*

Αποστολέας Θέμα: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 71870 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #266 στις: Ιούλιος 26, 2020, 06:43:23 μμ »
Πάντως της γυναίκας μου που έβαλε λάθος κωδικό γράφει ακόμη πληρωμένο πήρα και στον ΑΣΕΠ και μου είπαν πρέπει να κάνει ένσταση


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σε ευχαριστώ για την έμμεση απάντηση.  Θα κάνω ένσταση.  Ναι, συμπλήρωσα λάθος τον αρ. Παραβόλου, αλλά ανόητη δεν είμαι, όπως κάποιοι εδώ υπονοούν.  Λόγω άγχους γίνονται λάθη. Ανθρώπινο.  Εύχομαι να μη βρεθείτε στη θέση μου. Ελπίζω να γίνει δεκτή η ένσταση Και να  χάσουμε μόνο μια χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:34:52 »

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #267 στις: Ιούλιος 26, 2020, 06:46:40 μμ »
Σε ευχαριστώ για την έμμεση απάντηση.  Θα κάνω ένσταση.  Ναι, συμπλήρωσα λάθος τον αρ. Παραβόλου, αλλά ανόητη δεν είμαι, όπως κάποιοι εδώ υπονοούν.  Λόγω άγχους γίνονται λάθη. Ανθρώπινο.  Εύχομαι να μη βρεθείτε στη θέση μου. Ελπίζω να γίνει δεκτή η ένσταση Και να  χάσουμε μόνο μια χρονιά.

Φυσικά και δεν εισαι ανόητη! Ολοι κάνουμε λάθη..  Σίγουρα θα δικαιωθείς ετσι κι αλλιως αυτο ειπε το ΑΣΕΠ στην ΔΟΕ πριν λίγες μερες. Δυστηχώς θα χάσεις την φετινή χρονια αλλα θα σου κάνει καλο ενα διαλλειμα όπως σε ολους μας
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #268 στις: Ιούλιος 26, 2020, 06:51:55 μμ »
Φυσικά και δεν εισαι ανόητη! Ολοι κάνουμε λάθη..  Σίγουρα θα δικαιωθείς ετσι κι αλλιως αυτο ειπε το ΑΣΕΠ στην ΔΟΕ πριν λίγες μερες. Δυστηχώς θα χάσεις την φετινή χρονια αλλα θα σου κάνει καλο ενα διαλλειμα όπως σε ολους μας
Ευχαριστώ για την υποστήριξη, συνάδελφε.  Στην τσέπη μου πάντως δε θα κάνει καλό...Εύχομαι πολλές κλήσεις και καλές τοποθετήσεις!

Αποσυνδεδεμένος fyskoz68

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #269 στις: Ιούλιος 26, 2020, 07:00:14 μμ »
Σε ευχαριστώ για την έμμεση απάντηση.  Θα κάνω ένσταση.  Ναι, συμπλήρωσα λάθος τον αρ. Παραβόλου, αλλά ανόητη δεν είμαι, όπως κάποιοι εδώ υπονοούν.  Λόγω άγχους γίνονται λάθη. Ανθρώπινο.  Εύχομαι να μη βρεθείτε στη θέση μου. Ελπίζω να γίνει δεκτή η ένσταση Και να  χάσουμε μόνο μια χρονιά.

Για να αποφεύγονται τέτοια λάθη θα έπρεπε ο κωδικός του παραβόλου να μην είναι τυχαίος αριθμός αλλά να βγαίνει με αλγόριθμο όπως πχ το ΙΒΑΝ και το ΑΦΜ. Εκτόςαν θέλουν να έχουν πολλές ενστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:34:52 »

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #270 στις: Ιούλιος 26, 2020, 07:03:43 μμ »
Για να αποφεύγονται τέτοια λάθη θα έπρεπε ο κωδικός του παραβόλου να μην είναι τυχαίος αριθμός αλλά να βγαίνει με αλγόριθμο όπως πχ το ΙΒΑΝ και το ΑΦΜ. Εκτόςαν θέλουν να έχουν πολλές ενστάσεις.
Χωρίς διάθεση δικαιολογίας, θα πω ότι ο αριθμός παραβόλου μου είχε πολλούς άσσους και πολλά 7αρια στη σειρά.  Τώρα γιατί δεν έκανα αντιγραφή και επικόλληση, δεν έκανα.  Κόλλησα...

Αποσυνδεδεμένος Science04

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #271 στις: Ιούλιος 26, 2020, 07:07:09 μμ »
 Συνάδελφοι, το υπογλώσσιο θα το πάρουμε απόψε ή από αύριο;

Αποσυνδεδεμένος fyskoz68

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #272 στις: Ιούλιος 26, 2020, 07:10:41 μμ »
Υπογλώσσια και ενέσεις μάλλον αύριο. Απόψε χαμομηλάκι για ήρεμο ύπνο.

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #273 στις: Ιούλιος 26, 2020, 07:11:12 μμ »
Συνάδελφοι, το υπογλώσσιο θα το πάρουμε απόψε ή από αύριο;

Γιατι τι εγινε;
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #274 στις: Ιούλιος 26, 2020, 07:14:23 μμ »
Συνάδελφοι, το υπογλώσσιο θα το πάρουμε απόψε ή από αύριο;

Ξεκινάμε από σήμερα έτσι ώστε αύριο να είμαστε έτοιμοι.  ;D ;D ;D ;D

Εν τω  μεταξύ που είναι όλοι αυτοί που συνήθως στο φόρουμ εμφανίζονται να έχουν πληροφορίες από "μέσα" να μας ενημερώσουν πότε να τους περιμένουμε;;;

Χωρίς διάθεση δικαιολογίας, θα πω ότι ο αριθμός παραβόλου μου είχε πολλούς άσσους και πολλά 7αρια στη σειρά.  Τώρα γιατί δεν έκανα αντιγραφή και επικόλληση, δεν έκανα.  Κόλλησα...

Σε καταλαβαίνω evangelia77. Είμαι από αυτούς στο φόρουμ που δεν θεωρεί ανόητους όσους απορρίφθηκαν λόγω παραβόλου στην 3ΕΑ και όσους θα χάσουν φέτος μέχρι να γίνει η ένσταση. Σε καταλαβαίνω πολύ καλά!!

Γιατι τι εγινε;

Δεν είναι και λίγο πράγμα να παίζεται η τριετία σε έναν πίνακα....Δείξε κατανόηση Rapsode.

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #275 στις: Ιούλιος 26, 2020, 07:19:22 μμ »
Εγώ έδωσα μια εξήγηση λίγα μηνύματα πριν.
Δηλαδή με τη δέσμευση περνάνε και τα στοιχεία - μόρια του καθενός στο excelακι; Ή υπάρχει κάποια πιο σύνθετη διαδικασία για τη δημιουργία του αρχείου;

Το ΑΣΕΠ ενημερώθηκε εξ αρχής από ΓΓΠΣΔΔ, για φύση & κατάσταση παραβόλων (εμπρόθεσμα-εκπρόθεσμα, πληρωμένα-ακυρωμένα-απλήρωτα-φανταστικά!). Αποτελεί το πρώτο (των πρώτων) στάδιο με το οποίο ασχολείται κατ' ουσίαν.
Άκυρο να ασχοληθεί επί μήνες στα τυφλά -& τσάμπα ουσιαστικά- με αιτήσεις & δικαιολογητικά υποψηφίων που κατέχουν εκπρόθεσμο, απλήρωτο, φανταστικό ή ακυρωμένο παράβολο. Τούς πετά εξ αρχής στους απορριφθέντες, δεν ελέγχει καν την ουσία των αιτήσεων (ορθώς!) και παρακάτω: Στους κατέχοντες παράβολα εμπρόθεσμα, πληρωμένα, ορθώς αναγραφόμενα.
Οι τωρινές δεσμεύσεις (και η βασική εκμάθηση ελληνικού αλφαβήτου, που βλέπω συντελέστηκε...), αφορούν λογιστική διεκπεραίωση.

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #276 στις: Ιούλιος 26, 2020, 07:22:46 μμ »

Δεν είναι και λίγο πράγμα να παίζεται η τριετία σε έναν πίνακα....Δείξε κατανόηση Rapsode.


Σε αυτο μαζι σου! Απλά νόμιζα οτι γνωρίζει κάποιος κάτι παραπανω για ποτε θα γινει η ανακοίνωση..
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #277 στις: Ιούλιος 26, 2020, 07:26:41 μμ »
Σε αυτο μαζι σου! Απλά νόμιζα οτι γνωρίζει κάποιος κάτι παραπανω για ποτε θα γινει η ανακοίνωση..

Δεν φαίνεται να ξέρει κάποιος κάτι....Αρκετοί θεωρούν ότι από τη δεσμεύτηκαν όλα τα παράβολα, είναι όλα έτοιμα.

Το ΑΣΕΠ ενημερώθηκε εξ αρχής από ΓΓΠΣΔΔ, για φύση & κατάσταση παραβόλων (εμπρόθεσμα-εκπρόθεσμα, πληρωμένα-ακυρωμένα-απλήρωτα-φανταστικά!). Αποτελεί το πρώτο (των πρώτων) στάδιο με το οποίο ασχολείται κατ' ουσίαν.
Άκυρο να ασχοληθεί επί μήνες στα τυφλά -& τσάμπα ουσιαστικά- με αιτήσεις & δικαιολογητικά υποψηφίων που κατέχουν εκπρόθεσμο, απλήρωτο, φανταστικό ή ακυρωμένο παράβολο. Τούς πετά εξ αρχής στους απορριφθέντες, δεν ελέγχει καν την ουσία των αιτήσεων (ορθώς!) και παρακάτω: Στους κατέχοντες παράβολα εμπρόθεσμα, πληρωμένα, ορθώς αναγραφόμενα.
Οι τωρινές δεσμεύσεις (και η βασική εκμάθηση ελληνικού αλφαβήτου, που βλέπω συντελέστηκε...), αφορούν λογιστική διεκπεραίωση.

Με βάση αυτά που γράφεις rrrrrr (πιο εύκολο να βάλω το παράβολο παρά να σε αναφέρω με το σωστό πλήθος των "r") το ότι δεσμεύτηκαν τα παράβολα δεν σημαίνει ότι επεξεργάστηκαν την αίτηση, αλλά ότι έγινε απλώς ένα ξεκαθάρισμα των αιτήσεων που δεν απορρίπτονται λόγω παραβόλου. Δηλαδή δεν έχει γίνει η επεξεργασία των αιτήσεων;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2020, 07:36:14 μμ από kgiannis »

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #278 στις: Ιούλιος 26, 2020, 07:37:57 μμ »
Δεν γνωρίζω τι άλλο έχουν να κάνουν. Σημαντική παρατήρηση είναι ότι στην 1ΓΕ μόλις ολοκληρώθηκε η διαδικασία που έγινε και σε εμάς πριν από λίγο ανακοινώθηκαν οι προσωρινοί την επόμενη μέρα. Συγκεκριμένα Παρασκευή ξεκίνησε η διαδικασία και δεν ελέχθηκαν όλα (αυτό είναι επιβεβαιωμένο ). Οι προσωρινοί βγήκαν το μεσημέρι της Δευτέρας.
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος fyskoz68

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Απ: Δέσμευση Παραβόλου 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #279 στις: Ιούλιος 26, 2020, 07:39:14 μμ »
Έχει γίνει ένας κάποιος έλεγχος από τις Β/ΘΜΙΕΣ οπότε μπορούν να ελέγξουν τις αιτήσεις που έχουν μεγάλη απόκλιση μεταξύ δηλωθέντων και αυτών που κατέγραψαν οι Β/ΘΜΙΕΣ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159500
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 141
Σύνολο: 142

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.