*

Αποστολέας Θέμα: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ  (Αναγνώστηκε 1057033 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2830
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #910 στις: Απρίλιος 13, 2021, 11:50:31 μμ »
Στο λινκ που τα έχει ανά περιοχή πάντως και σε άθροισμα ειναι τα ίδια νούμερα, είναι ότι έδωσαν για μεταθέσεις. Για την περιοχή μου τουλάχιστον οι αριθμοί είναι αυτοί.
Στη δική μου ειδικότητα δεν είναι τα ίδια νούμερα!Οπότε θεωρώ ότι ισχύει αυτό που έγραψα νωρίτερα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:56:24 »

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #911 στις: Απρίλιος 13, 2021, 11:59:47 μμ »
Δεν γνωρίζω για τις άλλες ειδικότητες, πάντως στους φιλολόγους δεν υπάρχουν τώρα 83 κενά στην Α΄ Αθήνας και 117 στην Α΄Θεσσαλονίκης!
Το 83 και 117 είναι πριν τις μεταθέσεις. Όχι τώρα. Δες και τον πίνακα του trust. Τα ίδια έχει πριν τις μεταθέσεις.

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #912 στις: Απρίλιος 14, 2021, 12:05:58 πμ »
Στο λινκ που τα έχει ανά περιοχή πάντως και σε άθροισμα ειναι τα ίδια νούμερα, είναι ότι έδωσαν για μεταθέσεις. Για την περιοχή μου τουλάχιστον οι αριθμοί είναι αυτοί.

Είναι μετά τις μεταθέσεις ο πίνακας του συναδέλφου. Μπορείς να το διαπιστώσεις αν τον αντιπαραβάλεις με τον δικό μου, που λέει πιο αναλυτικά πόσα ήταν τα αρχικά κενά, πόσοι ήρθαν, πόσοι έφυγαν και πόσα είναι τα τελικά. Κοίτα στη γραμμή πάνω από τα οργανικά κενά, που λέει "Γενικό Άθροισμα". Απλά κάνει τον συμψηφισμό, που είναι λάθος.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18VApc23FwT7WEfEkYllZaUa8I2bcSyyZdqtdnKO-SJY/edit?usp=sharing

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #913 στις: Απρίλιος 14, 2021, 12:06:47 πμ »
Εγώ κάπου μπερδεύτηκα αυτος ο πίνακας του ΑΛφαβητα μας δειχνει τι; Τον αριθμό των κενών που έμειναν; Τον αριθμό που δόθηκε για τις μεταθεσεις; Τον αριθμό μετα τις ανακλήσεις συνταξιοδότησης;Καπου χάθηκα ...
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:56:24 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2830
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #914 στις: Απρίλιος 14, 2021, 12:07:30 πμ »
Είναι μετά τις μεταθέσεις ο πίνακας του συναδέλφου. Μπορείς να το διαπιστώσεις αν τον αντιπαραβάλεις με τον δικό μου, που λέει πιο αναλυτικά πόσα ήταν τα αρχικά κενά, πόσοι ήρθαν, πόσοι έφυγαν και πόσα είναι τα τελικά. Κοίτα στη γραμμή πάνω από τα οργανικά κενά, που λέει "Γενικό Άθροισμα". Απλά κάνει τον συμψηφισμό, που είναι λάθος.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18VApc23FwT7WEfEkYllZaUa8I2bcSyyZdqtdnKO-SJY/edit?usp=sharing

Ναι, αυτό ακριβώς έγραψα πρίν, ότι κάνει συμψηφισμό!

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2830
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #915 στις: Απρίλιος 14, 2021, 12:08:57 πμ »
Εγώ κάπου μπερδεύτηκα αυτος ο πίνακας του ΑΛφαβητα μας δειχνει τι; Τον αριθμό των κενών που έμειναν; Τον αριθμό που δόθηκε για τις μεταθεσεις; Τον αριθμό μετα τις ανακλήσεις συνταξιοδότησης;Καπου χάθηκα ...

Δείχει τον αριθμό κενών  μετά τις μεταθέσεις ,συμψηφισμένων με τα πλεονάσματα (που όμως πρακτικά δε στέκει)

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #916 στις: Απρίλιος 14, 2021, 12:10:26 πμ »
Αρα το τελευταίο doc αρχείο του trust είναι πιο κοντά ας πουμε στο τι να περιμένουμε;
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #917 στις: Απρίλιος 14, 2021, 12:13:48 πμ »
Τελικά στη δευτεροβάθμια έχουν τα αρχικά κενά. Οπότε ενδεχομένως στην πρωτοβάθμια να τα πήραν από αλλού έτοιμα...

Αρα το τελευταίο doc αρχείο του trust είναι πιο κοντά ας πουμε στο τι να περιμένουμε;

Το καλύτερο που έχετε να κάνετε, είναι να περιμένετε να βγει η εγκύκλιος για τις μετατάξεις (πέρσι βγήκε 20 Μαΐου, αλλά φέτος όλα κινούνται πιο γρήγορα. Για παράδειγμα η εγκύκλιος αποσπάσεων θα βγει πολύ σύντομα. Πέρσι άργησε υπερβολικά). Εκεί θα έχει όλα μα όλα τα οργανικά κενά μετά τις μεταθέσεις και μετά τις ανακλήσεις συνταξιοδοτήσεων. Ας βγει η εγκύκλιος και το πινακάκι μετά δε θα αργήσει  ;)

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2830
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #918 στις: Απρίλιος 14, 2021, 12:14:20 πμ »
Αρα το τελευταίο doc αρχείο του trust είναι πιο κοντά ας πουμε στο τι να περιμένουμε;

Δεν το έχω εύκαιρο τώρα το αρχείο του trust...

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #920 στις: Απρίλιος 14, 2021, 12:18:36 πμ »
Είναι μετά τις μεταθέσεις ο πίνακας του συναδέλφου. Μπορείς να το διαπιστώσεις αν τον αντιπαραβάλεις με τον δικό μου, που λέει πιο αναλυτικά πόσα ήταν τα αρχικά κενά, πόσοι ήρθαν, πόσοι έφυγαν και πόσα είναι τα τελικά. Κοίτα στη γραμμή πάνω από τα οργανικά κενά, που λέει "Γενικό Άθροισμα". Απλά κάνει τον συμψηφισμό, που είναι λάθος.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18VApc23FwT7WEfEkYllZaUa8I2bcSyyZdqtdnKO-SJY/edit?usp=sharing
Βρε τι να δω στον δικό σου;; τον δικό σου τον έχω μάθει παπαγαλια.. Αυτό που μου λες γι αυτόν δε βρίσκω. Εγώ σου λέω για το λινκ που έχει ένα εξελακι με δύο φύλλα. Εκεί νομίζω είναι πριν τις μεταθέσεις τουλάχιστον για πε03.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2830
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #921 στις: Απρίλιος 14, 2021, 12:18:44 πμ »
Τελικά στη δευτεροβάθμια έχουν τα αρχικά κενά. Οπότε ενδεχομένως στην πρωτοβάθμια να τα πήραν από αλλού έτοιμα...

Το καλύτερο που έχετε να κάνετε, είναι να περιμένετε να βγει η εγκύκλιος για τις μετατάξεις (πέρσι βγήκε 20 Μαΐου, αλλά φέτος όλα κινούνται πιο γρήγορα. Για παράδειγμα η εγκύκλιος αποσπάσεων θα βγει πολύ σύντομα. Πέρσι άργησε υπερβολικά). Εκεί θα έχει όλα μα όλα τα οργανικά κενά μετά τις μεταθέσεις και μετά τις ανακλήσεις συνταξιοδοτήσεων. Ας βγει η εγκύκλιος και το πινακάκι μετά δε θα αργήσει  ;)

Συμφωνούμε σ'αυτό. Το θέμα μου εμένα είναι άλλο. Όταν οι ίδιοι οι αιρετοί συμψηφίζουν κενά -πλεονάσματα, που είναι λάθος για τους λόγους που έχουν προαναφερθεί πολλάκις, και συνεπώς μειώνονται πλασματικά τα κενά, έχει νόημα να περιμένομε απο του Υπουργείο να διορίσει στα πραγματικά κενά; Οι αιρετοί δεν είναι αυτοί που καταθέτουν τα κενά στο Υπουργείο; Άμα αυτοί δηλώσουν λιγότερα, χαζό είναι το Υπουργείο να "δει" τα πραγματικά κενά; Σκέψεις κάνω, μπορεί να κάνω και λάθος..

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #922 στις: Απρίλιος 14, 2021, 12:19:48 πμ »
Τελικά στη δευτεροβάθμια έχουν τα αρχικά κενά. Οπότε ενδεχομένως στην πρωτοβάθμια να τα πήραν από αλλού έτοιμα...

Το καλύτερο που έχετε να κάνετε, είναι να περιμένετε να βγει η εγκύκλιος για τις μετατάξεις (πέρσι βγήκε 20 Μαΐου, αλλά φέτος όλα κινούνται πιο γρήγορα. Για παράδειγμα η εγκύκλιος αποσπάσεων θα βγει πολύ σύντομα. Πέρσι άργησε υπερβολικά). Εκεί θα έχει όλα μα όλα τα οργανικά κενά μετά τις μεταθέσεις και μετά τις ανακλήσεις συνταξιοδοτήσεων. Ας βγει η εγκύκλιος και το πινακάκι μετά δε θα αργήσει  ;)

Λοιπον trust θα σου πρότεινα να δημιουργήσεις ενα δικό σου ιστότοπο γιατι ειναι κρίμα τόση δουλειά που κανεις.Με τόση επισκεψιμότητα θα υπάρχει και ενδιαφερον απο διαφημιστές 😊.Σκεψου το 😎
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2830
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 365
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.