*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2020  (Αναγνώστηκε 172672 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 28, 2020, 02:14:26 μμ »
Αν και έλαβα μήνυμα από ΚΕΠ ότι τα έγγραφα εισήχθησαν στην ηλεκτρονική μου θυρίδα,στην Αναζήτηση δεν μουβγάζει κανένα έγγραφο.Υστερα από επικοινωνία μαζί τους,μου είπαν να πάω στις υπηρεσίες της πρώτης ομάδας και να πατήσω προβολή.
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει,γιατί δεν βρίσκω πουθενά τα έγγραφα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:47:36 »

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 28, 2020, 03:57:58 μμ »
Αν και έλαβα μήνυμα από ΚΕΠ ότι τα έγγραφα εισήχθησαν στην ηλεκτρονική μου θυρίδα,στην Αναζήτηση δεν μουβγάζει κανένα έγγραφο.Υστερα από επικοινωνία μαζί τους,μου είπαν να πάω στις υπηρεσίες της πρώτης ομάδας και να πατήσω προβολή.
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει,γιατί δεν βρίσκω πουθενά τα έγγραφα;
Μόλις μπεις στην ηλεκτρονική θυρίδα, ακριβώς κάτω από τον πίνακα για αναζήτηση υπάρχουν αριθμημένα τα έγγραφα που είναι στην θυρίδα σου. Σε κάθε έγγραφο κάτω λέει:
Εισαγωγή στην θυρίδα: 28/04/2020 10:18:48
Λήξη ισχύος:
Προέλευση: Ψηφιοποίηση σε ΚΕΠ
Κατάσταση εγγράφου: Επικυρωμένο ηλεκτρονικό έγγραφο
ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ: Προβολή εγγράφου |  Αποθήκευση εγγράφου 

Εσύ πατάς προβολή εγγράφου.

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 28, 2020, 05:36:47 μμ »
Μόλις μπεις στην ηλεκτρονική θυρίδα, ακριβώς κάτω από τον πίνακα για αναζήτηση υπάρχουν αριθμημένα τα έγγραφα που είναι στην θυρίδα σου. Σε κάθε έγγραφο κάτω λέει:
Εισαγωγή στην θυρίδα: 28/04/2020 10:18:48
Λήξη ισχύος:
Προέλευση: Ψηφιοποίηση σε ΚΕΠ
Κατάσταση εγγράφου: Επικυρωμένο ηλεκτρονικό έγγραφο
ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ: Προβολή εγγράφου |  Αποθήκευση εγγράφου 

Εσύ πατάς προβολή εγγράφου.
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Καποιο πρόβλημα θα υπάρχει, γιατί δεν μου εμφανίζει τίποτα από όλα αυτά.Προσπαθώ να επικοινωνήσω πάλι με το ΚΕΠ, άκαρπες οι προσπάθειες.Αύριο πάλι.

Αποσυνδεδεμένος escozul

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Απάντηση #45 στις: Απρίλιος 29, 2020, 01:23:10 πμ »
Χαιρετώ όλους,

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς, για συζύγους δικηγόρων που ζητούν συνυπηρέτηση. Κάθε χρόνο πήγαινα στον δικηγορικό σύλλογο και ζητούσα μια βεβαίωση και όλα καλά. Φέτος με τα δικαστήρια κλειστά, ξέρει κανείς πως μπορούμε να πάρουμε αυτή την βεβαίωση; Ή περιμένουμε από Δευτέρα που φαίνεται ότι θα ανοίξουν αλλά ποιος ξέρει αν θα ανοίξουν για τα πάντα, μαζί με τις βεβαιώσεις τέτοιου τύπου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:47:36 »

Αποσυνδεδεμένος guest

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ω ναι!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Απάντηση #46 στις: Απρίλιος 30, 2020, 01:06:05 μμ »
Δοκίμασε από εδώ : https://www.aade.gr/bebaiosi-katoikias-eidikis-hrisis

Ξέρεις οτι θα το δεχτούν; Γιατί είναι ειδικής χρήσης όχι σαν το κανονικο που παίρνουμε κάθε χρόνο.


Αποσυνδεδεμένος guest

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ω ναι!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Απάντηση #47 στις: Απρίλιος 30, 2020, 01:06:45 μμ »
Συνάδελφοι για ΠΥΣΔΕ ΠΥΣΠΕ χωρις συνεξεταση έχουμε 5 επιλογές έτσι;

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Απάντηση #48 στις: Απρίλιος 30, 2020, 06:50:56 μμ »
ΤΑ δικαιολογητικα τα στελνουμε και στη διευθυνση της οργανικης μας, οπως κανουμε με τις μεταθεσεις ή τα επισυναπτουμε στην αιτηση;;

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Απάντηση #49 στις: Απρίλιος 30, 2020, 07:41:39 μμ »
Γελάνε  ή κλαίνε και οι ρέγγες ?
Κάθε χρόνο γίνετε ένα πάρτι με τους  οι αποσπασμένους  κατά προτεραιότητα μια ωραία καραμελιτσα για καλούς πελάτες ! Και για να μη παρεξηγηθώ δεν θεωρω άδικο τους συζηγους στρατιωτικών ουτε φυσικά τους ασθενείς που δικαίως πρέπει να αποσπαστούν !
Και αντί να διορθωθεί αυτό ...βάζουν και άλλα
και οκ καλά κάνουν …

να είσαι πρωτοβάθμια και η σύζυγος δευτεροβάθμια (κοινή ειδικότητα και άρα αιτείτε και αυτή και πυσπε εκτως πυσδε )και να μην δικαιούμαστε συνεξέταση ….πραγματικά απορώ …λέτε να ενοχλεί τον εκπρόσωπο κοινότητας ?
να μην ήταν σύζυγος παραϊατρικού ….

Αποσυνδεδεμένος joessa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Απάντηση #50 στις: Απρίλιος 30, 2020, 07:57:31 μμ »
Καλησπέρα! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις απαοσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ: Το αρχείο με τα δικαιολογητικά που θέλω να μεταφορτώσω είναι πάνω από 10 Μ.Β. Θα πρέπει να το στείλω με email στη Διεύθυνση της οργανικής μου; Γιατί δεν το διευκρινίζει η εγκύκλιος. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Απάντηση #51 στις: Απρίλιος 30, 2020, 08:21:18 μμ »
Γεια σας
Αν είναι PDF μπορείτε να τα κάνετε compress στο https://www.ilovepdf.com/ και να μικρύνει το μέγεθος
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

Αποσυνδεδεμένος sogol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Απάντηση #52 στις: Απρίλιος 30, 2020, 10:31:39 μμ »
Νομίζω πως φέτος οι αποσπάσεις ειδικής κατηγορίας, θα είναι πιο πολλές από τις κανονικές...Σύζυγοι ΕΚΑΒ, προσωπικού ΕΣΥ, ΝΣΚ, δημοτικών αστυνομικών, ΕΥΠ, προσωπικού καταστημάτων κράτησης και δε θυμάμαι πόσες ακόμη κατηγορίες, εκτός από όλες τις άλλες που έτσι κι αλλιώς είχαμε. Στις ειδικές θα έπρεπε να είναι μόνο όσοι έχουν προβλήματα υγείας και οι σύζυγοι στρατιωτικών ξηράς. Όλοι οι άλλοι(σύζυγοι δικαστικών, αστυνομικών, λιμενικών, πανεπιστημιακών) δεν ξέρω γιατί παίρνουν κατά προτεραιότητα απόσπαση, αφού δεν έχουν μεταθέσεις οι σύζυγοι...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 30, 2020, 10:34:16 μμ από sogol »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Απάντηση #53 στις: Απρίλιος 30, 2020, 11:39:11 μμ »
Νομίζω πως φέτος οι αποσπάσεις ειδικής κατηγορίας, θα είναι πιο πολλές από τις κανονικές...Σύζυγοι ΕΚΑΒ, προσωπικού ΕΣΥ, ΝΣΚ, δημοτικών αστυνομικών, ΕΥΠ, προσωπικού καταστημάτων κράτησης και δε θυμάμαι πόσες ακόμη κατηγορίες, εκτός από όλες τις άλλες που έτσι κι αλλιώς είχαμε. Στις ειδικές θα έπρεπε να είναι μόνο όσοι έχουν προβλήματα υγείας και οι σύζυγοι στρατιωτικών ξηράς. Όλοι οι άλλοι(σύζυγοι δικαστικών, αστυνομικών, λιμενικών, πανεπιστημιακών) δεν ξέρω γιατί παίρνουν κατά προτεραιότητα απόσπαση, αφού δεν έχουν μεταθέσεις οι σύζυγοι...
Για τους αξιωματικούς της Αστυνομίας κάνεις μεγάλο λάθος. Ο πατέρας μου είχε μετάθεση με κάθε αλλαγή βαθμού και τη Δευτεροβάθμια εκπαίδευση την ολοκλήρωσα σε τέσσερεις διαφορετικές πολεις

Αποσυνδεδεμένος stellousi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Απάντηση #54 στις: Μάιος 01, 2020, 12:06:20 πμ »
Νομίζω πως φέτος οι αποσπάσεις ειδικής κατηγορίας, θα είναι πιο πολλές από τις κανονικές...Σύζυγοι ΕΚΑΒ, προσωπικού ΕΣΥ, ΝΣΚ, δημοτικών αστυνομικών, ΕΥΠ, προσωπικού καταστημάτων κράτησης και δε θυμάμαι πόσες ακόμη κατηγορίες, εκτός από όλες τις άλλες που έτσι κι αλλιώς είχαμε. Στις ειδικές θα έπρεπε να είναι μόνο όσοι έχουν προβλήματα υγείας και οι σύζυγοι στρατιωτικών ξηράς. Όλοι οι άλλοι(σύζυγοι δικαστικών, αστυνομικών, λιμενικών, πανεπιστημιακών) δεν ξέρω γιατί παίρνουν κατά προτεραιότητα απόσπαση, αφού δεν έχουν μεταθέσεις οι σύζυγοι...
Και για τους λιμενικούς κάνεις λάθος. Θεωρούνται στρατιωτικοί θαλάσσης και κάθε 4 χρόνια κατά μέσο όρο παίρνουν μετάθεση. .. πολύ συχνά σε νησιά του ανατολικού Αιγαίου.

Αποσυνδεδεμένος Μονιμος13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτά είναι απλά!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2020
« Απάντηση #55 στις: Μάιος 01, 2020, 03:57:08 μμ »
Για το ΑΠΘ δεν ισχυει....Οι πανεπιστημιακοι μεχρι (και αν) γινουν μονιμοι επικουροι - σε καποια τμηματα κοντα στα 45 τους - γυρνουν στα γειτονικα ΤΕΙ / πχ Σερρες Καβαλα Κοζανη Κιλκις κλπκλπ για καποιες  μερες τη βδομαδα ;)
Να 'χαμε να λέγαμε....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 495
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 523

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.