*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 291041 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1148 στις: Μάιος 04, 2021, 11:16:19 μμ »
Στην Αμερική των 200 εκατομμυρίων κατοίκων έχουν γίνει μαζικά 200 εκατομμύρια εμβολιασμοί. Σκεφτείτε λοιπόν πως κάθε μέρα πεθαίνουν και χιλιάδες ανθρώποι για διάφορους λόγους. Λογικό είναι λόγω της παραφιλολογίας που έχει αναπτυχθεί να συνδέουν ένα μεγάλο αριθμό με το εμβόλιο. Και φυσικά μπορεί κάποιοι να έχουν από ισχυρές παρενέργειες αλλά σε αυτό λόγο έχουν οι ειδικοί και μόνο αυτοί μπορούν να το ερευνήσουν και να το διαπιστώσουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:57:13 »

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1149 στις: Μάιος 04, 2021, 11:47:49 μμ »
Συνάδελφοι και συναδέλφισσες, είμαστε εκπαιδευτικοί και πρέπει σε ότι γράφουμε και παρουσιάζουμε αναρτώντας link ιστοσελίδων θα πρέπει να το ελέγχουμε και να το ερευνούμε πριν. Από ότι καταλαβαίνω κάποιοι και κάποιες εδώ ψάχνουν μανιωδώς να βρουν υλικό ώστε να υποστηρίξουν την άποψή τους ή να δικαιολογήσουν τον φόβο τους και την σύγχυσή τους. Δεν μας τιμάει όμως αυτό διότι αποδεικνύουμε πως και εμείς δεν διαφέρουμε από τη μάζα που ψάχνει τυφλά και αόριστα στο διαδίκτυο . Τους τελευταίους τους δικαιολογώ γιατί δεν είχαν ποτέ την ευκαιρία και τους δασκάλους να τους μάθουν να ερευνούν για να βρουν μία αντικειμενική άποψη η οποία φυσικά προέρχεται από την επιστημονική έρευνα.

Αν θέλει κάποιος να μάθει τι λέει το CDC μπορεί να πάει στη δική του σελίδα και όχι σε μία ΄΄ιδεολογική΄΄ ακραία εθνικιστική ή φανατική θρησκευτική. Τέτοιες υπάρχουν πολλές και εδώ και στην Αμερική.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/safety/adverse-events.html

+++++++++
Απορούμε μετά γιατί οι μαθητες μας δεν έχουν κριτική ικανότητα....

Αποσυνδεδεμένος Alarm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1150 στις: Μάιος 04, 2021, 11:58:56 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι Jarvis kai gf νομίζω ότι βλέπετε το δέντρο και χάνετε το δάσος. Το περιεχόμενο των όσων αναπαράγονται από την ιστοσελίδα που παρέθεσα είναι από το VAERS, το οποίο εξήγησα τι είναι, ψάξτε το και μόνοι σας. Ο αρθρογράφος παραπέμπει ξεκάθαρα εκεί. Αν θέλετε, μπορείτε να σχολιάσετε την είδηση αυτή καθ' εαυτή, χωρίς αυτό να είναι υποχρεωτικό.
Αγαπητή Jarvis, μελέτησα το κείμενο που ανήρτησες. Εγώ σχημάτισα άποψη. Ας το διαβάσουν προσεκτικά οι υπόλοιποι ψάχνοντας αν απαντάει όντως σε ένα προς ένα τα σημεία του αρχικού κειμένου, αν οι απαντήσεις είναι πειστικές, αν υπάρχουν στρεψοδικίες και αν τα δεδομένα που παρέχονται τεκμηριώνονται από άλλες πηγές.
Αγαπητέ sikat, η τυφλή και αόριστη αναζήτηση στο Διαδίκτυο, καθώς και ο φόβος και η σύγχυση που μου αποδίδεις δεν με αντιπροσωπεύουν. Ως προς την αναφορά σου ότι "οι ειδικοί και μόνο αυτοί μπορούν να το ερευνήσουν και να το διαπιστώσουν" συμφωνώ, εφόσον κανείς μας εδώ μέσα δεν είναι γιατρός, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να συζητάμε ως πολίτες για τα θέματα που μας αφορούν. Προσωπικά με ενδιαφέρει να υπάρχει πάντα ο αντίλογος, οπότε με ενδιαφέρει η γνώμη σου και όσων συμμερίζονται την ίδια άποψη με σένα. Θεωρώ ότι είναι δείγμα υγιούς διαλόγου και αποκαλύπτει τη συγκρότηση των προσωπικοτήτων που εμπλέκονται σε αυτόν. Άποψή μου είναι πως καλό είναι να εισφέρουμε όποιες πληροφορίες βρίσκουμε ενδιαφέρουσες. Από εκεί και πέρα όλοι κρίνουμε και κρινόμαστε.
Τέλος, σας λέω με πάσα ειλικρίνεια ότι εύχομαι βαθύτατα στο τέλος όλης αυτής της περιπέτειας και αφού έχουν ολοκληρωθεί όλες οι φάσεις να αποδειχθεί ότι είστε εσείς που έχετε δίκιο. Ως τότε, ας διατηρήσουμε όλοι το δικαίωμα της ελεύθερης σκέψης και βούλησης.

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1151 στις: Μάιος 05, 2021, 12:43:10 πμ »
Αυτο που κάποιοι υποκλίνεστε στην ιατρική επιστήμη ανευ όρων έχει μεγάλο ερευνητικό ενδιαφέρον. Ξέρετε πόσα ιατρικά επιτεύγματα και θεραπείες έχουν κλειστεί στο συρτάρι και οι δημιουργοί τους έπεσαν στην αφάνεια επειδή κάποιοι με οικονομικά συμφέροντα έκριναν οτι τους απειλούν τα κέρδη τους; Ξερετε, πολλές φορές κατασκευάζονται ''προβλήματα'' για να έρθουν μετά ως ''σωτήρες'' κάποιοι να σας πουλήσουν τις ''λυσεις''. Να τα λέμε κι αυτά.

ουπς.....  https://ideografhmata.gr/forum/?fbclid=IwAR0MxZII6NPtrqZOiKZU46Pyyvp8wJpkheNutQD-pPn5WMc7ko0olhjWmvA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:57:13 »

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1152 στις: Μάιος 05, 2021, 01:11:04 πμ »
KONSTANTINOS83, συμφωνώ πάντα με όσα γράφεις. Έχω τις ίδιες απόψεις. Μην αναλώνεσαι με το να επιχειρηματολογείς, διότι ο χειρότερος κουφός είναι αυτός που δε θέλει να ακούσει και όχι αυτός που έχει πρόβλημα με την ακοή. Καταλαβαίνεις σε ποιους αναφέρομαι.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1153 στις: Μάιος 05, 2021, 01:25:55 πμ »
Ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του αν θα εμβολιαστεί ή όχι. Εγώ π.χ. έκλεισα να εμβολιαστώ με Pfizer. Οι αλληλοκατηγόριες, όμως, δεν οδηγούν πουθενά. Αντίθετα βοηθούν το κυβερνητικό στήσιμο να διορίζει επί ένα χρόνο αστυφυλάκους κι όχι γιατρούς και να ρίχνει τις δικές της ευθύνες στους πολίτες.

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1154 στις: Μάιος 05, 2021, 07:36:58 πμ »
Στον εαυτό σου προφανώς, Ίρμα.

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1155 στις: Μάιος 05, 2021, 12:23:53 μμ »
καλημέρα, δεν ξέρω εάν έχει ξαναγίνει η ερώτηση. Εμβολιάζομαι 28 του μήνα, δικαιούμαι κάποιου είδους άδεια;(ουσιαστικά 1 ώρα θα χρειαστώ, θα κάνω τις πρώτες ώρες και θα πάω μετά)

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1156 στις: Μάιος 05, 2021, 12:47:09 μμ »
Καλημέρα, ναι δικαιουσαι 3ωρη για εμβολιασμό.

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1157 στις: Μάιος 05, 2021, 01:05:16 μμ »
O γιατρός Καρκινολόγος Nawrocki Tadeusz Ανθρωπολόγος, με δίπλωμα και Ιατρικής Εθνολογίας, τ. αποσπασμένος στο Εργαστήριο Cytogénétique του Πανεπιστημίου Ιατρικής της Brest με DIU de Cancérologie τ. ερευνητής του CNRS ειδικευμένος στην ύλη εξηγεί τις συνέπειες των εμβολίων mRNA στα άτομα που θα τροποποιήσουν τα γονίδια τους.Κατ΄αυτόν τα mRNA υπάρχει κίνδυνος να τροποποιήσουν τις γονιδιακές εκφράσεις και επίσης μπορεί να οδηγήσουν σε μια ανεξέλεγκτη ανοσολογική αντίδραση του οργανισμού….

https://dimpenews.com/2021/05/04/o-%ce%b3%ce%b9%ce%b1%cf%84%cf%81%cf%8c%cf%82-%ce%ba%ce%b1%cf%81%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%bf%ce%bb%cf%8c%ce%b3%ce%bf%cf%82-nawrocki-tadeusz-%ce%b1%ce%bd%ce%b8%cf%81%cf%89%cf%80%ce%bf%ce%bb%cf%8c%ce%b3/

επί αυτού του θέματος ακούστε και την πολύ ενδιαφέρουσα τοποθέτηση του κ. Πουλτουρτζίδη

https://www.youtube.com/watch?v=FmIg1JrzOGQ&t=3376s
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2021, 01:07:39 μμ από Νησάκι »

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1158 στις: Μάιος 05, 2021, 01:05:32 μμ »

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1159 στις: Μάιος 05, 2021, 01:19:03 μμ »
Παιδιά, δεν έχει νόημα. Είστε πέντε άνθρωποι που φορτώνετε με ένα σωρό πληροφορίες το φόρουμ για να αποδείξετε τι ακριβώς; Δεν υπάρχει η πανδημία; Εσείς δεν ήσαστε που θέλατε ανοιχτά σχολεία; Ανοιχτή την εστίαση και τα μαγαζιά; Εσείς οι ίδιοι δεν ήσαστε που θεωρείτε την χρήση μάσκας αυταρχικό μέτρο; Όπως και τους υπόλοιπους περιορισμούς; Τώρα που υπάρχουν τα όπλα τα περιφρονείτε; Ή ποντάρετε στην ανοσία που θα χτιστεί από τους υπολοίπους; Ή μήπως αναμένετε τι θα μας συμβεί και του χρόνου με το καλό θα εμβολιαστείτε με τα πιο δυνατά και εξελιγμένα εμβόλια; Εντάξει λοιπόν! Προτιμώ να θυσιαστώ για την επιστήμη παρά να πάω από βλακεία! Χίλιες φορές ο θάνατός μου να οδηγήσει σε μια καλύτερη εξέλιξη για την ανθρωπότητα από το να πάω άδικα από τον κορωνοιό! Ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Πάντα έτσι είναι σε αυτή τη ζωή. Μην μας βομβαρδίζετε λοιπόν με τόσα και τόσα ενημερωτικά και εφιαλτικά σενάρια. Φοράτε τη μάσκα σας, μείνετε μακριά μας και αφήστε μας να κάνουμε κι εμείς την προσωπική μας επιλογή. Να ξέρετε μόνο ότι όσοι εμβολιαζόμαστε κυρίως το κάνουμε από κοινωνική ευσυνειδησία! Υγιέστατος οργανισμός είμαι και εγώ και η γυναίκα μου. Αλλά η πανδημία δεν θα υποχωρήσει αν δισπείρουμε τον ιό.

Καλή φώτιση!

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1160 στις: Μάιος 05, 2021, 01:26:31 μμ »
[true  story] έχω μία γειτόνισσα (ουδεμία σχέση με ιατρική) που μοιράζει μια αντιβίωση ("δοκιμασμένη!", "της Pfizer!", "όχι ό,τι να ναι!") και λέει ότι σε τρεις μέρες γίνεσαι καλά, και υπάρχουν και άνθρωποι που την ακούν με προσοχή, θεωρώ ότι πρέπει να καταγραφεί και αυτή η άποψη. 
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1161 στις: Μάιος 05, 2021, 01:37:15 μμ »
Παιδιά, δεν έχει νόημα. Είστε πέντε άνθρωποι που φορτώνετε με ένα σωρό πληροφορίες το φόρουμ για να αποδείξετε τι ακριβώς; Δεν υπάρχει η πανδημία; Εσείς δεν ήσαστε που θέλατε ανοιχτά σχολεία; Ανοιχτή την εστίαση και τα μαγαζιά; Εσείς οι ίδιοι δεν ήσαστε που θεωρείτε την χρήση μάσκας αυταρχικό μέτρο; Όπως και τους υπόλοιπους περιορισμούς; Τώρα που υπάρχουν τα όπλα τα περιφρονείτε; Ή ποντάρετε στην ανοσία που θα χτιστεί από τους υπολοίπους; Ή μήπως αναμένετε τι θα μας συμβεί και του χρόνου με το καλό θα εμβολιαστείτε με τα πιο δυνατά και εξελιγμένα εμβόλια; Εντάξει λοιπόν! Προτιμώ να θυσιαστώ για την επιστήμη παρά να πάω από βλακεία! Χίλιες φορές ο θάνατός μου να οδηγήσει σε μια καλύτερη εξέλιξη για την ανθρωπότητα από το να πάω άδικα από τον κορωνοιό! Ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Πάντα έτσι είναι σε αυτή τη ζωή. Μην μας βομβαρδίζετε λοιπόν με τόσα και τόσα ενημερωτικά και εφιαλτικά σενάρια. Φοράτε τη μάσκα σας, μείνετε μακριά μας και αφήστε μας να κάνουμε κι εμείς την προσωπική μας επιλογή. Να ξέρετε μόνο ότι όσοι εμβολιαζόμαστε κυρίως το κάνουμε από κοινωνική ευσυνειδησία! Υγιέστατος οργανισμός είμαι και εγώ και η γυναίκα μου. Αλλά η πανδημία δεν θα υποχωρήσει αν δισπείρουμε τον ιό.

Καλή φώτιση!
Timpap το πρόβλημα είναι πως δε βομβαρδίζουν μόνο με εφιαλτικά σενάρια. Βομβαρδίζουν κ με "πληροφοριες", σαν κ αυτές της γειτόνισσας του ernie..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158574
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 537

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.132 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.