*

Αποστολέας Θέμα: Kατανομή μόνιμων διορισμών 1ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 61371 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Kατανομή μόνιμων διορισμών 1ΓΕ/2019
« Απάντηση #182 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 01:18:45 πμ »
Σωστά.
Αυτο ξέρεις αν γίνεται ταυτόχρονα με τις ενστάσεις συνάδελφε;;
Γιατί τότε καλά λέει ο Victor, θα αργήσει πολυ.

Φαντάζομαι ότι έχει γίνει ήδη. Δε νομίζω ότι τόσους μήνες ασχολούνται μόνο με ενστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Kατανομή μόνιμων διορισμών 1ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:01:15 »

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Kατανομή μόνιμων διορισμών 1ΓΕ/2019
« Απάντηση #183 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 01:22:17 πμ »
Σε ζάλισα με τόσες ερωτήσεις..
Σ ευχαριστώ πάντως.

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Kατανομή μόνιμων διορισμών 1ΓΕ/2019
« Απάντηση #184 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 01:31:11 πμ »
Εφοσον  οι προσωρινοι γινονται απο τις διευθυνσεις , αρα υπαρχει μια φθινουσα σειρα στα ονοματα,και ο ασεπ ελεγχει πρωτα -οπως ειπε καποιος -οσους διοριζονται και λιγους παραπανω δεν θα επρεπε να υπαρχουν εξ αρχης οι κατανομες;;;;εφοσον δεν υπαρχουν ο ασεπ ελεγχει ολα τα ονοματα αρα δεν ισχυει αυτο που ειπε καποιος οτι ελεγχονται μονο καποιοι για αρχη..ειναι αντικρουομενα αυτα

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Kατανομή μόνιμων διορισμών 1ΓΕ/2019
« Απάντηση #185 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 01:47:29 πμ »
Κάτι δε μου κολλάει.
Και πως ξέρει το ασεπ ότι στη βάση του οπσυδ που του στάλθηκε, κάποιο καταχωρημένο στοιχείο είναι λάθος, χωρίς να έχει δικαιολογητικά το ίδιο;;

Έχει δικαιολογητικά. Φιλος μου μέσα στην πρωτοβάθμια Χαλκιδικής μου είπε πως όταν κάναμε την αίτηση στις διευθύνσεις και πήγαινε ο καθένας μας το πακετακι με τα δικαιολογητικά του περνούσαν τα στοιχεία στον οπσυδ και μετά σκαναρανε τα δικαιολογητικά και τα έστελναν στο υπουργείο . Πιστεύω πως περί αυτού πρόκειται ο έλεγχος. Δηλαδή ο ΑΣΕΠ μπορεί να δει αν το τάδε προσόν στον οπσυδ έχει περαστεί σωστά από τη διεύθυνση βλέποντας και το αντίστοιχο δικαιολογητικό. Δύσκολο όμως να γίνει αυτό για όλους γιατί θα πάρει καιρό και αν ήταν να γίνει η δουλειά από την αρχή από τον ίδιο τον ΑΣΕΠ τι νόημα θα είχαν οι ενστάσεις; Αν ξέρουν τις κατανομές μπορούν να πούνε  αφού διορίζονται πχ 1000 μαθηματικοί ελέγχω τους 1500 του πίνακα (φυσικά έτσι δεν ελέγχεις τους υπόλοιπους που παίζουν για αναπληρωτές) ή αλλιώς τους ελέγχουν ολους. Επειδή όλα τα παραπάνω είναι χρονοβόρα πιστεύω πως θα εξεταστούν μόνο οι ενστάσεις και τους υπόλοιπους δεν θα τους δουν. Όταν με το καλό βγουν τα ονόματα τότε και μόνο θα ελέγξουν την αντιστοιχία δικαιολογητικών με μόρια αυτών που διορίζονται.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2021, 02:56:31 πμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Kατανομή μόνιμων διορισμών 1ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:01:15 »

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Kατανομή μόνιμων διορισμών 1ΓΕ/2019
« Απάντηση #186 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 01:56:21 πμ »
Έχει δικαιολογητικά. Φιλος μου μέσα στην πρωτοβάθμια Χαλκιδικής μου είπε πως όταν κάναμε την αίτηση στις διευθύνσεις και πήγαινε ο καθένας μας το πακετακι με τα δικαιολογητικά του περνούσαν τα στοιχεία στον οπσυδ και μετά σκαναρανε τα δικαιολογητικά και τα έστελναν στον ΑΣΕΠ. Πιστεύω πως περί αυτού πρόκειται ο έλεγχος. Δηλαδή ο ΑΣΕΠ θα δει αν το τάδε προσόν στον οπσυδ έχει περαστεί σωστά από τη διεύθυνση βλέποντας και το αντίστοιχο δικαιολογητικό.

Μετα γιατι χρειαζονται οι ενστασεις πχ για ξενη γλωσσα εφοσον εχει σκαναρισμενο το πτυχιο αλλα δεν φαινονται τα μορια που αυτη δινει, ή αντιστροφα φαινονται τα μορια μιας γλωσσας αλλα δεν εχουν σκαναρισμενο το πτυχιο...δεν το ζητανε απευθειας απο τη διευθυνση;;εκτος αν η διευθυνση δεν στειλει ουτε σκαναρισμενο το πτυχιο ουτε εχει περασει τα μορια..ενα παραδειγμα

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Kατανομή μόνιμων διορισμών 1ΓΕ/2019
« Απάντηση #187 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 02:04:25 πμ »
Μετα γιατι χρειαζονται οι ενστασεις πχ για ξενη γλωσσα εφοσον εχει σκαναρισμενο το πτυχιο αλλα δεν φαινονται τα μορια που αυτη δινει, ή αντιστροφα φαινονται τα μορια μιας γλωσσας αλλα δεν εχουν σκαναρισμενο το πτυχιο...δεν το ζητανε απευθειας απο τη διευθυνση;;εκτος αν η διευθυνση δεν στειλει ουτε σκαναρισμενο το πτυχιο ουτε εχει περασει τα μορια..ενα παραδειγμα

Μπορεί εσύ να κάνεις ένσταση γιατί εκ παραδρομής δεν περάστηκε στον οπσυδ κάτι ενώ το κατεθεσες  και διάφορες τέτοιες περιπτώσεις. Το θέμα είναι έλεγχο σε κάποιον που δεν έχει κάνει ένσταση δεν νομίζω να κάνουν τώρα. Εξάλλου αυτό είπα και παραπάνω. Αν έλεγχαν τους φακέλους μας όλων μας θα έβλεπαν προβλήματα όπως στο παράδειγμα με την ξένη γλώσσα που ανέφερες και θα επικοινωνούσαν με την ανάλογη διεύθυνση. Το κόβω φοβερά χρονοβόρο και πολύπλοκο. Νομίζω ελέγχουν ξαναλέω μόνο αυτούς που έκαναν ένσταση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2021, 02:10:07 πμ από victor123 »

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Kατανομή μόνιμων διορισμών 1ΓΕ/2019
« Απάντηση #188 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 02:09:18 πμ »
Μπορεί εσύ να κάνεις ένσταση γιατί εκ παραδρομής δεν περάστηκε στον οπσυδ κάτι ενώ το κατεθεσες  και διάφορες τέτοιες περιπτώσεις. Το θέμα είναι έλεγχο σε κάποιον που δεν έχει κάνει ένσταση δεν νομίζω να κάνουν τώρα.

 Ναι πιθανον να εχουν στο ασεπ σκαναρισμενα απο διευθυνσεις τα πτυχια ωστε να τα εχουνστα χερια τους αμεσα για τυχον ενστασεις και για οσους δεν κανουν ενσταση να  θεωρουν οτι τα στοιχεια των διευθυνσεων ειναι σωστα οποτε ασχολουνται κι εξεταζουν μονο τις διαφωνιες/ενστασεις..

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Kατανομή μόνιμων διορισμών 1ΓΕ/2019
« Απάντηση #189 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 02:13:47 πμ »
Ναι πιθανον να εχουν στο ασεπ σκαναρισμενα απο διευθυνσεις τα πτυχια ωστε να τα εχουνστα χερια τους αμεσα για τυχον ενστασεις και για οσους δεν κανουν ενσταση να  θεωρουν οτι τα στοιχεια των διευθυνσεων ειναι σωστα οποτε ασχολουνται κι εξεταζουν μονο τις διαφωνιες/ενστασεις..

Τα έχουν σίγουρα. Όπως έγραψα φίλος στην πρωτοβάθμια Χαλκιδικής αυτό μου είπε. Πως όλα τα δικαιολογητικά που κατέθετες σκαναρονταν και στέλνονταν στο υπουργείο. Απο εκεί ο ΑΣΕΠ έχει πρόσβαση. Πιστεύω ακριβώς αυτό που είπες. Έχουν τους φακέλους όλων μας ψηφιακά και θα ανοίξουν για εξέταση μόνο αυτών που έκαναν ενστάσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2021, 03:24:33 πμ από victor123 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159769
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 287
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 233
Σύνολο: 237

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.