*

Αποστολέας Θέμα: Διαμαρτυρία για κουτσουρεμένη άδεια σε εκπαιδευτικό αποσπασμένο σε ΙΕΚ  (Αναγνώστηκε 11113 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Δεν μπορω να ξερω αν εχεις δικιο ή οχι.
Θεωρω, ομως, οτι δεν κερδιζεις κατι με το να γραφεις εδω..... Θεωρεις οτι αδικηθηκες; Γιατι δεν απευθυνεσαι εκει που μπορει να βρεις το δικιο σου;

Επισης, με το να γινεσαι επιθετικος απεναντι σε συναδελφους σου, παλι δεν βρισκεις το δικιο σου
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Δεν τον νοιάζει αυτό.. δώσε του την άδειά σου λέμε!  8)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος thepresident

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νομιζεις οτι δεν εχεις ευθυνες εκει; Κανεις λαθος ειναι θεση ευθυνης. ¨Η μηπως νομιζεις οτι εκει δεν κανεις μαθημα;

Η χρονια δεν τελειωσε, θελω την αδεια μου οπως ολοι. Εγω δεν εχω ψυχη; Μονο οι αλλοι να δικαιουνται ολοκληρη την αδεια τους;
Και για τον επομενο χρονο αν  δεν  παρεις την αδεια μεχρι τον Αυγουστο την χανεις. Ποιος μου εγγυαται οτι θα μου δωσουν την αδεια μεχρι τον Αυγουστο; Αν παρει ο διευθυντης αδεια ολο το καλοκαιρι, εγω ποτε θα παρω;
Αν δεν σου αρεσουν αυτα που γραφω να μην τα διαβαζεις.
Λέγοντας ευθύνη εννοώ ότι φταίνε αυτοί που δεν σε άφησαν να φύγεις και εσύ δεν έκανες τα αδύνατα δυνατά για να το πετύχεις. Μα αν δεν σου δώσουν την άδεια έως τον Αύγουστο 2021 είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ.Τι είναι αυτά που λες?Χρόνια διαβάζω το pde άσχετα αν τώρα έκανα λογαριασμό και τέτοιο νήμα πρώτη φορά βλέπω.Με τον διυθυντη του ΙΕΚ μιλιέστε? Είμαι περίεργος....

Αποσυνδεδεμένος Koutsouremenh_adeia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν μπορω να ξερω αν εχεις δικιο ή οχι.
Θεωρω, ομως, οτι δεν κερδιζεις κατι με το να γραφεις εδω..... Θεωρεις οτι αδικηθηκες; Γιατι δεν απευθυνεσαι εκει που μπορει να βρεις το δικιο σου;

Επισης, με το να γινεσαι επιθετικος απεναντι σε συναδελφους σου, παλι δεν βρισκεις το δικιο σου

Εχω απευθυνθει, οπως βλεπεις δεν κανουν κατι.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2020, 07:02:22 πμ από Koutsouremenh_adeia »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Koutsouremenh_adeia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν τον νοιάζει αυτό.. δώσε του την άδειά σου λέμε!  8)


Εσυ εισαι ξεκουραστος γιαυτο κοροιδευεις. Αν δεν εχει τοση σημασια αυτο για εσας, να μην περνετε την αδεια σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2020, 07:02:58 πμ από Koutsouremenh_adeia »

Αποσυνδεδεμένος Koutsouremenh_adeia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Λέγοντας ευθύνη εννοώ ότι φταίνε αυτοί που δεν σε άφησαν να φύγεις και εσύ δεν έκανες τα αδύνατα δυνατά για να το πετύχεις. Μα αν δεν σου δώσουν την άδεια έως τον Αύγουστο 2021 είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ.Τι είναι αυτά που λες?Χρόνια διαβάζω το pde άσχετα αν τώρα έκανα λογαριασμό και τέτοιο νήμα πρώτη φορά βλέπω.Με τον διυθυντη του ΙΕΚ μιλιέστε? Είμαι περίεργος....

Ισως να μην ξαναγινε αποσπαση δεκα μηνες απο την προκηρυξη και με μειωση αδειας  γι'αυτον τον λογο..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2020, 07:25:37 πμ από Koutsouremenh_adeia »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Εχω απευθυνθει, οπως βλεπεις δεν κανουν κατι.

Οταν βγηκαν τα αποτελεσματα και ειδα οτι δεν στελνουν αντικαταστατη, εστειλα εγγραφο και στην Δευτεροβαθμια, και στο Υπουργειο και στο Κεντρο δια βιου μαθησης.
Αλλα δεν εγινε κατι.

Ακομα, εστειλα και αφου ανελαβα υπηρεσια και παλι τιποτα.

Επιθετικος δεν ειμαι, το δικιο μου θελω.


Αρα, αφου εχεις απευθυνθει εκει που επρεπε, να το πας παραπανω..... Αν δεν πετυχεις κατι, υπαρχει και ο δρομος των δικαστηριων......

Εδω παντως δεν θα πετυχεις κατι.....

Το εξεθεσες 1-2 φορες, το εμαθαν οι συναδελφοι και τερμα
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος Koutsouremenh_adeia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οταν δεν με ενδιαφερει ενα θεμα, απλα δεν το διαβαζω.

Σε καμια περιπτωση δεν λεω στον αλλο τερμα.

Ελευθερια λογου εχουμε.

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Οταν δεν με ενδιαφερει ενα θεμα, απλα δεν το διαβαζω.

Σε καμια περιπτωση δεν λεω στον αλλο τερμα.

Ελευθερια λογου εχουμε.

Απλα δεν πετυχαινεις κατι εδω
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος Koutsouremenh_adeia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν είχες αποσπαστεί πιο νωρίς θα είχες αφήσει κενό στο σχολείο, ο λόγος που όπως λες σε κράτησαν, συνεπώς δε θα είχε εφαρμοστεί ο νόμος.

Οταν βγαινει μια  αποφαση αποσπασης , στελνεις και αντικαταστατη σε λογικο χρονικο διαστημα.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
    • Προφίλ
Οταν βγαινει μια  αποφαση αποσπασης , στελνεις και αντικαταστατη σε λογικο χρονικο διαστημα.
Όταν και όπου υπάρχει δυνατότητα. Στη διεύθυνση που ήμουν παλιά, μας ήρθε συνάδελφος αποσπασμένη από Κρήτη (σύζυγος στρατιωτικού με κατά προτεραιότητα απόσπαση) τέλη Μαΐου γιατί δεν μπορούσαν να την απελευθερωσουν νωρίτερα. Δεν στάλθηκε ποτέ αντικαταστάτης, έκανε τις εξετάσεις στο μάθημα της, παρέδωσε βαθμολογία και μόνο τότε την αφησαν να φύγει!

Αποσυνδεδεμένος Koutsouremenh_adeia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όταν και όπου υπάρχει δυνατότητα. Στη διεύθυνση που ήμουν παλιά, μας ήρθε συνάδελφος αποσπασμένη από Κρήτη (σύζυγος στρατιωτικού με κατά προτεραιότητα απόσπαση) τέλη Μαΐου γιατί δεν μπορούσαν να την απελευθερωσουν νωρίτερα. Δεν στάλθηκε ποτέ αντικαταστάτης, έκανε τις εξετάσεις στο μάθημα της, παρέδωσε βαθμολογία και μόνο τότε την αφησαν να φύγει!

Αργησαν που αργησαν την αποσπαση 10 μηνες, την αδεια μου γιατι μου την κουτσουρεψαν γι'αυτον τον λογο;
Δεν ειναι δικη μου ευθυνη που αργησε η αποσπαση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158517
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 310
Σύνολο: 319

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.