*

Αποστολέας Θέμα: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21  (Αναγνώστηκε 121388 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Απάντηση #252 στις: Αύγουστος 23, 2020, 10:58:21 μμ »
Μάλλον δε θέλεις να καταλάβεις. Πήγαινε στη σελίδα 12 και διάβασε την προσεκτικά. Τα υπόλοιπα είναι δικές σου ικασίες. Η εγκύκλιος είναι ξεκάθαρη.

Σύνάδελφε δεν σου μίλησα με αγένεια. Εσύ δεν θές να καταλάβεις. Εσύ διάβασε το ΦΕΚ. Είναι ξεκάθαρο. Το ΦΕΚ υπερισχύει της εγκυκλίου. Γράφει ξεκάθαρα για όσους είναι δύο ή παραπάνω ειδικότητες.

Εφόσον ο υποψήφιος προσληφθεί ως αναπληρωτής:
α. με πλήρες ωράριο, αναστέλλεται η υποψηφιότητά
του στους πίνακες των λοιπών κλάδων,
β. με μειωμένο ωράριο, παραμένει υποψήφιος για ανα-
βάθμιση/πρόσληψη με πλήρες ωράριο στην ίδια περιοχή
της ίδιας βαθμίδας εκπ/σης στον οικείο
κλάδο και για
πρόσληψη με πλήρες ωράριο για το σύνολο των δηλω-
θεισών περιοχών προτίμησης (πλήρους ωραρίου) στους
άλλους κλάδους (ή πίνακες)
, με την προϋπόθεση ότι έχει
αναλάβει υπηρεσία με μειωμένο ωράριο απασχόλησης
και δεν έχει παραιτηθεί μέχρι την ημερομηνία πρόσλη-
ψης με πλήρες.

Εξάλλου σου ξαναλέω οτι έχει συμβεί σε εμένα προσωπικά. Ο νόμος σε αυτό το κομμάτι είναι ίδιος με περισυ.

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2020, 11:03:37 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:59:38 »

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Απάντηση #253 στις: Αύγουστος 23, 2020, 11:03:07 μμ »
Σύνάδελφε δεν σου μίλησα με αγένεια. σύ δεν θές να καταλάβεις. Εσύ διάβασε το ΦΕΚ. Είναι ξεκάθαρο. Το ΦΕΚ υπερισχύει της εγκυκλίου. Γράφει ξεκάθαρα.

Εφόσον ο υποψήφιος προσληφθεί ως αναπληρωτής:
α. με πλήρες ωράριο, αναστέλλεται η υποψηφιότητά
του στους πίνακες των λοιπών κλάδων,
β. με μειωμένο ωράριο, παραμένει υποψήφιος για ανα-
βάθμιση/πρόσληψη με πλήρες ωράριο στην ίδια περιοχή
της ίδιας βαθμίδας εκπ/σης στον οικείο
κλάδο και για
πρόσληψη με πλήρες ωράριο για το σύνολο των δηλω-
θεισών περιοχών προτίμησης (πλήρους ωραρίου) στους
άλλους κλάδους (ή πίνακες)
, με την προϋπόθεση ότι έχει
αναλάβει υπηρεσία με μειωμένο ωράριο απασχόλησης
και δεν έχει παραιτηθεί μέχρι την ημερομηνία πρόσλη-
ψης με πλήρες.

Μα εγώ σου είπα αρχής εξ αρχής πως σύμφωνα με την εγκύκλιο τα πράγματα είναι διαφορετικά. Δε μίλησα για το ΦΕΚ. Εσύ επιμένεις να μιλάς για το ΦΕΚ. Εγώ ξέρω πως περιοχές δηλώσαμε σύμφωνα με την εγκύλιο και όχι σύμφωνα με το ΦΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Απάντηση #254 στις: Αύγουστος 23, 2020, 11:11:09 μμ »
Επειδή οι αιρετοί είπαν πως αναβάθμιση δεν θα γίνει από φέτος. Όσοι είναι μειωμένου μένουν μειωμένου ή τους τραβάει το σύστημα σε επόμενη φάση ως πλήρους
Προσοχή! Προσοχή!
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/329590_nkordis-prosohi-efetos-den-tha-ginoyn-anabathmiseis-stin-parallili-stirixi
Άντε να δούμε...γιατί αυτή η ανακοίνωση εν μέσω δηλώσεων.

Αποσυνδεδεμένος nikolakisb

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Απάντηση #255 στις: Αύγουστος 23, 2020, 11:11:58 μμ »
Kαλησπέρα. Ξέρει κάποιος πόσες είναι οι πιστώσεις για την ειδική αγωγή στη δευτεροβάθμια;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:59:38 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Απάντηση #256 στις: Αύγουστος 23, 2020, 11:14:23 μμ »
Μα εγώ σου είπα αρχής εξ αρχής πως σύμφωνα με την εγκύκλιο τα πράγματα είναι διαφορετικά. Δε μίλησα για το ΦΕΚ. Εσύ επιμένεις να μιλάς για το ΦΕΚ. Εγώ ξέρω πως περιοχές δηλώσαμε σύμφωνα με την εγκύλιο και όχι σύμφωνα με το ΦΕΚ.

Εγώ επιμένω και είναι εξακριβωμένο σου είπα απο προσωπική περίπτωση. Με πήραν μειωμένου ΠΕ86 κιλκίς και στην επόμενη φάση ΠΕ83 πλήρους θεσσαλονίκη. Τα ίδια ίσχυαν και περισυ οσον αφορά τις δυο+ ειδικότητες. Αυτο που λέει η εγκύκλιος

Για παράδειγμα, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ06 και ΠΕ70 που είναι υποψήφιος στους αξιολογικούς
πίνακες Γενικής Εκπαίδευσης (ως ΠΕ06 και ΠΕ70) και στους αξιολογικούς πίνακες της ΕΑΕ (ως
ΠΕ06.ΕΑΕ και ΠΕ70.ΕΑΕ) που έχει προσληφθεί και εργάζεται ως ΠΕ06 στη Γενική Εκπαίδευση στην «Α΄
Ανατολικής Αττικής (Π.Ε.) – Μειωμένου Ωραρίου», παραμένει υποψήφιος για πρόσληψη με πλήρες
ωράριο (αναβάθμιση σε πλήρες) αποκλειστικά και μόνο στην «Α΄ Ανατολικής Αττικής (Π.Ε.)» στη
Γενική Εκπαίδευση (ως ΠΕ06) ή στην ΕΑΕ [ως ΠΕ06.ΕΑΕ (ή ΠΕ06 σε περίπτωση έλλειψης υποψηφίων
από τους πίνακες ΕΑΕ)]
, καθ’ όλο το διάστημα που παραμένει ενεργή η σύμβαση μειωμένου ωραρίου
στην οικεία Δ/νση και εφόσον έχει δηλώσει (στην αίτηση υποψηφιότητάς του ως ΠΕ06 ή ΠΕ06.ΕΑΕ
αντίστοιχα) τη συγκεκριμένη περιοχή στις προτιμήσεις του.

δεν αποκλείει τη δεύτερη ειδικότητα. Λέει τι γίνεται στην ειδικότητα που σε προσέλαβαν. Ούτε έχω διάθεση αντι να βλέπω Champions League να διαφωνώ μαζί σου. Δεν είμαστε αντίπαλοι. Το παραπάνω είναι ενα παράδειγμα σε μια εγκύκλιο που επιδέχεται ερμηνείας. Αυτο που λέει το ΦΕΚ που είναι νόμος δεν επιδέχεται καμίας ερμηνείας. Είναι νόμος. Στην τελική συζήτηση κάνουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2020, 11:22:28 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος nikolakisb

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Απάντηση #257 στις: Αύγουστος 23, 2020, 11:16:18 μμ »
Επίσης αν γνωρίζει κανείς πόσους βιολόγους,χημικούς,γεψλόγους θα πάρουν περίπου στην α φάση ΣΜΕΑΕ;ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Απάντηση #258 στις: Αύγουστος 23, 2020, 11:22:38 μμ »
Εγώ επιμένω και είναι εξακριβωμένο σου είπα απο προσωπική περίπτωση. Με πήραν μειωμένου ΠΕ86 κιλκίς και στην επόμενη φάση ΠΕ83 πλήρους θεσσαλονίκη. Τα ίδια ίσχυαν και περισυ οσον αφορά τις δυο+ ειδικότητες. Αυτο που λέει εγκύκλιος

Για παράδειγμα, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ06 και ΠΕ70 που είναι υποψήφιος στους αξιολογικούς
πίνακες Γενικής Εκπαίδευσης (ως ΠΕ06 και ΠΕ70) και στους αξιολογικούς πίνακες της ΕΑΕ (ως
ΠΕ06.ΕΑΕ και ΠΕ70.ΕΑΕ) που έχει προσληφθεί και εργάζεται ως ΠΕ06 στη Γενική Εκπαίδευση στην «Α΄
Ανατολικής Αττικής (Π.Ε.) – Μειωμένου Ωραρίου», παραμένει υποψήφιος για πρόσληψη με πλήρες
ωράριο (αναβάθμιση σε πλήρες) αποκλειστικά και μόνο στην «Α΄ Ανατολικής Αττικής (Π.Ε.)» στη
Γενική Εκπαίδευση (ως ΠΕ06) ή στην ΕΑΕ [ως ΠΕ06.ΕΑΕ (ή ΠΕ06 σε περίπτωση έλλειψης υποψηφίων
από τους πίνακες ΕΑΕ)]
, καθ’ όλο το διάστημα που παραμένει ενεργή η σύμβαση μειωμένου ωραρίου
στην οικεία Δ/νση και εφόσον έχει δηλώσει (στην αίτηση υποψηφιότητάς του ως ΠΕ06 ή ΠΕ06.ΕΑΕ
αντίστοιχα) τη συγκεκριμένη περιοχή στις προτιμήσεις του.

δεν αποκλείει τη δεύτερη ειδικότητα. Λέει τι γίνεται στην ειδικότητα που σε προσέλαβαν. Ούτε έχω διάθεση αντι να βλέπω Champions League να διαφωνώ μαζί σου. Δεν είμαστε αντίπαλοι. Το παραπάνω είναι ενα παράδειγμα σε μια εγκύκλιο που επιδέχεται ερμηνείας. Αυτο που λέει το ΦΕΚ που είναι νόμος δεν επιδέχεται καμίας ερμηνείας. Είναι νόμος. Στην τελική συζήτηση κάνουμε.

Μπορείς να επιμένεις όσο θέλεις, ωστόσο η εγκύκλιος είναι ξεκάθαρη. Το τι έγινε πέρυσι είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Τα λεγόμενά μου έχουν να κάνουν με την φετινή εγκύκλιος δήλωσης περιοχών και μόνο αυτήν.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Απάντηση #259 στις: Αύγουστος 23, 2020, 11:29:55 μμ »
Μπορείς να επιμένεις όσο θέλεις, ωστόσο η εγκύκλιος είναι ξεκάθαρη. Το τι έγινε πέρυσι είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Τα λεγόμενά μου έχουν να κάνουν με την φετινή εγκύκλιος δήλωσης περιοχών και μόνο αυτήν.

Το ίδιο και εσύ. Επιμένεις και ξαναλές για την εγκύκλιο. Η εγκύκλιος διευκρίνίζει πράγματα που αφορούν το ΦΕΚ της προκήρυξης. Εσύ δεν θες να καταλάβεις. Σου ξαναλέω οτι μου αναφέρεις ενα παράδειγμα στην εγκύκλιο που επιδέχεται δυο ερμηνείες που είναι και οι δύο λογικά σωστές. Εσύ λες οτι είναι ξεκάθαρη. Νόμιζε οτι θέλεις και οτι σε βολεύει λοιπόν.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2020, 11:32:55 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Απάντηση #260 στις: Αύγουστος 23, 2020, 11:47:40 μμ »
Το ίδιο και εσύ. Επιμένεις και ξαναλές για την εγκύκλιο. Η εγκύκλιος διευκρίνίζει πράγματα που αφορούν το ΦΕΚ της προκήρυξης. Εσύ δεν θες να καταλάβεις. Σου ξαναλέω οτι μου αναφέρεις ενα παράδειγμα στην εγκύκλιο που επιδέχεται δυο ερμηνείες που είναι και οι δύο λογικά σωστές. Εσύ λες οτι είναι ξεκάθαρη. Νόμιζε οτι θέλεις και οτι σε βολεύει λοιπόν.

Εγώ είμαι μόνο σε ένα κλάδο, μόνο γενική και είμαι τόσο ψηλά στον πίνακα (διορίζομαι κιολας λογικά)που έχω δηλώσει μόνο την περιοχή μου οπότε το αν θα υπερισχύσει η εγκύκλιος η το ΦΕΚ δε με επιρεάζει. Φέτος μένουμε σπίτι.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Απάντηση #261 στις: Αύγουστος 23, 2020, 11:52:23 μμ »
Εγώ είμαι μόνο σε ένα κλάδο, μόνο γενική και είμαι τόσο ψηλά στον πίνακα (διορίζομαι κιολας λογικά)που έχω δηλώσει μόνο την περιοχή μου οπότε το αν θα υπερισχύσει η εγκύκλιος η το ΦΕΚ δε με επιρεάζει. Φέτος μένουμε σπίτι.
Φίλε μου εγώ σε δύο κλάδους. ΠΕ83 και ΠΕ86 σε πολύ υψηλές θέσεις που και στους δυο διορίζομαι σίγουρα και ειδικά στον ΠΕ83 θα διοριστώ απο πρώτη φουρνιά μάλλον. Έχω δηλώσει και εγώ μια περιοχή. Ούτε εμένα με αφορά τι θα υπερισχύσει. Τζάμπα λοιπόν διαφωνούμε.

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Απάντηση #262 στις: Αύγουστος 24, 2020, 12:12:10 πμ »
Φίλε μου εγώ σε δύο κλάδους. ΠΕ83 και ΠΕ86 σε πολύ υψηλές θέσεις που και στους δυο διορίζομαι σίγουρα και ειδικά στον ΠΕ83 θα διοριστώ απο πρώτη φουρνιά μάλλον. Έχω δηλώσει και εγώ μια περιοχή. Ούτε εμένα με αφορά τι θα υπερισχύσει. Τζάμπα λοιπόν διαφωνούμε.
Εγώ είμαι μόνο σε ένα κλάδο, μόνο γενική και είμαι τόσο ψηλά στον πίνακα (διορίζομαι κιολας λογικά)που έχω δηλώσει μόνο την περιοχή μου οπότε το αν θα υπερισχύσει η εγκύκλιος η το ΦΕΚ δε με επιρεάζει. Φέτος μένουμε σπίτι.

Μπράβο συνάδελφοι, μεταδώστε μας την αισιοδοξία σας ότι οι διορισμοί θα γίνουν πράγματι!Γιατί αν δεν δούμε ΦΕΚ...

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Απάντηση #263 στις: Αύγουστος 24, 2020, 12:13:27 πμ »
Μπράβο συνάδελφοι, μεταδώστε μας την αισιοδοξία σας ότι οι διορισμοί θα γίνουν πράγματι!Γιατί αν δεν δούμε ΦΕΚ...

Χαρά μη μας χαλάς τη ζαχαρένια μας. Αχαχαχα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2020, 12:16:06 πμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Απάντηση #264 στις: Αύγουστος 24, 2020, 12:18:17 πμ »
Χαρά μη μας χαλάς τη ζαχαρένια μας. Αχαχαχα.
Ίσα ίσα!Κι εγώ (καλή σειρά) διοριστέα θέλω να νιώθω!  ;D

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Α φάση αναπληρωτών Β/θμιας 20-21
« Απάντηση #265 στις: Αύγουστος 24, 2020, 12:26:04 πμ »
Ίσα ίσα!Κι εγώ (καλή σειρά) διοριστέα θέλω να νιώθω!  ;D

Το ίδιο και εγώ. Ελπίζουμε και είμαστε αισιόδοξοι αλλα όπως είπες αν δεν δείς το όνομα σου σε ΦΕΚ........

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158566
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 558
Σύνολο: 572

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.