*

Αποστολέας Θέμα: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ  (Αναγνώστηκε 1063050 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1064 στις: Απρίλιος 15, 2021, 07:38:35 μμ »
Θα δουμε ποιος απομονωνει. Θα περιμενουμε. Θα σε κερασω εγω αν εχεις δικιο. Ενα καρο τσιπουρα. Αν τελικα αδηκηθεις εσυ και οχι εγω. Δεν ειναι προσωπικο.

Συναδελφε να σε κανω μια ερωτηση πες οτι με διορισαν μουσικο με κατευθυνση στο Ουτι στο Κιλκις, τι θα κανω αν δεν συμπληρωθει τμημα; Πως θα συμπληρωσω το ωραριο μου; Η ενας μουσικος παιζει Ουτι, κοντραμπασο και φλαουτο οποτε εχει πολλες επιλογες οπως π.χ. εμεις με τις β αναθεσεις;
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:17:36 »

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1065 στις: Απρίλιος 15, 2021, 08:09:48 μμ »
Στους γυμναστές τα οργανικά κενά αυτή τη στιγμή στην α/θμια είναι 256 και στη β/θμια 32. Άρα 288.
Αν λοιπόν δεν υπολείπονται οργανικών θέσεων όπως στους ΠΕ86,08,91 και ίσως και σε άλλους, τότε ναι το 500 είναι πολλοί.
Μην κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος πάντως. Τα πλεονάσματα και τα κενά είναι μια εικόνα, όχι αναγκαστικά η πραγματικότητα.
Μη βιαστείς γενικά να γκρινιάξεις. Εκτός κι αν είσαι σίγουρος ότι κάτι πάει ή θα πάει στραβά.
στους γυμναστες τα κενα της β θμιας ειναι 269 μην γράφετε ανακρίβειες .Αυτο και μετα τις ανακλησεις. Οι γυμναστές παμε για 500+.Βρείτε τα υπόλοιπα
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2021, 08:21:08 μμ από troktiko »
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1066 στις: Απρίλιος 15, 2021, 08:23:14 μμ »
στους γυμναστες τα κενα της β θμιας ειναι 269 μην γράφετε ανακρίβειες .Αυτο και μετα τις ανακλησεις. Οι γυμναστές παμε για 500+.Βρείτε τα υπόλοιπα
Μ αυτό το πλευρό να κοιμαστε. Αν πάρετε 200-250 να πάτε στην Τήνο για τάμα. 😂😂😂😂

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1067 στις: Απρίλιος 15, 2021, 08:27:59 μμ »
στους γυμναστες τα κενα της β θμιας ειναι 269 μην γράφετε ανακρίβειες .Αυτο και μετα τις ανακλησεις. Οι γυμναστές παμε για 500+.Βρείτε τα υπόλοιπα

Μπορεις να ανεβασεις λινκ; Γιατι ο Κορδης δινει 418 πλεονασμα και αν αθροίσουμε μονο τα κενα ειναι 138 και εχετε 75 ανακλησεις συνταξιοδοτησεων οποτε τα 138 θα γινουν κατω απο 100. Αν εχεις καποιο αλλο στοιχειο απο αλλον αιρετο να μας το στειλεις

https://www.especial.gr/katanomi-proslipsewn-anaplirwtwn-ana-pde-dde-klado-organika-kena-pinakes-apo-ton-kordi/
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:17:36 »

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1068 στις: Απρίλιος 15, 2021, 08:38:44 μμ »
Μπορεις να ανεβασεις λινκ; Γιατι ο Κορδης δινει 418 πλεονασμα και αν αθροίσουμε μονο τα κενα ειναι 138 και εχετε 75 ανακλησεις συνταξιοδοτησεων οποτε τα 138 θα γινουν κατω απο 100. Αν εχεις καποιο αλλο στοιχειο απο αλλον αιρετο να μας το στειλεις

https://www.especial.gr/katanomi-proslipsewn-anaplirwtwn-ana-pde-dde-klado-organika-kena-pinakes-apo-ton-kordi/

Στα γραφεία που ξημεροβραδιαζονταν αυτά τους έταζαν. 400 τους έταζε η Γκικα είπε να τα φουσκώσει λίγο μπας και πάρουν παραπάνω. Αλλα έτσι μάθατε μια ζωή με τραμπουκισμους και λογική εμείς είμαστε και άλλος κανένας. Θα πάρετε το μεράκι σας κι εσεις. Αυτή που σας έταζε εξαφανίστηκε και ψάξτε να τη βρείτε!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2021, 09:00:15 μμ από pausanas »

Αποσυνδεδεμένος Blake

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1069 στις: Απρίλιος 15, 2021, 08:55:08 μμ »

Μην ψάχνετε τα νούμερα με τη λογική πάντα συνάδελφοι. Ίσως το troktiko να ξέρει κάτι παραπάνω.

Μπορεί να υπάρχει κάποιο τρομερό βύσμα στη θέση 470, συγγενής υπουργού ή οποιοδήποτε άλλου πολύ υψηλά ιστάμενου, επομένως με 500+ θα καλύπτεται σίγουρα και με τις ενστάσεις και μπορεί να του το έχουν τάξει ότι οι προσλήψεις θα φτάσουν μέχρι εκεί, όσο και να σκούζουν οι άλλοι.

Τα κενά μπορείς να τα προσπεράσεις. Μοιάζει δυσκολότερο σε σχέση με το παρελθόν, υπό την έννοια ότι μπορεί να μη δίνει το ίδιο το υπουργείο τα νούμερα, αλλά έχουν διαρρεύσει τα πάντα και υπάρχει πλήρης εικόνα, ωστόσο μπορεί να γίνει.

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1070 στις: Απρίλιος 15, 2021, 08:57:26 μμ »
Μην ψάχνετε τα νούμερα με τη λογική πάντα συνάδελφοι. Ίσως το troktiko να ξέρει κάτι παραπάνω.

Μπορεί να υπάρχει κάποιο τρομερό βύσμα στη θέση 470, συγγενής υπουργού ή οποιοδήποτε άλλου πολύ υψηλά ιστάμενου, επομένως με 500+ θα καλύπτεται σίγουρα και με τις ενστάσεις και μπορεί να του το έχουν τάξει ότι οι προσλήψεις θα φτάσουν μέχρι εκεί, όσο και να σκούζουν οι άλλοι.

Τα κενά μπορείς να τα προσπεράσεις. Μοιάζει δυσκολότερο σε σχέση με το παρελθόν, υπό την έννοια ότι μπορεί να μη δίνει το ίδιο το υπουργείο τα νούμερα, αλλά έχουν διαρρεύσει τα πάντα και υπάρχει πλήρης εικόνα, ωστόσο μπορεί να γίνει.

Μιλησε ο συναδελφος για οργανικα κενα οχι για βυσμα! Τα οργανικα ειναι οσα ειπα λιγοτερο απο 90 αν εχει αλλα στοιχεια να τα ανεβασει.
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος Blake

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1071 στις: Απρίλιος 15, 2021, 09:00:51 μμ »

Δεν είπα ότι το είπε ο συνάδελφος, εγώ έκανα μια υπόθεση.

Είναι όμως μια εξήγηση γιατί μπορεί να φτάσει, 200%, 300% ή και 400% πάνω από τα οργανικά κενά (που δεν έχω καταλάβει πόσα είναι γιατί δεν έχω λόγο να το ξέρω αυτό) και στους άλλους να είναι 60%.

Έχεις καμιά καλύτερη ερμηνεία;

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1072 στις: Απρίλιος 15, 2021, 09:03:21 μμ »
Δεν είπα ότι το είπε ο συνάδελφος, εγώ έκανα μια υπόθεση.

Είναι όμως μια εξήγηση γιατί μπορεί να φτάσει, 200%, 300% ή και 400% πάνω από τα οργανικά κενά (που δεν έχω καταλάβει πόσα είναι γιατί δεν έχω λόγο να το ξέρω αυτό) και στους άλλους να είναι 60%.

Έχεις καμιά καλύτερη ερμηνεία;

Φυσικα και εχω

https://www.youtube.com/watch?v=U6vfLsZBGJg&ab_channel=AntonisManio91
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος Macam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1073 στις: Απρίλιος 15, 2021, 09:03:37 μμ »
στους γυμναστες τα κενα της β θμιας ειναι 269 μην γράφετε ανακρίβειες .Αυτο και μετα τις ανακλησεις. Οι γυμναστές παμε για 500+.Βρείτε τα υπόλοιπα

Παντού πλεονασματικοί.
Ξανασοβαρέψου.

Αποσυνδεδεμένος Blake

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1074 στις: Απρίλιος 15, 2021, 09:04:19 μμ »

Χα χα, είσαι θεός!!!

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1075 στις: Απρίλιος 15, 2021, 09:07:59 μμ »
Δεν είπα ότι το είπε ο συνάδελφος, εγώ έκανα μια υπόθεση.

Είναι όμως μια εξήγηση γιατί μπορεί να φτάσει, 200%, 300% ή και 400% πάνω από τα οργανικά κενά (που δεν έχω καταλάβει πόσα είναι γιατί δεν έχω λόγο να το ξέρω αυτό) και στους άλλους να είναι 60%.

Έχεις καμιά καλύτερη ερμηνεία;

Αυτό που λες έχει λογική, αλλά πώς θα το δικαιολογήσει; Εννοώ το να πάρει 200% πάνω από τις οργανικές σε ΠΕ11 ενώ η μέση κάλυψη στις άλλες ειδικότητες είναι 65% βγάζει μάτι, πως να το κάνουμε; Ο μόνος τρόπος να γίνει αδιαμαρτύρητα είναι να κάνει περισσότερους από 10500 διοριμους.

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1076 στις: Απρίλιος 15, 2021, 09:18:25 μμ »
Υπάρχει καμία ανάγκη να δικαιολογηθεί οτιδήποτε;Υπάρχει περιθώριο αντίδρασης;Το troktiko κάτι θα ξέρει για να επιμένει, αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν το μοιράζεται;

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1077 στις: Απρίλιος 15, 2021, 09:25:26 μμ »
Υπάρχει καμία ανάγκη να δικαιολογηθεί οτιδήποτε;Υπάρχει περιθώριο αντίδρασης;Το troktiko κάτι θα ξέρει για να επιμένει, αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν το μοιράζεται;

Κοιταξε οταν ολα τα οργανικα σου ειναι 300 και λες θα παρει 500 μονιμους, θα πρεπει να συσταθουν νεεες οργανικες οποτε πρεπει καπως να γινουν! Αν ξερει οτι θα συσταθουν οργανικες παω πασο, αλλα δεν νομιζω να φτιαξουν οργανικες σε ΠΕ11, αν φτιαξουν θα κανουν σε κλαδους που δεν εχουν κατω απο 30 οργανικα κενα π.χ. σε ΠΕ91,08,86 κλπ κλπ
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 266
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 237
Σύνολο: 238

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.