*

Αποστολέας Θέμα: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 175023 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kalia82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #294 στις: Ιανουάριος 18, 2021, 12:41:58 πμ »
Υπαρχει καποιος που εχει παρει επισημη απαντηση για ανανεωση ή μη; ποτε θα μας πουν;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:36:43 »

Αποσυνδεδεμένος Ιω@νν@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #295 στις: Ιανουάριος 18, 2021, 06:23:08 πμ »
  Θα επρεπε να εχουν ηδη ενημερωσει ειναι απαραδεκτο να μην ξερουμε λιγο πριν την εκπνοη της συμβασης!Αν κ στην πλειονοτητα μας εμεις που αντικαθιστουμε εγκυους δε θα  ανανεωθουμε..Ωστοσο το ανθρωπινο ειναι να ενημερωνουν και δεν το κανουν έγκαιρα!!

Αποσυνδεδεμένος theorendil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #296 στις: Ιανουάριος 18, 2021, 10:30:58 πμ »
  Θα επρεπε να εχουν ηδη ενημερωσει ειναι απαραδεκτο να μην ξερουμε λιγο πριν την εκπνοη της συμβασης!Αν κ στην πλειονοτητα μας εμεις που αντικαθιστουμε εγκυους δε θα  ανανεωθουμε..Ωστοσο το ανθρωπινο ειναι να ενημερωνουν και δεν το κανουν έγκαιρα!!

Έτσι είναι... Πολλές Διευθύνσεις μάλιστα αρχικά είπαν σε άτομα ότι θα ανανεωθούν, κάποιες μάλιστα τους είπαν και αν έχουν γυρίσει στον τόπο διαμονής τους να επιστρέψουν άμεσα και μετά σε κάποιους είπαν "α, τελικά άκυρο"! Κανένας σεβασμός και καμία κατανόηση για τον άνθρωπο που αγωνιά αν θα χάσει τη δουλειά του...

Αποσυνδεδεμένος Ιω@νν@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #297 στις: Ιανουάριος 18, 2021, 10:34:59 πμ »
Ακριβως ετσι!!!!!Απαραδεκτο....!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:36:43 »

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #298 στις: Ιανουάριος 18, 2021, 10:59:12 πμ »
Έτσι είναι... Πολλές Διευθύνσεις μάλιστα αρχικά είπαν σε άτομα ότι θα ανανεωθούν, κάποιες μάλιστα τους είπαν και αν έχουν γυρίσει στον τόπο διαμονής τους να επιστρέψουν άμεσα και μετά σε κάποιους είπαν "α, τελικά άκυρο"! Κανένας σεβασμός και καμία κατανόηση για τον άνθρωπο που αγωνιά αν θα χάσει τη δουλειά του...

Εμενα προσωπικα η ενημερωση μου ειναι οτι θα ανανεωθω (αναπληρωνω εγκυο) αλλα εαν δεν δω συμβαση δεν πιστευω τιποτα

Αποσυνδεδεμένος sakis2016

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #299 στις: Ιανουάριος 18, 2021, 07:41:00 μμ »
Γίνεται η άδεια covid να μετατραπεί σε άδεια κύησης;
Αφού οι κυοφορούσες ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες.

Αποσυνδεδεμένος Ream

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #300 στις: Ιανουάριος 18, 2021, 08:47:34 μμ »
Γίνεται η άδεια covid να μετατραπεί σε άδεια κύησης;
Αφού οι κυοφορούσες ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες.

Όλες οι άδειες εγκυμοσύνης δεν ανανεώνονται μετατρέπονται σε κοβιντ! Βάση αυτών που είπε το υπουργείο σήμερα!

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #301 στις: Ιανουάριος 18, 2021, 08:48:43 μμ »
Τι εννοεις ακριβως συναδελφε?
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #302 στις: Ιανουάριος 18, 2021, 09:00:24 μμ »
οτι οσες εγκυες ειναι ακομη σε αδεια κοβιντ ο 3μηνος θα ανανεωθει, εαν εχει φτασει στον 7ο μηνα ποτε ειναι ακριβως δεν ξερω που σε περιπτωση που ΔΕΝ ειχαμε πανδημια θα δικαιουταν αδεια ετσι και αλλιως τοτε δεν θα ανανεωσει και θα γινει προσληψη με κανονικη φαση (δεν ειπε τιποτα για ειδικη προσκληση)

Αποσυνδεδεμένος Ream

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #303 στις: Ιανουάριος 18, 2021, 09:04:21 μμ »
οτι οσες εγκυες ειναι ακομη σε αδεια κοβιντ ο 3μηνος θα ανανεωθει, εαν εχει φτασει στον 7ο μηνα ποτε ειναι ακριβως δεν ξερω που σε περιπτωση που ΔΕΝ ειχαμε πανδημια θα δικαιουταν αδεια ετσι και αλλιως τοτε δεν θα ανανεωσει και θα γινει προσληψη με κανονικη φαση (δεν ειπε τιποτα για ειδικη προσκληση)
Είσαι σίγουρος γι αυτό;; Οι διευθυντές πρωτοβάθμιας απαντάνε άλλο πράγμα..η κανονική φάση το νωρίτερο που θα γίνει είναι σε 1 μήνα..θα αφήσουν τα παιδιά με ανοιχτά σχολεία 1 μήνα χωρίς εκπαιδευτικό;

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #304 στις: Ιανουάριος 18, 2021, 09:24:34 μμ »
1) απο την Ββαθμια που ανηκω οταν τους ρωτησα τι θα γινει σε περιπτωση που δεν ανανεωσω μου ειπαν οτι το κενο θα το δωσουν σε κανονικη φαση και οχι σε ειδικη καθως στην ειδικη πανε οι αρνησεις ( το ρωτησα γιατι ο πινακας εχει κατεβει τοσο που μαλλον παλι εγω θα παω να το καλυψω) και
2) επειδη φιλος μου αρνηθηκε 3μηνο σε σχολειο που ειναι η γυναικα μου σε διαβεβαιωνω πως το κενο υπαρχει ακομη και παρολο που πηραν ατομο σε Γ και Δ φαση δεν του εδωσαν καν την επιλογη να παρει το κενο αυτο (και μαλιστα στην Δ φαση η κοπελα αρνηθηκε το αλλο που της εδωσαν και εφαγε ποινη) κατι που σημαινει οτι τα παιδια αυτα κανουν ηδη σχεδον 6 μηνες κενο. εδω μιλαμε για οσους διωξουν τα παιδια να μεινουν 1 μηνα χωρις αρα.... γινεται
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 18, 2021, 09:26:10 μμ από nikolas1989 »

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #305 στις: Ιανουάριος 18, 2021, 09:28:37 μμ »
Μακαρι να μπουν τα κενα σε ειδικη προσκληση καθως ειναι συμφερον για ολους ετσι, εννοειται οτι και εγω το θελω

Αποσυνδεδεμένος Ream

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #306 στις: Ιανουάριος 18, 2021, 09:31:08 μμ »
1) απο την Ββαθμια που ανηκω οταν τους ρωτησα τι θα γινει σε περιπτωση που δεν ανανεωσω μου ειπαν οτι το κενο θα το δωσουν σε κανονικη φαση και οχι σε ειδικη καθως στην ειδικη πανε οι αρνησεις ( το ρωτησα γιατι ο πινακας εχει κατεβει τοσο που μαλλον παλι εγω θα παω να το καλυψω) και
2) επειδη φιλος μου αρνηθηκε 3μηνο σε σχολειο που ειναι η γυναικα μου σε διαβεβαιωνω πως το κενο υπαρχει ακομη και παρολο που πηραν ατομο σε Γ και Δ φαση δεν του εδωσαν καν την επιλογη να παρει το κενο αυτο (και μαλιστα στην Δ φαση η κοπελα αρνηθηκε το αλλο που της εδωσαν και εφαγε ποινη) κατι που σημαινει οτι τα παιδια αυτα κανουν ηδη σχεδον 6 μηνες κενο. εδω μιλαμε για οσους διωξουν τα παιδια να μεινουν 1 μηνα χωρις αρα.... γινεται

Αυτά τα γνωρίζω κ αυτά ίσχυαν ως τώρα . Παρ’ολα αυτά από Παρασκευή το υπουργείο λέει πως θα δώσει αυτά τα κενά στην ειδική πρόσκληση . Αν θέλει μπορεί να τα αλλάξει αυτά . Επίσης η υφυπουργός είπε θα γίνουν προσλήψεις όχι αν θα είναι κανονική φάση η ειδική πρόσκληση αυτό δεν είναι στην αρμοδιότητα της. Γ αυτό ρωτησα αν πήγε εγκύκλιος στις πρωτοβάθμιες γιατί οχ μπορεί να τους ήρθε οδηγία να βάλουν κ αυτά τα κενά η κ όχι! Πάντως ο διευθυντής πρωτοβάθμιας σήμερα έπαιρνε κενά από όλα τα σχολεία !

Αποσυνδεδεμένος Ream

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρίμηνη Σύμβαση Αναπληρωτών
« Απάντηση #307 στις: Ιανουάριος 18, 2021, 09:35:47 μμ »
Μακαρι να μπουν τα κενα σε ειδικη προσκληση καθως ειναι συμφερον για ολους ετσι, εννοειται οτι και εγω το θελω
Αλλά επειδή μιλας για δευτεροβάθμια εκεί ακουσα ότι θα δώσουν προτεραιότητα σε μαθήματα βαρύτητας κ καλά! Τώρα για πρωτοβάθμια που μιλάω εγώ είναι διαφορετικά μιλάμε ότι τα παιδιά μένουν τεκειως χωρίς δασκαλο για καιρό !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 437
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 436
Σύνολο: 443

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.