*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής πανεπιστήμιο Λευκωσίας ή frederick Κύπρου?  (Αναγνώστηκε 17188 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος art1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους! Είμαι νέο μέλος. Ανήκω στο πε60 Νηπιαγωγών και θέλω να ξεκινήσω μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής.Είμαι ανάμεσα στο Λευκωσίας και το frederick. Με προβληματίζει η πρακτική τους. Πως θα την κάνει κάποιος που δουλεύει σε ένα ιδιωτικό σχολείο? Έχει κάποιος εδώ εμπειρία από το πανεπιστήμιο Κύπρου frederick? Όντως αναγνωρίζεται από δοαταπ και το πιο σημαντικό ισχύει ότι μπορείς να κάνεις την πρακτική που ζητάει και σε απογευματινή δομή? Μου ανέφεραν τα κδαπ-μεα. Ισχύει κάτι τέτοιο?Το έχει κάνει κάποιος? Ευχαριστώ εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα. Τελικά θα κάνεις μεταπτυχιακό στην ειδική; και αν ναι σε ποιο στο Λευκωσίας ή στο Frederick;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους! Είμαι νέο μέλος. Ανήκω στο πε60 Νηπιαγωγών και θέλω να ξεκινήσω μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής.Είμαι ανάμεσα στο Λευκωσίας και το frederick. Με προβληματίζει η πρακτική τους. Πως θα την κάνει κάποιος που δουλεύει σε ένα ιδιωτικό σχολείο? Έχει κάποιος εδώ εμπειρία από το πανεπιστήμιο Κύπρου frederick? Όντως αναγνωρίζεται από δοαταπ και το πιο σημαντικό ισχύει ότι μπορείς να κάνεις την πρακτική που ζητάει και σε απογευματινή δομή? Μου ανέφεραν τα κδαπ-μεα. Ισχύει κάτι τέτοιο?Το έχει κάνει κάποιος? Ευχαριστώ εκ των προτερων

Στον οδηγό Σπουδών του Λευκωσίας αναφορικά με την πρακτική λέει οτι πρέπει να γίνει σε σχολική μοναδα (το εχει μάλιστα με μαύρα γράμματα) κ μου είπαν σε τμήμα ένταξης ή σε ειδικό σχολείο.Αυτές τις δυο.επιλογές μου ανέφεραν.Αν.γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω ας μας πει

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι εξετάσεις των εξαμήνων, στο πανεπιστήμιο Λευκωσίας δίνονται σε πόλεις της Ελλάδας, ενώ στο Frederick δίνονται στην Κύπρο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι εξετάσεις των εξαμήνων, στο πανεπιστήμιο Λευκωσίας δίνονται σε πόλεις της Ελλάδας, ενώ στο Frederick δίνονται στην Κύπρο.
Καλημέρα!Δεν ισχύει ότι δίνουν στην Κύπρο γιατί η απόφαση του ΔΟΑΤΑΠ αναφέρει ξεκάθαρα ότι λόγω πανδημίας δίνουν διαδικτυακά για όλο το έτος 2020-2021. Άλλωστε η απόφαση κρίθηκε παράνομη και αντισυνταγματική από το ΝΣΚ και έως 10 Σεπτεμβρίου περιμένουμε επίσημη ανάκλησή της.

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Οι εξετάσεις των εξαμήνων, στο πανεπιστήμιο Λευκωσίας δίνονται σε πόλεις της Ελλάδας, ενώ στο Frederick δίνονται στην Κύπρο.
Στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας στο προηγούμενο εξάμηνο οι εξετάσεις έγιναν διαδικτυακά και θα συνεχίσουν να γίνονται με αυτόν τον τρόπο.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας στο προηγούμενο εξάμηνο οι εξετάσεις έγιναν διαδικτυακά και θα συνεχίσουν να γίνονται με αυτόν τον τρόπο.

Λόγω κορωνοιου. Αυτό εννοείται συνάδελφε.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα!Δεν ισχύει ότι δίνουν στην Κύπρο γιατί η απόφαση του ΔΟΑΤΑΠ αναφέρει ξεκάθαρα ότι λόγω πανδημίας δίνουν διαδικτυακά για όλο το έτος 2020-2021. Άλλωστε η απόφαση κρίθηκε παράνομη και αντισυνταγματική από το ΝΣΚ και έως 10 Σεπτεμβρίου περιμένουμε επίσημη ανάκλησή της.

Όταν λήξει ο συναγερμός για την πανδημία, οι εξετάσεις θα δίνονται στην Κύπρο. Αυτό τουλάχιστον απάντησε το πανεπιστήμιο Frederick.
Η πανδημία είναι μια έκτακτη κατάσταση.
Τώρα αν γίνει καθεστώς λόγω της απόφασης του ΔΟΑΤΑΠ, επαφίεται στην κρίση των ενδιαφερομένων.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2020, 12:13:48 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όταν λήξει ο συναγερμός για την πανδημία, οι εξετάσεις θα δίνονται στην Κύπρο. Αυτό τουλάχιστον απάντησε το πανεπιστήμιο Frederick.
Η πανδημία είναι μια έκτακτη κατάσταση.
Τώρα αν γίνει καθεστώς λόγω της απόφασης του ΔΟΑΤΑΠ, επαφίεται στην κρίση των ενδιαφερομένων.
Πότε και που απάντησε έτσι το Frederick;

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πότε και που απάντησε έτσι το Frederick;
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2020, 02:37:07 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι κι εγώ μίλησα σήμερα το πρωί και μάλιστα μας ήρθε ενημέρωση για το έτος 2020-2021 ΄δηλαδή α και β εξάμηνο διαδικτυακά. Επίσης μου είπαν ότι έως τις 10 Σεπτεμβριου περιμένουν ανάκληση.
Εγώ ήδη είχα κάνει εγγραφή και δώσει προκαταβολή πριν την απόφαση. Τώρα έχω αγχωθεί πολύ.Επίσης έκανα αίτηση και στο Λευκωσίας - Πατρών και έγινα δεκτή σε περίπτωση που δεν ανακληθεί η απόφαση θα πάω στο Λευκωσίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2020, 02:40:15 μμ από Hope3 »

Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 811
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Η απόφαση του δοαταπ αναμένεται να ανακληθεί. Το Frederick λόγω πανδημίας συνεχίζει κανονικά τις εξετάσεις στην Ελλάδα. Μάλιστα αυτό το Σαββατοκύριακο διεξάγονται κανονικά στην Ελλάδα οι επαναληπτικές.

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η απόφαση του δοαταπ αναμένεται να ανακληθεί. Το Frederick λόγω πανδημίας συνεχίζει κανονικά τις εξετάσεις στην Ελλάδα. Μάλιστα αυτό το Σαββατοκύριακο διεξάγονται κανονικά στην Ελλάδα οι επαναληπτικές.
Κι εμένα αυτό μου είπαν!

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το καλο με το Frederick ειναι οτι μπορεις να πληρωνεις τα διδακτρα και σε μηνιαιες δωσεις ενω στο Λευκωσιας θελουν μεν δοσεις αλλα ετησιες

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 379
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.