*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακο εκπαιδευτικής ψυχολογίας Πανεπιστήμιο Νεάπολης Πάφου  (Αναγνώστηκε 4592 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gerly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στα όρη, στ'άγρια βουνά...
    • Προφίλ
Χαίρετε. Υπάρχει κάποιος που έχει κάνει το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό; Είναι εφικτό να βγει σε 3 εξάμηνα ; Η δυσκολία του; Οι εξετάσεις είναι δύσκολες; Ούσα εργαζόμενη με παιδί είναι ένας ρεαλιστικός στόχος; Οποιασδήποτε πληροφορία καλοδεχουμενη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Χαίρετε. Υπάρχει κάποιος που έχει κάνει το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό; Είναι εφικτό να βγει σε 3 εξάμηνα ; Η δυσκολία του; Οι εξετάσεις είναι δύσκολες; Ούσα εργαζόμενη με παιδί είναι ένας ρεαλιστικός στόχος; Οποιασδήποτε πληροφορία καλοδεχουμενη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Καλημέρα, καλή χρονιά.
Προσωπικά δεν παρακολούθησα το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό, το παρακολούθησε, όμως, άτομο του συγγενικού περιβάλλοντος. Ακατόρθωτο δεν είναι να βγει σε τρία εξάμηνα, χρειάζεται, όμως, να καταβάλεις περισσότερη προσπάθεια και να αφιερώσεις περισσότερο χρόνο σ' αυτό, ειδικά δε εάν δεν έχεις πρότερες γνώσεις στο αντικείμενο (π.χ. βασικό πτυχίο, άλλο μεταπτυχιακό).
Οι εξετάσεις γνωρίζω ότι είναι τέλη Ιανουαρίου και τέλη Μαΐου-αρχές Ιουνίου και διεξάγονται, συνήθως, σε δύο συνεχόμενα Σαββατοκύριακα (δηλαδή: 1 μάθημα Σάββατο, 1 μάθημα την επόμενη ημέρα-κυριακη, 1 μάθημα το επόμενο Σάββατο, 1 μάθημα την επόμενη μέρα-Κυριακή).
Το μάθημα ανεξάρτητη ερευνητική μελέτη αποτελείται μόνο από εργασία και στις εξετάσεις εξετάζεσαι πάνω στην εργασία.
Τραγικά δύσκολο δε θα το έλεγα, αν και έξω από τον χορό, πλην μαθημάτων όπως π.χ. η Ψυχοπαθολογία, ένα μάθημα που δυσκολεύει τους περισσότερους και το βλέπουν αρνητικά από την αρχή.
Επαναληπτική εξέταση τέλη Αυγούστου - αρχές Σεπτεμβρίου.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Αυτό το μεταπτυχιακό αναγνωρίζεται από τον ΔΟΑΤΑΠ;

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό το μεταπτυχιακό αναγνωρίζεται από τον ΔΟΑΤΑΠ;

Ναι, αναγνωρίζεται.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gerly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στα όρη, στ'άγρια βουνά...
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ πολύ giorgos76  :)

Αποσυνδεδεμένος gerly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στα όρη, στ'άγρια βουνά...
    • Προφίλ
Πτυχίο νηπιαγωγου έχω.

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πτυχίο νηπιαγωγου έχω.

Νομίζω ότι είναι αρκετά κοντά σου. Για κάποιον άσχετο θα ήταν δύσκολο (π.χ. θετικών επιστημών).
Απευθύνεται κυρίως σε εκπαιδευτικούς γι αυτό και οι περισσότεροι που το παρακολουθούν είναι εκπαιδευτικοί και όχι ψυχολόγοι. Συνήθως οι ψυχολόγοι, αναφορικά με τα ευρύτερα πεδία της εκπαίδευσης και της ψυχολογίας, κυνηγούν μεταπτυχιακό στη σχολική ψυχολογία.

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν σε βαζει ομως στους κυριους πινακες της ειδικης αγωγης γιατι δεν εχει πρακτικη

Αποσυνδεδεμένος diane

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Χαίρετε. Υπάρχει κάποιος που έχει κάνει το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό; Είναι εφικτό να βγει σε 3 εξάμηνα ; Η δυσκολία του; Οι εξετάσεις είναι δύσκολες; Ούσα εργαζόμενη με παιδί είναι ένας ρεαλιστικός στόχος; Οποιασδήποτε πληροφορία καλοδεχουμενη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με σένα (νηπιαγωγός με παιδί) και το καλοβλέπω το συγκεκριμένο, ο προβληματισμός μου είναι πόσο θα κοστίζει  :-\

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με σένα (νηπιαγωγός με παιδί) και το καλοβλέπω το συγκεκριμένο, ο προβληματισμός μου είναι πόσο θα κοστίζει  :-\

Συνήθως βγάζουν κάποια προσφορά για early registration. Ρωτήστε το, δεν έχετε να χάσετε κάτι.

Αποσυνδεδεμένος ALEX85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας. 4.500 ευρώ είναι το κόστος απ' όσο έμαθα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159658
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 323
Σύνολο: 341

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.