*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές  (Αναγνώστηκε 10365 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisPs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 19, 2020, 02:55:11 μμ »
η αδερφη μ μ ανεφερε στο ΠΕ01 μονο 20 επιλογες. εγω δε τα δηλωσα ολα. ξερουμε κανεναν να μας πει αν καταφερε να δηλωσει παντου? γτ να ειναι στο ΠΕ01 20 και ΠΕ03 700 μ φαινεται ακραιο χαχα
Τα μπερδεψες λιγο.700 αναπληρωτες και πλεον θα παρουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:44:24 »

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 19, 2020, 03:05:24 μμ »
Τα μπερδεψες λιγο.700 αναπληρωτες και πλεον θα παρουν.

οχι βρε. εγω τωρα αναφερομαι στο ποσες περιοχες μπορεις να δηλωσεις χαχα το 20 που σ ειπα αφορα 20 περιοχες ηταν μαξιμουμ στο ΠΕ01. Δε μπορουσε να δηλωσει ολες τις περιοχες. και λεω στο μαθηματικο μπορουσαν να δηλωσουν παντου? δεν ειχε περιορισμο?

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 19, 2020, 03:07:34 μμ »
Αν δεν είσαι τρολ, δεν έχω λόγια!!!

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 19, 2020, 03:10:04 μμ »
Αστο φιλε!Δεν εισαι σωστος.Εχει δικιο ο συναδελφος και συ αδικο ξεκαθαρα.Το συστημα τρεχει ως εξης για να καταλαβεις ακριβως.Τα κενα υπαρχουν ηδη για ολες τις περιοχες που θα γινουν προσληψεις.Οταν τρεχει το συστημα για τις τοποθετησεις εξεταζουν πρωτα το νουμερο 1 του πινακα.Παιρνουν τις περιοχες που δηλωσε μια προς μια και εκει που θα βρονε το πρωτο κενο τον τοποθετουν.Αυτη μπορει να ειναι η πρωτη επιλογη του η η τελευταια του.Μετα πανε στο νο 2 κ.ο.κ.

Ακριβώς. Όσο για το πόσο εύκολο είναι να φύγεις μακριά εξαρτάται από τον καθένα. Τα χρήματα είναι αυτά που είναι. Ζυγίστε τις προτεραιότητες σας και δείτε αν θέλετε να πάτε. Το να ζητάει κάποιος εδώ μέσα να του πουν αν συμφέρει είναι ανούσιο. Καταλαβαίνω ότι από την αγωνία και το αγχος το κάνουμε όλοι (μεταθέτω έτσι μια δύσκολη απόφαση για μένα σε κάποιον αλλο) αλλά δεν μπορεί να αποφασίσει άλλος για εσένα γιατί ο καθένας μας είναι διαφορετικός με άλλα δεδομένα και προβλήματα. Εγώ από την εμπειρία μου θα έλεγα να δηλώνουμε ο καθένας μόνο τις περιοχές που σίγουρα θα πάει αν τον καλέσουν. Τι νόημα έχει να βάλεις πχ την άλλη άκρη της Ελλάδας αν είναι σίγουρο ότι δεν θα πας; Καθυστερεί έτσι την κάλυψη της θέσης αυτής.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2020, 03:13:16 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:44:24 »

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 19, 2020, 03:12:52 μμ »
Αν δεν είσαι τρολ, δεν έχω λόγια!!!

για ποιο λογο το λες. δε καταλαβα. δεν μπορω να εχω αποριες που τις λυνω σιγα σιγα? σου φαινεται δυνατον καποιος να κανει τρολ εδω μεσα για κατι τοσο σοβαρο?

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 19, 2020, 03:14:17 μμ »
Ακριβώς. Όσο για το πόσο εύκολο είναι να φύγεις μακριά εξαρτάται από τον καθένα. Τα χρήματα είναι αυτά που είναι. Ζυγίστε τις προτεραιότητες σας και δείτε αν θέλετε να πάτε. Το να ζητάει κάποιος εδώ μέσα να του πουν αν συμφέρει είναι ανούσιο. Καταλαβαίνω ότι από την αγωνία και το αγχος το κάνουμε όλοι (μεταθέτω έτσι μια δύσκολη απόφαση για μένα σε κάποιον αλλο) αλλά δεν μπορεί να αποφασίσει άλλος για εσένα γιατί ο καθένας μας είναι διαφορετικός με άλλα δεδομένα και προβλήματα. Εγώ από την εμπειρία μου θα έλεγα να δηλώνουμε ο καθένας μόνο τις περιοχές που σίγουρα θα πάει αν τον καλέσουν. Τι νόημα έχει να βάλεις πχ την άλλη άκρη της Ελλάδας αν είναι σίγουρο ότι δεν θα πας; Καθυστερεί έτσι την κάλυψη της θέσης αυτής.

συμφωνω απολυτα αλλα δε ξερω γενικα τι επιλεγει ο κοσμος. θεωρεις οτι βαζουν ολες τις περιοχες? και τι θα πει ολες τις περιοχες? πλεον δεν εχει επιλογη παντου οπως υπηρχε παλια και πρεπει να τις βαζεις μια μια. δεν υπαρχει οριο στο ποσες οπως μ ανεφεραν?

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 19, 2020, 03:23:51 μμ »
συμφωνω απολυτα αλλα δε ξερω γενικα τι επιλεγει ο κοσμος. θεωρεις οτι βαζουν ολες τις περιοχες? και τι θα πει ολες τις περιοχες? πλεον δεν εχει επιλογη παντου οπως υπηρχε παλια και πρεπει να τις βαζεις μια μια. δεν υπαρχει οριο στο ποσες οπως μ ανεφεραν?

Δεν ξέρω αν έχει όριο γιατί εγώ πέντε περιοχές δηλώνω. Όσο για το αν οι συνάδελφοι βάζουν η όχι όλες της περιοχές δεν υπάρχει απάντηση ξεκάθαρη και σίγουρη για το λόγο που σου είπα παραπάνω. Αν θέλεις να κάνω εικασία και μόνο θα έλεγα ότι όποιος είτε έχει απόλυτη ανάγκη να δουλέψει, είτε δεν θέλει να ρισκάρει κτλ βάζει όσο πιο πολλές περιοχές μπορεί. Αν είσαι σε θέση που κάθε χρόνο δουλεύεις κοντά και το ζυγίζεις ότι σχεδόν σίγουρα θα σε πάρουν, βάζεις συγκεκριμένες περιοχές. Εγώ προσωπικά είμαι στους ΠΕ83 στην 32 θέση. Περισυ πήραν 100+ άτομα. Αν δεν έρθει η συντέλεια του κόσμου 100% θα δουλέψω. Άρα θα βάλω μόνο Θεσσαλονίκη πχ. Αν όμως ήμουν στη θέση 100 θα ζύγιζα το ρίσκο να μείνω εκτός αν δεν βάλω και πιο μακριά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2020, 03:32:15 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 19, 2020, 03:48:12 μμ »
Δεν ξέρω αν έχει όριο γιατί εγώ πέντε περιοχές δηλώνω. Όσο για το αν οι συνάδελφοι βάζουν η όχι όλες της περιοχές δεν υπάρχει απάντηση ξεκάθαρη και σίγουρη για το λόγο που σου είπα παραπάνω. Αν θέλεις να κάνω εικασία και μόνο θα έλεγα ότι όποιος είτε έχει απόλυτη ανάγκη να δουλέψει, είτε δεν θέλει να ρισκάρει κτλ βάζει όσο πιο πολλές περιοχές μπορεί. Αν είσαι σε θέση που κάθε χρόνο δουλεύεις κοντά και το ζυγίζεις ότι σχεδόν σίγουρα θα σε πάρουν, βάζεις συγκεκριμένες περιοχές. Εγώ προσωπικά είμαι στους ΠΕ83 στην 32 θέση. Περισυ πήραν 100+ άτομα. Αν δεν έρθει η συντέλεια του κόσμου 100% θα δουλέψω. Άρα θα βάλω μόνο Θεσσαλονίκη πχ. Αν όμως ήμουν στη θέση 100 θα ζύγιζα το ρίσκο να μείνω εκτός αν δεν βάλω και πιο μακριά.

μπα ουτε καν. δεν εχω δουλεψει. ειμαι απο τους καινουργιους κ εχω αρκετα καλη θεση δεδομενου οτι δεν εχω προυπηρεσια. ειμαι στα 2500 ΠΕ03. και λενε για 1900 αναπληρωτες. απλα ξερω οτι παιρνουν αρκετους συν οτι θα φυγουν μονιμοι και θελω να δω κατα ποσο επηρεαζει οι περιοχες π εβαλε ο κοσμος και αν θα φτασει μεχρι εμενα γτ βλεπω σε πινακα οτι ατομα στη λιστα σε θεση 5000 περυσι κ ολας μπηκαν πειραια που δηλωσα εγω χωρις προυπηρεσια χωρις τριτεκνια κτλ μονο κ μονο λογω επιλογης περιοχων διοτι ολοι οι απο πανω δεν ειχαν δηλωσει πειραια κ ειχαν πολλες θεσεις. καταλαβες?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2020, 03:51:11 μμ από otakos »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 19, 2020, 03:54:51 μμ »
μπα ουτε καν. δεν εχω δουλεψει. ειμαι απο τους καινουργιους κ εχω αρκετα καλη θεση δεδομενου οτι δεν εχω προυπηρεσια. ειμαι στα 2500 ΠΕ03. απλα ξερω οτι παιρνουν αρκετους συν οτι θα φυγουν μονιμοι και θελω να δω κατα ποσο επηρεαζει οι περιοχες π εβαλε ο κοσμος και αν θα φτασει μεχρι εμενα γτ βλεπω σε πινακα οτι ατομα στη λιστα σε θεση 5000 περυσι κ ολας μπηκαν πειραια που δηλωσα εγω χωρις προυπηρεσια χωρις τριτεκνια κτλ μονο κ μονο λογω επιλογης περιοχων διοτι ολοι οι απο πανω δεν ειχαν δηλωσει πειραια κ ειχαν πολλες θεσεις. καταλαβες?

Είναι θέμα τύχης φίλε μου. Μπορεί όλοι οι από πάνω να αρνήθηκαν να μην είχαν βάλει Πειραιά να μην...... κτλ. Φέτος μπορεί να μην ισχύει αυτό γιατί μπορεί κάποιος να έβαλε Πειραιά. Οι επιλογές των από πάνω σου φυσικά σε επηρεάζουν αλλά είναι αδύνατο να ξέρεις πως. Μπορεί θεωρητικά 2499 άτομα να μην έβαλαν Πειραιά και να πάρουν εσένα. Αν θες τη συμβουλή μου δεν έχει νόημα η ανάλυση αυτή και να σπας το μυαλό σου. Δήλωσες τις περιοχές που ήθελες. Δεν υπάρχει κανένας μα κανένας τρόπος να ξέρεις στη σειρά αυτή που είσαι αν θα δουλέψεις η όχι. Μόνο να περιμένεις μπορείς.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2020, 03:59:07 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 19, 2020, 04:03:58 μμ »
Είναι θέμα τύχης φίλε μου. Μπορεί όλοι οι από πάνω να αρνήθηκαν να μην είχαν βάλει Πειραιά να μην...... κτλ. Φέτος μπορεί να μην ισχύει αυτό γιατί μπορεί κάποιος να έβαλε Πειραιά. Οι επιλογές των από πάνω σου φυσικά σε επηρεάζουν αλλά είναι αδύνατο να ξέρεις πως. Μπορεί θεωρητικά 2499 άτομα να μην έβαλαν Πειραιά και να πάρουν εσένα. Αν θες τη συμβουλή μου δεν έχει νόημα η ανάλυση αυτή και να σπας το μυαλό σου. Δήλωσες τις περιοχές που ήθελες. Δεν υπάρχει κανένας μα κανένας τρόπος να ξέρεις στη σειρά αυτή που είσαι αν θα δουλέψεις η όχι. Μόνο να περιμένεις μπορείς.

με καλυψε η απαντηση σου. αρα να καταληξω οτι η θεση μ δεν ειναι απαγορευτικη ετσι? θα μπορουσα να μπω δλδ με διαφορες συνθηκες. επισης επειδη οπως ειπα ειμαι καινουργιος. το καλοκαιρι βγαινεις οαεδ? τι κανεις μετα την αναπληρωση?

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 19, 2020, 04:15:23 μμ »
με καλυψε η απαντηση σου. αρα να καταληξω οτι η θεση μ δεν ειναι απαγορευτικη ετσι? θα μπορουσα να μπω δλδ με διαφορες συνθηκες. επισης επειδη οπως ειπα ειμαι καινουργιος. το καλοκαιρι βγαινεις οαεδ? τι κανεις μετα την αναπληρωση?

Θεωρητικά πάντα καμία θέση δεν είναι απαγορευτική. Δεν γνωρίζω στοιχεία για την ειδικότητα σου. Αν έπαιρναν κάθε χρόνο ως το νούμερο 1000 του πίνακα λογικά δεν θα είχες ελπίδα. Τώρα αν φτάνουν συνήθως στο 2500 έχεις ελπίδες. Μπορεί από την άλλη όπως εσύ είσαι νέος να είναι άλλοι 500 νέοι από πάνω σου να δήλωσαν Πειραιά οπότε εσύ ενώ θεωρητικά έχεις ελπίδα  (πχ να αρνηθούν 500 άτομα να πάνε) στην πραγματικότητα δεν θα είχες. Όσον αφορά το ταμείο εδώ
https://www.kepea.gr/article.php?id=67
είναι οι προϋποθέσεις. Αν πάντως δουλεύεις πρώτη φορά θες τουλάχιστον 7 μήνες αναπλήρωσης για να πάρεις ταμείο. Οπότε πάρει να σε πάρουν το πολύ μέχρι 20-21 Νοεμβρίου η 30-31 Νοεμβρίου ανάλογα αν είσαι πρωτοβάθμια η δευτεροβάθμια για να πιάσεις τα απαιτούμενα ένσημα. Αν δεν δουλεύεις πρώτη φορά η εχεις ένσημα από αλλού εξαρτάται και πρέπει να αρχίσεις το μέτρημα των ενσήμων σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2020, 04:24:40 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 19, 2020, 04:26:19 μμ »
Θεωρητικά πάντα καμία θέση δεν είναι απαγορευτική. Δεν γνωρίζω στοιχεία για την ειδικότητα σου. Αν έπαιρναν κάθε χρόνο ως το νούμερο 1000 του πίνακα λογικά δεν θα είχες ελπίδα. Τώρα αν φτάνουν συνήθως στο 2500 έχεις ελπίδες. Μπορεί από την άλλη όπως εσύ είσαι νέος να είναι άλλοι 500 νέοι από πάνω σου να δήλωσαν Πειραιά οπότε εσύ ενώ θεωρητικά έχεις ελπίδα  (πχ να αρνηθούν 500 άτομα να πάνε) στην πραγματικότητα δεν θα είχες. Όσον αφορά το ταμείο εδώ
https://www.kepea.gr/article.php?id=67
είναι οι προϋποθέσεις. Αν πάντως δουλεύεις πρώτη φορά θες τουλάχιστον 7 μήνες αναπλήρωσης για να πάρεις ταμείο. Οπότε πάρει να σε πάρουν το πολύ μέχρι 20-21 Νοεμβρίου η 30-31 Νοεμβρίου ανάλογα αν είσαι πρωτοβάθμια η δευτεροβάθμια για να πιάσεις τα απαιτούμενα ένσημα. Αν δεν δουλεύεις πρώτη φορά η εχεις ένσημα από αλλού εξαρτάται και πρέπει να αρχίσεις το μέτρημα των ενσήμων σου.

εργαζομαι ηδη αρκετο καιρο. θεωρεις οτι δε θα αξιζε να αφησω τη δουλεια μ αν καταφερω και μπω αναπληρωτης με αυτη τη θεση με δεδομενο οτι δε θα ειναι σειρα σιγουριας για αναπληρωτης τα επομενα χρονια? γτ εγω αναμενω με ενδιαφερον αλλα...

Αποσυνδεδεμένος seferstas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 19, 2020, 04:26:55 μμ »
Δεν ξέρω αν έχει όριο γιατί εγώ πέντε περιοχές δηλώνω. Όσο για το αν οι συνάδελφοι βάζουν η όχι όλες της περιοχές δεν υπάρχει απάντηση ξεκάθαρη και σίγουρη για το λόγο που σου είπα παραπάνω. Αν θέλεις να κάνω εικασία και μόνο θα έλεγα ότι όποιος είτε έχει απόλυτη ανάγκη να δουλέψει, είτε δεν θέλει να ρισκάρει κτλ βάζει όσο πιο πολλές περιοχές μπορεί. Αν είσαι σε θέση που κάθε χρόνο δουλεύεις κοντά και το ζυγίζεις ότι σχεδόν σίγουρα θα σε πάρουν, βάζεις συγκεκριμένες περιοχές. Εγώ προσωπικά είμαι στους ΠΕ83 στην 32 θέση. Περισυ πήραν 100+ άτομα. Αν δεν έρθει η συντέλεια του κόσμου 100% θα δουλέψω. Άρα θα βάλω μόνο Θεσσαλονίκη πχ. Αν όμως ήμουν στη θέση 100 θα ζύγιζα το ρίσκο να μείνω εκτός αν δεν βάλω και πιο μακριά.

Καλησπέρα ,επειδή είσαι του κλάδου μου και μου έχεις απαντήσει και σε άλλο θέμα του φόρουμ :)θα ήθελα να ρωτήσω  ..  πόσα άτομα εκτιμάς για ΠΕ83 φέτος  ?

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 19, 2020, 04:32:06 μμ »
εργαζομαι ηδη αρκετο καιρο. θεωρεις οτι δε θα αξιζε να αφησω τη δουλεια μ αν καταφερω και μπω αναπληρωτης με αυτη τη θεση με δεδομενο οτι δε θα ειναι σειρα σιγουριας για αναπληρωτης τα επομενα χρονια? γτ εγω αναμενω με ενδιαφερον αλλα...

Φίλε μου μη με παρεξηγήσεις αλλά είναι παράλογο να σου πω γιατί εσύ ξέρεις τι θέματα έχεις. Εγώ προσωπικά δεν θα άφηνα μια δουλειά που είχα χρόνια για να πάω αναπληρωτής. Εσύ δεν ξέρω τι πρέπει να κάνεις. Έχω φίλη που παραιτήθηκε από δημόσιος υπάλληλος για να πάει αναπληρώτρια με αβέβαιες πιθανότητες. Με μια πρώτη ματιά λες είναι δυνατόν να το κάνει αυτο; Η συγκεκριμενη όμως δούλευε στα επείγοντα του ΑΧΕΠΑ οπότε παραιτήθηκε επειδή κόντευε να τρελαθεί. Άρα λες καλά έκανε.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2020, 04:33:42 μμ από victor123 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 286
Σύνολο: 286

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.