*

Αποστολέας Θέμα: Επαλ από πτυχίο ΔΕ  (Αναγνώστηκε 2337 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Penelope Malfa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επαλ από πτυχίο ΔΕ
« στις: Φεβρουάριος 18, 2021, 08:44:08 μμ »
Καλησπέρα σας , σας ευχαριστώ για τη αποδοχή. Είμαι κομμώτρια με 20 έτη προϋπηρεσία και παράλληλα εκπαιδεύτρια ενηλίκων σε διεκ. Σκέφτομαι να προσπαθήσω για επαλ, αλλά ενώ στην προκήρυξη ζητά εκπαιδευτική επάρκεια, δεν έχουμε τη δυνατότητα εμείς που είμαστε ΔΕ να την αποκτήσουμε. Έχω επάρκεια στην αγγλική γλώσσα, το Μάιο ολοκληρώνω 2 προγράμματα   συμπληρωματικής εκπαίδευσης , 1 στο εκπα, πάνω στην εκπαίδευση 450 ωρών και 1 στο παν Μακεδονίας 500 ωρών πάλι στην εκπαίδευση.  Στους προσωρινούς πίνακες της Β βάθμιας έχω αρκετά καλή θέση λόγω προσόντων, αλλά χωρίς την επάρκεια είμαι κάτω από άτομα με λιγότερα από τα μισά μου μόρια. Τι μου προτείνετε; Πως πρέπει να κινηθώ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επαλ από πτυχίο ΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:02:23 »

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επαλ από πτυχίο ΔΕ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 18, 2021, 10:01:35 μμ »
απο οσα ακουω και ψαχνω εχω καταλαβει οτι επαρκεια δεν δινουν πλεον οπως σωστα λετε σε ΔΕ και οτι εσεις σαν συγκεκριμενος κλαδος που ειστε ο οποιος δεν υπαρχει σε ΤΕ και ΠΕ στο παρελθον ειχαν παει μαζικα συναδελφοι σας και το ζητησαν οποτε και ειχαν δωσει την δυνατοτητα να το βγαλουν καποιοι αλλα σε συγκεκριμενο σεμιναριο το οποιο ηταν 1 φορα νομιζω κιολας. νομιζω καπου το 2008 ολοτελα ειχε γινει αυτο, οποιος προλαβε προλαβε δλδ. δεν ξερω εαν εχει αλλαξει κατι αλλα θεωρω αδικο να κοντραρεστε με κρητιριο κατι που δεν μπορουν να αποκτησουν ολοι

Αποσυνδεδεμένος Penelope Malfa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επαλ από πτυχίο ΔΕ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 18, 2021, 10:22:41 μμ »
απο οσα ακουω και ψαχνω εχω καταλαβει οτι επαρκεια δεν δινουν πλεον οπως σωστα λετε σε ΔΕ και οτι εσεις σαν συγκεκριμενος κλαδος που ειστε ο οποιος δεν υπαρχει σε ΤΕ και ΠΕ στο παρελθον ειχαν παει μαζικα συναδελφοι σας και το ζητησαν οποτε και ειχαν δωσει την δυνατοτητα να το βγαλουν καποιοι αλλα σε συγκεκριμενο σεμιναριο το οποιο ηταν 1 φορα νομιζω κιολας. νομιζω καπου το 2008 ολοτελα ειχε γινει αυτο, οποιος προλαβε προλαβε δλδ. δεν ξερω εαν εχει αλλαξει κατι αλλα θεωρω αδικο να κοντραρεστε με κρητιριο κατι που δεν μπορουν να αποκτησουν ολοι

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας. Ισως αν πάλι πιέσουμε ομαδικά σαν κλάδος, να γίνει κάτι!

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επαλ από πτυχίο ΔΕ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 19, 2021, 09:00:38 πμ »
Εάν αναφέρεσαι στο 3μηνο σεμινάριο , νομίζψ ότι εκτός απο ΑΣΠΑΙΤΕ , το ΠΑΝ . ΚΡΗΤΗΣ έχει συνάφεια και μπορεί να το δώσει . Να τους ρωτήσεις .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επαλ από πτυχίο ΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:02:23 »

Αποσυνδεδεμένος Penelope Malfa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επαλ από πτυχίο ΔΕ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 19, 2021, 02:57:16 μμ »
Εάν αναφέρεσαι στο 3μηνο σεμινάριο , νομίζψ ότι εκτός απο ΑΣΠΑΙΤΕ , το ΠΑΝ . ΚΡΗΤΗΣ έχει συνάφεια και μπορεί να το δώσει . Να τους ρωτήσεις .

Σας ευχαριστώ πολύ! Θα το κοιτάξω άμεσα μιας και δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η επιλογή. Μέχρι στιγμής αυτό που ήξερα είναι ότι το παν Κρήτης βγάζει σεμινάρια παιδαγωγικής  επάρκειας μόνο για αποφοίτους συγκεκριμένων τμημάτων!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158547
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 435
Σύνολο: 456

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.