*

Αποστολέας Θέμα: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ  (Αναγνώστηκε 1057425 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1552
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #728 στις: Απρίλιος 11, 2021, 11:39:49 πμ »
Πραγματικά, εχουμε κενα, εχουμε περιοχες με κενα, εχουμε ποσοστα μεταθεσεων και περιοχες μεταθεσεων και μερικοι εδω ρωτανε την καθε ασεπουλα/βινσετ για πληροφοριες εκ των εσω! Πιστεύουν ανθρωποι σοβαροι, καποιον που λεει χωρις κανενα στοιχειο και απλα επειδη εστειλαν οι θεατρολογοι μια επιστολη οτι θα φτιαξει οργανικές! Βρε αν ηθελε να κανει οργανικες θα τους αλλαζε το ωρολογιο προγραμμα.. Τι να πω να κλαις η να γελας; Ο μονος που επεσε μεσα μεχρι τωρα ειναι ο Dimeos που ενω εκανε καλαμπούρι για τα κενα ΠΕ02 οτι του τα εδωσε δλδ ενας φιλος του Μαθηματικος με ενα αλγόριθμο έπεσε μεσα και οπως ειπε τα καθαρα κενα (χωρις να προσθεσεις τα πλεονασματα) ειναι 1588, ουτε λιγοτερα ουτε περισσοτερα. Οποτε συναδελφοι να πιστευεται οποιοι σας δίνουν σοβαρες πληροφορίες και να τους εκτιμάται και οχι να δινετε τροφη σε καθε τρολ εδω μεσα..
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:47:13 »

Αποσυνδεδεμένος Blake

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #729 στις: Απρίλιος 11, 2021, 11:44:35 πμ »

Ετοιμάζω επιστολή! δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα οι κατανομές, προλαβαίνω!

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #730 στις: Απρίλιος 11, 2021, 11:47:06 πμ »
Αν δεν αλλάξει κάτι, το σενάριο είναι 60% και 40%,πρωτοβάθμια ,δευτεροβάθμια.
Οριστική απόφαση είναι η σύσταση οργανικών μόνο για θεατρολόγους, οι οποίοι δραστηριοποιήθηκαν μέσω επιστολής προς Υπουργείο.
Είναι βέβαιο ότι στη μέση ης εβδομάδας αυτής, θα γίνει συζήτηση για τις κατανομές. Το μόνο που έχει προταθεί είναι 60-40 χωρίς να προσδιορίζεται ο αριθμός διορισμού σε κάθε ειδικότητα.
Έγραψες για 4500 δασκάλους και 1500 νηπιαγωγούς.Συνολο 6000. Το60% των 10500 είναι 6300. Με 300 θέσεις πως θα καλύψει αγγλικά,γυμναστική,μουσική και θεατρολογους όπως λες; Εκτός αν εννοείς μόνο ΠΕ60 και ΠΕ70 ως πρωτοβάθμια. Δεν έχω διάθεση να κατηγορήσω κανέναν ότι ψεύδεται αλλά να βγάζουν λίγο νόημα τα νούμερα που δίνεται!

Αποσυνδεδεμένος vinset

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #731 στις: Απρίλιος 11, 2021, 11:50:07 πμ »
Όσες επιστολές και να ετοιμάσετε αργήσατε. Δυστυχώς...
Serraios, έχεις διαβάσει τις μπούρδες σου; 24 ώρες στο πληκτρολόγιο...χωρίς αξιόπιστη πληροφορία παρά μόνο εικασίες.
Να μη λάβεις υπόψη καθόλου τα γραφόμενα μου.
Λυπάμαι που δεν μπορώ να γράψω περισσότερες πληροφορίες για συναδέλφους που πραγματικά ανησυχούν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:47:13 »

Αποσυνδεδεμένος vinset

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #732 στις: Απρίλιος 11, 2021, 11:51:34 πμ »
60 και 40..έγραψα αυτό που είχα στα χέρια μου..μην περιμένεις 62,5 και 40,.... το έγραψα όπως το είχα...

Αποσυνδεδεμένος Olia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 500
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #733 στις: Απρίλιος 11, 2021, 11:53:22 πμ »
4500 πε70 είναι υπερβολή. Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια, αλλά προκαλείται το δημόσιο αίσθημα!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 11, 2021, 11:57:51 πμ από Olia »

Αποσυνδεδεμένος Macam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #734 στις: Απρίλιος 11, 2021, 11:55:40 πμ »
4500 πε70 είναι υπερβολή. Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια, αλλά προκαλείς το δημόσιο αίσθημα!

Όσα οργανικά έχει όλη η Β βάθμια χωρίς υπολογισμενα πλεονασματα(!) έχουν μόνο αυτοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 11, 2021, 12:02:53 μμ από Macam »

Αποσυνδεδεμένος Olia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 500
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #735 στις: Απρίλιος 11, 2021, 12:09:40 μμ »
Σίγουρα έχουν πολλά. Η γενιά του '60 που διορίστηκε στα 22 βγαίνει όλη στη σύνταξη! Αναφέρομαι στην αίσθηση που θα κάνει ένας τόσο μεγάλος αριθμός διορισμών, ενώ κάποιοι άλλοι θα δουν μονοψήφιους αριθμούς.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #736 στις: Απρίλιος 11, 2021, 12:14:34 μμ »
Όσες επιστολές και να ετοιμάσετε αργήσατε. Δυστυχώς...
Serraios, έχεις διαβάσει τις μπούρδες σου; 24 ώρες στο πληκτρολόγιο...χωρίς αξιόπιστη πληροφορία παρά μόνο εικασίες.
Να μη λάβεις υπόψη καθόλου τα γραφόμενα μου.
Λυπάμαι που δεν μπορώ να γράψω περισσότερες πληροφορίες για συναδέλφους που πραγματικά ανησυχούν.


Ποιές μπούρδες; Τον Serraios οτι και να γράφει τον ξέρουμε τι είναι και τι πιστεύει. Εμένα πολλοί συνάδελφοι εδω μέσα με ξέρουν με τα πραγματικά μου στοιχεία. Εσύ με 17 μηνύματα εδω μέσα τι παριστάνεις; Είσαι μόνιμος και γράφτηκες στο PDE για να μας πληροφορήσεις. Μας δουλεύεις τρολάκι; Η Ασεπούλα και η ομάδα της να σταματήσουν να κάνουν καινούργια nick. Είναι μαγικό πως εμφανίζεται κάποιος που μόλις εκανε το nick και να έχει πληροφόρηση. Πριν λίγο καιρό είχα γράψει:

"Πολλοί είμαστε 10 χρόνια γραμμένοι στο pde. Πολλοί έχετε διαβάσει ποστ μου. Εχω πεί και βλακείες ή εχω κάνει λάθη. Πως γίνεται να παρουσιάζεται κάποιος με καινούργιο nick και πάντα να αρχίζει: δεν θα γίνουν οι διορισμοί, δεν θα ανακοινωθούν όλες οι κατανομές, δεν δεν δεν.... Θα μου πείς αν ήθελα και εγώ να τρολάρω και να γράψω τη βλακεία μου θα έφτιαχνα δεύτερο nick. Ελεος με τα τρολ όμως. Σεβαστείτε οτι κάποιοι εδω μέσα στα 45 μας θα μας πέσει οτι μαλλί μας έχει μείνει. Έλεος λοιπόν. "

Αν θες να αποδείξεις κάτι γράχε απο που είναι η πληροφορία σου. Δεν πρόκειται να το κάνεις όμως. Αντε στην τρύπα σου λοιπόν.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 11, 2021, 12:23:07 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #737 στις: Απρίλιος 11, 2021, 12:22:09 μμ »
Να κάνω το συνήγορο του διαβόλου: το 60-40 που γράφει ο vinset δεν είναι παράλογο. Εντάξει, αυτό με τις οργανικές των θεατρολόγων και μένα μου κάνει εντύπωση, αλλά αν είναι αλήθεια ή όχι σε λίγες μέρες θα φανεί.

Αποσυνδεδεμένος Blake

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #738 στις: Απρίλιος 11, 2021, 12:24:33 μμ »
Το 60-40 είναι περίπου το ποσοστό της ισοκατανομής, το γράψαμε παραπάνω.

Το 4500 συνάδελφε macam έχει σχεδόν 75% κάλυψη επί των τελικών κενών των δασκάλων.

Για να το βγάλει αυτό, θα πρέπει για παράδειγμα να πάει τις πολυπληθείς της β΄θμιας στο 55%, αλλιώς απλά δεν βγαίνει το νούμερο.

Μπορεί βέβαια να το κάνει, δεν υποχρεούται στην ισοκατανομή και μπορεί να πράξει όπως θέλει, αλλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο μεγαλύτερη κάλυψη δασκάλων και νηπιαγωγών από φιλολόγους και μαθηματικούς (τους αναφέρω γιατί έχουν τα περισσότερα "καθαρά" κενά).

Δεν βλέπω δηλαδή πώς μπορεί να το δικαιολογήσει αυτό. Θα στοιχημάτιζα ότι τα ποσοστά κάλυψης των πολυπληθών θα είναι αρκετά κοντινά.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #739 στις: Απρίλιος 11, 2021, 12:29:58 μμ »
Να κάνω το συνήγορο του διαβόλου: το 60-40 που γράφει ο vinset δεν είναι παράλογο. Εντάξει, αυτό με τις οργανικές των θεατρολόγων και μένα μου κάνει εντύπωση, αλλά αν είναι αλήθεια ή όχι σε λίγες μέρες θα φανεί.

Ναι θα φανεί. Εγώ έχω πληροφόρηση οτι θα πάρει 200 ΠΕ02, θα ιδρύσει 1000 οργανικά σε ΠΕ86 γιατί έστειλαν email και το ζητούσαν κτλ κτλ. Δεν μπορώ να σας πω απο που όμως. Θα φανεί όμως σε λίγες μέρες. Είμαι αξιόπιστος ή βλάκας αν λέω τα παραπάνω; Δεν σου φαίνεται παράξενο που πάντα την αξιόπιστη πληροφόρηση την έχει κάποιος καινούργιος (και καλά) στο φόρουμ.

Πέρα απο την πλάκα δεν θέλω να το γράψω δημόσια αλλά για ΠΕ86 έχω όντως αξιόπιστη πληροφόρηση. Όποιος θέλει ας μου στείλει πμ για να του πω.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #740 στις: Απρίλιος 11, 2021, 12:30:54 μμ »
4500 πε70 είναι υπερβολή. Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια, αλλά προκαλείται το δημόσιο αίσθημα!
έχουν βαλει σε καθε ταξη 4 δασκαλους με τα κολπα της παραλληλης και εμεις οι ειδικότητες δεν έχουμε ακομα συστησει οργανικες.  Το υπουργείο πρέπει να δωσει την λύση
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #741 στις: Απρίλιος 11, 2021, 12:36:05 μμ »
Ναι θα φανεί. Εγώ έχω πληροφόρηση οτι θα πάρει 200 ΠΕ02, θα ιδρύσει 1000 οργανικά σε ΠΕ86 γιατί έστειλαν email και το ζητούσαν κτλ κτλ. Δεν μπορώ να σας πω απο που όμως. Θα φανεί όμως σε λίγες μέρες. Είμαι αξιόπιστος ή βλάκας αν λέω τα παραπάνω; Δεν σου φαίνεται παράξενο που πάντα την αξιόπιστη πληροφόρηση την έχει κάποιος καινούργιος (και καλά) στο φόρουμ.

Πέρα απο την πλάκα δεν θέλω να το γράψω δημόσια αλλά για ΠΕ86 έχω όντως αξιόπιστη πληροφόρηση. Όποιος θέλει ας μου στείλει πμ για να του πω.

Τι να σου πω... προσπαθώ να μη χαλιέμαι με ολο αυτο με τις πληροφορίες. Όλοι έχουμε την αγωνία μας, και ειδικά κάποιοι που είναι στη θέση τη δική μου (που παίζει να διορίζονται σε κάποια αισιόδοξα σενάρια για τον κλάδο τους - αλλά με κάποια άλλα σενάρια όχι) ακόμα περισσότερη. Σε όσους θεωρω αξιόπιστους έχω στείλει κατά καιρούς πμ για να ρωτήσω διάφορα. Όσους δεν θεωρώ αξιόπιστους δε στέκομαι στα λεγόμενά τους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158569
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 564
Σύνολο: 583

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.152 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.