*

Αποστολέας Θέμα: μόρια μαθηματικών  (Αναγνώστηκε 64987 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spyros13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
    • Προφίλ
Απ: μόρια μαθηματικών
« Απάντηση #154 στις: Αύγουστος 03, 2020, 01:02:18 μμ »
Στον πίνακα του 2018 νομίζω πρέπει να βγουν και όσοι διοριστηκαν από το δικαστήριο. 
Διαβάζω σε φόρουμ ότι στον οπσυδ έχουν βάλει και τα μορια του 2020 σε δυσπροσιτο διπλα εννοώ με ποια λογική?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: μόρια μαθηματικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:26:07 »

Αποσυνδεδεμένος Οικονομικαριος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: μόρια μαθηματικών
« Απάντηση #155 στις: Αύγουστος 03, 2020, 03:12:02 μμ »
Δεν αξίζει να μπλέξει με το δημόσιο και την αναπλήρωση, κατά 99.99% το σύστημα θα αλλάξει. Στην αναπλήρωση θέλει προσοχή γιατί θα υπάρχει αποκλεισμός αν δεν παρουσιαστεί ή παραιτηθεί. Όταν βγουν οι πίνακες και ανάλογα με τη σειρά που θα έχει θα είναι ευκολότερο να πάρει την απόφαση, αν δουλέψει θα προσθέσει στην καλύτερη περίπτωση +30 μόρια προϋπηρεσίας και θα φτάσει στα 128 μόρια με τα σημερινά δεδομένα, θα πρέπει να είναι στις πρώτες 600 θέσεις για να ελπίζει σε διορισμό στο μέλλον (το 2025 )

Απο που ορμώμενος κρινεις οτι θα αλλαξει;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: μόρια μαθηματικών
« Απάντηση #156 στις: Αύγουστος 03, 2020, 03:19:26 μμ »
Ο Μπράτης έχει ανακοινώσει ότι ετοιμάζουν ήδη νέο σύστημα διορισμών στην εκπαίδευση και έχει καλέσει την ΟΛΜΕ και τη ΔΟΕ να κάνουν τις προτάσεις τους.

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: μόρια μαθηματικών
« Απάντηση #157 στις: Αύγουστος 03, 2020, 03:24:44 μμ »
Ακόμα δεν έχουν βγεί τα αποτελέσματα του νέου συστήματος, και μιλάτε ήδη για άλλο σύστημα!
Ε, δεν παλευεστε πια!
Ας δούμε πρώτα τι γίνεται με αυτό το ρημάδι, ας διορίσουν όσους λένε, και το συζητάμε μετά!
Τι πράγμα κι αυτό, βρε παιδί μου!


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: μόρια μαθηματικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:26:07 »

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: μόρια μαθηματικών
« Απάντηση #158 στις: Αύγουστος 03, 2020, 03:27:39 μμ »
Ο Μπράτης έχει ανακοινώσει ότι ετοιμάζουν ήδη νέο σύστημα διορισμών στην εκπαίδευση και έχει καλέσει την ΟΛΜΕ και τη ΔΟΕ να κάνουν τις προτάσεις τους.
Ενδιαφέρον αυτό που λες αλλά έχω κάποιες παρατηρήσεις.
Α. Η Κεραμεως υιοθέτησε πρόσφατα το νομοσχέδιο Γαβρόγλου.
Β. Δεν έχω προσέξει κανένα έστω ψελισμα από το υπουργείο ή τους παρατρεχαμενους του για επικείμενες αλλαγές.
Γ. Το ήδη υπάρχον νομοσχέδιο δεν ήταν άραγε αποτοκο των ΔΟΕ και ΟΛΜΕ;
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: μόρια μαθηματικών
« Απάντηση #159 στις: Αύγουστος 03, 2020, 04:02:01 μμ »
Τι να πει το υπουργείο, ότι αυτά που υπόσχομαι τώρα δε θα εφαρμοστούν αυτούσια, γιατί επιβάλλεται να πάμε σε νέο νόμο;
Να πει ότι χρησιμοποίησε το νόμο Γαβρόγλου μέχρι να αποδειχθεί ότι πρέπει να αντικατασταθεί, αφού έχει σαθρά θεμέλια;
Δεν έχει σημασία αν η ΟΛΜΕ και η ΟΔΕ είχε πει τη γνώμη της για τον υπάρχοντα νόμο, αν αυτός καταπέσει δικαστικά...

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: μόρια μαθηματικών
« Απάντηση #160 στις: Αύγουστος 03, 2020, 05:02:13 μμ »
Έχει κάποια σχέση η κουβέντα που κάνετε τώρα με το συγκεκριμένο topic;;;;
Τόση προπαγάνδα πλέον για το καινούριο σύστημα και για το αν θα καταπέσει.
Γιατί δε γράφετε στα ανάλογα topic;;
Φτάνει!!  Έλεος.

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: μόρια μαθηματικών
« Απάντηση #161 στις: Αύγουστος 03, 2020, 06:01:18 μμ »
Απο που ορμώμενος κρινεις οτι θα αλλαξει;
Από εμπειρία 25 ετών, από  όταν σταμάτησε η  επετηρίδα, ότι κι αν ψηφίστηκε δεν εφαρμόστηκε σωστά (γραπτός ασεπ, 24 μηνο και ασεπ, 30 μήνες προϋπηρεσία, ο 3848/2010 με τις δεκάδες τροποποιήσεις, ειδικές κατηγορίες, απολυμένοι  από ιδιωτικά, πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας, δυσπρόσιτα , άνοιγμα πινάκων, ενισχυτική , πρόσφυγες ,  αύξηση ωραρίου που επηρέασε και τους  αμω...

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: μόρια μαθηματικών
« Απάντηση #162 στις: Αύγουστος 03, 2020, 06:30:57 μμ »
Μπαίνουμε να διαβάσουμε  κάτι σχετικό με το tooic "μορια μαθηματικων"  και όλο άσχετα είναι γραμμενα.... καντε καμιά βουτιά λέω γω μη καεί καμιά φλάντζα

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: μόρια μαθηματικών
« Απάντηση #163 στις: Αύγουστος 03, 2020, 07:25:11 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι.Πως λέτε να κινηθούν οι πίνακες στους μαθηματικούς;

Συνάδελφοι έτσι ξεκίνησε το τοπικό οπότε δεν μπορεί παρά να είναι μόνο και μόνο για κουτσομπολιό και ψυχοθεραπεία! Τι νέα να διαβάσετε αφού οι πίνακες δεν βγήκαν;
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος John810a

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: μόρια μαθηματικών
« Απάντηση #164 στις: Αύγουστος 03, 2020, 08:06:41 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,

Έχω κάνει ένα πίνακα στον οποίο έβαλα την  πραγματική προϋπηρεσία των μαθηματικών 2019-2020, έκανα επί 2.5 τον βαθμό πτυχίου αφαίρεσα τα μόρια από το ΑΣΕΠ. Δεν έβαλα την προϋπηρεσία του 2018-2019 για αυτό του 19-20 την έκανα επί 2. (υπόθεση που εμπεριέχει σφάλμα)  Έκανα επίσης διάφορες υποθέσεις για μεταπτυχιακά Lower κτλ. Για παράδειγμα είδα τα μεταπτυχιακά τον δασκάλων που είναι 23% στον πίνακα χωρίς τα άτομα της Ειδικής και τον νηπιαγωγών περίπου 20%.  Άρα υπέθεσα ότι κάπου εκεί είναι και των μαθηματικών (υπόθεση που επίσης εμπεριέχει σφάλμα) . Επίσης αφαίρεσα 421 άτομα από τον γενικής που διοριστήκαν από την ειδική. Υπολόγισα και κάποια διδακτορικά από τον μηδενικής και κάποιους που ενδέχεται να έχουν υψηλά μόρια με μεταπτυχιακο, ξένες γλώσσες κτλ.  Το αποτέλεσμα:
Κάποιος με 51 μόρια είναι στο νούμερο 1350 (αυτός είμαι εγώ) με τους ειδικής μέσα, χωρίς τους ειδικής 929.  Άντε να δούμε πόσο σωστός θα βγω!
Ακόμα και έτσι είναι πολύ δύσκολο να γίνει εκτίμηση βάσης αναπλήρωσης και για αυτό θα αποφύγω να το κάνω. Με αυτά τα δεδομένα όμως καθένας μπορεί να κάνει την εκτιμησή του.
Αν κάποιος συνάδελφος έχει να κάνει κάποια παρατήρηση σε αυτά που έγραψα σχετικά με την μεθοδολογία μου, ευχαρίστως να το συζητήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: μόρια μαθηματικών
« Απάντηση #165 στις: Αύγουστος 03, 2020, 08:12:05 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,

Έχω κάνει ένα πίνακα στον οποίο έβαλα την  πραγματική προϋπηρεσία των μαθηματικών 2019-2020, έκανα επί 2.5 τον βαθμό πτυχίου αφαίρεσα τα μόρια από το ΑΣΕΠ. Δεν έβαλα την προϋπηρεσία του 2018-2019 για αυτό του 19-20 την έκανα επί 2. (υπόθεση που εμπεριέχει σφάλμα)  Έκανα επίσης διάφορες υποθέσεις για μεταπτυχιακά Lower κτλ. Για παράδειγμα είδα τα μεταπτυχιακά τον δασκάλων που είναι 23% στον πίνακα χωρίς τα άτομα της Ειδικής και τον νηπιαγωγών περίπου 20%.  Άρα υπέθεσα ότι κάπου εκεί είναι και των μαθηματικών (υπόθεση που επίσης εμπεριέχει σφάλμα) . Επίσης αφαίρεσα 421 άτομα από τον γενικής που διοριστήκαν από την ειδική. Υπολόγισα και κάποια διδακτορικά από τον μηδενικής και κάποιους που ενδέχεται να έχουν υψηλά μόρια με μεταπτυχιακο, ξένες γλώσσες κτλ.  Το αποτέλεσμα:
Κάποιος με 51 μόρια είναι στο νούμερο 1350 (αυτός είμαι εγώ) με τους ειδικής μέσα, χωρίς τους ειδικής 929.  Άντε να δούμε πόσο σωστός θα βγω!
Ακόμα και έτσι είναι πολύ δύσκολο να γίνει εκτίμηση βάσης αναπλήρωσης και για αυτό θα αποφύγω να το κάνω. Με αυτά τα δεδομένα όμως καθένας μπορεί να κάνει την εκτιμησή του.
Αν κάποιος συνάδελφος έχει να κάνει κάποια παρατήρηση σε αυτά που έγραψα σχετικά με την μεθοδολογία μου, ευχαρίστως να το συζητήσουμε.

γιατί 421 και όχι 358 (οι ΠΕ03) που θα διοριστούν στην Ειδική?

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: μόρια μαθηματικών
« Απάντηση #166 στις: Αύγουστος 03, 2020, 08:19:32 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,

Έχω κάνει ένα πίνακα στον οποίο έβαλα την  πραγματική προϋπηρεσία των μαθηματικών 2019-2020, έκανα επί 2.5 τον βαθμό πτυχίου αφαίρεσα τα μόρια από το ΑΣΕΠ. Δεν έβαλα την προϋπηρεσία του 2018-2019 για αυτό του 19-20 την έκανα επί 2. (υπόθεση που εμπεριέχει σφάλμα)  Έκανα επίσης διάφορες υποθέσεις για μεταπτυχιακά Lower κτλ. Για παράδειγμα είδα τα μεταπτυχιακά τον δασκάλων που είναι 23% στον πίνακα χωρίς τα άτομα της Ειδικής και τον νηπιαγωγών περίπου 20%.  Άρα υπέθεσα ότι κάπου εκεί είναι και των μαθηματικών (υπόθεση που επίσης εμπεριέχει σφάλμα) . Επίσης αφαίρεσα 421 άτομα από τον γενικής που διοριστήκαν από την ειδική. Υπολόγισα και κάποια διδακτορικά από τον μηδενικής και κάποιους που ενδέχεται να έχουν υψηλά μόρια με μεταπτυχιακο, ξένες γλώσσες κτλ.  Το αποτέλεσμα:
Κάποιος με 51 μόρια είναι στο νούμερο 1350 (αυτός είμαι εγώ) με τους ειδικής μέσα, χωρίς τους ειδικής 929.  Άντε να δούμε πόσο σωστός θα βγω!
Ακόμα και έτσι είναι πολύ δύσκολο να γίνει εκτίμηση βάσης αναπλήρωσης και για αυτό θα αποφύγω να το κάνω. Με αυτά τα δεδομένα όμως καθένας μπορεί να κάνει την εκτιμησή του.
Αν κάποιος συνάδελφος έχει να κάνει κάποια παρατήρηση σε αυτά που έγραψα σχετικά με την μεθοδολογία μου, ευχαρίστως να το συζητήσουμε.

Φίλε μου εισαι υπέρ αισιοδοξος αν πιστεύεις οτι με 51μόρια θα εισαι σε θέση 1350! Μακάρι δλδ αλλα ΠΕ03 ειναι 9000 άτομα οποιος εχει απλα μεταπτυχιακό και με μηδενική προυπηρεσία εχει και τα μόρια σου! Η αλήθεια ειναι εκτίμηση για τοσα λιγα μορια δεν μπορεί να γίνει επειδη απλά θα ειναι χιλιαδες αυτοι που θα τα εχουν
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Απ: μόρια μαθηματικών
« Απάντηση #167 στις: Αύγουστος 03, 2020, 08:21:04 μμ »
γιατί 421 και όχι 358 (οι ΠΕ03) που θα διοριστούν στην Ειδική?
Είσαι θεός!!!  8)
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 331
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 308
Σύνολο: 319

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.