*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 293494 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #966 στις: Απρίλιος 25, 2021, 09:43:30 μμ »
Βρε ασε τα μαλλιά τώρα κ ενημέρωσε αν έβγαλες ουρά. Αγωνία έχουμε.
Όχι ακόμα δεν έχω μεταλλαχθεί!!!

Ανυπομονώ να σας ενημερώσω τι θα κάνω τον συζυγο αν έχει παρενέργειες. Το άγχος του είναι μήπως συμπέσουν οι παρενέργειές μας, ποιος θα φροντίζει το παιδί. τώρα δεν ξέρω αν εννοεί το κανονικό παιδί ή τον εαυτό του!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:42:59 »

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #967 στις: Απρίλιος 25, 2021, 09:46:06 μμ »
Αν αδυνατίσω χαλάλι. Κάνω και τρίτη δόση
Αλλά με όσα τρώω για να ενισχύσω το ανοσοποιητικό δεν το βλέπω.
Schoolikui δεν πιστευω να μπουκωνεις κουλουρια κ τσουρέκια, στο όνομα της καλής ανοσοαποκρισης?? Γιατί κ εγώ κάτι τέτοιο σκέφτομαι να κάνω, για την ανοσία ρε γμτ χαχα

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #968 στις: Απρίλιος 25, 2021, 10:15:53 μμ »
οι περισσότεροι από τους ασθενείς με κορωναϊό που είναι τώρα στο νοσοκομείο έχουν εμβολιαστεί. Αυτή η εκρηκτική αποκάλυψη έγινε στο Bannon War Room από τον γιατρό Harvey Risch, καθηγητή στο Πανεπιστήμιο Yale. «Οι γιατροί μου λένε ότι περισσότεροι από τους μισούς από τους νέους ασθενείς με κορωναϊό που θεραπεύουν είναι εμβολιασμένοι», είπε. Ο παρουσιαστής Steve Bannon τον διέκοψε: «Σιγα, σιγά. Πες το ξανά. » Ο Risch είπε: «Περισσότεροι από τους μισούς – περίπου το 60 τοις εκατό – των νέων ασθενών με κορωναϊό που θεραπεύουν, είναι εμβολιασμένοι.»

https://rumble.com/vftpdz-dr.-harvey-risch-60-of-new-covid-patients-have-been-vaccinated.html

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #969 στις: Απρίλιος 25, 2021, 10:17:19 μμ »
οι περισσότεροι από τους ασθενείς με κορωναϊό που είναι τώρα στο νοσοκομείο έχουν εμβολιαστεί. Αυτή η εκρηκτική αποκάλυψη έγινε στο Bannon War Room από τον γιατρό Harvey Risch, καθηγητή στο Πανεπιστήμιο Yale. «Οι γιατροί μου λένε ότι περισσότεροι από τους μισούς από τους νέους ασθενείς με κορωναϊό που θεραπεύουν είναι εμβολιασμένοι», είπε. Ο παρουσιαστής Steve Bannon τον διέκοψε: «Σιγα, σιγά. Πες το ξανά. » Ο Risch είπε: «Περισσότεροι από τους μισούς – περίπου το 60 τοις εκατό – των νέων ασθενών με κορωναϊό που θεραπεύουν, είναι εμβολιασμένοι.»

https://rumble.com/vftpdz-dr.-harvey-risch-60-of-new-covid-patients-have-been-vaccinated.html

αν δεν είχαν κάνει το εμβόλιο αντί για το νοσοκομείο θα ήταν στον άλλο κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:42:59 »

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #970 στις: Απρίλιος 25, 2021, 10:17:40 μμ »
Πάντως τα γερατειά είναι όντως περήφανα... Δεν έχω ακούσει το παραμικρό από ηλικιακές ομάδες των 80 και άνω από τον εμβολιασμό και εδώ μέσα διαβάζω τα μύρια όσα... Τελικά αρκετοί εκπαιδευτικοί είναι υπερευαίσθητα κρύσταλλά... άντε τώρα ένα παιδί να εμπνευστεί και να αισθανθεί σιγουριά όταν απέναντι του έχει άνθρωπο που φοβάται ακόμη και την σύριγγα!!!!!!!!! Αλλάξτε επάγγελμα ορισμένοι... δεν είστε για απλή διαχείριση καταστάσεων... πόσο μάλλον δε για δύσκολες μέσα στην τάξη... απλά πράματα!!! 

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #971 στις: Απρίλιος 25, 2021, 10:32:13 μμ »
Schoolikui δεν πιστευω να μπουκωνεις κουλουρια κ τσουρέκια, στο όνομα της καλής ανοσοαποκρισης?? Γιατί κ εγώ κάτι τέτοιο σκέφτομαι να κάνω, για την ανοσία ρε γμτ χαχα
Με φυσικό χυμό πάντα
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #972 στις: Απρίλιος 25, 2021, 10:50:27 μμ »
  Σιγά μην πατησουν να το δουν οι θερμοί υποστηρικτές του πειραματικού εμβολίου. Αφου ειναι μέρος και οι ίδιοι -οικειοθελώς- της επιστημονικής ερευνας των εμβολίων (κριμα ομως που δεν τους εδωσαν κανενα χρηματικο αντιτιμο για τη συμμετοχή τους ως πειραματικά υποκείμενα. Τσάμπα @@ακες βρηκαν οι εταιριες, χαχα)
https://www.capital.gr/diethni/3529675/ispania-koronoios-meiosi-kata-95-ton-krousmaton-stous-oikous-eugirias-logo-emboliasmou

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #973 στις: Απρίλιος 25, 2021, 10:59:35 μμ »
οι περισσότεροι από τους ασθενείς με κορωναϊό που είναι τώρα στο νοσοκομείο έχουν εμβολιαστεί. Αυτή η εκρηκτική αποκάλυψη έγινε στο Bannon War Room από τον γιατρό Harvey Risch, καθηγητή στο Πανεπιστήμιο Yale. «Οι γιατροί μου λένε ότι περισσότεροι από τους μισούς από τους νέους ασθενείς με κορωναϊό που θεραπεύουν είναι εμβολιασμένοι», είπε. Ο παρουσιαστής Steve Bannon τον διέκοψε: «Σιγα, σιγά. Πες το ξανά. » Ο Risch είπε: «Περισσότεροι από τους μισούς – περίπου το 60 τοις εκατό – των νέων ασθενών με κορωναϊό που θεραπεύουν, είναι εμβολιασμένοι.»

https://rumble.com/vftpdz-dr.-harvey-risch-60-of-new-covid-patients-have-been-vaccinated.html
https://www.hygeia.gr/aifnidios-kardiakos-thanatos/
"Υπολογίζεται ότι συμβαίνουν στην Ευρώπη 3-4 αιφνίδιοι θάνατοι σε κάθε πληθυσμό 2.000 ανθρώπων ετησίως"...απείρως πολύ μεγαλύτερο ποσοστό από τις παρενέργειες των εμβολίων...
Υ.Γ... Απολυτήριο τρίτης δημοτικού να υποθέσω;;;;;;;


Αποσυνδεδεμένος dimfil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #974 στις: Απρίλιος 25, 2021, 11:03:19 μμ »
Ο χαρακτηρισμός σε όσους εκπαιδευτικούς έχουν ή σκοπεύουν να κάνουν το εμβόλιο δείχνει το λιγότερο απρέπεια. Ποιοι είναι ... θα αποδειχθεί στο μέλλον. Φιλικά, ας κρατάμε μικρό καλάθι...
ΑΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #975 στις: Απρίλιος 25, 2021, 11:16:07 μμ »
Να ενημερώσω για το phizer ότι η δεύτερη δόση ενδέχεται να είναι ζόρικη.
Από χτες το βράδυ πυρετό γύρω στο 38, πονοκέφαλος και πονος σε κόκαλα, μυς.
Απλά σκεφτόμουν ότι αν δούλευα θα έπρεπε να πάρω άδεια. Και καλό είναι οποίος έχει προγραμματίσει ραντεβού να ξέρει ότι ίσως οι επόμενες μέρες θα είναι λίγο δύσκολες.
Θα το έχω υπόψη μου 14/5 , είναι η δική μου 2η δόση. Θα ζητήσω άδεια. Παρεμπιπτόντως εγώ σήμερα 3η μέρα από την πρώτη δόση είμαι καλά. Ούτε το χέρι πονάει, λίγο κόκκινο μόνο.Ευχαριστώ όσους μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 25, 2021, 11:27:33 μμ από marieta 2014 »

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #976 στις: Απρίλιος 25, 2021, 11:17:31 μμ »
O Risch στο βίντεο λέει " vaccinated". Οχι FULLY vaccinated. Για να αποκτήσεις επίπεδο ανοσιας επαρκές για να σε προστατευσει από σοβαρή νοσησή, ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ διάστημα περιπου 2 βδομάδων ΜΕΤΑ τη 2η δόση. Παρά πολλοί την πατανε στο μεσοδιάστημα, όπου θέλει προσοχη, γιατί το ανοσοποιητικό δουλευει ήδη με το εμβόλιο κ το φυσικό αντιγόνο, μπορεί να επιβαρυνει το συστημα.


Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #978 στις: Απρίλιος 26, 2021, 01:24:34 μμ »
Ενδέχεται όσοι για τον α, β, γ  λόγο δεν εμβολιαστούν να μην επιτραπεί να μπούνε σε αίθουσα από Σεπτέμβρη ή να μην διοριστούν/προσληφθούν?????

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #979 στις: Απρίλιος 26, 2021, 01:29:56 μμ »
Ενδέχεται όσοι για τον α, β, γ  λόγο δεν εμβολιαστούν να μην επιτραπεί να μπούνε σε αίθουσα από Σεπτέμβρη ή να μην διοριστούν/προσληφθούν?????

Θα θελα να το ζήσω και αυτό σε μια δημοκρατία. Είμαι διορισμένος και δεν σκοπεύω,τουλάχιστον όχι σύντομα, να εμβολιαστώ. Ας με απολύσουν αν μπορούν.Ευκαιρία να ανοίξει και η κινητικότητα για τους εκπαιδευτικούς θα πω εγώ.Άλλη νομιμότητα αυτή...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 369
Σύνολο: 378

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.