*

Αποστολέας Θέμα: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ  (Αναγνώστηκε 1066292 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2800 στις: Μάιος 17, 2021, 05:52:38 μμ »
Και γω θα ήθελα να διαβάσω τις εκτιμήσεις σου, pausanas.
Δεν έχω κάποια πληροφόρηση αλλά βλέπετε ότι είμαστε στις 17 Μαϊου η προκήρυξη τεχνικών ειδικοτήτων δεν έχει καν αρχίσει. Ταυτόχρονα δημιουργία νέων οργανικών πότε θα γίνουν; Είναι δυο μεγάλες δεξαμενές ειδικοτήτων που δεν ξέρω πως θα γίνει μέχρι τέλη Αυγούστου να διορίσει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:37:35 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2801 στις: Μάιος 17, 2021, 06:13:15 μμ »
Οι πινακες αυτή την φορά θα βγουν μετα απο την κλήρωση ισοβαθμιων˙ επομένως αμέσως μετά χωρίς άλλες καθυστερήσεις μπορούν να τρέξουν οι διαδικασίες για τους διορισμούς.
Εν τω μεταξύ αυτή την εβδομάδα εχουν ζητηθεί απο τις Δθμιες τα οργανικα κενα μετα και από τις αιτήσεις παραίτησης, που εχω την αίσθηση ότι θα είναι και ο μπούσουλας της κατανομής σε συνδυασμό και με τις προσλήψεις αναπληρωτών (λειτουργικά κενά).
Προσωπική - και μονο - εκτίμηση για ΠΕ02-ΠΕ03-ΠΕ04: 850-750-820 για τις 2 χρόνιες.
Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό. Αφού τα ξέρουν μετά τις αιτήσεις παραίτησης ήδη. Είναι των μεταταξεων. Ήρθε κάποιο χαρτί? Μήπως απλώς εννοείς ότι από την δδε ζήτησαν τα κενά από το σχολείο για τις τοπικές τοποθετήσεις?

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2802 στις: Μάιος 17, 2021, 06:37:21 μμ »
Δεν έχω κάποια πληροφόρηση αλλά βλέπετε ότι είμαστε στις 17 Μαϊου η προκήρυξη τεχνικών ειδικοτήτων δεν έχει καν αρχίσει. Ταυτόχρονα δημιουργία νέων οργανικών πότε θα γίνουν; Είναι δυο μεγάλες δεξαμενές ειδικοτήτων που δεν ξέρω πως θα γίνει μέχρι τέλη Αυγούστου να διορίσει.

Εχουν νοημα οσα λες και ειναι λογικά. Τωρα για την 1ΓΤ δεν ξερω καν αν παιρνει αναπληρωτές και αν θα παρει μονιμους καν απο εκει, αν ειναι να γινουν νεες οργανικές, οι κοινές ειδικοτητες πανε για του χρονου ετσι ωστε να δωθούν πρωτα για μεταθεσεις οι θεσεις και καπως να ρολαρουν τα πραγματα. Απλα οπως καταλαβαίνουμε ολοι, αυτη και την αλλη εβδομαδα και ο μηνας τελείωσε και δεν εχουμε καμια κινητικόττηα.. Όπως ειπε και ενας αλλος συναδελφος οι πινακες θα βγουν περίπου τελος Ιουνίου οπότε λογικά πάνε οι κατανομες για τον αλλο μηνα. Αν πάντως ημουν στις κοινες ειδικοτητες θα ηθελα να αργήσουν οι κατανομες γιατι δεν εχω δει καμια κίνηση για νεες οργανικές! Ισως αυτες γίνονται μυστικά οποτε νομίζω οτι τους μονους που συμφερει η καθυστερηση ειναι τους συναδελφους απο τις κοινες.
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2803 στις: Μάιος 17, 2021, 06:51:36 μμ »
αν ειναι να γινουν νεες οργανικές, οι κοινές ειδικοτητες πανε για του χρονου ετσι ωστε να δωθούν πρωτα για μεταθεσεις οι θεσεις και καπως να ρολαρουν τα πραγματα.

Δηλαδή αν, λέμε αν, γίνουν όλοι μαζί οι 10500 διορισμοί οι κοινές τι θα πάρουν;
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:37:35 »

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2804 στις: Μάιος 17, 2021, 06:57:14 μμ »
Δηλαδή αν, λέμε αν, γίνουν όλοι μαζί οι 10500 διορισμοί οι κοινές τι θα πάρουν;

Αυτο δεν το ξερω, αλλα δεν ειναι λογικό αν ειναι να δουμε νεες οργανικές να δουμε πρωτα ενα ΦΕΚ η κατι;
Να πει κατι καποια υπουργος η υφυπουργος; Οποτε η καθυστέρηση για τις κατανομες γινεται για τις κοινες ειδικοτητες ειτε γιατι θα παρουν νεες οργανικες και απαιτουν χρονο να γινουν ειτε οτι δεν θα παρουν τιποτα και δεν το ψηνει γκρινια το υπουργειο
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2805 στις: Μάιος 17, 2021, 07:05:59 μμ »
Αυτο δεν το ξερω, αλλα δεν ειναι λογικό αν ειναι να δουμε νεες οργανικές να δουμε πρωτα ενα ΦΕΚ η κατι;
Να πει κατι καποια υπουργος η υφυπουργος; Οποτε η καθυστέρηση για τις κατανομες γινεται για τις κοινες ειδικοτητες ειτε γιατι θα παρουν νεες οργανικες και απαιτουν χρονο να γινουν ειτε οτι δεν θα παρουν τιποτα και δεν το ψηνει γκρινια το υπουργειο

Αν συμβαίνει αυτό και δεν πάρουμε τίποτα σημαίνει ότι τις προάλλες ο Κοπτσης με τη δήλωση του περί επεξεργασίας σεναρίων για οργανικές μας δούλεψε άγρια. Το απεύχομαι. 8) Βέβαια μπορεί να μην τους βγουν τα σενάρια - κουκιά. ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2021, 07:10:25 μμ από kapoioskapoukapote »
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2806 στις: Μάιος 17, 2021, 07:15:24 μμ »
Αν συμβαίνει αυτό και δεν πάρουμε τίποτα σημαίνει ότι τις προάλλες ο Κοπτσης με τη δήλωση του περί επεξεργασίας σεναρίων για οργανικές μας δούλεψε άγρια. Το απεύχομαι. 8) Βέβαια μπορεί να μην τους βγουν τα σενάρια - κουκιά. ;D

Οχι δεν σας δούλεψε δεν ειπε οτι εξετάζουν 5 σενάρια για να κανουν νεες οργανικες αλλα γενικά εξεταζουν 5 σεναρια. Δεν πιστεύω οτι θα καθοτανε να λεει χαζομαρες, τωρα αν το τελικο σεναριο απο τα 5 ειναι και αυτο με νεες οργανικες η οχι αυτο δεν το ξερω εγω
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2807 στις: Μάιος 17, 2021, 07:19:07 μμ »
Οχι δεν σας δούλεψε δεν ειπε οτι εξετάζουν 5 σενάρια για να κανουν νεες οργανικες αλλα γενικά εξεταζουν 5 σεναρια. Δεν πιστεύω οτι θα καθοτανε να λεει χαζομαρες, τωρα αν το τελικο σεναριο απο τα 5 ειναι και αυτο με νεες οργανικες η οχι αυτο δεν το ξερω εγω
https://pesyth.com/2021/05/07/deltio-typoy-7-5-neo-ranteboy-21-5/
Κάνεις λάθος. Τα 5 σενάρια εννοούσε ότι αφορούν τις οργανικές. Αν μας δούλευε είναι άλλη υπόθεση.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2808 στις: Μάιος 17, 2021, 07:22:00 μμ »
https://pesyth.com/2021/05/07/deltio-typoy-7-5-neo-ranteboy-21-5/
Κάνεις λάθος. Τα 5 σενάρια εννοούσε ότι αφορούν τις οργανικές. Αν μας δούλευε είναι άλλη υπόθεση.

Ε, μπορεί το ένα σενάριο για τις νέες οργανικές να είναι ότι δε θα γίνουν νέες οργανικές  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2809 στις: Μάιος 17, 2021, 07:22:54 μμ »
Ε, μπορεί το ένα σενάριο για τις νέες οργανικές να είναι ότι δε θα γίνουν νέες οργανικές  ;D ;D
Ναι, μα κι εγώ το έχω πει αρκετές φορές. Το δούλεμα ίσως να πηγαίνει σύννεφο. ;D
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2810 στις: Μάιος 17, 2021, 07:26:10 μμ »
https://pesyth.com/2021/05/07/deltio-typoy-7-5-neo-ranteboy-21-5/
Κάνεις λάθος. Τα 5 σενάρια εννοούσε ότι αφορούν τις οργανικές. Αν μας δούλευε είναι άλλη υπόθεση.

Εγω σου λεω οτι δεν μπορει να εξεταζουν 5 σενάρια για να γινουν νεες οργανικές, δλδ δεν εχει καμια λογική αυτο.. Το να μας δουλευει η θεατρολογος για να δημιουργηθούν εντυπωσεις ειναι πιο πιθανό απο το να μας δουλευει ο ΓΓ, στην τελική πουθενα σε καμια συνεντευξη δεν λεει η Μακρη για νεες οργανικες, αν ειχαν παρει την τελική αποφαση και εξεταζαν και 5 σεναρια μαλιστα για να το κανουν θα το ελεγε, φυσικά δεν λεω οτι δεν θα τις κανει, απλα σιγουρα δεν εξεταζουν 5σεναρια μονο για αυτο! Ειναι σαν να λεμε οτι το υπουργειο δουλευει ολη μερα για 500-700 θεσεις, γιατι δεν νομίζω οι 3 ειδικοτητες(που λεει η θεατρολογος) να παρουν παραπανω θεσεις
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2811 στις: Μάιος 17, 2021, 07:28:26 μμ »
ειναι πιο πιθανό απο το να μας δουλευει ο ΓΓ
Μπα σε καλό σου! ;D
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2812 στις: Μάιος 17, 2021, 07:36:41 μμ »
Μπα σε καλό σου! ;D

Σοβαρα δεν νομιζω οτι ο ΓΓ θα καθοτανε να λεει χαζομαρες για ενα και μονο λογο, δεν ηταν καμια λαοθαλλασα εκει το πολυ πολυ 100 ατομα ηταν, με τα 80 του ΠΑΜΕ με σημαιακια, οποτε σιγουρα δεν πηγε εκει για να χαιδεψει αυτια για ψηφους..
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 575
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2813 στις: Μάιος 17, 2021, 07:39:10 μμ »
Αν συμβαίνει αυτό και δεν πάρουμε τίποτα σημαίνει ότι τις προάλλες ο Κοπτσης με τη δήλωση του περί επεξεργασίας σεναρίων για οργανικές μας δούλεψε άγρια. Το απεύχομαι. 8) Βέβαια μπορεί να μην τους βγουν τα σενάρια - κουκιά. ;D
Τι θα γίνει δεν ξέρω αλλά πίστεψέ με ότι ο Κοπτσης είναι πολύ αξιόλογος σαν άνθρωπος και εκπαιδευτικός και στέλεχος. Πολύ καλός γνώστης του πως έχουν τα πράγματα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159819
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 416
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 414
Σύνολο: 422

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.