*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 290931 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 29, 2021, 02:32:10 μμ »
Hapiness, η λέξη είναι ''δόσεις'' κι όχι ''δώσεις''... Οι εκπαιδευτικοί οφείλουν να γνωρίζουν ορθογραφία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:45:37 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 29, 2021, 02:46:46 μμ »
Έγιναν βαρετοί οι "αστυνόμοι της ορθογραφίας". Αντί να γράφεις κάτι επί της ουσίας, ψάχνεις αν έκανε κάποιος λάθος εκ παραδρομής κλπ. Με την ίδια λογική εσύ έβαλες ένα "p" στο όνομά της. Απρόσεχτη! Να το γράψεις 100 φορές σε παρακαλώ!
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Takis.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 29, 2021, 03:18:29 μμ »
Hapiness, η λέξη είναι ''δόσεις'' κι όχι ''δώσεις''... Οι εκπαιδευτικοί οφείλουν να γνωρίζουν ορθογραφία.

Και αντε πες οτι δεν ξερεις στοιχειωδη αγγλικα που σαν εκπαιδευτικος θα επρεπε. Εδω ουτε σωστη αντιγραφη μιας λεξης δεν εισαι ικανη να κανεις, αλλα να μοιραζεις παρατηρησεις ξερεις. Πριχτρο.

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 29, 2021, 03:24:59 μμ »
Έγιναν βαρετοί οι "αστυνόμοι της ορθογραφίας". Αντί να γράφεις κάτι επί της ουσίας, ψάχνεις αν έκανε κάποιος λάθος εκ παραδρομής κλπ. Με την ίδια λογική εσύ έβαλες ένα "p" στο όνομά της. Απρόσεχτη! Να το γράψεις 100 φορές σε παρακαλώ!
👍👍👍

Και αντε πες οτι δεν ξερεις στοιχειωδη αγγλικα που σαν εκπαιδευτικος θα επρεπε. Εδω ουτε σωστη αντιγραφη μιας λεξης δεν εισαι ικανη να κανεις, αλλα να μοιραζεις παρατηρησεις ξερεις. Πριχτρο.
👍👍👍

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:45:37 »

Αποσυνδεδεμένος eran

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 29, 2021, 06:00:13 μμ »
Μα δεν είναι προφανές ότι πρόκειται για τα εμβόλια της Άστρα Ζενεκα, τα οποία αρνούνται πολλοί (και όσοι έχουν κανονική σειρά εμβολιασμού και οι αστυνομικοί/στρατιωτικοί που είναι η εναλλακτική επιλογή);  Και για όσα έχουν ακουστεί και γιατί κυρίως η δεύτερη δόση αργεί, σε σχέση με το μονοδοσικό που αναμένεται. Πολύ καλά κάνει η ΔΟΕ και είναι επιφυλακτική, όπως και πολλοί άλλοι συνάδελφοι. Που θέλουν βέβαια να εμβολιστούν αλλά κάτι στην πρεμούρα δεν τους πάει καλά.
https://www.esos.gr/arthra/72244/onoma-tis-etaireias-poy-tha-emvoliastoyn-oi-ekpaideytikoi-zita-i-doe-apo-yp-paideias

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 29, 2021, 06:03:03 μμ »
Μα δεν είναι προφανές ότι πρόκειται για τα εμβόλια της Άστρα Ζενεκα, τα οποία αρνούνται πολλοί (και όσοι έχουν κανονική σειρά εμβολιασμού και οι αστυνομικοί/στρατιωτικοί που είναι η εναλλακτική επιλογή);  Και για όσα έχουν ακουστεί και γιατί κυρίως η δεύτερη δόση αργεί, σε σχέση με το μονοδοσικό που αναμένεται. Πολύ καλά κάνει η ΔΟΕ και είναι επιφυλακτική, όπως και πολλοί άλλοι συνάδελφοι. Που θέλουν βέβαια να εμβολιστούν αλλά κάτι στην πρεμούρα δεν τους πάει καλά.
https://www.esos.gr/arthra/72244/onoma-tis-etaireias-poy-tha-emvoliastoyn-oi-ekpaideytikoi-zita-i-doe-apo-yp-paideias

Δηλαδή οι εκπαιδευτικοί είναι τόσο υπεράνω τιυ λοιπού πληθυσμού που τους προσφέρεται εμβόλιο εκτός σειράς κ έχουν επιφυλάξεις; ας μην πάνε τότε. Ενταξει λέμε λέμε για το κράτος αλλά ώρες ώρες βγάζουμε μόνοι μας τα μάτια μας. Το ΗΒ έχει εμβολιαστεί τον μισό πληθυσμό σχεδον μ αυτό, εμείς θελουμε να έχουμε κ γνώμη.

Αν κάποιος φοβάται συγκεκριμένο εμβόλιο, ας μιλήσει με τον γιατρό του που ξέρει καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 29, 2021, 06:15:00 μμ »
Με το "τζούφιο" έχουν εμβολιαστεί 30 εκατομμύρια στο ΗΒ ( 3 εκατομμύρια έχουν κάνει και τις δύο δόσεις ) και εχθές είχαν καμία 20αριά νεκρούς. ( στα 65 εκατομμύρια πληθυσμό ).

Δεν το λες και "τζούφιο".

Πηγή υπάρχει;
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Marilita87

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 29, 2021, 06:44:05 μμ »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 29, 2021, 07:56:35 μμ »
Δηλαδή οι εκπαιδευτικοί είναι τόσο υπεράνω τιυ λοιπού πληθυσμού που τους προσφέρεται εμβόλιο εκτός σειράς κ έχουν επιφυλάξεις; ας μην πάνε τότε. Ενταξει λέμε λέμε για το κράτος αλλά ώρες ώρες βγάζουμε μόνοι μας τα μάτια μας. Το ΗΒ έχει εμβολιαστεί τον μισό πληθυσμό σχεδον μ αυτό, εμείς θελουμε να έχουμε κ γνώμη.

Αν κάποιος φοβάται συγκεκριμένο εμβόλιο, ας μιλήσει με τον γιατρό του που ξέρει καλύτερα.


Ακριβως αυτο! Οποιος δεν θελει ή φοβαται ας μην δηλωσει..... Ας παμε εμεις που θελουμε (καλα εγω δεν δικαιουμαι καθως ειμαι σε ΚΕΣΥ, αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια)
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 29, 2021, 08:34:08 μμ »
Δηλαδή οι εκπαιδευτικοί είναι τόσο υπεράνω τιυ λοιπού πληθυσμού που τους προσφέρεται εμβόλιο εκτός σειράς κ έχουν επιφυλάξεις; ας μην πάνε τότε. Ενταξει λέμε λέμε για το κράτος αλλά ώρες ώρες βγάζουμε μόνοι μας τα μάτια μας. Το ΗΒ έχει εμβολιαστεί τον μισό πληθυσμό σχεδον μ αυτό, εμείς θελουμε να έχουμε κ γνώμη.

Αν κάποιος φοβάται συγκεκριμένο εμβόλιο, ας μιλήσει με τον γιατρό του που ξέρει καλύτερα.
Για τίποτα δεν είμαστε...η απόλυτη ξεφτίλα όλον αυτόν τον χρόνο!!! Φωνάζουμε για τεστ, έρχονται τα τεστ, φωνές!! Φωνάζουμε για εμβολιασμούς, μάς δίνουν την ευκαιρία εκτός σειράς...κραυγές!!! Ανοίγουν τα σχολεία, γκρίνιααα...κλείνουν τα σχολεία...πάλι γκρίνιααα...αξιολόγηση, δεν είναι η ενδεδειγμένη, αφού εμείς ξέρουμε καλύτερααα...ο χειρότερος κλάδος!!! Απογοήτευση και μόνο από μορφωμένους ανθρώπους!!! Έλεος...έλεος κάπου!!!! Εκτιθέμεθα στην κοινωνία...τι διδάσκετε στα παιδιά, ήθελα να ήξερα...τι επιστήμονες είστε!!! Ήθελα να ήξερα...παπάτζες, μαγεία, γιατροσόφιαα...

Αφήστε!!! Μην πάτεε!!! Τρεχάτε για κανένα σκόρδο για τον κόρφο σας...μέχρι εκεί καταλαβαίνετε μερικοί!! Α! και που ' στε μην ξαναδώ φοβισμένα μηνύματα του τύπου είμαι ευάλωτος δεν πηγαίνω στο σχολείοοο...

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3349
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 29, 2021, 09:21:30 μμ »
Ε ναι, το σε εμβολιάζω με ό,τι λάχει, αρκεί να σε εμβολιάσω, δεν έχει λογική. Όταν εγώ διαβάζω ότι το Astra Zeneca προκαλεί θρομβώσεις και στην οικογένειά μου έχω χάσει συγγενή από θρόμβωση, λες τώρα πού πάω; 

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 29, 2021, 09:35:46 μμ »
Ε ναι, το σε εμβολιάζω με ό,τι λάχει, αρκεί να σε εμβολιάσω, δεν έχει λογική. Όταν εγώ διαβάζω ότι το Astra Zeneca προκαλεί θρομβώσεις και στην οικογένειά μου έχω χάσει συγγενή από θρόμβωση, λες τώρα πού πάω;


Ο καθενας κρινει και πραττει.....

Εγω εχοντας χασει δυο ατομα απο την οικογενεια μου σε διαφορετικα μερη απο covid, ζυγιζοντας τα, το εμβολιο βγαινει πιο πανω. Αρα παω τρεχοντας (αν μας συμπεριλαβουν)
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 29, 2021, 09:42:20 μμ »
Ε ναι, το σε εμβολιάζω με ό,τι λάχει, αρκεί να σε εμβολιάσω, δεν έχει λογική. Όταν εγώ διαβάζω ότι το Astra Zeneca προκαλεί θρομβώσεις και στην οικογένειά μου έχω χάσει συγγενή από θρόμβωση, λες τώρα πού πάω;

Μα όλος ο κόσμος έτσι εμβολιάζεται. στα ραντεβού το καταλαβαίνεις από το μεσοδιάστημα των δόσεων, όμως δεν μπορείς να διαλέξεις. ακόμα τουλάχιστον. αν υπάρχει ιστορικό στην οικογένεια όμως, μπορείς να το συζητήσεις με τον γιατρό σου.

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 29, 2021, 09:45:02 μμ »
2/10 στο σχολείο μου δήλωσαν  να κάνουν το εμβόλιο.Σε άλλα σχολεία φτάνει το 30%. Δεν το λες και επιτυχία του συστήματος μετά από τόσο χρήμα στα ΜΜΕ, πλύση εγκεφάλου και διασπορά του φόβου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 384
Σύνολο: 395

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.137 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.