*

Αποστολέας Θέμα: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ  (Αναγνώστηκε 1063214 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maestros4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1036 στις: Απρίλιος 15, 2021, 04:43:00 μμ »
Γιατι δεν τα καλυπτουν. Ημουν μαθητης σε μουσικο σχολειο οπως ημουν και καθηγητης. Ολο κενα καναμε. Οι αναπληρωτες Δεκεμβριο. Ειναι πολυ αδικημενα σχολεια. Το κενο του κενου. Μαθαμε μπασκετ απο τα πολλα κενα. Δεν περνει αναπληρωτες ουτε εχει κανει ποτε ασεπ. Ρωτα και μαθε. Θα διοριστω αβαθμια για αυτους που λενε οτι το λεω γιατι με συμφερει. Ρωτα εναν μαθητη η εναν συναδελφο για να δεις τι γινεται εκει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:13:18 »

Αποσυνδεδεμένος Maestros4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1037 στις: Απρίλιος 15, 2021, 04:44:34 μμ »
Ποσες συνταξεις να εχουν τα μουσικα αφου δεν εχουν μονιμους;

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1038 στις: Απρίλιος 15, 2021, 04:46:37 μμ »
Ποιο άδικο maestro?... Εδω μερικές ειδικότητες θέλουν διορισμο με 500 πλεονάσματα...Δηλαδη φαντάσου τώρα σε ένα δημόσιο οργανισμό έχω 500 πλεονάσματα και απαιτώ να παρουν και αλλους.. Ε...τι να πεις τώρα... Εμεις που εχουμε 1700 οργανικα κενα (1100 στα μουσικα σχολεια και 600 στη γενικη) να διοριστουμε μόνο 400... Να μην μιλήσουμε για θεατρολογους και καλλιτεχνικων που τους έχουν σβήσει από το χάρτη...Ωραια λογική....Πιστευω όμως πως με την ανακοίνωση των κατανομων όλα θα μπουν στη θέση τους... Θα μπω να ξανασχολιασω όταν θα βγει η κατανομη.. Δεν έχει νοημα... Σε λίγο καιρό θα ξερουμε..
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2021, 04:48:31 μμ από kapoios_300 »

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1039 στις: Απρίλιος 15, 2021, 04:48:32 μμ »
Διότι ο κορδής ανακοίνωσε τα κενά των  μεταθέσεων γενικής και ειδικής αγωγής. Οι μεταθέσεις στα μουσικά είναι άλλες και τα κενά έχουν ήδη δημοσιοποιηθεί στην ιστοσελίδα inventory.ταδε
Πόσες συντάξεις είχαν στα μουσικά σχολεία για να υπάρχουν τόσα κενά? Για να πω και εγώ τη βλακεία μου με μπόλικη δόση ειρωνίας προς τέτοιους συλλογισμούς!

Παντως εγω δεν ειρωνευτηκα κανενα! Ρωταω για να μαθω, οσο γνωρίζουμε περισσοτερες πληροφορίες παραπανω τοσο καλυτερες προβλέψεις θα κανουμε. Αν καποιος συναδελφος λεει οτι περιμενει 800 προσληψεις σε ΠΕ79 θελω να μαθω την λογικη του και μετα να κρινω αν απλα κανει ονειρα η οσα λεει εχουν βαση
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:13:18 »

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1040 στις: Απρίλιος 15, 2021, 04:49:47 μμ »
μα οταν δεν υπαρχουν καθολου οργανικες, πώς θα βγαλουν και τοσες θεσεις οργανικες για διορισμο;

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1041 στις: Απρίλιος 15, 2021, 04:50:11 μμ »
Γιατι δεν τα καλυπτουν. Ημουν μαθητης σε μουσικο σχολειο οπως ημουν και καθηγητης. Ολο κενα καναμε. Οι αναπληρωτες Δεκεμβριο. Ειναι πολυ αδικημενα σχολεια. Το κενο του κενου. Μαθαμε μπασκετ απο τα πολλα κενα. Δεν περνει αναπληρωτες ουτε εχει κανει ποτε ασεπ. Ρωτα και μαθε. Θα διοριστω αβαθμια για αυτους που λενε οτι το λεω γιατι με συμφερει. Ρωτα εναν μαθητη η εναν συναδελφο για να δεις τι γινεται εκει.

Ναι δεν απαντας ξανα, τα κενα γιατι δεν τα βλέπω στο πινακα του Κορδη, ενω βλέπω ποσους αναπληρωτες παιρνει;
Δεν ειναι δλδ οτι τα κρυβει..
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1042 στις: Απρίλιος 15, 2021, 04:51:11 μμ »
μα οταν δεν υπαρχουν καθολου οργανικες πώς θα βγαλουν θεσεις οργανικες για διορισμο;

Τι εννοεις οτι δεν υπαρχουν οργανικες; Αφου οι συναφελφοι λενε οτι υπαρχουν 1100 οργανικα κενα, οχι λειτουργικα, οργανικα.
Υπαρχουν ναι η οχι; Η πρεπει να δημιουργησουν οργανικα;
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1043 στις: Απρίλιος 15, 2021, 04:51:14 μμ »
Ποιο άδικο maestro?... Εδω μερικές ειδικότητες θέλουν διορισμο με 500 πλεονάσματα...Δηλαδη φαντάσου τώρα σε ένα δημόσιο οργανισμό έχω 500 πλεονάσματα και απαιτώ να παρουν και αλλους.. Ε...τι να πεις τώρα... Εμεις που εχουμε 1700 οργανικα κενα (1100 στα μουσικα σχολεια και 600 στη γενικη) να διοριστουμε μόνο 400... Να μην μιλήσουμε για θεατρολογους και καλλιτεχνικων που τους έχουν σβήσει από το χάρτη...Ωραια λογική....Πιστευω όμως πως με την ανακοίνωση των κατανομων όλα θα μπουν στη θέση τους... Θα μπω να ξανασχολιασω όταν θα βγει η κατανομη.. Δεν έχει νοημα... Σε λίγο καιρό θα ξερουμε..

Εννοείται θα μπούν όλα στη θέση τους. Να δώ όσοι πέσουν εκτός και πάρουν ούτε τους μισούς απο οτι υπολόγιζαν τι θα λένε.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1044 στις: Απρίλιος 15, 2021, 04:51:52 μμ »
μηπως εχει μπερδευτει με τα λειτουργικα κενα; εννοει λειτουργικα και οχι οργανικα!

Αποσυνδεδεμένος ni9os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • .
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1045 στις: Απρίλιος 15, 2021, 04:56:20 μμ »
Γεια σας!
Σας διαβαζω καιρο, εφτιαξα λογαριασμο κι εγω.
ΠΕ03.
Μας εχουν λιωσει στην αγωνια.
Προσπαθηστε να μην τα παιρνετε πολυ σοβαρα.
Δεν αξιζει. Εχουν σαδιστικες τασεις οι απο πανω.
Ένα από τα σημάδια επερχόμενου νευρικού κλονισμού είναι όταν πιστεύει κανείς ότι η δουλειά του είναι φοβερά σημαντική.

Αποσυνδεδεμένος Maestros4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1046 στις: Απρίλιος 15, 2021, 05:02:14 μμ »
Εγω αυτο λεω. Που ειναι το αδικο; να παει ο κορδης και ο φασφαλης στο υπουργειο να μας πουν τα κενα. Ολα. Και των επαλ κακ των μουσικων και των καλλιτεχνικων. Δυστυχως μετα απο 16 χρονια αναπληρωσης εχω δουλεψει και αβαθμια και ββαθμια και μουσικα. Δεν λεω φαντασιωσεις ουτε θελω να ευνοειθουν οι μουσικοι. Οταν ηταν μονιμοι ο διευθυντης και ενας γυμναστης κι ενας πληροφορικος στην α βαθμια και ολοι οι αλλοι αναπληρωτες και στην β βαθμια στο σχολειο που ειμαι φετος λειπαν μονο γερμανικα και στο αλλο 2 ωρεε θρησκευτικα καποιοι δεν εχουν ιδεα τι γινεται. Και μιλαω για νομο αττικης οχι για δ δωδεκανησου. Ξερω οτι λογω εσπα η ββαθμια θα εχει καλυτερη καλυψη.  Και καλως. Αλλα λιγο ελεος. Το καταλαβαινψ. Καλυτερα ποσοστα στη ββαθμια λογω εσπα καλυτερη καλυψη στους φιλολογομαθηματικους απο τους μουσικους αλλα καπου φτανει. Να μην μιλησω για εικαστικους θεαυρολογους τξς αβαθμιας.  Εκει οντως κριμα

Αποσυνδεδεμένος Maestros4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1047 στις: Απρίλιος 15, 2021, 05:21:34 μμ »
Το ξεεω οτι ως μουσικος θα αδικηθω. Οπως και οι εικαστικοινοι θετρολογοι στην αβαθμια. Το ξερω οτι η μεγαλη πελατια ειναι η δασκαλοι οι νηπιαγωγοι οι φιλολογοι η μαθηματικοι. Και τους υπολογοζω με παραπανω καλυψη. Αυτο θα κανει και η κεραμεως. Το καταλαβαινω. Οχι καποιους 90 καλυψη και καποιους 50. Αντε οχι ολοι 70 αλλα καποιοι 80 60

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1048 στις: Απρίλιος 15, 2021, 05:22:08 μμ »
Εγω αυτο λεω. Που ειναι το αδικο; να παει ο κορδης και ο φασφαλης στο υπουργειο να μας πουν τα κενα. Ολα. Και των επαλ κακ των μουσικων και των καλλιτεχνικων. Δυστυχως μετα απο 16 χρονια αναπληρωσης εχω δουλεψει και αβαθμια και ββαθμια και μουσικα. Δεν λεω φαντασιωσεις ουτε θελω να ευνοειθουν οι μουσικοι. Οταν ηταν μονιμοι ο διευθυντης και ενας γυμναστης κι ενας πληροφορικος στην α βαθμια και ολοι οι αλλοι αναπληρωτες και στην β βαθμια στο σχολειο που ειμαι φετος λειπαν μονο γερμανικα και στο αλλο 2 ωρεε θρησκευτικα καποιοι δεν εχουν ιδεα τι γινεται. Και μιλαω για νομο αττικης οχι για δ δωδεκανησου. Ξερω οτι λογω εσπα η ββαθμια θα εχει καλυτερη καλυψη.  Και καλως. Αλλα λιγο ελεος. Το καταλαβαινψ. Καλυτερα ποσοστα στη ββαθμια λογω εσπα καλυτερη καλυψη στους φιλολογομαθηματικους απο τους μουσικους αλλα καπου φτανει. Να μην μιλησω για εικαστικους θεαυρολογους τξς αβαθμιας.  Εκει οντως κριμα
Οι περισσότεροι εδώ μέσα δουλεύουμε καμιά 10ρια χρόνια, άλλοι περισσότερο και άλλοι λιγότερο.
Ξέρουμε λοιπόν καλά τι γίνεται και στα μεγάλα αστικά κέντρα και στην περιφέρεια.
Μην προσπαθείς λοιπόν να κάνεις υποδείξεις.
Το δίκιο και το άδικο όταν εισέρχεται το προσωπικό μας συμφέρον είναι δυσδιακριτο.
Κρίμα θα πουν πολλοί κλάδοι δυστυχώς, χωρίς να βγάζω απ' έξω αναγκαστικά και τον δικό μου.
Υπομονή και όλα θα φανούν αργά ή γρήγορα. Και ποιος αδικήθηκε και ποιος ευνοήθηκε.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος Maestros4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1049 στις: Απρίλιος 15, 2021, 05:30:36 μμ »
Σωστα. Συμφωνουμε. Δεν τα εχω με τους συναδελφους. Ολοι να διοριστουμε θελουμε. Λεω οτι εχω 1300 κενα και θελω να διορισει 1200. Και οι κομμωτριες η οι αισθητικοι εχουν 100 και θελουν 50 αλλα ειναι πολλα δεν βγαζει νοημα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159575
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 368
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 343
Σύνολο: 368

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.