*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3343660 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10220 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 03:54:34 μμ »
Για να γίνει αυτό θα πρέπει να φτιαχτεί ένας πίνακας με όλες τις ειδικότητες μαζί, όπου το σύστημα τρέχει για όλους και οι κλάδοι μπαίνουν ως προτιμήσεις. Δεν νομίζω ότι υπάρχει πιθανότητα να φτιάξουν κάτι τέτοιο.
Δε θα διαφωνήσω μαζί σου.Εμεις απλά λέμε πιο είναι το σωστό και δίκαιο. Εσείς της πληροφορικής γνωρίζετε καλύτερα εαν αυτό είναι δύσκολο ή εύκολο να γίνει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:20:53 »

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10221 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 04:00:41 μμ »
Δε θα διαφωνήσω μαζί σου.Εμεις απλά λέμε πιο είναι το σωστό και δίκαιο. Εσείς της πληροφορικής γνωρίζετε καλύτερα εαν αυτό είναι δύσκολο ή εύκολο να γίνει.

Οχι ουτε το πιο σωστο ειναι ουτε το πιο δικαιο. Το πιο σωστο ειναι να μην μπορεις να μεταφερεις προυπηρεσια ουτε μεσα στην Γενικη ουτε απο Ειδικη στην Γενικη ειτε το αναποδο. Αν διδασκεις 10χρόνια σε δημοτικό και πήρες και ενα πτυχιο Φιλολογίας γιατι να μεταφερεις και τα μορια προυπηρεσιας; Αν ειναι να ανγνωρίζουμε οτι μορια προυπηρεσιας υπάρχουν να αναγνωρίσουν και τα δικα μου ως μπαρμαν! :P
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10222 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 04:05:41 μμ »
Οχι ουτε το πιο σωστο ειναι ουτε το πιο δικαιο. Το πιο σωστο ειναι να μην μπορεις να μεταφερεις προυπηρεσια ουτε μεσα στην Γενικη ουτε απο Ειδικη στην Γενικη ειτε το αναποδο. Αν διδασκεις 10χρόνια σε δημοτικό και πήρες και ενα πτυχιο Φιλολογίας γιατι να μεταφερεις και τα μορια προυπηρεσιας; Αν ειναι να ανγνωρίζουμε οτι μορια προυπηρεσιας υπάρχουν να αναγνωρίσουν και τα δικα μου ως μπαρμαν! :P
αυτό είναι το σωστό

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10223 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 04:14:04 μμ »
Οχι ουτε το πιο σωστο ειναι ουτε το πιο δικαιο. Το πιο σωστο ειναι να μην μπορεις να μεταφερεις προυπηρεσια ουτε μεσα στην Γενικη ουτε απο Ειδικη στην Γενικη ειτε το αναποδο. Αν διδασκεις 10χρόνια σε δημοτικό και πήρες και ενα πτυχιο Φιλολογίας γιατι να μεταφερεις και τα μορια προυπηρεσιας; Αν ειναι να ανγνωρίζουμε οτι μορια προυπηρεσιας υπάρχουν να αναγνωρίσουν και τα δικα μου ως μπαρμαν! :P

Στο παράδειγμα που ανέφερες φίλε Σερραίε να δεχτώ να μη μετρηθούν. Ετσι δημιουργούνται όμως άλλες αδικίες. Εγώ με το ίδιο πτυχίο είμαι ΠΕ83 και ΠΕ86. Απο το 2001 που δούλεψα πρώτη φορά ωρομίσθιος ως τώρα (με διακοπές ενδιάμεσα φυσικά) με παίρνουν εναλλάξ στις δυο ειδικότητες χωρίς μάλιστα κάθε χρόνο να έχω έλεγχο που θα με πάρουν. Έχω λοιπόν 40μήνες στη μία και 38 στην άλλη. Έμενα πρέπει να μου χωρίσει την προυπηρεσία λοιπόν; Έχω σύνολο 78 μήνες και εσύ πχ με 41 μήνες να είσαι πιο πάνω; (επειδή έχουμε μιλήσει και με πμ καταλαβαίνεις όταν λέω εσύ δεν εννοω εσένα προσωπικά).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 13, 2021, 04:16:40 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:20:53 »

Αποσυνδεδεμένος asepoulla

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10224 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 04:19:03 μμ »
αυτό είναι το σωστό
διαφωνούμε εδώ και γι αυτό οι μεγαλύτεροι αγώνες μας , ήταν προς την κατεύθυνση της μεταφοράς προυπηρεσίας.
Μοριοδότηση όλων των πτυχίων , 120 μήνες ταβάνι και μεταφορά προυπηρεσίας ήταν ότι δικαιότερο τα τελευταία χρόνια και εκεί επικεντρωθήκαμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 13, 2021, 04:21:21 μμ από asepoulla »

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10225 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 04:25:01 μμ »
Στο παράδειγμα που ανέφερες φίλε Σερραίε να δεχτώ να μη μετρηθούν. Ετσι δημιουργούνται όμως άλλες αδικίες. Εμένα με το ίδιο πτυχίο είμαι ΠΕ83 και ΠΕ86. Απο το 2001 που δούλεψα πρώτη φορά ωρομίσθιος ως τώρα (με διακοπές ενδιάμεσα φυσικά) με παίρνουν εναλλάξ στις δυο ειδικότητες χωρίς μάλιστα κάθε χρόνο να έχω έλεγχο που θα με πάρουν. Έχω λοιπόν 40μήνες στη μία και 38 στην άλλη. Έμενα πρέπει να μου χωρίσει την προυπηρεσία λοιπόν; Έχω σύνολο 78 μήνες και εσύ πχ με 41 μήνες να είσαι πιο πάνω; (επειδή έχουμε μιλήσει και με πμ καταλαβαίνεις όταν λέω εσύ δεν εννοω εσένα προσωπικά).

Τα ξερω αυτα! Επειδη τα ήξερε και το υπουργείο για αυτο εκανε αυτον τον νομο σου λεει ας γινει ενα μιξ και ας τους παρουμε με την σειρα τις ειδικότητες και οπου κατσει! Και το θεωρω και το καλύτερο για πολλους λόγους και ενας απο αυτους ειναι και ταχυτητας.
Φυσικά και τώρα υπάρχουν αδικιες π.χ. κάποιος που εχει προυπηρεσια στην τριτοβάθμια εκπαίδευση δεν μπορει να την μεταφερει στην αθμια η βθμια δεν γνωρίζω αν μπορεις να την μεταφερεις απο τα ΙΕΚ η απο τα ΣΔΕ κλπ κλπ
Τέλος απλα ηθελα με ενα λιγο χιουμοριστικο τροπο να πείσω τον συνάδελφο οτι το δικαιο ειναι απο την πλευρα που το βλεπεις! Ετσι κι αλλιως ας διοριστει καποιος και ας αφησει και μια ειδικοτητα! Εδω βλέπουμε οτι θα προσλάβουν 1000 αστυνομικους για τα ΑΕΙ σε χρονο ρεκρο(λενε μεχρι τον Αυγουστο θα πρεπει να βρίσκονται σε υπηρεσια) και εμεις ακομα περιμενουμε κατανομες!
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος xrpap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10226 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 04:26:11 μμ »
Να σε ρωτήσω κάτι...το σύστημα διορισμών που έρχεται στο υπόλοιπο δημόσιο το έχεις δει...? Ειναι το αντιθετο του...Γαβρογλου και ο πρωην ΥΠΕΣ φωναζει οτι "η μονη αξιοκρατια ειναι ο Γραπτος".... 8)

YG...Live your myth in Greece...until next elections... ;D

διαφωνούμε εδώ και γι αυτό οι μεγαλύτεροι αγώνες μας , ήταν προς την κατεύθυνση της μεταφοράς προυπηρεσίας.
Μοριοδότηση όλων των πτυχίων , 120 μήνες ταβάνι και μεταφορά προυπηρεσίας ήταν ότι δικαιότερο τα τελευταία χρόνια και εκεί επικεντρωθήκαμε.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10227 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 04:28:13 μμ »
Τα ξερω αυτα! Επειδη τα ήξερε και το υπουργείο για αυτο εκανε αυτον τον νομο σου λεει ας γινει ενα μιξ και ας τους παρουμε με την σειρα τις ειδικότητες και οπου κατσει! Και το θεωρω και το καλύτερο για πολλους λόγους και ενας απο αυτους ειναι και ταχυτητας.
Φυσικά και τώρα υπάρχουν αδικιες π.χ. κάποιος που εχει προυπηρεσια στην τριτοβάθμια εκπαίδευση δεν μπορει να την μεταφερει στην αθμια η βθμια δεν γνωρίζω αν μπορεις να την μεταφερεις απο τα ΙΕΚ η απο τα ΣΔΕ κλπ κλπ
Τέλος απλα ηθελα με ενα λιγο χιουμοριστικο τροπο να πείσω τον συνάδελφο οτι το δικαιο ειναι απο την πλευρα που το βλεπεις! Ετσι κι αλλιως ας διοριστει καποιος και ας αφησει και μια ειδικοτητα! Εδω βλέπουμε οτι θα προσλάβουν 1000 αστυνομικους για τα ΑΕΙ σε χρονο ρεκρο(λενε μεχρι τον Αυγουστο θα πρεπει να βρίσκονται σε υπηρεσια) και εμεις ακομα περιμενουμε κατανομες!

Συμφωνώ απολύτως. Ο καθένας μας βλέπει δίκαιο αυτό που τον συμφέρει. Το ζήτημα είναι να βγούν γρήγορα οι κατανομές και τα ονόματα των διοριστέων και για τις δυο χρονιές γιατι δεν είμαστε νέοι πια και θέλεις να προγραμματίσεις τη ζωή σου.

Αποσυνδεδεμένος xrpap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10228 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 04:39:55 μμ »
Θα την προγραμματισεις σιγουρα...Μετα απο 10-15 χρονια που θα περάσεις μακρια απο το σπιτι σου...Οχι εσυ ειδικα αλλα αρκετοι... :'(

Συμφωνώ απολύτως. Ο καθένας μας βλέπει δίκαιο αυτό που τον συμφέρει. Το ζήτημα είναι να βγούν γρήγορα οι κατανομές και τα ονόματα των διοριστέων και για τις δυο χρονιές γιατι δεν είμαστε νέοι πια και θέλεις να προγραμματίσεις τη ζωή σου.

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10229 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 04:49:29 μμ »
Αν μιλήσει ο καθένας γιατί τον συμφέρει τότε θα έχουμε 5.000 "δίκαια" και "σωστά" συστήματα διορισμών. Άρα, πάω πάσο, έχετε απόλυτο δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10230 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 04:50:22 μμ »
Θα την προγραμματισεις σιγουρα...Μετα απο 10-15 χρονια που θα περάσεις μακρια απο το σπιτι σου...Οχι εσυ ειδικα αλλα αρκετοι... :'(


Συναδελφε ο προγραμματισμός δεν σημαίνει πάντα κάτι ευνοϊκό. Προγραμματισμός είναι να δω ότι πρέπει να πάω στην άλλη άκρη της Ελλάδας και επειδή δεν θέλω να αλλάξω επάγγελμα. Προγραμματισμός σημαίνει να ξέρω τις επιλογές μου, τις συνέπειες της κάθε μιας και να αποφασίσω τι θα κάνω.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10231 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 04:52:13 μμ »
Αν μιλήσει ο καθένας γιατί τον συμφέρει τότε θα έχουμε 5.000 "δίκαια" και "σωστά" συστήματα διορισμών. Άρα, πάω πάσο, έχετε απόλυτο δίκιο.

Το έχω γράψει σε παλιότερο ποστ ότι αν μας ρωτούσαν τον καθένα από τους 10000 που είμαστε εδώ μέσα θα φτιάχνονταν 10000 διαφορετικά συστήματα.

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10232 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 06:59:50 μμ »
Θα την προγραμματισεις σιγουρα...Μετα απο 10-15 χρονια που θα περάσεις μακρια απο το σπιτι σου...Οχι εσυ ειδικα αλλα αρκετοι... :'(

[/quo


Και ποιος σου ειπε εσενα οτι δεν θα φτιαξει το σπιτι του ο αλλος εκει που θα παει ειδικα αν ειναι ενα καλο μερος κι οχι  καποια βραχονησιδα;;εσυ λοιπον μην πας αν σε διορισουν ..καποιοι αλλοι μπορει να μην εχουν προβλημα να αλλαξουν γετονια..που το ξερεις και μιλας για ελλειψη πογραμματισμου;;τι προβληματα εχετε κι εσεις που δεν διορισζεστε για μας τους υπολοιπους...αυτο θα πει ενσυναισθηση..

Φαίη

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10233 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 07:27:43 μμ »
Ξέρετε αν προσμετράται ως δεύτερο πτυχίο πτυχίο που ανήκει στην ίδια ειδίκευση ( π.χ. ΠΕ 02) ; 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 257
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 198
Σύνολο: 203

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.