*

Αποστολέας Θέμα: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)  (Αναγνώστηκε 29412 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sofaki82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #84 στις: Ιούλιος 02, 2020, 11:43:03 μμ »
Παιδιά τώρα σοβαρά? Ένας δεν μπορεί να πει τι αποδεικτικά θα στείλει για την επαγγελματική εμπειρία του? ΟΛΟΙ θα τα στείλετε , πείτε τι έγγραφα θα βάλετε στο φάκελο δεν είναι κρυφό.
Ποστ 5ο....
Εγώ συνήθως βάζω βεβαίωση εργοδότη όπου αναγράφεται ειδικότητα,είδος απασχόλησης, χρονική διάρκεια και βεβαίωση ενσήμων από εφκα. Στο εφκα τη ζητάω ως βεβαίωση ενσήμων για ΑΣΕΠ ή για κάθε νόμιμη χρήση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kosrous

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ11
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #85 στις: Ιούλιος 03, 2020, 12:01:06 μμ »
Εγώ συνήθως βάζω βεβαίωση εργοδότη όπου αναγράφεται ειδικότητα,είδος απασχόλησης, χρονική διάρκεια και βεβαίωση ενσήμων από εφκα. Στο εφκα τη ζητάω ως βεβαίωση ενσήμων για ΑΣΕΠ ή για κάθε νόμιμη χρήση.

Αυτά ακριβώς έστειλα και εγώ. Στην προηγούμενη προκήρυξη πάντως είχα στείλει μόνο την Βεβαίωση για ΑΣΕΠ, επηρεασμένος από τα ΔΙΕΚ που κάθε χρόνο κάνω τα χαρτιά μου και το δέχονται χωρίς μα μου. Ο λόγος απόρριψης μου ήταν για την επαγγελματική εμπειρία. Λογικά θέλανε και βεβαίωση εργοδότη λες και το δημόσιο έγγραφο δεν τους κάνει. Αντε να δούμε φέτος τι θα κάνουν τα παιδάκια εκεί στο ξακουστό ΙΝΕΔΙΒΙΜ

Αποσυνδεδεμένος pati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 253
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #86 στις: Ιούλιος 03, 2020, 12:35:07 μμ »
Για όποιον ενδιαφέρεται για πληροφορίες σχετικά με την αίτηση, έδωσαν και αυτό το τηλέφωνο στο fb 2131314528 κος Μπακόπουλος. Είπαν ότι είναι ευγενέστατος και πολύ βοηθητικός. Σε κάθε περίπτωση ειπώθηκε ότι δεν θα υπάρξουν οι περσινοί αποκλεισμοί, απλά οταν κάτι δεν είναι συναφές ή δεν αποδεικνύεται επαρκώς με τα χαρτιά που επισυνάπτονται, δεν θα προσμετρηθεί. Σε καμιά περίπτωση δεν θα γίνει αυτό που έχει προηγηθεί. Ας ελπίσουμε ότι είναι έτσι τα πράγματα, αλλιώς δεν έχει και κάποιο νόημα να κάνουμε αίτηση!

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #87 στις: Ιούλιος 03, 2020, 02:22:19 μμ »
Ξέρετε αν μπορούμε να δηλώσουμε 2 ειδικότητες, ή αυτό αποτελεί λόγο απόρριψης? διαβάζοντας την πρόσκληση δεν βλέπου κάπου να το αποκλείει.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 253
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #88 στις: Ιούλιος 03, 2020, 03:21:18 μμ »
Ξέρετε αν μπορούμε να δηλώσουμε 2 ειδικότητες, ή αυτό αποτελεί λόγο απόρριψης? διαβάζοντας την πρόσκληση δεν βλέπου κάπου να το αποκλείει.
Είναι λόγος απόρριψης, το λέει καθαρά στην προκήρυξη.

Αποσυνδεδεμένος sofaki82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #89 στις: Ιούλιος 05, 2020, 06:40:49 μμ »
Αυτά ακριβώς έστειλα και εγώ. Στην προηγούμενη προκήρυξη πάντως είχα στείλει μόνο την Βεβαίωση για ΑΣΕΠ, επηρεασμένος από τα ΔΙΕΚ που κάθε χρόνο κάνω τα χαρτιά μου και το δέχονται χωρίς μα μου. Ο λόγος απόρριψης μου ήταν για την επαγγελματική εμπειρία. Λογικά θέλανε και βεβαίωση εργοδότη λες και το δημόσιο έγγραφο δεν τους κάνει. Αντε να δούμε φέτος τι θα κάνουν τα παιδάκια εκεί στο ξακουστό ΙΝΕΔΙΒΙΜ
Καλά οι περσινοί αποκλεισμοί ήταν ανήκουστοι... Επίσης μη το συγκρίνεις με ΔΙΕΚ... Σε κάθε περίπτωση για να είσαι καλυμμένος για οποιαδήποτε δομή να βάζεις βεβαίωση εργοδότη γιατί εκεί αναφέρεται ξεκάθαρα η θέση εργασίας, το είδος απασχόλησης και η διάρκεια, ενώ στη βεβαίωση για ΑΣΕΠ φαίνονται τα ένσημα δηλ. ότι ήσουν ασφαλισμένος μισθωτός.

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #90 στις: Ιούλιος 05, 2020, 06:55:27 μμ »
Καλά οι περσινοί αποκλεισμοί ήταν ανήκουστοι... Επίσης μη το συγκρίνεις με ΔΙΕΚ... Σε κάθε περίπτωση για να είσαι καλυμμένος για οποιαδήποτε δομή να βάζεις βεβαίωση εργοδότη γιατί εκεί αναφέρεται ξεκάθαρα η θέση εργασίας, το είδος απασχόλησης και η διάρκεια, ενώ στη βεβαίωση για ΑΣΕΠ φαίνονται τα ένσημα δηλ. ότι ήσουν ασφαλισμένος μισθωτός.

 Οι αναπληρωτες τι βαζουν γαι βεβαιωση εργοδοτη???ολες τις βεβαιωσεις που παιρνουμε οταν απολυομαστε που επανω αναγραφονται οι μηνες??

Αποσυνδεδεμένος imatia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #91 στις: Ιούλιος 07, 2020, 01:34:23 μμ »
στην πρόσκληση αναφέρεται:
"Η  ανάθεση τμήματος σε κάθε εκπαιδευτή γίνεται μέσω αυτοματοποιημένου ηλεκτρονικού
συστήματος αφού ληφθεί υπόψη η κατάταξη του στους οριστικούς πίνακες ανά ειδικότητα καθώς
και οι προτιμήσεις του σε περιφερειακές ενότητες της Περιφέρειας που έχει επιλέξει.
Εκπαιδευτές, που αρνούνται να αναλάβουν τμήμα μάθησης, αντικαθίστανται από τον επόμενο στη σειρά της
λίστας κατάταξης και  μετακινούνται αυτόματα στο τέλος του οριστικού πίνακα. "

σας παρακαλώ διορθώστε με στο συλλογισμό μου:
1) έχουμε από τη μια μεριά μια λίστα εκπαιδευτών που με αντικειμενικά κριτήρια έχουν καταταχθεί
2) οι εκπαιδευτές δεν δηλώνουν προτιμήσεις ΚΔΒΜ παρά μόνο ενότητες και αυτές όχι με σειρά προτίμησης (δηλαδή επιλέγω π.χ. Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, δηλώνω δύο ενότητες Σερρών και Χαλκιδικής αλλά χωρίς σειρά προτίμησης π.χ. πρώτη η Χαλκιδική και χωρίς δυνατότητα επιλογής δήμου μέσα σ' αυτήν...
3) από την άλλη πλευρά με ποια κριτήρια κατατάσσονται τα ΚΔΒΜ και πως μπορεί να ελεγχθεί η διαφάνεια του αυτοματοποιημένου συστήματος που παντρεύει εκπαιδευτή με ΚΔΒΜ;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2020, 01:36:39 μμ από imatia »

Αποσυνδεδεμένος ATHINAO

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #92 στις: Ιούλιος 07, 2020, 05:48:33 μμ »
Το πρώτο ΚΔΒΜ που κάνει το πρόγραμμα καλεί των πρώτο στη σειρά, το επόμενο το δεύτερο κ.τ.λ. αυτό είναι για να παίρνουν όλοι ώρες και να μην παίρνει μόνο ο πρώτος, αν δεν εισάγουν άρνηση αναθέσεις δεν έχουν πρόσβαση στον επόμενο εκπαιδευτή αυτή είναι η λογική από τα προηγούμενα χρόνια και δουλεύει όταν γίνονται προγράμματα παίρνουν ώρες όλοι οι εκπαιδευτές επειδή γίνεται το rotation.         

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #93 στις: Ιούλιος 07, 2020, 07:20:00 μμ »
σας παρακαλώ διορθώστε με στο συλλογισμό μου:
1) έχουμε από τη μια μεριά μια λίστα εκπαιδευτών που με αντικειμενικά κριτήρια έχουν καταταχθεί
2) οι εκπαιδευτές δεν δηλώνουν προτιμήσεις ΚΔΒΜ παρά μόνο ενότητες και αυτές όχι με σειρά προτίμησης (δηλαδή επιλέγω π.χ. Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, δηλώνω δύο ενότητες Σερρών και Χαλκιδικής αλλά χωρίς σειρά προτίμησης π.χ. πρώτη η Χαλκιδική και χωρίς δυνατότητα επιλογής δήμου μέσα σ' αυτήν...
3) από την άλλη πλευρά με ποια κριτήρια κατατάσσονται τα ΚΔΒΜ και πως μπορεί να ελεγχθεί η διαφάνεια του αυτοματοποιημένου συστήματος που παντρεύει εκπαιδευτή με ΚΔΒΜ;

Το πρώτο ΚΔΒΜ που κάνει το πρόγραμμα καλεί των πρώτο στη σειρά, το επόμενο το δεύτερο κ.τ.λ. αυτό είναι για να παίρνουν όλοι ώρες και να μην παίρνει μόνο ο πρώτος, αν δεν εισάγουν άρνηση αναθέσεις δεν έχουν πρόσβαση στον επόμενο εκπαιδευτή αυτή είναι η λογική από τα προηγούμενα χρόνια και δουλεύει όταν γίνονται προγράμματα παίρνουν ώρες όλοι οι εκπαιδευτές επειδή γίνεται το rotation.         

Σε συνέχεια της απάντησης που έχει δοθεί, το που θα επιλεγείς εξαρτάται κοινώς και από το πόσο δραστήριοι είναι οι υπεύθυνοι εκπαίδευσης των ΚΔΒΜ. Δηλαδή με λίγα λόγια εξαρτάται από το πόσο γρήγορα δρομολογούν τις διαδικασίες: αιτήσεις εκπαιδευόμενων, κατάρτιση τμημάτων, επιλογή εκπαιδευτή. Όσο πιο άμεσα κινούνται, τόσο το μητρώο των εκπαιδευτών κινείται επίσης.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2020, 07:23:57 μμ από bloodymary195 »

Αποσυνδεδεμένος dimfil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #94 στις: Ιούλιος 11, 2020, 04:16:05 μμ »
Οι πίνακες  συνάδελφοι πότε περίπου αναμένονται; Ευχαριστώ πολύ.
ΑΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #95 στις: Αύγουστος 17, 2020, 12:50:11 μμ »
Να κάνω μια ερώτηση γίνεται να εισαι αναπληρωτής και να δουλεύεις και σε ΣΔΕ παράλληλα;
Επίσης έψαξα και στο edu klimaka αλλα δεν μπορεσα να βρω πόσους ωρομίσθιους πήραν πέρυσι, εχεις κανενας κανενα πρόχειρο λινκ?
Ευχαριστω!
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #96 στις: Σεπτέμβριος 01, 2020, 11:53:00 μμ »
Να κάνω μια ερώτηση γίνεται να εισαι αναπληρωτής και να δουλεύεις και σε ΣΔΕ παράλληλα;
Επίσης έψαξα και στο edu klimaka αλλα δεν μπορεσα να βρω πόσους ωρομίσθιους πήραν πέρυσι, εχεις κανενας κανενα πρόχειρο λινκ?
Ευχαριστω!
Αν & δεν έχει σχέση με το συγκεκριμένο θέμα... Η απάντηση είναι μπορεί έως 10 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος kosrous

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ11
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #97 στις: Δεκέμβριος 22, 2020, 09:12:35 μμ »
Σχετικά με τις ενστάσεις, μου απέρριψαν την δική μου γιατί λέει δεν είχα επισυνάψει αποδεικτικό πληρωμής παραβόλου. Εγώ θυμάμαι πως ζητούσε να επισυνάψουμε το παράβολο (πληρωμένο όπως κάνω πάντα) και αυτό έκανα. Φυσικά στην προκήρυξη κάνει λόγω για αποδεικτικό πληρωμής.
Ότι παράβολο έχω "κόψει" στην ζωή μου πάντα έστελνα το παράβολο που κατέβαζα από την εφαρμογή (αυτήν που μπαίνεις με κωδικούς taxisnet) και ποτέ δεν μου το "έκοψαν".
Έχει συμβεί σε άλλον?
Μπορούμε να κάνουμε κάτι γιαυτό?
Θέλω να το ψάξω όσο μπορώ γιατί άντε κάνουν ότι θέλουν μου φαίνεται και εμείς καθόμαστε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 494

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.