*

Αποστολέας Θέμα: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 175054 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΡΒΑΡΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #252 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 01:37:59 μμ »
Δεν σε διώχνουν σε διαθέτουν αλλού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:37:08 »

Αποσυνδεδεμένος stivos_v

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #253 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 02:40:58 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ !!! Αναμένουμε και ελπίζουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος pk02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #254 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 03:22:22 μμ »
Καλησπέρα!! Έχει μήπως κάποιος πε02 εικόνα μέχρι ποιον αριθμό έφτασαν τα τρίμηνα στον πίνακα γενικής;;;

Αποσυνδεδεμένος walt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #255 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 05:14:48 μμ »
Καλησπέρα!! Έχει μήπως κάποιος πε02 εικόνα μέχρι ποιον αριθμό έφτασαν τα τρίμηνα στον πίνακα γενικής;;;

4374 ο τελευταίος ΑΠΩ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:37:08 »

Αποσυνδεδεμένος Kalia82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #256 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 05:22:12 μμ »
Μου έστειλαν σήμερα από την ΠΕ email για να στείλω Υ/Δ μέχρι αύριο για το αν επιθυμώ ή όχι ανανέωση της τρίμηνης σύμβασης.

Αποσυνδεδεμένος theorendil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #257 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 05:25:37 μμ »
Κι εμένα με ειδοποίησαν να στείλω δήλωση αν επιθυμώ να ανανεωθεί η σύμβαση, ωστόσο μόλις έμαθα ότι το άτομο που αναπλήρωνα πήρε άδεια κύησης, όχι λοχείας, οπότε δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση...

Αποσυνδεδεμένος Kalia82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #258 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 05:30:14 μμ »
Κι εμένα με ειδοποίησαν να στείλω δήλωση αν επιθυμώ να ανανεωθεί η σύμβαση, ωστόσο μόλις έμαθα ότι το άτομο που αναπλήρωνα πήρε άδεια κύησης, όχι λοχείας, οπότε δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση...
Κι εγώ αναπληρώτρια που είναι έγκυος αναπληρώνω αλλά έχει πάρει άδεια ευπαθούς ομάδας.

Αποσυνδεδεμένος theorendil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #259 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 05:39:16 μμ »
Κι εγώ αναπληρώτρια που είναι έγκυος αναπληρώνω αλλά έχει πάρει άδεια ευπαθούς ομάδας.

Οι έγγυες κάποιες εβδομάδες πριν την γέννα βγαίνουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΆ σε άδεια κύησης, ακόμη και αν είναι δηλωμένη ευπαθής στην αρχή (και η δική μου έτσι ήταν) όταν φτάσει σε κείνο το σημείο η άδεια της θα γίνει κύησης. Αυτό είναι ένα θέμα με τις τρίμηνος συμβάσεις...

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #260 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 08:57:33 πμ »
Οι έγγυες κάποιες εβδομάδες πριν την γέννα βγαίνουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΆ σε άδεια κύησης, ακόμη και αν είναι δηλωμένη ευπαθής στην αρχή (και η δική μου έτσι ήταν) όταν φτάσει σε κείνο το σημείο η άδεια της θα γίνει κύησης. Αυτό είναι ένα θέμα με τις τρίμηνος συμβάσεις...

Εμένα πάντως με προσέλαβαν ενώ η κοπέλα ήταν σε άδεια κύησης απο τέλος Σεπτέμβρη και μου είπαν ότι στο ΦΕΚ το αναφέρει και η φύση της άδειας δεν αλλάζει. Τώρα βέβαια αυτά ήταν λόγια του αέρα (στο φεκ που προέρχεται απο την ΚΥΑ αναφέρει τις γυναίκες που κυοφορούν αλλά μέχρι εκεί). Το κενό προφανώς και υπήρχε. Απλώς η πρόσληψη έγινε 19 Οκτώβρη. Και όταν τους έκανα θέμα μου είπαν ότι είναι προσωποποιημένο.

Αποσυνδεδεμένος theorendil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #261 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 09:45:30 πμ »
Εμένα πάντως με προσέλαβαν ενώ η κοπέλα ήταν σε άδεια κύησης απο τέλος Σεπτέμβρη και μου είπαν ότι στο ΦΕΚ το αναφέρει και η φύση της άδειας δεν αλλάζει. Τώρα βέβαια αυτά ήταν λόγια του αέρα (στο φεκ που προέρχεται απο την ΚΥΑ αναφέρει τις γυναίκες που κυοφορούν αλλά μέχρι εκεί). Το κενό προφανώς και υπήρχε. Απλώς η πρόσληψη έγινε 19 Οκτώβρη. Και όταν τους έκανα θέμα μου είπαν ότι είναι προσωποποιημένο.

Καλημέρα, τι εννοείς όταν λες ότι το θέμα είναι προσωποποιημένο; Επίσης, σου είπαν αν θα ανανεωθείς τελικά; Είναι πάντως κρίμα αν ισχύει αυτό με τις άδειες κύησης επειδή η δικιά μου είναι αναπληρώτρια που αναπληρώνει μόνιμη συνάδελφο σε μακροχρόνια αναρρωτική, οπότε το κενό της δεν μπορεί να δηλωθεί σαν κανονικό αν δεν ανανεωθώ πράγμα που σημαίνει ότι απλά τα παιδιά σε 5 σχολεία θα σταματήσουν να κάνουν το μάθημα μου. Άσχετο, αλλά δεδομένου ότι η άδεια γύρισε σε κύησης στα τέλη Δεκεμβρίου σημαίνει ότι αν δεν πάρει ανατροφής τότε θα πρέπει να γυρίσει στα τέλη Μαΐου, οπότε και θα έχει λήξει η σύμβαση μου και δεν θα υπάρχει θέμα να είμαστε σε κάποια φάση και οι δύο στο κενό. Είναι κρίμα να μείνουν τα παιδιά χωρίς καθηγητή στη μέση της χρονιάς ενώ θα μπορούσαν να έχουν. Ο ΔΙΔΕ της περιοχής πάντως είπε ότι θα κάνει ότι περνάει από το χέρι του για να ανανεωθούμε όλοι γιατί φοβάται ότι αν δεν γίνει κάπου ανανέωση το κενό δεν θα καλυφθεί. Πέρσι τέτοια περίοδο βγήκε σε μακροχρόνια αναρρωτική η μόνιμη συνάδελφος και το κενό της δεν καλύφθηκε.

Αποσυνδεδεμένος Ioanna Kriti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #262 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 12:06:11 μμ »
Καλό μεσημέρι σε όλους!!
Από το site της ΔΔΕ Δ' Αθήνας
http://dide-d-ath.att.sch.gr/index.php/dioik-domi-dnsis/dioik-them/anaplirotes/5754-anakoinosi-anaplirotes-triminis-diarkeias
  ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: Οι προσωρινοί αναπληρωτές τρίμηνης διάρκειας θα πρέπει μέχρι και την Πέμπτη 14/01/2021, να υποβάλουν, μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mail@dide-d-ath.att.sch.gr), στη Δ/νση Δ.Ε. Δ’ Αθήνας υπεύθυνη δήλωση με την οποία να δηλώνουν αν επιθυμούν ή όχι την ανανέωση της σύμβασής τους.

Εκ της Διευθύνσεως

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #263 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 01:08:05 μμ »
Πρώτα κοιτάς αν υπαρχει η δυνατοτητα να ανανεωθει,δηλαδη αν υπαρχει ακομα το κενο,και μετα ρωτας τον εκπαιδευτικο αν δεχεται η οχι.Σε ενα σοβαρο κρατος

Αποσυνδεδεμένος walt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #264 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 01:17:51 μμ »
Πρώτα κοιτάς αν υπαρχει η δυνατοτητα να ανανεωθει,δηλαδη αν υπαρχει ακομα το κενο,και μετα ρωτας τον εκπαιδευτικο αν δεχεται η οχι.Σε ενα σοβαρο κρατος

H συγκεκριμένη δευτεροβάθμια είναι ίσως η χειρότερη που υπάρχει, εντελώς ζώα όλοι εκεί μέσα.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #265 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 04:33:30 μμ »
Καλό μεσημέρι σε όλους!!
Από το site της ΔΔΕ Δ' Αθήνας
http://dide-d-ath.att.sch.gr/index.php/dioik-domi-dnsis/dioik-them/anaplirotes/5754-anakoinosi-anaplirotes-triminis-diarkeias
  ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: Οι προσωρινοί αναπληρωτές τρίμηνης διάρκειας θα πρέπει μέχρι και την Πέμπτη 14/01/2021, να υποβάλουν, μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mail@dide-d-ath.att.sch.gr), στη Δ/νση Δ.Ε. Δ’ Αθήνας υπεύθυνη δήλωση με την οποία να δηλώνουν αν επιθυμούν ή όχι την ανανέωση της σύμβασής τους.

Εκ της Διευθύνσεως
Αυτό υποθέτω σημαίνει ότι ισχύουν όλα τα κενά τα οποία καλύπτουν οι τρίμηνοι αναπληρωτές κι ότι τα εν λόγω κενά είναι όλα Covid.   ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 555
Σύνολο: 568

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.