*

Αποστολέας Θέμα: Εβδομαδιαία ενημέρωση / καταχώριση βιβλίων ύλης (ΠΕ02, ΠΕ03. ΠΕ04) στο myschool  (Αναγνώστηκε 3096 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fereggyos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι,

Σήμερα λάβαμε την ανωτέρω σχετική ενημέρωση από τον διευθυντή της μονάδας μέσω τηλεδιάσκεψης, και αμέσως μου έκανε εντύπωση η επιλεκτική στόχευση στις τρεις ειδικότητες (ΠΕ02, ΠΕ03. ΠΕ04), ενώ θα περίμενε κανείς ότι μια τέτοια υποχρέωση θα ίσχυε οριζόντια για όλους τους διδάσκοντες. Σε σχετική ερώτηση ο διευθυντής δήλωσε άγνοια, επί του σκοπού αυτής της εντολής. Κατόπιν δε συζητήσεων που είχα με συναδέλφους όλοι σχεδόν συμφώνησαν, πως ίσως αυτό να σχετίζεται με την επερχόμενη αξιολόγηση ή / και την τράπεζα θεμάτων (που φημολογείται πως θα επεκταθεί και στο γυμνάσιο). Θα ήθελα λοιπόν, να διευκρίνιζε κάποιος που τυχόν γνωρίζει περισσότερα, τι μπορεί να εξυπηρετεί αυτή η νέα μεθόδευση του ΥΠΑΙΘ και μάλιστα επιλεκτικά. 
Ευχαριστώ  :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τα μαθήματα αυτά δίνονται πανελλαδικά οπότε πρέπει να προσαρμοστεί η ύλη την επόμενη χρονιά σε όλες τις ταξεις

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι,

Σήμερα λάβαμε την ανωτέρω σχετική ενημέρωση από τον διευθυντή της μονάδας μέσω τηλεδιάσκεψης, και αμέσως μου έκανε εντύπωση η επιλεκτική στόχευση στις τρεις ειδικότητες (ΠΕ02, ΠΕ03. ΠΕ04), ενώ θα περίμενε κανείς ότι μια τέτοια υποχρέωση θα ίσχυε οριζόντια για όλους τους διδάσκοντες. Σε σχετική ερώτηση ο διευθυντής δήλωσε άγνοια, επί του σκοπού αυτής της εντολής. Κατόπιν δε συζητήσεων που είχα με συναδέλφους όλοι σχεδόν συμφώνησαν, πως ίσως αυτό να σχετίζεται με την επερχόμενη αξιολόγηση ή / και την τράπεζα θεμάτων (που φημολογείται πως θα επεκταθεί και στο γυμνάσιο). Θα ήθελα λοιπόν, να διευκρίνιζε κάποιος που τυχόν γνωρίζει περισσότερα, τι μπορεί να εξυπηρετεί αυτή η νέα μεθόδευση του ΥΠΑΙΘ και μάλιστα επιλεκτικά. 
Ευχαριστώ  :-\
m
Αλήθεια εχεις ακούσει κ για γυμνάσιο τράπεζα; απελπισία με έπιασε, στο γυμνάσιο είχαμε μια υποτυπώδη ευελιξία να κάνουμε χρήσιμα πράγματα κ όχι τις μ...... που μας υποχρεώνουν.

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι,

Σήμερα λάβαμε την ανωτέρω σχετική ενημέρωση από τον διευθυντή της μονάδας μέσω τηλεδιάσκεψης, και αμέσως μου έκανε εντύπωση η επιλεκτική στόχευση στις τρεις ειδικότητες (ΠΕ02, ΠΕ03. ΠΕ04), ενώ θα περίμενε κανείς ότι μια τέτοια υποχρέωση θα ίσχυε οριζόντια για όλους τους διδάσκοντες. Σε σχετική ερώτηση ο διευθυντής δήλωσε άγνοια, επί του σκοπού αυτής της εντολής. Κατόπιν δε συζητήσεων που είχα με συναδέλφους όλοι σχεδόν συμφώνησαν, πως ίσως αυτό να σχετίζεται με την επερχόμενη αξιολόγηση ή / και την τράπεζα θεμάτων (που φημολογείται πως θα επεκταθεί και στο γυμνάσιο). Θα ήθελα λοιπόν, να διευκρίνιζε κάποιος που τυχόν γνωρίζει περισσότερα, τι μπορεί να εξυπηρετεί αυτή η νέα μεθόδευση του ΥΠΑΙΘ και μάλιστα επιλεκτικά. 
Ευχαριστώ  :-\

Συναδελφε δεν με εχει ενημερωση κανενας για κατι τετοιο σε παρακαλω μπορεις να μοιραστεις το φεκ;
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fereggyos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα μαθήματα αυτά δίνονται πανελλαδικά οπότε πρέπει να προσαρμοστεί η ύλη την επόμενη χρονιά σε όλες τις ταξεις

Εντάξει, αλλά αυτό δεν εξηγεί επαρκώς την εφαρμογή του μέτρου στα γυμνάσια

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εντάξει, αλλά αυτό δεν εξηγεί επαρκώς την εφαρμογή του μέτρου στα γυμνάσια
m
Ή είναι πρόδρομος αξιολόγησης ή είναι πρόσχημα για αιτιολογηθεί οποιαδήποτε απόφαση φέτος για εξετάσεις ή παράταση έτους.

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
πιο πολυ θελουν να δουν που ειμαστε. πιο πολυ παγιδα μου μοιαζει, εαν δλδ πει καποιος οτι ειναι καλα στην υλη θα πουνε μετα οτι η τηλεκπαιδευση παει μπαλα και ολα καλα, αμα πει οτι δεν ειναι καλα στην υλη μπορει να γινει καμμια παραταση ετους μπας και μαζευτει τπτ. ειλικρινα κανεις δεν ξερει τι παιζει

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
πιο πολυ θελουν να δουν που ειμαστε. πιο πολυ παγιδα μου μοιαζει, εαν δλδ πει καποιος οτι ειναι καλα στην υλη θα πουνε μετα οτι η τηλεκπαιδευση παει μπαλα και ολα καλα, αμα πει οτι δεν ειναι καλα στην υλη μπορει να γινει καμμια παραταση ετους μπας και μαζευτει τπτ. ειλικρινα κανεις δεν ξερει τι παιζει

Ακριβώς αυτό. ο,τι και να δηλώσουμε, για κακό θα είναι.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Προς το παρόν η ενημέρωση της διδαχθείσας ύλης αφορά στα μαθήματα της πρώτης ομάδας (Ομάδα Α΄).
Στα γυμνάσια τα μαθήματα της πρώτης ομάδας τα διδάσκουν οι ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ04 και οι ΠΕ06.

Οι πληροφορίες λένε ότι αργότερα θα επεκταθεί και στα μαθήματα της Ομάδας Β΄.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 09, 2021, 11:57:06 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Όχι ακριβώς. Στα αγγλικά δε ζητάνε ύλη, ενώ ζητάνε στη Χημεία (που δεν ανήκει στην Α' ομάδα).

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όχι ακριβώς. Στα αγγλικά δε ζητάνε ύλη, ενώ ζητάνε στη Χημεία (που δεν ανήκει στην Α' ομάδα).

Καλά αυτοί είναι ικανοί κ να μην το έχουν καταλάβει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος fereggyos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μένει, βέβαια, να δούμε αν θα εργαλιοποιηθεί αυτό το μέτρο ως παράμετρος της επερχόμενης αξιολόγησης, το οποίο εμένα προσωπικά δεν με ανησυχεί καθόλου, καθώς και έχω προχωρήσει αρκετά στην ύλη μου και έχω βάλει όλα τα διαγωνίσματά μου, και μάλιστα δια ζώσης. Βαθμούς μόνο δεν κατέθεσα, αλλά κοντός ψαλμός...να δούμε αν θα το εργαλιοποιήσουν και αυτό, προτού.....γελιοποιηθούν :/

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 492
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.