*

Αποστολέας Θέμα: Μάθημα με webex  (Αναγνώστηκε 117550 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Takis.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #112 στις: Νοέμβριος 09, 2020, 05:30:13 μμ »
Τι λετε ρε παιδια! Πρωτη μερα κλειστα τα σχολεια φανταζεστε να βγει να πει οτι ξανανοιγουν; Ποσο πιο ρεζιλι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μάθημα με webex
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:56:51 »

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #113 στις: Νοέμβριος 09, 2020, 05:43:01 μμ »
πώς μπορώ να κλείνω το meeting (ending meeting )  χωρίς να βγαίνω από το WEBEX???

Αποσυνδεδεμένος Monte Sorry

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης Καρατζόγλου - Υιός Αριστείδη Καρατζογλου
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #114 στις: Νοέμβριος 09, 2020, 05:49:32 μμ »
πώς μπορώ να κλείνω το meeting (ending meeting )  χωρίς να βγαίνω από το WEBEX???

Αν δεν θελεις να σε πεταει εξω, απλα κλείνε μικρόφωνο και καμερα
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την αφιερώνουμε στο μίσος,
αλλά ευτυχώς το προσδόκιμο ζωής όλο και αυξάνεται..

Αποσυνδεδεμένος Alexhs_27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #115 στις: Νοέμβριος 09, 2020, 06:30:33 μμ »
To webex λειτουργεί. Οι λογαριασμοί από το sch.gr στο webex έχουν πρόβλημα. Μας δουλεύουν ψιλό γαζί.

Έπεσε το Webex (ο σέρβερ της εταιρείας Cisco) στη Γερμανία, τη Βόρεια Ιταλία, το Βέλγιο, την Ολλανδία, την Ελβετία, το Λονδίνο, τα νότια Βαλκάνια και τη μισή Ευρώπη.... Υποθέτω ότι για όλες αυτές τις περιοχές δεν φταίει η Κεραμέως.

https://downdetector.com/status/webex/map/?fbclid=IwAR1p74W4KAidOjXpaN1a3cbWgAqHCGcrkdJA_9GUiAoP24ERVQ9GG8Izjok

Εδώ είναι ο χάρτης με τις περιοχές που έχουν πρόβλημα. Το μεσημέρι ο ίδιος χάρτης είχε κι άλλες κόκκινες περιοχές. Διαβάστε τα σχόλια από κάτω από πολλές χώρες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μάθημα με webex
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:56:51 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #116 στις: Νοέμβριος 09, 2020, 06:53:56 μμ »
Μόλις δοκίμασα να μπω στο webex και όντως λειτουργεί. Ελπίζω να λειτουργεί και αύριο, όταν μπούμε πάλι όλοι μαζί.
https://www.cnn.gr/ellada/story/242007/tilekpaideysi-h-cisco-exei-apokatastisei-ti-leitoyrgeia-tis-ypiresias-webex-h-anakoinosi-tis
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2020, 06:55:44 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Monte Sorry

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης Καρατζόγλου - Υιός Αριστείδη Καρατζογλου
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #117 στις: Νοέμβριος 09, 2020, 07:08:39 μμ »
Μόλις δοκίμασα να μπω στο webex και όντως λειτουργεί. Ελπίζω να λειτουργεί και αύριο, όταν μπούμε πάλι όλοι μαζί.
https://www.cnn.gr/ellada/story/242007/tilekpaideysi-h-cisco-exei-apokatastisei-ti-leitoyrgeia-tis-ypiresias-webex-h-anakoinosi-tis

Καλα λειτουργει γιατι δεν ειναι κανενας μεσα! Κατσε να δουμε τι θα γινει αυριο! Ασε που ειναι πολυ καλη δικαιολογια για τα παιδια που θα λενε δεν μπορουσα να μπω! Πως θα τους βαλεις απουσια; Εισαι σίγουρος οτι ηθελαν να μπουν και δεν μπορουσαν; Η το αναποδο; Οχι!
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την αφιερώνουμε στο μίσος,
αλλά ευτυχώς το προσδόκιμο ζωής όλο και αυξάνεται..

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #118 στις: Νοέμβριος 09, 2020, 07:31:16 μμ »
Μόλις δοκίμασα να μπω στο webex και όντως λειτουργεί. Ελπίζω να λειτουργεί και αύριο, όταν μπούμε πάλι όλοι μαζί.
https://www.cnn.gr/ellada/story/242007/tilekpaideysi-h-cisco-exei-apokatastisei-ti-leitoyrgeia-tis-ypiresias-webex-h-anakoinosi-tis

Στο δικό μου σχολείο έχουμε και 8η ώρα, διευρυμένο ωράριο γαρ. Από τις 1:50 καταφέραμε να μπούμε κανονικότατα και οι περισσότεροι κάναμε μάθημα, αν και με ελάχιστα παιδιά -τα περισσότερα είχαν δει ότι δε θα μετρήσουν οι απουσίες και σταμάτησαν την προσπάθεια να μπουν. Νομίζω ότι απλά ο σέρβερ δεν σηκώνει τόσα άτομα ταυτόχρονα.

Αποσυνδεδεμένος Marilita87

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #119 στις: Νοέμβριος 09, 2020, 07:55:25 μμ »
Έπεσε το Webex (ο σέρβερ της εταιρείας Cisco) στη Γερμανία, τη Βόρεια Ιταλία, το Βέλγιο, την Ολλανδία, την Ελβετία, το Λονδίνο, τα νότια Βαλκάνια και τη μισή Ευρώπη.... Υποθέτω ότι για όλες αυτές τις περιοχές δεν φταίει η Κεραμέως.

https://downdetector.com/status/webex/map/?fbclid=IwAR1p74W4KAidOjXpaN1a3cbWgAqHCGcrkdJA_9GUiAoP24ERVQ9GG8Izjok

Εδώ είναι ο χάρτης με τις περιοχές που έχουν πρόβλημα. Το μεσημέρι ο ίδιος χάρτης είχε κι άλλες κόκκινες περιοχές. Διαβάστε τα σχόλια από κάτω από πολλές χώρες.

Φυσικά και φταίει η Κεραμέως! Είχε προβλέψει εναλλακτική λύση? Δεν έπρεπε να είχε προετοιμαστεί για όλα τα ενδεχόμενα? Αυτό που συνέβη ήταν το πλέον αναμενόμενο σήμερα!

Αποσυνδεδεμένος Marilita87

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #120 στις: Νοέμβριος 09, 2020, 07:56:59 μμ »
Ντροπή να χάνονται διδακτικές ώρες για τέτοιους λόγους! Μόνο να κουνάει το δάχτυλο γνωρίζει η κυρία Κεραμέως.

Αποσυνδεδεμένος Alexhs_27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #121 στις: Νοέμβριος 09, 2020, 08:04:49 μμ »
Φυσικά και φταίει η Κεραμέως! Είχε προβλέψει εναλλακτική λύση? Δεν έπρεπε να είχε προετοιμαστεί για όλα τα ενδεχόμενα? Αυτό που συνέβη ήταν το πλέον αναμενόμενο σήμερα!

Η cisco θεωρείται κορυφαία στον τομέα της. Έπρεπε να πληρώσει κι άλλη σύμβαση με άλλη εταιρεία ταυτόχρονα; Εγώ πάντως και πολλοί άλλοι θα την κράζαμε τότε για σπατάλες.

Αποσυνδεδεμένος Monte Sorry

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης Καρατζόγλου - Υιός Αριστείδη Καρατζογλου
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #122 στις: Νοέμβριος 09, 2020, 08:10:17 μμ »
Η cisco θεωρείται κορυφαία στον τομέα της. Έπρεπε να πληρώσει κι άλλη σύμβαση με άλλη εταιρεία ταυτόχρονα; Εγώ πάντως και πολλοί άλλοι θα την κράζαμε τότε για σπατάλες.

H αλήθεια ειναι πως η cisco ειναι νουμερο ενα και νομίζω δεν εχει σοβαρο ανταγωνιστή, οποιος εχει δουλέψει εξωτερικο σε καμια σοβαρη μεγαλη εταιρεια με χιλιάδες υπαλλήλους δεν εχουν τιποτα αλλο παρα μονο cisco. Απο την αλλη λογικό να μην μπορεί μονο μια εταιρεια να μπορεί να σηκώσει ολο αυτο τον φόρτο! Μιλάμε για 200.000 εκαιδευτικους και χιλιαδες αλλους μαθητες!
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την αφιερώνουμε στο μίσος,
αλλά ευτυχώς το προσδόκιμο ζωής όλο και αυξάνεται..

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #123 στις: Νοέμβριος 09, 2020, 08:13:55 μμ »
Έπεσε το Webex (ο σέρβερ της εταιρείας Cisco) στη Γερμανία, τη Βόρεια Ιταλία, το Βέλγιο, την Ολλανδία, την Ελβετία, το Λονδίνο, τα νότια Βαλκάνια και τη μισή Ευρώπη.... Υποθέτω ότι για όλες αυτές τις περιοχές δεν φταίει η Κεραμέως.

https://downdetector.com/status/webex/map/?fbclid=IwAR1p74W4KAidOjXpaN1a3cbWgAqHCGcrkdJA_9GUiAoP24ERVQ9GG8Izjok

Εδώ είναι ο χάρτης με τις περιοχές που έχουν πρόβλημα. Το μεσημέρι ο ίδιος χάρτης είχε κι άλλες κόκκινες περιοχές. Διαβάστε τα σχόλια από κάτω από πολλές χώρες.
Ανέλαβε η cisco. Αύριο θα φανεί, αν ήταν δική τους βλάβη και αν το έλυσαν το πρόβλημα. Το σχολικό δίκτυο πάντως δεν λειτουργούσε. Οι σελίδες των σχολείων, τα μέιλ σε εμπλοκή 3-4 ώρες. Να δούμε! Ανίκανοι εντελώς κατ’ εμέ. Μία συγγνώμη. Θα έπρεπε να την πουν. Δεν κοστίζει. Έχουμε καταβάλει κόπο. Καλή δουλειά να ξαναευχηθούμε και βλέπουμε!

Αποσυνδεδεμένος Alexhs_27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #124 στις: Νοέμβριος 09, 2020, 08:17:41 μμ »
Ανέλαβε η cisco. Αύριο θα φανεί, αν ήταν δική τους βλάβη και αν το έλυσαν το πρόβλημα. Το σχολικό δίκτυο πάντως δεν λειτουργούσε. Οι σελίδες των σχολείων, τα μέιλ σε εμπλοκή 3-4 ώρες. Να δούμε! Ανίκανοι εντελώς κατ’ εμέ. Μία συγγνώμη. Θα έπρεπε να την πουν. Δεν κοστίζει. Έχουμε καταβάλει κόπο. Καλή δουλειά να ξαναευχηθούμε και βλέπουμε!

Ας ελπίζουμε να λειτουργήσουν καλά αύριο.

Αποσυνδεδεμένος Marilita87

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #125 στις: Νοέμβριος 09, 2020, 08:20:45 μμ »
Η cisco θεωρείται κορυφαία στον τομέα της. Έπρεπε να πληρώσει κι άλλη σύμβαση με άλλη εταιρεία ταυτόχρονα; Εγώ πάντως και πολλοί άλλοι θα την κράζαμε τότε για σπατάλες.

Δεν είναι δική μου αρμοδιότητα να βρω τη λύση και να προβλέψω εναλλακτικές. Δεν είμαι εγώ υπουργός. Εγώ έκανα πολύ κόπο και αφιέρωσα πολύ χρόνο για να είμαι έτοιμη για τους μαθητές μου. Αυτός είναι ο ρόλος μου εμένα και γι'αυτό πληρώνομαι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159802
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 430
Σύνολο: 439

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.