το χρωστάμε σε συναδέλφους που έτρεξαν και τρέχουν.
  Καλημέρα  8)
Πες τα  ;)
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8930 στις: Δεκέμβριος 15, 2020, 10:05:27 πμ »
Καλημέρα, ειλικρινά δεν σε κατανοώ. Έχεις μένος που θα γίνουν οι διορισμοί. Αν θα γίνουν και επιμένεις...Ούτε εγώ έχω όφελος αν γίνουν, αλλά τί να κάνουμε; Θα γίνουν. Και η πολιτική βούληση υπάρχει και διάθεση. Ακόμα και αν αυτό μεταφράζεται σε ψήφους και πολιτικές σκοπιμότητες. Και φτάνει πια πως αδικήθηκαν οι του Ασεπ/ Όσοι Ασεπίτες ξέρω, που έτρεχαν στα δυσπρόσιτα, είναι ψηλά στον πίνακα και διορίζονται. Έχουν τόσα χρόνια προϋπηρεσίας που δύσκολα τους πετάς έξω. Βέβαια κάποιοι έχασαν τα μόρια από τον προηγούμενο Ασεπ. Ναι αυτοί ας προσφύγουν και όσοι άλλοι αδικούνται. Λογικό και θεμιτό. Αλλά φτάνει η χαιρεκακία που κάποιοι διορίζονται μετά από τόσα χρόνια. Κουράστηκα το δηλητήριο του κάθε εκπαιδευτικού που δεν ανήκει στους διορισθέντες. Φτάνει. Απορώ οι διαχειριστές τι κάνουν. Έλεος. Τα ίδια και τα ίδια.
Δεν κατάλαβες κάτι; Δεν γίνεται στη ζωή να έχουμε ο,τι θέλουμε. Νόμος.
Ακόμα και αν έχεις δίκιο ότι ο υπάρχων νόμος ευνοεί κάποιους αυτό δεν γινόταν και με το 30μηνο ή την ΠΔΣ και πολλά άλλα; οεεεοοοο !!! Κανένα σύστημα δεν είναι δίχως να μπάζει. Οι λόγοι είναι γνωστοί.

+++

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 395
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8931 στις: Δεκέμβριος 15, 2020, 10:37:55 πμ »
Δεν έχει μένος, απλά δε τη βολεύει το νέο σύστημα. Είναι σωστό ότι μας συμφέρει. Τόσο απλά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 345
Σύνολο: 353

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.