*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2021  (Αναγνώστηκε 263584 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #98 στις: Νοέμβριος 17, 2020, 08:55:21 μμ »
Εμένα επειδή δεν υπήρχε η οργανική θέση( η οποία δεν έχει αλλάξει τα τελευταία χρόνια ) δεν Μ άφηνε καν να υποβάλλω την αίτηση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:20:13 »

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #99 στις: Νοέμβριος 18, 2020, 10:44:34 πμ »
Εμένα επειδή δεν υπήρχε η οργανική θέση( η οποία δεν έχει αλλάξει τα τελευταία χρόνια ) δεν Μ άφηνε καν να υποβάλλω την αίτηση!
Τι εννοείς;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10806
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #100 στις: Νοέμβριος 18, 2020, 02:23:45 μμ »
Τι εννοείς;
Προφανώς εννοεί ότι δεν φαίνεται ότι έχει υπηρετήσει την οργανική της και για αυτό δεν της επιτρέπει το σύστημα να κάνει αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #101 στις: Νοέμβριος 18, 2020, 06:05:34 μμ »
Προφανώς εννοεί ότι δεν φαίνεται ότι έχει υπηρετήσει την οργανική της και για αυτό δεν της επιτρέπει το σύστημα να κάνει αίτηση.
αφού γράφει ότι τα τελευταία χρόνια η οργανική δε άλλαξε!Από την άλλη πως υπολογίζουν τα μόρια της αφού δίπλα σε κάθε υπηρέτηση γράφει απόσπαση ή οργανική

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:20:13 »

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #102 στις: Νοέμβριος 19, 2020, 07:15:40 μμ »
Ολες οι υπηρετήσεις μου έχουν μπει ,εκτός από την φετινή, αλλά στο πεδίο "οργανική θέση" δεν υπάρχει το σχολείο της οργανικής μου θέσης ,είναι κενό! Όταν προσπαθώ να κάνω την αίτηση κοκκινίζει το πεδίο και γράφει ότι δεν υπάρχει η οργανική,οπότε δεν μ'  αφήνει να ολοκληρώσω την διαδικασία!

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #103 στις: Νοέμβριος 19, 2020, 07:18:40 μμ »
Εντωμεταξυ κάνω κάθε χρόνο αίτηση για μετάθεση (και απόσπαση) είναι όλα περασμένα στο σύστημα, θα έπρεπε να στέλνω μόνο τα δικαιολογητικά( όχι μόνο εγώ όλοι όσοι κάνουμε τόσα χρόνια αίτηση).

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #104 στις: Νοέμβριος 19, 2020, 08:38:35 μμ »
Εντωμεταξυ κάνω κάθε χρόνο αίτηση για μετάθεση (και απόσπαση) είναι όλα περασμένα στο σύστημα, θα έπρεπε να στέλνω μόνο τα δικαιολογητικά( όχι μόνο εγώ όλοι όσοι κάνουμε τόσα χρόνια αίτηση).
Επικοινωνήστε με τη Διεύθυνση. Δική τους δεν είναι η ευθύνη να περαστεί;Τώρα που μου το γράψατε εγώ δεν έχω κάνει αίτηση με το νέο ηλεκτρονικό τρόπο. Μπήκα όμως από περιέργεια να δω αν περαστηκαν οι προυπηρεσιες μου και όπως λέτε λείπει και από εμένα. Γιατί άραγε;Υπ όψιν δεν έκανα Ούτε φέτος αίτηση αλλά ίσως κάνω του χρόνου. Λέτε να έχω πρόβλημα;Αν επικοινωνήσετε με Διεύθυνση και μάθετε σας παρακαλώ γραψτεμας τι θα σας πουν

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #105 στις: Νοέμβριος 20, 2020, 10:42:17 πμ »
napi επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα άκου τι έκανα! Ανοίγοντας την αίτηση πηγαίνεις στο μητρώο. Πάνω γράφει αίτημα ! Αν το πατήσεις μπορείς να στείλεις μνμ στη διεύθυνση που ανήκεις και να τους γράψεις ότι δεν αναγράφεται η οργανική σου και ότι δεν περάστηκαν τα φετινά σου μόρια! ΤΟ έκανα και μου τα συμπλήρωσαν! Ελπίζω να σε βοήθησα και θα χαρώ να μας γράψεις ότι όλα έγιναν όπως πρέπει!

Αποσυνδεδεμένος g22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #106 στις: Νοέμβριος 20, 2020, 12:28:38 μμ »
H Δυτική Αττική (ΔΔΕ) έχει μεγάλο πρόβλημα φέτος με την καταχώριση υπηρεσίας (ήταν κλειστή λόγω  πολλών κρουσμάτων covid για 14 μέρες εκτός των άλλων). Επικοινωνήστε με τηλέφωνο (ή maii στα εκπαιδευτικά) πολλές φορές για να σας την περάσουν.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #107 στις: Νοέμβριος 20, 2020, 01:58:48 μμ »
napi επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα άκου τι έκανα! Ανοίγοντας την αίτηση πηγαίνεις στο μητρώο. Πάνω γράφει αίτημα ! Αν το πατήσεις μπορείς να στείλεις μνμ στη διεύθυνση που ανήκεις και να τους γράψεις ότι δεν αναγράφεται η οργανική σου και ότι δεν περάστηκαν τα φετινά σου μόρια! ΤΟ έκανα και μου τα συμπλήρωσαν! Ελπίζω να σε βοήθησα και θα χαρώ να μας γράψεις ότι όλα έγιναν όπως πρέπει!
Αυτό έκανα κι εγώ και τα περασαν/διόρθωσαν όλα!
Θέλει λίγο προσοχή να τσεκαρετς αν είναι όλα περασμένα ορθά, διότι στην οριστικοποίηση της αίτησης θα περαστούν ως έχουν στο σύστημα.
Βέβαια μπορούν να παρέμβουν και εκ των υστέρων για προσθήκες/διορθωσεις, όταν θα επεξεργαστούν την αίτηση του καθενός.
Θεωρώ ότι νέο αίτημα μέσα από minedu teachers είναι πιο safe για όλους, διότι καταγράφεται και κάποια στιγμή θα το διεκπεραιωσουν όπως και να έχει η κατασταση.

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #108 στις: Νοέμβριος 20, 2020, 02:02:49 μμ »
Lasard το ίδιο έκανα κι εγω!είχα στείλει αίτημα (κ mail)!σήμερα που μπήκα είδα ότι είναι αναγνωσμενα τα μηνύματα που τους έστειλα!είδα ότι έχουν περάσει την φετινή προϋπηρεσία αλλά δεν είδα για την οργανική μου!θα μπω το βράδυ να δω αν είναι όλα οκ κ να κάνω αίτηση!Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!!

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #109 στις: Νοέμβριος 20, 2020, 05:23:15 μμ »
Lasard το ίδιο έκανα κι εγω!είχα στείλει αίτημα (κ mail)!σήμερα που μπήκα είδα ότι είναι αναγνωσμενα τα μηνύματα που τους έστειλα!είδα ότι έχουν περάσει την φετινή προϋπηρεσία αλλά δεν είδα για την οργανική μου!θα μπω το βράδυ να δω αν είναι όλα οκ κ να κάνω αίτηση!Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!!
Χαίρομαι που βοήθησα!Σού εύχομαι καλή μετάθεση!Εγώ δεν θα υποβάλω αίτηση φέτος γιατί έχω λίγα μόρια και δε θα πάρω!Θα χαρώ αν μας γράψεις αν συμπληρώθηκε και ω οργανική και σε ευχαριστώ που μας άνοιξες τα μάτια!

Αποσυνδεδεμένος alexandria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 389
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #110 στις: Νοέμβριος 23, 2020, 01:04:56 μμ »
Δεν μπορώ να συνδεθώ. Έχει πέσει το σύστημα των μεταθέσεων;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10806
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #111 στις: Νοέμβριος 23, 2020, 02:25:25 μμ »
Αυτή τη στιγμή συνδέομαι κανονικά στο πληροφοριακό σύστημα μεταθέσεων.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159434
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 381
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 282
Σύνολο: 298

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.