*

Αποστολέας Θέμα: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ  (Αναγνώστηκε 1067341 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ000

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #4928 στις: Ιούλιος 03, 2021, 11:03:03 πμ »
Υπάρχει άτομο στους πίνακες που κατέθεσε πτυχίο ξένης γλώσσας εκπροθεσμο, έκανε ένσταση για την πλάκα του, να του περαστεί και μια χαρά, περάστηκε στους οριστικούς.

Αν διοριστεί και γίνει έλεγχος θα απολυθεί και ισως εχει και νομικές συνέπειες απ οσο ξέρω.
Καλο θα είναι οποιος ξέρει τέτοιες περιπτώσεις να τις καταγγέλει αλλιως γινεται άθελα του συνένοχος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:31:48 »

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #4929 στις: Ιούλιος 03, 2021, 11:03:32 πμ »
Υπάρχει άτομο στους πίνακες που κατέθεσε πτυχίο ξένης γλώσσας εκπροθεσμο, έκανε ένσταση για την πλάκα του, να του περαστεί και μια χαρά, περάστηκε στους οριστικούς.

Ακομα και ετσι να ειναι σε εμας θα κατσει να το πει αν το εκανε;
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #4930 στις: Ιούλιος 03, 2021, 11:10:04 πμ »
Υπάρχει άτομο στους πίνακες που κατέθεσε πτυχίο ξένης γλώσσας εκπροθεσμο, έκανε ένσταση για την πλάκα του, να του περαστεί και μια χαρά, περάστηκε στους οριστικούς.
Πώς το κατέθεσε εκπροθεσμα; Αφού οι διευθύνσεις δεχόντουσαν συγκεκριμένες ημερομηνίες. Στην πορεία δεν παραλάμβαναν τπτ.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #4931 στις: Ιούλιος 03, 2021, 11:12:16 πμ »
Καλημέρα! Η κατανομή θα βγει τελικά για τους 5250 ; Οι αναπληρωτές τη νέα σχολική χρονιά θα είναι όσοι και φέτος;
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:31:48 »

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #4932 στις: Ιούλιος 03, 2021, 11:27:42 πμ »
Κατανομη και για τους 10500...Οπως εχουν πει πολλοι εδω μεσα..

Αποσυνδεδεμένος t_p_m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 306
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #4933 στις: Ιούλιος 03, 2021, 12:19:12 μμ »
Προσπαθώντας να συνδυάσω αυτά που έχω ακούσει συνολικά, κάνω ένα σενάριο.. 10.500 διορισμοί μέσα στο 2021. Κατανομή λογικά μέχρι 10 Ιουλίου. Η 1ΓΕ να τρέξει άμεσα μέσα στο καλοκαίρι και η 2ΓΕ να πάει για Οκτώβριο.

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #4934 στις: Ιούλιος 03, 2021, 12:50:09 μμ »
Επειδή δε γνωρίζουν αν θα προλάβει ο ΑΣΕΠ να βγάλει τους πίνακες της 2ΓΕ υπάρχει αυτή η καθυστέρηση. Το υπουργείο έχει γι' αυτό το λόγο πολλά σενάρια. Από κατανομή 5250/ κατανομή 10500 /διορισμοί μόνο της 1ΓΕ το 2021/ διορισμοί 1ΓΕ και 2ΓΕ/ διορισμοί 1ΓΕ Αύγουτο και 2 ΓΕ αφού πάρουν αναπληρωτές όταν θα είναι έτοιμοι οι πίνακες.
Αυτό που θα βοηθούσε είναι όσοι έχουν κάνει ένσταση, αν μπορούν να μας πληροφορήσουν αν τους απάντησε ο ΑΣΕΠ και πάλι δε ξέρω αν τις ελέγχουν αλβαβητικά ή ανά κλάδο κτλ. Όλα λοιπόν εξαρτώνται από τον ΑΣΕΠ και πόσο γρήγορα θα τελειώσει η 2ΓΕ.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #4935 στις: Ιούλιος 03, 2021, 12:52:18 μμ »
Να καταλάβω ότι υπάρχει καθυστέρηση στο να βγει το πλάνο των διορισμών εάν δεν έχει εικόνα το ΑΣΕΠ για το πόσο χρόνο θα χρειαστεί η 2ΓΕ. Αλλά, η κατανομή δεν έχει σχέση με αυτό. Έχει σχέση με τα οργανικά κενά, τα οποία τα γνωρίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #4936 στις: Ιούλιος 03, 2021, 12:58:45 μμ »
Επειδή δε γνωρίζουν αν θα προλάβει ο ΑΣΕΠ να βγάλει τους πίνακες της 2ΓΕ υπάρχει αυτή η καθυστέρηση. Το υπουργείο έχει γι' αυτό το λόγο πολλά σενάρια. Από κατανομή 5250/ κατανομή 10500 /διορισμοί μόνο της 1ΓΕ το 2021/ διορισμοί 1ΓΕ και 2ΓΕ/ διορισμοί 1ΓΕ Αύγουτο και 2 ΓΕ αφού πάρουν αναπληρωτές όταν θα είναι έτοιμοι οι πίνακες.
Αυτό που θα βοηθούσε είναι όσοι έχουν κάνει ένσταση, αν μπορούν να μας πληροφορήσουν αν τους απάντησε ο ΑΣΕΠ και πάλι δε ξέρω αν τις ελέγχουν αλβαβητικά ή ανά κλάδο κτλ. Όλα λοιπόν εξαρτώνται από τον ΑΣΕΠ και πόσο γρήγορα θα τελειώσει η 2ΓΕ.
Όλο το ασεπ είναι πάνω στη 2γ για να τελειώσει μέσα στον Ιούλιο. Αυτό έμαθα εγώ. Έχουν άλλο ένα μήνα υπερωρίες.. Αυτό που λες συνάδελφε δε ξέρω κατά πόσο βοηθάει. Δηλαδή, αν απάντησε ή όχι  το ασεπ σε κάποιον, ξέρουμε τι σημαινει;; δεν απάντησε ακόμα, σημαίνει πως δεν εξεταστηκε;;; για παράδειγμα χθες συνάδελφος εδώ έγραψε πως σε μαθηματικό με σειρά περίπου 360 νομίζω δεν έχουν απαντήσει ακόμα. Εγώ ομως ξέρω συνάδελφο μαθηματικό που του απάντησαν εδώ και καιρό και είναι σε αρκετα παρακάτω σειρά. Δε ξέρω πως πάει..

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #4937 στις: Ιούλιος 03, 2021, 01:10:47 μμ »
Όλο το ασεπ είναι πάνω στη 2γ για να τελειώσει μέσα στον Ιούλιο. Αυτό έμαθα εγώ. Έχουν άλλο ένα μήνα υπερωρίες.. Αυτό που λες συνάδελφε δε ξέρω κατά πόσο βοηθάει. Δηλαδή, αν απάντησε ή όχι  το ασεπ σε κάποιον, ξέρουμε τι σημαινει;; δεν απάντησε ακόμα, σημαίνει πως δεν εξεταστηκε;;; για παράδειγμα χθες συνάδελφος εδώ έγραψε πως σε μαθηματικό με σειρά περίπου 360 νομίζω δεν έχουν απαντήσει ακόμα. Εγώ ομως ξέρω συνάδελφο μαθηματικό που του απάντησαν εδώ και καιρό και είναι σε αρκετα παρακάτω σειρά. Δε ξέρω πως πάει..
Στην 1 ΓΕ πάντως απάντησαν σε όλους την ίδια μέρα. Σε κάποιους βέβαια δεν απάντησαν ποτέ και τελικά δικαιώθηκαν .

Αποσυνδεδεμένος Blake

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #4938 στις: Ιούλιος 03, 2021, 01:13:23 μμ »
Να καταλάβω ότι υπάρχει καθυστέρηση στο να βγει το πλάνο των διορισμών εάν δεν έχει εικόνα το ΑΣΕΠ για το πόσο χρόνο θα χρειαστεί η 2ΓΕ. Αλλά, η κατανομή δεν έχει σχέση με αυτό. Έχει σχέση με τα οργανικά κενά, τα οποία τα γνωρίζουμε.

Συνδέονται άμεσα συνάδελφε, είναι σαφές αυτό. Άλλα κριτήρια ποσοστών κάλυψης θα ακολουθήσει αν διοριστούν 5250 και άλλα αν διοριστούν 10500. Αλλιώς θα είναι αν είναι μόνο η 1Γ τώρα, αλλιώς αν είναι η 1Γ με την 2Γ ταυτοχρόνως.

Αποσυνδεδεμένος Blake

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #4939 στις: Ιούλιος 03, 2021, 01:15:26 μμ »

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν βγαίνει η κατανομή.

Αργήσανε να δώσουν την εντολή να τρέξουν ΟΛΟΙ στον ΑΣΕΠ για την 2Γ, και τώρα απλά περιμένουν, έχοντας διαφορετικά σενάρια για το τι πρόκειται να κάνουν.

Γι' αυτό και δεν έχουν αξία οι πληροφορίες εκ των έσω αυτή τη στιγμή, πολύ απλά γιατί δεν έχουν αποφασίσει τι θα κάνουν ακριβώς.

Αποσυνδεδεμένος ερατοσθένης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #4940 στις: Ιούλιος 03, 2021, 01:16:03 μμ »
Σύμφωνα με ενημέρωση από ΠΕΑΔ ολοκληρώνεται η εκδίκαση των ενστάσεων για τις περισσότερες ειδικότητες και σταδιακά ξεκινά η διαδικασία των κληρώσεων ανά ειδικότητα. Θυμίζω ότι στη πρωτοβάθμια η κλήρωση έγινε στις 22/6 και οι οριστικοί τελικοί πίνακες ανακοινώθηκαν μόλις εχθές. Αυτό σημαίνει ότι στη δευτεροβάθμια πιθανώς να χρειαστούν μεγαλύτερο διάστημα μέχρι να ολοκληρώσουν τη διαδικασία, λόγω πληθώρας ειδικοτήτων. Υπομονή συνάδελφοι... Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να ανακοινώσουν την κατανομή έως τότε.
Ας ρίξουμε μια ματιά στην αντίστοιχη κατανομή των ειδικοτήτων δευτεροβάθμιας στην ειδική αγωγή, χωρίς να σημαίνει βέβαια ότι θα τηρηθεί το ίδιο σενάριο και στη γενική.
Σύνολο: 1642 διορισμοί.
Οι πέντε πρώτες ειδικότητες σε απόλυτους αριθμούς:
Φιλόλογοι 554
Μαθηματικοί 358
Φυσικοί 73
Πληροφορικής 69
Οικονομίας 66

Ως προς την κατανομή της γενικής, αν η δευτεροβάθμια πάρει το 35% όπως ακούγεται, τότε της αντιστοιχούν 3675 διορισμοί. Αυτό σημαίνει ότι στη χειρότερη περίπτωση κλειδώνει 3500 διορισμούς. Με αυτό το τρόπο καλύπτει εξολοκλήρου και τις φετινές αποχωρήσεις που ήταν ακριβώς 3654.
Καλότυχοι εκείνοι που δε γνώρισαν τον εαυτό τους, ανδρείοι εκείνοι που αποσιώπησαν την αθωότητα τους, μα ευλογημένοι αυτοί που τα δώσανε όλα κι ύστερα κοίταξαν έν' άστρο.
Τάσος Λειβαδίτης (1922-1988)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #4941 στις: Ιούλιος 03, 2021, 01:20:20 μμ »
Όλο το ασεπ είναι πάνω στη 2γ για να τελειώσει μέσα στον Ιούλιο. Αυτό έμαθα εγώ. Έχουν άλλο ένα μήνα υπερωρίες.. Αυτό που λες συνάδελφε δε ξέρω κατά πόσο βοηθάει. Δηλαδή, αν απάντησε ή όχι  το ασεπ σε κάποιον, ξέρουμε τι σημαινει;; δεν απάντησε ακόμα, σημαίνει πως δεν εξεταστηκε;;; για παράδειγμα χθες συνάδελφος εδώ έγραψε πως σε μαθηματικό με σειρά περίπου 360 νομίζω δεν έχουν απαντήσει ακόμα. Εγώ ομως ξέρω συνάδελφο μαθηματικό που του απάντησαν εδώ και καιρό και είναι σε αρκετα παρακάτω σειρά. Δε ξέρω πως πάει..

Θα τα πάρουν σε ρεπό άραγε;
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 466
Σύνολο: 468

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.