*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3328957 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9884 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 12:47:50 μμ »
το ελπίζω γιατι πολύ φοβαμαι πως ΠΟΛΛΟΙ θα μεταπηδησουν απο την ειδκκή στην γενικη.
Ηδη 3 περιπτωσεις που ξέρω μου είπαν πως θα εφευγαν απο την ειδική αγωγη ανετα αν μπορουσαν...καταλαβαινετε τι Ντομινο θα γινει....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:05:22 »

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 998
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9885 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 12:48:39 μμ »
πιο πιθανό το δεύτερο, αφού είναι δύσκολο να γνωρίζουν τις περιοχές για τη μεθεπόμενη χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος trelaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9886 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 12:51:44 μμ »
Το ΑΣΕΠ βγάζει πίνακες μετά θα πει το υπουργείο πχ ποιοι μπορούν και ποιοι όχι. Και εγώ είχα διοριστεί άλλου και πάνω στους έξι μήνες από άλλο διορισμό ήρθε χαρτί διορισμού και δεν τον αποδέχτηκα διότι ήθελε υπεύθυνη δήλωση που να λέω ότι δεν έχω κάποια κολληματα

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9887 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 01:02:39 μμ »
Επειδή έχω μπερδευτεί με αυτά που διαβάζω, οργανικές κλπ θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση η κατανομή για τη γενική να ακολουθησει αναλογικά τις κατανομές που είδαμε στην Ειδική.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:05:22 »

Αποσυνδεδεμένος Jim 87.02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9888 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 01:09:40 μμ »
Καλή χρονιά συνάδελφοι, μια εκτίμηση για ΠΕ 87.02(Νοσηλευτές)

Αποσυνδεδεμένος teacher80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9889 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 01:22:41 μμ »
Δεν μπορεί το ΑΣΕΠ να αφαιρέσει διοριστέους από πίνακες, καθώς διατηρούν το έννομο συμφέρον τους, εφόσον φυσικά έχει περάσει ένα έτος από το ΦΕΚ διορισμού. Το λογικό και το παράλογο καλό είναι να κρίνεται βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας κι όχι υποκειμενικά για να μην χάνουμε το δάσος βλέποντας το δέντρο. Παρά ταύτα θεωρώ ότι οι πίνακες θα βγουν χρονικά σε σημείο κατά το οποίο δε θα υπάρξει ζήτημα μεταπήδησης από ειδική σε γενική...

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9890 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 01:30:18 μμ »
Μου επιτρεπεις να διαφωνησω, πολλοι πηγαν στην ειδική αγωγη οχι απο επιλογη αλλα μονο κ μονο για να διοριστουν αυτες τις δυσκολες για ολους μας εποχες.. δινοντας τους την ευκαιρία να μεταπηδησουν θα το κανουν... μονο εγω σου λεω ξερω 3 που ευθαρσως μου είπαν,,, μακαρι να μπορω θα το κανω... αυτα οσον αφορα τα υποκειμενικα...κτλ....ΔΙΠΟΡΤΟ παιχνιδι....
Αρα θεωρω πως αδικο ειναι η μεταπηδηση και οχι η απο πλευρας μου ερωτηση ή αναφορα. Οταν πήραν την απόφαση να διοριστουν στην ειδική επρεπε να ξέρουν απο την αρχη πως εκει θα μείνουν.....πολλοι τριβουν τα χερια τους με την χρονοκαθυστερηση αυτης της προκήρθξης....ΑΥΤΟ είναι το παραλογο!
Σωστο είναι αφου διοριστηκαν, να διαγραφουν, αφου δουλεια εχουν, διαθεσιμοι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, αρα πάμε στον επόμενο....

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 563
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9891 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 01:38:55 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 998
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9892 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 01:48:26 μμ »

Αποσυνδεδεμένος teacher80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9893 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 02:21:25 μμ »
Μου επιτρεπεις να διαφωνησω, πολλοι πηγαν στην ειδική αγωγη οχι απο επιλογη αλλα μονο κ μονο για να διοριστουν αυτες τις δυσκολες για ολους μας εποχες.. δινοντας τους την ευκαιρία να μεταπηδησουν θα το κανουν... μονο εγω σου λεω ξερω 3 που ευθαρσως μου είπαν,,, μακαρι να μπορω θα το κανω... αυτα οσον αφορα τα υποκειμενικα...κτλ....ΔΙΠΟΡΤΟ παιχνιδι....
Αρα θεωρω πως αδικο ειναι η μεταπηδηση και οχι η απο πλευρας μου ερωτηση ή αναφορα. Οταν πήραν την απόφαση να διοριστουν στην ειδική επρεπε να ξέρουν απο την αρχη πως εκει θα μείνουν.....πολλοι τριβουν τα χερια τους με την χρονοκαθυστερηση αυτης της προκήρθξης....ΑΥΤΟ είναι το παραλογο!
Σωστο είναι αφου διοριστηκαν, να διαγραφουν, αφου δουλεια εχουν, διαθεσιμοι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, αρα πάμε στον επόμενο....

Συνάδελφε εσύ έχεις μια άλλη οπτική εστιάζοντας στο τι μπορεί να σκέφτεται μια μερίδα εκπαιδευτικών. Εγώ θέτω την οπτική μου αναφορικά με το τι ισχύει βάσει της νομοθεσίας όπως την ερμηνεύω.
1ο θέμα: Οι προκηρύξεις θέσεων δεν βγήκαν εξ' αρχης ενιαίες (γενική και ειδική). Ποτέ δεν καταλάβαμε γιατί...
2ο θέμα: Το σύστημα Γαβρόγλου με την άδικη μοριοδότηση κριτηρίων αφενός, και τη μεταφορά προϋπηρεσίας από κλάδο σε κλάδο αφετέρου, ήταν άδικο.
3ο θέμα: Το σύστημα διορισμού Γαβρόγλου τροποποιήθηκε σε κάποια άρθρα του στη πορεία από τη Κεραμέως, μετά την έκδοση των προκηρύξεων κι άρα εμφανίστηκαν δεδομένα που δεν υπήρχαν εξ' αρχής.
3ο θέμα: Βγήκαν προκηρύξεις χωρίς συμπερίληψη συγκεκριμένης κατανομής θέσεων.
Όλα αυτά μαζί με πόσες άλλες στρεβλώσεις αλλά και την μακροχρόνια αδιοριστία μάλλον κάνουν το παράλογο και το λογικό ένα τσιγάρο δρόμο...
Μη με παρεξηγήσεις συναδελφικά και χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης γράφω...

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9894 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 02:40:02 μμ »
Να μοιραστώ μια πληροφορία μαζί σας, που δε γνωρίζω αν όντος ισχύει ή αν είναι αλήθεια όσα μου είπαν.
Με δύο συναδέλφους που διορίστηκαν στην ειδική όταν ρώτησα, μου είπαν ότι και να το θέλανε, δεν γίνεται να παραιτηθούν και να διοριστούν ξανά στον ίδιο φορέα, δηλαδή στο ίδιο υπουργείο. Δηλαδή, ότι είναι θέμα υπουργείου. Άσχετα αν το ασεπ δε το νοιάζει και δεν τους αποκλείει.
Ξαναλέω, δεν ξέρω αν ισχύει, απλά λέω τι μου είπανε.

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9895 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 02:47:34 μμ »
Καλή χρονιά συνάδελφοι, μια εκτίμηση για ΠΕ 87.02(Νοσηλευτές)
Αισιόδοξα τα πράγματα για όλες τις τεχνικες ειδικότητες στο υγείας . Τα οργανικά κενά των νοσηλευτών είναι γύρω στα 130 από τα οποία η πλειοψηφία καλύπτει πανελλήνια μαθηματα . Κάτι που όπως ακούγεται θα παίξει πολύ σημαντικό ρόλο στις κατανομες

Αποσυνδεδεμένος asepoulla

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9896 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 05:31:57 μμ »
δυστυχώς φέτος το καλοκαίρι δεν θα μπορούμε να διεκδικήσουμε διορισμό.Μόνο στην περίπτωση που οι διορισμοί για την αβαθμια γίνουν όλοι του χρόνου. Το υπουργείο παιδείας θα προχωρήσει τελικά  στον διορισμό αβαθμιας και ββαθμιας το καλοκαίρι. Από την αρχή, θεωρήσαμε και θεωρούμε ότι πρέπει να καθυστερήσουν οι κατανομές και κατ επέκταση οι διορισμοί ώστε να γίνουν με πιό δίκαιο τρόπο. Οι πίνακες όπως πληροφορεί το ασεπ σε επικοινωνία μαζί του και 1 γε και 2 γε θα είναι έτοιμοι τέλη Απριλίου με μέσα Μαίου. Κυρίως λόγω  της 2 γε. Η 1 γε είναι σχεδόν έτοιμη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 07, 2021, 05:36:02 μμ από asepoulla »

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9897 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 05:36:51 μμ »
Κυρια Ασεπούλλα δεν τα λέτε λίγο πιο λιανά να σας καταλαβαίνουμε και εμείς που δεν είμαστε γκουρου σε όλα αυτά που λέτε εδώ μέσα?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 237
Σύνολο: 239

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.