*

Ψηφοφορία

Γενικό Σύνολο Μορίων

140+
120-140
100-120
80-100
60-80
40-60
40-

Αποστολέας Θέμα: Δημοσκόπηση για Μορια νέου συστήματος Διορισμού Αναπληρωτών Και Μόνιμων ΠΕ03  (Αναγνώστηκε 6176 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πόσες οργανικές θέσεις υπάρχουν;
Πόσα μόρια θα χρειαστούν για αναπληρωτές η διορισμούς για την πρώτη φάση τον Σεπτέμβριο με το νεο συστημα οταν και οποτε γίνουν;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Αδιάφορος

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πόσες οργανικές θέσεις υπάρχουν;
Πόσα μόρια θα χρειαστούν για αναπληρωτές η διορισμούς για την πρώτη φάση τον Σεπτέμβριο με το νεο συστημα οταν και οποτε γίνουν;
*Θα υπάρχει 100% ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΞΗΣΗ στη ζήτηση για Δυσπροσιτα μόρια σε μικρα δύσβατα νησιά αλλά πολλοί Αθηναίοι θα φάνε ΆΚΥΡΟ...SORRY...

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
*Θα υπάρχει 100% ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΞΗΣΗ στη ζήτηση για Δυσπροσιτα μόρια σε μικρα δύσβατα νησιά αλλά πολλοί Αθηναίοι θα φάνε ΆΚΥΡΟ...SORRY...
Δεν μας νοιάζει για τα νησιά και δεν είμαι Αθηναίος!

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πόσες οργανικές θέσεις υπάρχουν;
Πόσα μόρια θα χρειαστούν για αναπληρωτές η διορισμούς για την πρώτη φάση τον Σεπτέμβριο με το νεο συστημα οταν και οποτε γίνουν;
Τα οργανικά κενά που δόθηκαν για τις πρόσφατες μεταθέσεις ήταν 285. Τα νεα κενα μετά τις μεταθέσεις δεν τα έχω υπολογίσει ακόμη. (είναι αρκετά + - που πρέπει να γίνουν). Αν κάποιος συνάδελφος το έχει κάνει, ας μας ενημερώσει.
Αξίζει να σημειωθεί πως στα παραπάνω κενά δεν ανήκουν οι συνταξιοδοτήσεις που έγιναν έως 31/8/19. Αυτές όπως έμαθα, θα εμφανιστούν τη νέα σχολική χρονιά ως οργανικά κενά. Την τρέχουσα, δίνονται ως λειτουργικά.
Τώρα για τον υπολογισμό μορίων, νομίζω είναι δύσκολη η πρόβλεψη.
Να σημειωθεί πως πέρυσι στην πρώτη φάση (5/9), προσληφθηκαν 319 πε03 και ο τελευταίος συνάδελφος είχε στους παλιούς πίνακες θέση 656 και περίπου 51 μόρια (οχι τριτεκνος), αν αυτό βοηθάει κάπου έστω και λίγο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Αξίζει να σημειωθεί πως στα παραπάνω κενά δεν ανήκουν οι συνταξιοδοτήσεις που έγιναν έως 31/8/19. Αυτές όπως έμαθα, θα εμφανιστούν τη νέα σχολική χρονιά ως οργανικά κενά. Την τρέχουσα, δίνονται ως λειτουργικά.
Mια μικρη διορθωση. Αυτα τα οποια δε μετρησαν για τις φετινες μεταθεσεις ειναι οι φετινες συνταξιοδοτησεις που εγιναν τον Απριλιο του 2020, οι οποιες θα δωθουν ως λειτουργικα κενα το Σεπτεμβρη. Οι περσινες συνταξεις μετρηθηκαν φετος. Καθε χρονο δηλαδη φαινονται οι συνταξεις της προηγουμενης χρονιας.

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πέρυσι, τα κενά ήταν αρκετά περισσότερα και τα είδα όταν δόθηκαν στους διοριστεους του ασεπ(δικαστικά).
Αν δίνονται τα περσινά στις φετινες μεταθεσεις, πως γίνεται να είναι λιγότερα από πέρυσι, δεδομένου ότι οι διορισμοί ήταν πολύ λιγότεροι από τις συντάξεις;;
Νομιζω ότι για τις μεταθέσεις, από περσινες συνταξιοδοτήσεις, δίνονται μόνο οι αυτοδίκαιες.
Αυτά που γράφω στηρίζονται μόνο σε νούμερα. Αν δεν έχω καταλάβει κάτι ας μας διαφωτίσει κάποιος συνάδελφος που τα ξέρει καλύτερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2020, 01:48:17 πμ από mpakias33 »

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Πέρυσι, τα κενά ήταν αρκετά περισσότερα και τα είδα όταν δόθηκαν στους διοριστεους του ασεπ(δικαστικά).
Αν δίνονται τα περσινά στις φετινες μεταθεσεις, πως γίνεται να είναι λιγότερα από πέρυσι, δεδομένου ότι οι διορισμοί ήταν πολύ λιγότεροι από τις συντάξεις;;
Νομιζω ότι για τις μεταθέσεις, από περσινες συνταξιοδοτήσεις, δίνονται μόνο οι αυτοδίκαιες.
Αυτά που γράφω στηρίζονται μόνο σε νούμερα. Αν δεν έχω καταλάβει κάτι ας μας διαφωτίσει κάποιος συνάδελφος που τα ξέρει καλύτερα.
Ας εξηγησω εγω λοιπον!
Περσι ειχες μαθηματικα γενικης στο ωρολογιο προγραμμα της Γ , ενω φετος δεν εχεις. Θα μου πεις εχω 7ωρο, ναι αλλα το αλλο ηταν γενικης παιδειας ενω το 7ωρο στις κατευθυνσεις μονο. Οποτε σου μειωθηκαν τα κενα. Το ιδιο μαλλον θα συμβει και φετος που το 7ωρο θα γινει 5ωρο. Αυτο γινεται χρονια τωρα ωστε να συγκρατουνται τα οργανικα κενα. Ο μαθητικος πληθυσμος καθε χρονο ελαφρως μειωνεται. Επισης καθε χρονο υπαρχει και μια αβεβαιοτητα στα στοιχεια που θα σταλουν αν ειναι σωστα κλπ. Οι φετινες αυτοδικαιες και μονο αυτες μετρανε για φετος. Κατα τα αλλα ειναι οπως σου τα ανεφερα οτι μετρανε οι περσινες συνταξεις, απλα επειδη ειναι πολλοι παραγοντες δεν αντικατοπτριζεται αυτος ο αριθμος πολλες φορες.

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οκ, ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.
Είναι γνωστά αυτά!

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Mια μικρη διορθωση. Αυτα τα οποια δε μετρησαν για τις φετινες μεταθεσεις ειναι οι φετινες συνταξιοδοτησεις που εγιναν τον Απριλιο του 2020, οι οποιες θα δωθουν ως λειτουργικα κενα το Σεπτεμβρη. Οι περσινες συνταξεις μετρηθηκαν φετος. Καθε χρονο δηλαδη φαινονται οι συνταξεις της προηγουμενης χρονιας.
Ξέρουμε πόσοι πε03 έκαναν αίτηση για συνταξιοδότηση?
Μόνο η διδε εύρου ανακοίνωσε 5 (2 με Αυτοδίκαιη απόλυση 30.06.2020)
http://dide.evr.sch.gr/index.php/2012-09-13-06-19-34/diafora/2178-aitiseis-paraitisis-statistika-stoixeia

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σας ευχαριστώ συνάδελφοι! Δεν γνώριζα αυτές τις πληροφορίες!

Αποσυνδεδεμένος Αδιάφορος

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν μας νοιάζει για τα νησιά και δεν είμαι Αθηναίος!
  Κρίμα...+Διπλά μόρια +... με το φίλο μου τον Ριζο για άλλη 1 τουλάχιστον χρονιά μέχρι να περάσει η γρίπη... το Αιγαίο κρουαζιέρα  θα αρμενιζω...
 

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
  Κρίμα...+Διπλά μόρια +... με το φίλο μου τον Ριζο για άλλη 1 τουλάχιστον χρονιά μέχρι να περάσει η γρίπη... το Αιγαίο κρουαζιέρα  θα αρμενιζω...

Δεν πειραζει συνάδελφε, δημοκρατία εχουμε ο καθενας δηλώνει οτι του αρεσει.

Αποσυνδεδεμένος Αδιάφορος

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν πειραζει συνάδελφε, δημοκρατία εχουμε ο καθενας δηλώνει οτι του αρεσει.
  * Όταν χαράζει στο Αιγαίο είναι όμορφα σου λέω....

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
  * Όταν χαράζει στο Αιγαίο είναι όμορφα σου λέω....

Σου ευχομαι τοτε να χαρεις αυτη την ομορφια για πολλα ακομα χρόνια!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 372
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 343
Σύνολο: 352

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.