*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές  (Αναγνώστηκε 10302 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikostz1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 19, 2020, 01:28:22 μμ »
Εγώ το ξέρω καλά το σύστημα πως πάει εσύ ζήτησες πληροφορίες...ελπίζω να σε πάρουν και όπου θέλεις!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:50:30 »

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 19, 2020, 01:32:20 μμ »
Εγώ το ξέρω καλά το σύστημα πως πάει εσύ ζήτησες πληροφορίες...ελπίζω να σε πάρουν και όπου θέλεις!

συγνωμη διαφωνεις σε αυτο το παραδειγμα με αθηνα φλωρινα? ειπα κατι λαθος? εγω απλα ηθελα να δω ποσους θα παρουν αναπληρωτες. και πως παει παιρνιυν λιγους τωρα κ λιγους ιανουαριο?>

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 19, 2020, 01:33:06 μμ »
Δεν πάει έτσι όπως τα λες! Η σειρά που τα δηλώνεις δεν σε κάνει να προηγηθεις από κάποιον που το έχει χαμηλότερα από εσένα!

Αυτός που έχει περισσότερα μόρια θα ικανοποιηθεί πρώτος. Εστω εγώ είμαι στη θέση 100 και εσυ στην 101. Έχω βάλει Α'  Αθήνας στην επιλογή νούμερο 30 ενώ εσύ στην 1η. Όταν τρέχει το σύστημα και έρθει η ώρα να πάρει κάποιον στην περιοχή αυτή εξετάζει εμένα βλέπει ότι την έχω δηλώσει και με προσλαμβάνει. Οπότε όταν θα εξετάσει εσένα η θέση έχει καλυφθεί.

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 19, 2020, 01:39:11 μμ »
Αυτός που έχει περισσότερα μόρια θα ικανοποιηθεί πρώτος. Εστω εγώ είμαι στη θέση 100 και εσυ στην 101. Έχω βάλει Α'  Αθήνας στην επιλογή νούμερο 30 ενώ εσύ στην 1η. Όταν τρέχει το σύστημα και έρθει η ώρα να πάρει κάποιον στην περιοχή αυτή εξετάζει εμένα βλέπει ότι την έχω δηλώσει και με προσλαμβάνει. Οπότε όταν θα εξετάσει εσένα η θέση έχει καλυφθεί.

δε νομιζω και παλι διαφωνω. γτ αν εσυ εχεις την αθηνα 30η ποιος σ λεει οτι πρωτα θα τρεξει η αθηνα και δε θα τρεξει πρωτα πχ η καρδιτσα που την εχεις 15η? με αυτη τη λογικη αν καποιος εχει δηλωσει μονο κοζανη και ειναι 15ος στη λιστα και εχει καλυφθει της κοζανης απο τους 15 πρωτους πρεπει ντε και καλα να τον χωσουν κ αυτον μεσα? ειναι λαθος αυτο π λες. κοιτανε περιοχες καλυψης με την σειρα π δηλωσαν τα ατομα και οχι την σειρα των ατομων.

πλεον εχουν αλλαξει οι λιστες.. τα βαλαμε με σειρα καταταξης. το 10 μας δεν ειναι ιδια βαρυτητα με το 15 μας. αν μας παιρνουν στο 10 θα παμε εκει με σειρα. ειναι σα το μηχανογραφικο!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2020, 01:41:02 μμ από otakos »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:50:30 »

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 19, 2020, 01:47:49 μμ »
Αυτός που έχει περισσότερα μόρια θα ικανοποιηθεί πρώτος. Εστω εγώ είμαι στη θέση 100 και εσυ στην 101. Έχω βάλει Α'  Αθήνας στην επιλογή νούμερο 30 ενώ εσύ στην 1η. Όταν τρέχει το σύστημα και έρθει η ώρα να πάρει κάποιον στην περιοχή αυτή εξετάζει εμένα βλέπει ότι την έχω δηλώσει και με προσλαμβάνει. Οπότε όταν θα εξετάσει εσένα η θέση έχει καλυφθεί.

αν εσυ δηλωσες πχ μονο λευκαδα κερκυρα και εισαι 3ος στη λιστα και για καποιο λογο δεν ανοιξουν λευκαδα κερκυρα θεσεις θα σε περασουν και θα πανε στον 4ο.. δε θα σε βαλουν ντε και καλα καπου αν δε δηλωσες αλλες περιοχες. αυτο λεω...

Αποσυνδεδεμένος GiannisPs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 19, 2020, 01:48:23 μμ »
δε νομιζω και παλι διαφωνω. γτ αν εσυ εχεις την αθηνα 30η ποιος σ λεει οτι πρωτα θα τρεξει η αθηνα και δε θα τρεξει πρωτα πχ η καρδιτσα που την εχεις 15η? με αυτη τη λογικη αν καποιος εχει δηλωσει μονο κοζανη και ειναι 15ος στη λιστα και εχει καλυφθει της κοζανης απο τους 15 πρωτους πρεπει ντε και καλα να τον χωσουν κ αυτον μεσα? ειναι λαθος αυτο π λες. κοιτανε περιοχες καλυψης με την σειρα π δηλωσαν τα ατομα και οχι την σειρα των ατομων.

πλεον εχουν αλλαξει οι λιστες.. τα βαλαμε με σειρα καταταξης. το 10 μας δεν ειναι ιδια βαρυτητα με το 15 μας. αν μας παιρνουν στο 10 θα παμε εκει με σειρα. ειναι σα το μηχανογραφικο!!!
Αστο φιλε!Δεν εισαι σωστος.Εχει δικιο ο συναδελφος και συ αδικο ξεκαθαρα.Το συστημα τρεχει ως εξης για να καταλαβεις ακριβως.Τα κενα υπαρχουν ηδη για ολες τις περιοχες που θα γινουν προσληψεις.Οταν τρεχει το συστημα για τις τοποθετησεις εξεταζουν πρωτα το νουμερο 1 του πινακα.Παιρνουν τις περιοχες που δηλωσε μια προς μια και εκει που θα βρονε το πρωτο κενο τον τοποθετουν.Αυτη μπορει να ειναι η πρωτη επιλογη του η η τελευταια του.Μετα πανε στο νο 2 κ.ο.κ.

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 19, 2020, 02:00:09 μμ »
Αστο φιλε!Δεν εισαι σωστος.Εχει δικιο ο συναδελφος και συ αδικο ξεκαθαρα.Το συστημα τρεχει ως εξης για να καταλαβεις ακριβως.Τα κενα υπαρχουν ηδη για ολες τις περιοχες που θα γινουν προσληψεις.Οταν τρεχει το συστημα για τις τοποθετησεις εξεταζουν πρωτα το νουμερο 1 του πινακα.Παιρνουν τις περιοχες που δηλωσε μια προς μια και εκει που θα βρονε το πρωτο κενο τον τοποθετουν.Αυτη μπορει να ειναι η πρωτη επιλογη του η η τελευταια του.Μετα πανε στο νο 2 κ.ο.κ.

οκ εστω οτι λειτουργει ετσι. και παλι δεν αναιρεί το γεγονος οτι καποιος π εχει δηλωσει ολες τις περιοχες πχ εκτος κοζανης οταν θα ερθει η θεση του που θα εχει μεινει μονο θεση κοζανης να τον πεταξει εξω και να παει στον επομενο... σωστα? θελω να πω δε σημαινει οτι αν παρουν 1900 θα ειναι οι 1900 πρωτοι.. μπορει να μην το ειχα καταλαβει σωστα αλλα κ παλι μπορει αναλογα το τι δηλωσες να χασεις θεση και ας εισαι ψηλα στη λιστα. επισης μπορει να μ πει καποιος αν παιρνουν λιγους τωρα και μετα λιγους μετα το 6μηνο?

Αποσυνδεδεμένος GiannisPs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 19, 2020, 02:05:00 μμ »
οκ εστω οτι λειτουργει ετσι. και παλι δεν αναιρεί το γεγονος οτι καποιος π εχει δηλωσει ολες τις περιοχες πχ εκτος κοζανης οταν θα ερθει η θεση του που θα εχει μεινει μονο θεση κοζανης να τον πεταξει εξω και να παει στον επομενο... σωστα? θελω να πω δε σημαινει οτι αν παρουν 1900 θα ειναι οι 1900 πρωτοι.. μπορει να μην το ειχα καταλαβει σωστα αλλα κ παλι μπορει αναλογα το τι δηλωσες να χασεις θεση και ας εισαι ψηλα στη λιστα. επισης μπορει να μ πει καποιος αν παιρνουν λιγους τωρα και μετα λιγους μετα το 6μηνο?
Αν δεν τα δηλωσεις ολα ναι μπορεις να μεινεις απ εξω οπως λες.Αν δε θελεις να μεινεις απεξω απλα τα δηλωνεις ολα και οταν ερθει η σειρα σου καπου θα μπεις γιατι τα δηλωσες ολα.Συνηθως οι 2 πρωτες φασεις ειναι μεγαλες και μετα (Νοεμβρη περιπου) ακολουθουν πολλες μικροτερες

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 19, 2020, 02:07:30 μμ »
Αν δεν τα δηλωσεις ολα ναι μπορεις να μεινεις απ εξω οπως λες.Αν δε θελεις να μεινεις απεξω απλα τα δηλωνεις ολα και οταν ερθει η σειρα σου καπου θα μπεις γιατι τα δηλωσες ολα.Συνηθως οι 2 πρωτες φασεις ειναι μεγαλες και μετα (Νοεμβρη περιπου) ακολουθουν πολλες μικροτερες

ευχαριστω γιαννη αλλα να σε ρωτησω κατι? το λεμε ετσι συνηθως ολοι.. το δηλωστε το ολα. ποσο ευκολο ειναι με τα λεφτα που δινουν να πας οπουδηποτε? θελω να πω καλα τα λεμε αλλα ο κοσμος οντως τα δηλωνει ολα ? με οικογενειες με αναγκες μετακομισης με ολα και μισθο χαμηλο αναπληρωτη... αντικειμενικα ποιος τα δηλωνει ολα? οταν λες μεγαλες φασεις? δλδ ποσους αναμενεται? θα γινουν κ προσληψεις και θα μειωθουν κ αλλο οι σειρες?

Αποσυνδεδεμένος GiannisPs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 19, 2020, 02:11:07 μμ »
ευχαριστω γιαννη αλλα να σε ρωτησω κατι? το λεμε ετσι συνηθως ολοι.. το δηλωστε το ολα. ποσο ευκολο ειναι με τα λεφτα που δινουν να πας οπουδηποτε? θελω να πω καλα τα λεμε αλλα ο κοσμος οντως τα δηλωνει ολα ? με οικογενειες με αναγκες μετακομισης με ολα και μισθο χαμηλο αναπληρωτη... αντικειμενικα ποιος τα δηλωνει ολα? οταν λες μεγαλες φασεις? δλδ ποσους αναμενεται? θα γινουν κ προσληψεις και θα μειωθουν κ αλλο οι σειρες?
Αν θες να δουλεψεις κι εχεις αναγκη φτανεις μεχρι και Καστελλοριζο.Το εχω κανει τουλαχιστο 6 φορες τα τελευταια 12 χρονια.Με μικρο παιδι που το αφηνα στη μαμα του,αλλες φορες το επαιρνα μαζι κλπ κλπ.Οι πρωτες 2 φασεις συνηθως συμπεριλαμβανουν το 80% περιπου του συνολικου αριθμου.

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 19, 2020, 02:14:54 μμ »
Αν θες να δουλεψεις κι εχεις αναγκη φτανεις μεχρι και Καστελλοριζο.Το εχω κανει τουλαχιστο 6 φορες τα τελευταια 12 χρονια.Με μικρο παιδι που το αφηνα στη μαμα του,αλλες φορες το επαιρνα μαζι κλπ κλπ.Οι πρωτες 2 φασεις συνηθως συμπεριλαμβανουν το 80% περιπου του συνολικου αριθμου.

ρε γιαννη εδω μ λενε οτι δε μπορουσες να τα δηλωσεις ολα και ειχε περιορισμο.. ισχυει αυτο? γτ εγω ετσι κ αλλιως δεν εβαλα παντου.

και ποσες θεσεις αναμενονται για ΠΕ03?

Αποσυνδεδεμένος GiannisPs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 19, 2020, 02:21:03 μμ »
ρε γιαννη εδω μ λενε οτι δε μπορουσες να τα δηλωσεις ολα και ειχε περιορισμο.. ισχυει αυτο? γτ εγω ετσι κ αλλιως δεν εβαλα παντου.

και ποσες θεσεις αναμενονται για ΠΕ03?
Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος νομιζω μπορεις να τα δηλωσεις ολα.Για μαθηματικους σιγουρα πανω απο 700

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 19, 2020, 02:36:53 μμ »
Μπορείς να δηλώσεις ολη την Ελλάδα..

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 19, 2020, 02:37:10 μμ »
Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος νομιζω μπορεις να τα δηλωσεις ολα.Για μαθηματικους σιγουρα πανω απο 700

η αδερφη μ μ ανεφερε στο ΠΕ01 μονο 20 επιλογες. εγω δε τα δηλωσα ολα. ξερουμε κανεναν να μας πει αν καταφερε να δηλωσει παντου? γτ να ειναι στο ΠΕ01 20 και ΠΕ03 700 μ φαινεται ακραιο χαχα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 385
Σύνολο: 385

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.