*

Αποστολέας Θέμα: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?  (Αναγνώστηκε 80933 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lego

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #252 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 10:54:55 πμ »
Είμαι αναπληρώτρια φυσικός από 2/9, πληρώθηκα 1 Οκτώβρη το μισθό Σεπτεμβρίου και την Δευτερα 2/11 θα πληρωθώ τον Οκτώβριο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:25:41 »

Αποσυνδεδεμένος V-T

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #253 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 12:12:23 μμ »
Nα σε ρωτησω?εισαι γενικης εκπαιδευσης η ειδικης?

Ξαναβαζω την ερωτηση μου γιατι δεν βρεθηκε καποιος να μου απαντησει. ;D
Παράθεση
Θα ηθελα και εγω να ρωτησω ποσο θα πρεπει να παιρνω συμφωνα με τον πινακα (http://www.alfavita.gr/apodoxes/misthodosia010109.xls)γιατι τα μπερδεψα!το ειδικο επιδομα προσωπικης διαφορας τι σημαινει?το παιρνουν ολοι αυτο?
Ειμαι πρωτη χρονια αναπληρωτρια σε τμημα ενταξης (μ.κ.18) και παντρεμενη χωρις παιδια.

Άνναxxx, αν η ερώτησή σου αφορούσε εμένα είμαι σε σχολείο γενικής παιδείας, είμαι πρώτη φορά αναπληρώτρια και δεν είμαι παντρεμένη. Συγκεκριμένα ο μισθός μου χθες για τον Οκτώβρη ήταν 1307, 5 ευρώ.

Στο μεταξύ να ζητήσω συγγνώμη γιατί η προηγούμενή μου απάντηση ήταν κάπως επιθετική. Μόλις τώρα διάβασα και τις προηγούμενες σελίδες του θέματος και συνειδητοποίησα πως από δευτεροβάθμια σε δευτεροβάθμια υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις στο θέμα του χρόνου μισθοδοσίας.

New, στο περσινό σχολείο (εγώ ήμουν ωρομίσθια) η αναπληρώτρια ακολουθούσε τη δική σου διαδικασία για να πληρωθεί (πήγαινε εφορία, πλήρωνε ΙΚΑ κτλ)  και μετά μάθαμε πως αυτό ήταν υποχρέωση του διευθυντή. Βέβαια η κοπέλα δεν μίλησε αλλά κανονικά οι διευθυντές οφείλουν να τα δίνουν στο χέρι ή στην τράπεζα!

Αποσυνδεδεμένος xhmikos23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #254 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 03:08:55 μμ »
εμενα ο διευθυντης μου ειπε οτι θα μου τα δωσει στο χερι..του Σεπτεμβρη απο Δευτερα κ του Οκτωβρη βλεπουμε..αναισθησια, κ ειμαι με την πρωτη σειρα..αντε πληρωνε εσυ ενοικια κλπ...

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #255 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 10:08:28 πμ »
είμαι γ φάση (17/9) αναπληρώτρια και ενώ με είχαν ενημερώσει από το γραφείο ότι θα πληρωθώ 13/11 τελικά μετά από ένα τυχαίο έλεγχο του λογαριασμού ....ανακάλυψα ότι πληρώθηκα και για τους 2 μήνες (Σεπτ-Οκτ) στις 29/10...καμιά φορά γίνονται κι αυτά.....
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:25:41 »

Αποσυνδεδεμένος stellitsa12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μanners maketh man. Proverb
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #256 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 03:02:32 μμ »
1195 ευρώ με ΜΚ 17 β' δυτικής αττικής ενώ πέρυσι έπαιρνα 1234 με ΜΚ 17.Γιατί αυτή η διαφορά;
"Οι άνθρωποι ξεχνούν τι είπες, οι άνθρωποι ξεχνούν τι έκανες αλλά οι άνθρωποι δεν θα ξεχάσουν ποτέ πώς τους έκανες να αισθανθούν" Maya Angelou

Αποσυνδεδεμένος sparos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #257 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 03:49:54 μμ »
1195 ευρώ με ΜΚ 17 β' δυτικής αττικής ενώ πέρυσι έπαιρνα 1234 με ΜΚ 17.Γιατί αυτή η διαφορά;

H ditiki attiki kanei pio polles kratiseis....ti diafora tha tin pareis ws epistrofi apo tin eforia

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #258 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 05:14:55 μμ »
Nα σε ρωτησω?εισαι γενικης εκπαιδευσης η ειδικης?

Ξαναβαζω την ερωτηση μου γιατι δεν βρεθηκε καποιος να μου απαντησει. ;D
Παράθεση
Θα ηθελα και εγω να ρωτησω ποσο θα πρεπει να παιρνω συμφωνα με τον πινακα (http://www.alfavita.gr/apodoxes/misthodosia010109.xls)γιατι τα μπερδεψα!το ειδικο επιδομα προσωπικης διαφορας τι σημαινει?το παιρνουν ολοι αυτο?
Ειμαι πρωτη χρονια αναπληρωτρια σε τμημα ενταξης (μ.κ.18) και παντρεμενη χωρις παιδια.

Άνναxxx, αν η ερώτησή σου αφορούσε εμένα είμαι σε σχολείο γενικής παιδείας, είμαι πρώτη φορά αναπληρώτρια και δεν είμαι παντρεμένη. Συγκεκριμένα ο μισθός μου χθες για τον Οκτώβρη ήταν 1307, 5 ευρώ.

Στο μεταξύ να ζητήσω συγγνώμη γιατί η προηγούμενή μου απάντηση ήταν κάπως επιθετική. Μόλις τώρα διάβασα και τις προηγούμενες σελίδες του θέματος και συνειδητοποίησα πως από δευτεροβάθμια σε δευτεροβάθμια υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις στο θέμα του χρόνου μισθοδοσίας.

New, στο περσινό σχολείο (εγώ ήμουν ωρομίσθια) η αναπληρώτρια ακολουθούσε τη δική σου διαδικασία για να πληρωθεί (πήγαινε εφορία, πλήρωνε ΙΚΑ κτλ)  και μετά μάθαμε πως αυτό ήταν υποχρέωση του διευθυντή. Βέβαια η κοπέλα δεν μίλησε αλλά κανονικά οι διευθυντές οφείλουν να τα δίνουν στο χέρι ή στην τράπεζα!

V-T Να σε ρωτήσω. Είσαι  παλιά ασφαλισμένη ? Μ.Κ 18 ? Μήπως έχεις μεταπτυχιακό ? Μήπως είσαι σε παραμεθώρια ή προβληματική περιοχή ?
Εγω πληρώθηκα τον Οκτώβρη , πήρα 1290 ευρώ, παλαιός ασφαλισμένος (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) , με μεταπτυχιακό ( δεν ξέρω αν μου το πλήρωσαν). Μ.Κ 18.

Όταν μάθω περισσότερα για το μεταπτυχιακό θα σας ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος Άνναxxx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #259 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 09:07:36 μμ »
To εγραψα..ειμαι Μ.Κ.18,παντρεμενη και ειμαι ειδικης εκπαιδευσης.Μου εχουν βαλει για τον Οκτωβριο 1346,89 (μεσα σε αυτα εχουν ξεχασει το επιδομα γαμου δηλ.35 ευρω).

Αποσυνδεδεμένος Άνναxxx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #260 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 09:08:51 μμ »
Το κινητρο αποδοσης ειναι 100 ευρω η 150 ρε παιδια?γιατι εγω ξερω 150 αλλα μου βαλανε 100.

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #261 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 09:32:44 μμ »
Το κίνητρο απόδοσης ήταν 150 ευρώ κι έγινε 100 γιατί τα υπόλοιπα 50 ενσωματώθηκαν στο βασικό μισθό. Το επίδομα ειδικής αγωγής είναι 195 ευρώ (μεικτά )
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος V-T

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #262 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 10:00:03 μμ »
V-T Να σε ρωτήσω. Είσαι  παλιά ασφαλισμένη ? Μ.Κ 18 ? Μήπως έχεις μεταπτυχιακό ? Μήπως είσαι σε παραμεθώρια ή προβληματική περιοχή ?
Εγω πληρώθηκα τον Οκτώβρη , πήρα 1290 ευρώ, παλαιός ασφαλισμένος (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) , με μεταπτυχιακό ( δεν ξέρω αν μου το πλήρωσαν). Μ.Κ 18.

Όταν μάθω περισσότερα για το μεταπτυχιακό θα σας ενημερώσω.
[/quote]

Ειλικρινά, δηλώνω άγνοια επί του θέματος (για κλιμάκια κτλ - τ' άκουγα αλλά δεν έδωσα ποτέ σημασία). Από προχθές που παρακολουθώ το θέμα θέλω να μάθω τι κλιμάκιο είμαι και ειδικά αν υπηρετώ σε προβληματική περιοχή. Υπηρέτησα 2 χρόνια ωρομίσθια και φέτος για πρώτη φορά αναπληρώτρια. Να σημειώσω πως δεν έχω μεταπτυχιακό. Θα ρωτήσω και θα επανέλθω στο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Άνναxxx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #263 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 10:11:12 μμ »
Παράθεση
Άνναxxx, αν η ερώτησή σου αφορούσε εμένα είμαι σε σχολείο γενικής παιδείας, είμαι πρώτη φορά αναπληρώτρια και δεν είμαι παντρεμένη. Συγκεκριμένα ο μισθός μου χθες για τον Οκτώβρη ήταν 1307, 5 ευρώ.

Αφου εσυ πηρες τοσα στην γενικη εγω δηλαδη θα επρεπε να ειμαι παραπανω...τι να πω.Αυριο θα παω ετσι κι αλλιως στο γραφειο και θα σας ενημερωσω για τυχον νεα.

Αποσυνδεδεμένος koupou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #264 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 10:13:50 μμ »
Ανναxxx είσαι στη δευτεροβάθμια?πρώτη φάση αναπληρωτών?

Αποσυνδεδεμένος Άνναxxx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #265 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 10:33:21 μμ »
Ειμαι στην πρωτοβαθμια σε νηπιαγωγειο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161858
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 588
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 500
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.