*

Αποστολέας Θέμα: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008  (Αναγνώστηκε 109388 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #322 στις: Ιούλιος 27, 2022, 06:30:06 πμ »
Έστω και έτσι διορίστηκαν.Η Δικαιοσύνη αποφάσισε και για τους χαμηλόβαθμους θετικά.Γνωστές πολλές φήμες γύρω από το ποιοί ήταν από πίσω.Το ζητούμενό μας είναι να γίνει δεκτή η έφεση της προσφυγής για τους του 4 και του 6.Να αποδοθεί Δικαιοσύνη σε μια χώρα που όλοι την θυμούνται μόνο όταν τους αδικεί και ποτέ όταν τους συμφέρει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:43:48 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #323 στις: Ιούλιος 27, 2022, 10:51:52 πμ »
μανο αυτη η πρόσληψη εγινε διοτι καποια απο εκει μεσα ειχε μπάρμπα στο υπουργείο.  Να μην πω περισσότερα....
Πάλι γράφετε τις ίδιες φαιδρότητες;; Δε βαρεθήκατε;;
Αν είχαμε "μπάρμπα στην Κορώνη" δε θα τρέχαμε στα δικαστήρια, ούτε θα είχαμε πληρώσει δικηγόρο! Θα το τακτοποιούσαμε αλλιώς το θέμα, με τις "πλάτες" που δήθεν μάς στήριζαν...
Εμείς, όμως, κινηθήκαμε σύννομα και χωρίς να θίξουμε κανέναν, διοριστήκαμε έχοντας θετικές ονομαστικές αποφάσεις του Διοικητικού Εφετείου. Αν είχαν προσφύγει μαζί μας έγκαιρα όλοι οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ του 2008-09, θα είχε διοριστεί κι άλλος κόσμος κι όχι μόνο εμείς οι 430-440! Έτσι ακριβώς!
Κρίμα ειλικρινά για την άποψη που έχετε & για όσα γράφετε...
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Veljan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #324 στις: Ιούλιος 27, 2022, 12:17:59 μμ »
Πάλι γράφετε τις ίδιες φαιδρότητες;; Δε βαρεθήκατε;;
Αν είχαμε "μπάρμπα στην Κορώνη" δε θα τρέχαμε στα δικαστήρια, ούτε θα είχαμε πληρώσει δικηγόρο! Θα το τακτοποιούσαμε αλλιώς το θέμα, με τις "πλάτες" που δήθεν μάς στήριζαν...
Εμείς, όμως, κινηθήκαμε σύννομα και χωρίς να θίξουμε κανέναν, διοριστήκαμε έχοντας θετικές ονομαστικές αποφάσεις του Διοικητικού Εφετείου. Αν είχαν προσφύγει μαζί μας έγκαιρα όλοι οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ του 2008-09, θα είχε διοριστεί κι άλλος κόσμος κι όχι μόνο εμείς οι 430-440! Έτσι ακριβώς!
Κρίμα ειλικρινά για την άποψη που έχετε & για όσα γράφετε...

Εσύ κοίτα να χαρείς τον διορισμό σου και άσε τους άλλους να αγωνιστούν όπως μπορούν. Ως χαμηλόβαθμη, σε οποιοδήποτε ευνομούμενο κράτος δεν θα είχες διοριστεί ποτέ, γιατί ποτέ δεν είχες έννομο συμφέρον βάσει της επίδοσής σου στον διαγωνισμό. Αν, επίσης, είχαν προσφύγει μαζί σας έγκαιρα όλοι οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ του 2008-09, όπως λες, πάλι δεν θα είχες διοριστεί. Απόλαυσε τη μονιμότητά σου λοιπόν και μην μας κουνάς το δάχτυλο κάθε τόσο ζητώντας να σε επικροτήσουμε για την αγωνιστικότητα, τη διορατικότητά σου και το δίκιο του αγώνα σου. Αμάν πια...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #325 στις: Ιούλιος 27, 2022, 12:32:29 μμ »
Εσύ κοίτα να χαρείς τον διορισμό σου και άσε τους άλλους να αγωνιστούν όπως μπορούν. Ως χαμηλόβαθμη, σε οποιοδήποτε ευνομούμενο κράτος δεν θα είχες διοριστεί ποτέ, γιατί ποτέ δεν είχες έννομο συμφέρον βάσει της επίδοσής σου στον διαγωνισμό. Αν, επίσης, είχαν προσφύγει μαζί σας έγκαιρα όλοι οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ του 2008-09, όπως λες, πάλι δεν θα είχες διοριστεί. Απόλαυσε τη μονιμότητά σου λοιπόν και μην μας κουνάς το δάχτυλο κάθε τόσο ζητώντας να σε επικροτήσουμε για την αγωνιστικότητα, τη διορατικότητά σου και το δίκιο του αγώνα σου. Αμάν πια...
Πλανάσαι πλάνην οικτρά!
Με 70+ που είχα γράψει στον γραπτό ΑΣΕΠ του 2008-09 (με τα πανδύσκολα, τονίζω, θέματα), μόνο χαμηλόβαθμη δεν ήμουν! Μάλιστα, τις δυο τελευταίες (πριν το διορισμό μου) χρονιές που με κάλεσε το Υπουργείο αναπληρώτρια, δεν πήγα καν, γιατί δεν μου άρεσε να είμαι πάνω από 100 χλμ. από το σπίτι μου. Αν ήμουν χαμηλόβαθμη, δε θα με καλούσαν αναπληρώτρια από την α΄ φάση.
Απολαμβάνω τους κόπους των προσπαθειών και των αγώνων μου κι όσα μου στέρησαν άλλοι, που ενεργούσαν και κινούνταν αντισυνταγματικά όλα τα προηγούμενα χρόνια. Δικαιωματικά δηλ.!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:43:48 »

Αποσυνδεδεμένος Veljan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #326 στις: Ιούλιος 27, 2022, 01:55:32 μμ »
Πλανάσαι πλάνην οικτρά!
Με 70+ που είχα γράψει στον γραπτό ΑΣΕΠ του 2008-09 (με τα πανδύσκολα, τονίζω, θέματα), μόνο χαμηλόβαθμη δεν ήμουν! Μάλιστα, τις δυο τελευταίες (πριν το διορισμό μου) χρονιές που με κάλεσε το Υπουργείο αναπληρώτρια, δεν πήγα καν, γιατί δεν μου άρεσε να είμαι πάνω από 100 χλμ. από το σπίτι μου. Αν ήμουν χαμηλόβαθμη, δε θα με καλούσαν αναπληρώτρια από την α΄ φάση.
Απολαμβάνω τους κόπους των προσπαθειών και των αγώνων μου κι όσα μου στέρησαν άλλοι, που ενεργούσαν και κινούνταν αντισυνταγματικά όλα τα προηγούμενα χρόνια. Δικαιωματικά δηλ.!

Η έννοια του χαμηλόβαθμου και του υψηλόβαθμου όσον αφορά τη συγκεκριμένη υπόθεση είναι σχετική και αφορά το πόσες θέσεις προκηρύχτηκαν στην ειδικότητα και τις επιδόσεις που είχαν οι υπόλοιποι συμμετέχοντες στον διαγωνισμό. Μπορεί λοιπόν σε μια ειδικότητα κάποιος να ήταν υψηλόβαθμος έχοντας επίδοση 58 (αν πχ είχαν προκηρυχτεί 60 θέσεις μέσω του γραπτού διαγωνισμού και δεν βρέθηκαν πάνω από 100 άτομα να γράψουν περισσότερο από 58 - λαμβάνοντας υπόψη την ποσόστωση 60-40 και θεωρώντας ότι δεν έγιναν διορισμοί με 24μηνα, 30μηνα κτλ) και κάποιος άλλος σε κάποια άλλη ειδικότητα να ήταν χαμηλόβαθμος έχοντας επίδοση 80 (αν πχ στον ίδιο διαγωνισμό βρέθηκαν πάνω από 100 άτομα να γράψουν περισσότερο από 80 στην ειδικότητά του). Ένα σκέτο νούμερο λοιπόν, 70+ ή  80+ ή 90+ δεν λέει τίποτα). Στο παραπάνω παράδειγμα αυτός που έγραψε 58 είχε έννομο συμφέρον και αδικήθηκε. Αυτός που έγραψε 80 όχι.

Αν όντως το 70+ ήταν αρκετό για να σε καθιστά υψηλόβαθμη με γεια σου, με χαρά σου! Αν όχι, πάλι με γεια σου, με χαρά σου αφού τα κατάφερες και διορίστηκες. Τι είναι φαιδρό και τι όχι μπορούν να το καταλάβουν οι αναγνώστες που δεν τους πνίγει το συμφέρον...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #327 στις: Ιούλιος 27, 2022, 02:30:51 μμ »
Η έννοια του χαμηλόβαθμου και του υψηλόβαθμου όσον αφορά τη συγκεκριμένη υπόθεση είναι σχετική και αφορά το πόσες θέσεις προκηρύχτηκαν στην ειδικότητα και τις επιδόσεις που είχαν οι υπόλοιποι συμμετέχοντες στον διαγωνισμό. Μπορεί λοιπόν σε μια ειδικότητα κάποιος να ήταν υψηλόβαθμος έχοντας επίδοση 58 (αν πχ είχαν προκηρυχτεί 60 θέσεις μέσω του γραπτού διαγωνισμού και δεν βρέθηκαν πάνω από 100 άτομα να γράψουν περισσότερο από 58 - λαμβάνοντας υπόψη την ποσόστωση 60-40 και θεωρώντας ότι δεν έγιναν διορισμοί με 24μηνα, 30μηνα κτλ) και κάποιος άλλος σε κάποια άλλη ειδικότητα να ήταν χαμηλόβαθμος έχοντας επίδοση 80 (αν πχ στον ίδιο διαγωνισμό βρέθηκαν πάνω από 100 άτομα να γράψουν περισσότερο από 80 στην ειδικότητά του). Ένα σκέτο νούμερο λοιπόν, 70+ ή  80+ ή 90+ δεν λέει τίποτα). Στο παραπάνω παράδειγμα αυτός που έγραψε 58 είχε έννομο συμφέρον και αδικήθηκε. Αυτός που έγραψε 80 όχι.

Αν όντως το 70+ ήταν αρκετό για να σε καθιστά υψηλόβαθμη με γεια σου, με χαρά σου! Αν όχι, πάλι με γεια σου, με χαρά σου αφού τα κατάφερες και διορίστηκες. Τι είναι φαιδρό και τι όχι μπορούν να το καταλάβουν οι αναγνώστες που δεν τους πνίγει το συμφέρον...
Αγαπητέ μου, είσαι πολύ μακριά από τη διαδικασία & το πνεύμα του γραπτού ΑΣΕΠ... Είτε είσαι νεώτερος είτε δεν μπήκες ποτέ σου στον κόπο να γράψεις...
Εδώ σε κάποιους κλάδους, τρόμαζαν να φτάσουν τη βάση, το 55 δηλ., και με 70+, στους ΠΕ02, δε θα ήμουν υψηλόβαθμη; Σε πληροφορώ, λοιπόν, πως η θέση μου ήταν κοντά στο 900, άρα σε καμία περίπτωση δεν ήμουν χαμηλόβαθμη, όπως το λέτε εσείς υπεραπλουστευμένα... Και έννομο συμφέρον είχα και προσπάθησα για το διορισμό δίκαια!
Θα σε συμβούλευα να μην ξαναβγάλεις συμπεράσματα, αν δεν ξέρεις όλα τα δεδομένα πρώτα και κυρίως να μη βγάζεις την κακία σου σε συναδέλφους που δεν τους γνωρίζεις ούτε ως ανθρώπους...!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #328 στις: Ιούλιος 27, 2022, 02:40:37 μμ »
Έλεος πλέον...ασχολούμαστε με 455 που στο κάτω πέρασαν στο γραπτό ενώ από δίπλα μας περνάει ο ελέφαντας των 23.000 διορισμών χωρίς γραμμάριο γραπτού...Έλεος... >:(

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #329 στις: Ιούλιος 27, 2022, 03:10:40 μμ »
Η gia 96 είναι υψηλόβαθμη του '08. Σειρά στα 800-900. Οι υψηλόβαθμοι στους φιλολόγους έφταναν στα 1200-1300. O Veljan γράφει ό,τι να 'ναι. Όπως κι ο troktiko. Αμφότεροι πιστοί στο γκαιμπελικό πες πες (ψέματα) στο τέλος κάτι θα μείνει. Προσωπικά ευχαριστώ το manpan (μα και τον ikc) για τη θαρραλέα στάση τους. Όπως και τη Δάφνη87 που γράφει αλήθειες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2022, 03:12:54 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος anax

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #330 στις: Ιούλιος 27, 2022, 03:46:49 μμ »
Το ξέρεις ότι το 99% αυτών που διορίστηκαν πέρσι και φέτος έχει περάσει σε 2-3 γραπτούς ασεπ? Μου φαίνεται ότι συκοφαντείς και διασπείρεις fake news για να προωθήσεις τους δικούς σου σκοπούς. Έλεος πια βαρεθήκαμε να σε διαβάζουμε εσένα και το πικραμένο σινάφι σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2022, 03:48:36 μμ από anax »

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #331 στις: Ιούλιος 27, 2022, 04:05:32 μμ »
Moνο 2-3 ...? Το 2016 αυτή ηταν η εικόνα των αναπληρωτών ...Κατι λιγότερο από 20% είχε ΑΣΕΠ...



Οι περισσότεροι ήσασταν στην αναπλήρωση από τα "ΠΑΡΑΘΥΡΑ"....



Το ξέρεις ότι το 99% αυτών που διορίστηκαν πέρσι και φέτος έχει περάσει σε 2-3 γραπτούς ασεπ? Μου φαίνεται ότι συκοφαντείς και διασπείρεις fake news για να προωθήσεις τους δικούς σου σκοπούς. Έλεος πια βαρεθήκαμε να σε διαβάζουμε εσένα και το πικραμένο σινάφι σου.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #332 στις: Ιούλιος 29, 2022, 08:20:49 πμ »
ΚΕΡΑΜΕΩΣ σημερα το πρωι στον ΑΝΤΕΝΑ εδωσε την τελιωτικη  απαντηση στους ασεπιτες. Νομιζω οτι δεν εχει αδικο. Το αδικο ειναι οτι δεν πηραμε τα μορια μας ποτε απο το 2008 και μετα
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος J. Kokkinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #333 στις: Ιούλιος 29, 2022, 12:07:39 μμ »
ΚΕΡΑΜΕΩΣ σημερα το πρωι στον ΑΝΤΕΝΑ εδωσε την τελιωτικη  απαντηση στους ασεπιτες. Νομιζω οτι δεν εχει αδικο. Το αδικο ειναι οτι δεν πηραμε τα μορια μας ποτε απο το 2008 και μετα

Όταν λέτε ότι έδωσε την τελειωτική απάντηση στους ασεπίτες τι εννοείτε?
Κάποιος που το παρακολουθήσε θα μπορούσε να μας πει?

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #334 στις: Ιούλιος 29, 2022, 12:12:05 μμ »
Πέτρο χωρίς ονομαστική δικαστική απόφαση ουδένα διορίζει η όποια Κεραμέως.

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #335 στις: Ιούλιος 29, 2022, 03:20:56 μμ »
Τι ειπε δηλαδη...?

ΚΕΡΑΜΕΩΣ σημερα το πρωι στον ΑΝΤΕΝΑ εδωσε την τελιωτικη  απαντηση στους ασεπιτες. Νομιζω οτι δεν εχει αδικο. Το αδικο ειναι οτι δεν πηραμε τα μορια μας ποτε απο το 2008 και μετα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 535

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.