*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3352994 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9548 στις: Ιανουάριος 02, 2021, 10:24:15 μμ »
Ενω εξυπνος ειναι ο Αριστερος Αλεκος με την βιλα στο Σουνιο η ο Παπασπιτουλης με τα 72 σπιτια...Το αφηγημα με τους Ναζι τελειωσε...Το λεω για μερικους που εχουν ακομα το σηματακι στο φατσοβιβλιο...Δηλαδη τους "Κομμουνιστες" του Δημοσιου...
Να κοψει απο ολους...οχι το 100% απο εμενα και απο τον ΔΥ μηδεν επειδη ειναι η εκλογικη βαση...του... >:(

Είπα εγώ οτι οι άλλοι είναι καλύτεροι; Όταν πούνε και αυτοί τέτοιες ηλιθιότητες και για αυτούς τα ίδια θα πώ. Τελικά ισχύει αυτό που λένε ότι οσο λογικά επιχειρήματα και να πείς στον άλλο αν είναι κολλημένος και πιστεύει σε ελέφαντες που πετάνε θα συνεχίσει να πιστεύει. Ξαναλέω σε μια τελευταία προσπάθεια να καταλάβεις. Είναι όλοι ίδιοι. Απο πολιτικούς μέχρι δημοσιογράφους κτλ. Αν λέει κάποιος κόψε 10% απο Δ.Υ. για να το δώσεις αλλού είναι βλάκας. Αν εγώ τον υποστηρίζω είμαι χειρότερος βλάκας γιατι αν είχα εστω λίγο μυαλό θα έπρεπε να διεκδικήσω να μη χάσει κανένας χρήματα (ο ιδιώτης όταν βγάζει υπερκέρδη εμένα που είμαι Δ.Υ. θα μου ανέβάσει το μισθό απο το χιλιάρικο; Όχι. Δηλαδή στα κέρδη θες να είσαι μόνος σου αλλά στη χασούρα μαζί) Κατάλαβες τι εννοώ ή πάλι θα μου απαντήσεις: εμένα μου κόβουν να κόψουν και απο τους Δ.Υ. κτλ. Είμαι σίγουρος πάντως οτι δεν θα καταλάβεις. Στην τελική εσύ θέλεις να διοριστείς ή οχι; Αν ναι και υποστηρίζεις τις περικοπές τι να πω (αν διοριστείς τότε να δίνεις τότε το μισό μισθό σου σε αυτούς που χρειάζονται. Το δικό σου όμως. Οχι κουμάντο στην τσέπη των άλλων). Αν δεν εχεις ελπίδα να διοριστείς και για αυτό τα λές είναι ακόμα χειρότερη η λογική σου και καλύτερα που δεν θα διοριστείς.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 02, 2021, 10:54:18 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:21:49 »

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9549 στις: Ιανουάριος 02, 2021, 10:57:18 μμ »
Τα ίδια έλεγαν κάποιοι και για τους διορισμους στην ειδικη αγωγη. Ότι και καλά δεν θα γινουν...Φυσικα έπεσαν έξω.. Το ίδιο θα γίνει και τωρα...

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9550 στις: Ιανουάριος 02, 2021, 11:16:45 μμ »
Όσοι εχουν διοριστεί γιατι εχουν τετοια σκορδοκαϊλα για το εαν θα γίνουν οι διορισμοί;  ;D ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος eran

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9551 στις: Ιανουάριος 02, 2021, 11:18:25 μμ »
Πολύ ενδιαφέρον το ρεπορτάζ του esos, που μάλλον non paper του Υπουργείου είναι. Η κ. Κεραμέως μάς υπενθυμίζει  (και σε κάποιους άλλους προφανώς) πόσα σπουδαία πράγματα έχει να κάνει. Σταχυολογώ την αναφορά στους διορισμούς:
Γ. Θα διοριστούν 5.250 μόνιμοι εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (σ.σ. προβλέπεται να διοριστούν επιπλέον 5.250    το σχολικό έτος 2021-22.

{προσέξτε το σ.σ., επιβεβαιώνει το παραπάνω.}
https://www.esos.gr/arthra/71004/etos-metarrythmiseon-gia-tin-paideia-2021

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:21:49 »

Αποσυνδεδεμένος xrpap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9552 στις: Ιανουάριος 02, 2021, 11:46:04 μμ »
Μισό λεπτό αν ισχύει το παρακάτω...δεν πρέπει να ακυρωθούν διορισμοί...? Η να μη ληφθουν υποψη στο μελλον...?

Παράθεση



Την “γεύση” του τι θα περιλαμβάνει ο νέος νόμος την έδωσε στη Βουλή ο Ορέστης Καλογήρου.

Απευθυνόμενος στους Βουλευτές είπε:

"Τα  αγορασμένα πτυχία είναι μια πληγή σε όλο τον κόσμο -αν θέλετε- ακόμη και στις Ηνωμένες Πολιτείες και στην Ευρώπη δεν είναι μόνο αγορασμένα πτυχία, είναι αγορασμένες μεταπτυχιακές εργασίες, φοιτητικές εργασίες -5 σελίδες κάποιος θέλει- να παραδώσει στον καθηγητή, για να πάρει μια μονάδα στο μάθημα και μπορεί να δώσει 50 € σε κάποιον να του τη φτιάξει. Είναι μια πληγή ακαδημαϊκή σε όλο τον κόσμο και όχι μόνο στην Ελλάδα".



Αποσυνδεδεμένος maximaria

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9553 στις: Ιανουάριος 02, 2021, 11:56:10 μμ »
Πολύ ενδιαφέρον το ρεπορτάζ του esos, που μάλλον non paper του Υπουργείου είναι. Η κ. Κεραμέως μάς υπενθυμίζει  (και σε κάποιους άλλους προφανώς) πόσα σπουδαία πράγματα έχει να κάνει. Σταχυολογώ την αναφορά στους διορισμούς:
Γ. Θα διοριστούν 5.250 μόνιμοι εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (σ.σ. προβλέπεται να διοριστούν επιπλέον 5.250    το σχολικό έτος 2021-22.

{προσέξτε το σ.σ., επιβεβαιώνει το παραπάνω.}
https://www.esos.gr/arthra/71004/etos-metarrythmiseon-gia-tin-paideia-2021
.. γνωστό το προεκλογικό πρόγραμμα της συντηρητικής παράταξης του Ιουλίου 2019. Πάμε για Ιούλιο 2021 κι ευτυχώς με νέο υπουργό, προσεχώς και με νέα κυβέρνηση.

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9554 στις: Ιανουάριος 02, 2021, 11:59:01 μμ »
Αλλάξτε κάνα πλευρό, μη πιαστείτε..

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9555 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 12:09:20 πμ »
Ανασχηματισμος, κορονοιος,οικονομική υφεση,κτλ.. Και ομως... Ω..τι..εκπληξη...Οι διορισμοι θα γινουν...Η επομενη φουρνιά σε καμια δεκαετία... Μαντεύω πάλι με προϋπηρεσία και τότε.. Οι έχοντες προϋπηρεσία ποτέ δεν πήγαν χαμένοι...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2021, 12:11:07 πμ από kapoios_300 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9556 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 12:13:46 πμ »
Δεν το λήγουμε για σήμερα...; Αύριο είναι μια νέα μέρα, ίσως με κανένα νέο δεδομένο. Από το πρωι ανακυκλώνουμε (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) τα ίδια και τα ίδια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2021, 12:20:16 πμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος xrpap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9557 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 12:21:59 πμ »
Καμία δήλωση για τα αγορασμένα μεταπτυχιακά ..."οι έχοντες προϋπηρεσία...και λεφτά..."... :o

Μαντεύω πάλι με προϋπηρεσία και τότε.. Οι έχοντες προϋπηρεσία ποτέ δεν πήγαν χαμένοι...

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9558 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 12:29:20 πμ »
Καμία δήλωση για τα αγορασμένα μεταπτυχιακά ..."οι έχοντες προϋπηρεσία...και λεφτά..."... :o


 Aπ την κακια σας και τη ζηλεια σας που δεν θα διοριστειτε ποτε ενω αλλοι ναι, ανκαλυψατε ξαφνικα και την Αμερικη ορισμενοι!!!! Τοση ενεργεια αν τη διοχετευατε να γινετε λιγακι χρησιμοι και ικανοι ωστε να προσπαθησετε-δεν λεω οτι θα τα καταφερνατε κιολας- να σταθειτε απεναντι σε οσους θα διοριστουμε ..ποση διαφορα θα γινοταν στη μιζερη προσωπικοτητα σας..Αν μπορειτε απολυστε και το 98% της ειδικης αφου μαθατε ξαφνικα για τα αγορασμενα μεταπτυχιακα γιατι εκει ηταν η πλειοψηφια τους...Τωρα μικρο μου μιζερο κανε μου μια αναφορα στο διαχειριστη ..γιατι ανικανοτητα και ρουφιανιλικι οταν σαν την τριβουμε στη μουρη πανε μαζι!!!!Κι αφου  ζηλευεις τοσο πολυ -για  αυτο και την ειρωνευεσαι-την προυπηρεσια μας σου ευχομαι να την αποκτησεις μετα απο αιματηρο διαβασμα για γραπτο οπως ακριβως εμεις...αν τα καταφερεις ομως να πετυχεις οπως εμεις ειναι ενα θεμα βεβαια!!!ισως αλλωστε ξαναπροσπαθησες στο παρελθον και απετυχες  γι αυτο και την ειρωνευεσαι...το γνωστο του Αισωπου της αλεπους με τις αγουριδες!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2021, 12:37:20 πμ από kelif »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9559 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 12:34:58 πμ »
Καλογήρου τον νόμο για τα εξ αποστάσεως δεν πέρασες

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9560 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 12:35:17 πμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2021, 12:37:57 πμ από kelif »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9561 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 12:35:53 πμ »
Aπ την κακια σας και τη ζηλεια σας που δεν θα διοριστειτε ποτε ενω αλλοι ναι, ανκαλυψατε ξαφνικα και την Αμερικη ορισμενοι!!!! Τοση ενεργεια αν τη διοχετευατε να γινετε λιγακι χρησιμοι και ικανοι ωστε να προσπαθησετε-δεν λεω οτι θα τα καταφερνατε κιολας- να σταθειτε απεναντι σε οσους θα διοριστουμε ..ποση διαφορα θα γινοταν στη μιζερη προσωπικοτητα σας..Αν μπορειτε απολυστε και το 98% της ειδικης αφου μαθατε ξαφνικα για τα αγορασμενα μεταπτυχιακα γιατι εκει ηταν η πλειοψηφια τους...Τωρα μικρο μου μιζερο κανε μου μια αναφορα στο διαχειριστη ..γιατι ανικανοτητα και ρουφιανιλικι οταν σαν την τριβουμε στη μουρη πανε μαζι!!!!

Συμφωνώ 100%. Όταν βλέπουμε τους άλλους πιο πάνω απο εμάς τότε θυμόμαστε όλα τα στραβά επειδή δεν μας συμφέρει.Όταν έρθει η ώρα μας όμως μια χαρά κάνουμε τα στραβά μάτια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.