*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2020-2021  (Αναγνώστηκε 93148 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasilisxania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πιστοποιητικό οικογενειακής φυσικά μπορείς να βγάλεις απτό ermis.gov και φυσικά το δέχονται,για τα ένσημα δεν ξέρω εμένα μου τα είχαν δεχτεί πχ όταν τα έστειλα για τα μισθολογικά κλιμάκια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος SOTOSLAV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, όποιος γνωρίζει:
1) Τον ατομικό λογαριασμό ασφαλισμένο για τους μισθωτούς του ιδιωτικού τομέα, μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτόν που εκδίδεται από το gov.gr ή απαιτείται σφραγίδα του ΙΚΑ (ΕΦΚΑ)?
2) Το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης μπορώ επίσης να χρησιμοποιήσω αυτό που εκδίδεται από το gov.gr ή απαιτείται να πάω στα ΚΕΠ?
ευχαριστώ
Τις ίδιες απορίες έχω κι εγώ!
Σχετικά πάντως με το δεύτερο ερώτημα σου, πήρα τηλέφωνο στα ΚΕΠ και μου είπαν πως η έκδοση του πιστοποιητικού οικογενειακής κατάστασης, μέσα από το gov.gr, έχει ισχύ.
Αύριο θα πάω στο ΙΚΑ-ΕΦΚΑ να ζητήσω να μου τυπώσουν τον ατομικό λογαριασμό ασφάλισης, μόνο που έχω ένα θέμα και πείτε μου αν κι εσείς αντιμετωπίζετε το ίδιο :
όσες φορές ζήτησα λογαριασμό ασφάλισης από το ΙΚΑ, για συγκεκριμένο διάστημα π.χ. από 01/01/2002 έως 30/6/2007, ο υπάλληλος μου δηλώνει πως δεν έχει τέτοια δυνατότητα επιλογής  και μου τυπώνει όλο το ιστορικό ενσήμων μου, από 01/01/2002 μέχρι σήμερα.Εκεί όμως εμπλέκονται και η επαγγελματική, αλλά και η διδακτική μου εμπειρία.
Υπάρχει το ίδιο πρόβλημα με εσας;;;

ΥΣ Στον ατομικό λογαριασμό ασφάλισης, που τυπώνω μόνος μου μέσ από το ε-εφκα, μπορώ να ορίσω συγκεκριμένο διάστημα. Στο ΙΚΑ γιατί να μην γίνεται;; Είναι θέμα υπαλλήλου;;;

Αποσυνδεδεμένος vasilisxania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Φυσικά.και μπορούν να εκτυπωθούν συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα από το ΙΚΑ.και μάλιστα στην τελευταία σελίδα αναλύει και τους εργοδότες που απασχολήθηκε κάποιος ξεχωριστά.

Αποσυνδεδεμένος vasilisxania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τώρα το αγαπητό site δίνει την επιλογή για ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ επιτέλους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ1976

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Άντε επιτέλους....

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ1976

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αρχισαμεεεεε....ρε παιδιά στο πεδίο στρατιωτικές υποχρεώσεις τι επισυνάπτουμε το απολυτήριο του στρατού?

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, όποιος γνωρίζει:
1) Τον ατομικό λογαριασμό ασφαλισμένου για τους μισθωτούς του ιδιωτικού τομέα, μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτόν που εκδίδεται από το gov.gr ή απαιτείται σφραγίδα του ΙΚΑ (ΕΦΚΑ)?
2) Το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης μπορώ επίσης να χρησιμοποιήσω αυτό που εκδίδεται από το gov.gr ή απαιτείται να πάω στα ΚΕΠ?
Ευχαριστώ

Έχω μια εκτύπωση του Ατομικού Λογαριασμού Ασφαλισμένου με σφραγίδα από ΙΚΑ που έχει εκδοθεί το 2017 από υποκατάστημα ΙΚΑ που με καλύπτει για το διάστημα που θέλω. Τότε ήταν ΙΚΑ και όχι ΕΦΚΑ Είναι εντάξει ή θα έχω πρόβλημα? Με καλύπτει?

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχω εγώ αλλά δεν την μετράνε. Ότι και να βάλεις θέλουν ένσημα

Ευχαριστώ συνάδελφε, άρα τζάμπα κόπος από ότι κατάλαβα...Στο ΑΣΕΠ πάντως και στις προκηρύξεις του ΙΝΕΔΙΒΙΜ τους αρκεί η βεβαίωση του εργοδότη δηλαδή του Πανεπιστημίου που φέρει τη σφραγίδα του Δημοσίου.

Αποσυνδεδεμένος SOTOSLAV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σκαλίζοντας την ηλεκτρονική φόρμα στο βήμα 10 περί επαγγελματικής εμπειρίας αναφέρει το εξης:

""Για κάθε εγγραφή επαγγελματικής εμπειρίας, πέραν των οποιωνδήποτε απαραίτητων δικαιολογητικών, χρειάζεται και βεβαίωση του ασφαλιστικού ταμείου.""

Τι εννοεί ο ποιητής;
 Όταν πας στο ΙΚΑ-ΕΦΚΑ να ζητήσεις ΑΤΟΜΙΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥ, για μισθωτό του ιδιωτικού τομέα, θα σου δώσουν ένα συγκεντρωτικό χαρτί από 01/01/2002 μέχρι την περίοδο που σε αφορά τέλος πάντων.
Στην καταχώρηση της επαγγ.εμπειρίας στην φόρμα της αίτησης, σου ζητά  αναλυτικά ανά εργοδότη να αναγράφεις περίοδο απασχόλησης και ημέρες απασχόλησης.
Κι άντε σχετικά με τις βεβαιωσεις εργοδοτών τις επισυνάπτεις ξεχωριστά για κάθε έναν εργοδότη, τον ΑΤΟΜΙΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥ του ΕΦΚΑ που αφορά περισσότερους εργοδότες και αφορά το συνολικό διάστημα απασχόλησης από 01/01/2002 και μετέπειτα, ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΣΥΝΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ;;;
ΟΕΟ !!!

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ1976

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Λογικά θα μετράς τα ένσημα που αφορούν τον συγκεκριμένο εργοδότη....Εγώ έχω άλλη απορία στις δηλώσεις εκπαιδευτικής εμπειρίας κάθε χρονιά που δηλώνουμε ακολουθεί το ιστορικό επισυναπτωμενων και από τις προηγούμενες χρονιές? Έτσι το βγάζει αυτόματα μάλλον.Δηλαδη δηλώνεις χρόνια το 14 και σου βγάζει από κάτω και χρονιές 12 και13

Αποσυνδεδεμένος JEAP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας, θα ήθελα να ρωτήσω πως επιλέγεται ένας εκπαιδευτικός αν θα διοριστεί ως αναπληρωτής ή ωρομίσθιος στις επας του οαεδ; Η προκήρυξη είναι μια και δεν το διευκρινίζει αυτό... Εξαρτάται από τις ώρες που θα του δώσουν; Δηλαδή αν του δώσουν πλήρες ωράριο θα θεωρείται αναπληρωτής διαφορετικά αν του δώσουν λιγότερες θα θεωρείται ωρομίσθιος; Επίσης αν τυχόν σου αναθέσουν πλήρες ωράριο αλλά  μπορείς να εργαστείς πχ μόνο 4 ώρες / βδομάδα, τότε αυτές τις 4 ώρες θα μπορέσεις να τις πάρεις ή σε απορρίπτουν εντελώς; Σας ευχαριστώ πολύ...

Αποσυνδεδεμένος trixordos-7-

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ έχω μια χαζή ερώτηση τις ώρες πως υπολογίζονται; κάθεσαι και μετράς όλες τις ωρες που έχεις;η μπαίνουν συνολικά; Πχ τόσες την βδομάδα;

Αποσυνδεδεμένος vasilisxania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Φυσικά μπορείς να πάρεις όσες ώρες μπορείς, αναφορικά με αναπληρωτές προτείνει ο εκάστοτε διευθυντής πόσους αναπληρωτές έχει ανάγκη η σχολή του ανάλογα την ειδικότητα και αν υπάρχει μόνιμο προσωπικό σε αυτήν και είναι στο χέρι της διοίκησης του ΟΑΕΔ να εγκρίνει πρόσληψη η μη αναπληρωτή.

Αποσυνδεδεμένος vasilisxania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Επειδή ξέχασα να συμπληρώσω σε άλλη ανάρτηση φυσικά και δεν είναι έχει να κάνει με ωράριο μπορεί να έχεις πλήρες ωράριο σαν ωρομισθιος χωρίς να σε προσλάβουν ως αναπληρωτή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 519
Σύνολο: 522

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.