*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 294040 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annoula3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1190 στις: Μάιος 05, 2021, 04:45:38 μμ »
Μακαρι να ερθει το κινεζικο, που ειναι με τον παραδοσιακο τροπο φτιαγμενο.
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:12:42 »

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1191 στις: Μάιος 05, 2021, 04:45:52 μμ »
θέλω να ρωτήσω κάτι και θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος ξέρει να απαντήσει
πριν μία εβδομάδα έκανα την πρώτη δόση του εμβολίου από τα αδιάθετα και επειδη το σύστημα δεν έβγαλε αυτόματα τη δεύτερη δόση ( μου είπαν στο ΚΥ ότι συμβαίνει αυτό) ότι θα με ειδοποιήσουν αυτόι Έχουν  περάσει όμως τόσες μέρες και δεν έλαβα ούτε τηλεφωνημα ούτε κάποιο άλλο μήνυμα Τι πρέπει να κάνω; Πού να απευθυνθώ ;

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1192 στις: Μάιος 05, 2021, 04:54:24 μμ »
Tim Pap καλησπέρα. Ίσως αν διάβαζες τα άρθρα ή παρακολουθούσες τα βίντεο στα οποία έχουν παραπέμψει οι συνάδελφοι που αντιτίθενται στη δική σου άποψη, να απαντούσες σε . Για παράδειγμα, σε προγενέστερη σελίδα αυτού του νήματος κάποιος συνάδελφος (δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομα και είναι πολλές οι σελίδες, για να ανατρέξω, του ζητώ συγγνώμη) ανέβασε αυτό το βίντεο.
https://www.youtube.com/watch?v=QopI8SdbktY

Δυστυχώς, όσα βρίσκω εγώ είναι στα Αγγλικά και στα Γαλλικά (που γνωρίζω) χωρίς μετάφραση και αντιλαμβάνομαι ότι αυτό δυσκολεύει όσους δεν κατέχουν αυτές τις γλώσσες με επάρκεια. Για παράδειγμα κάποια από όσα λέγονται από τους Γάλλους γιατρούς είναι παρατηρήσεις και των Καναδών https://rainbowwarrior2005.wordpress.com/2021/03/09/canadian-doctors-speak-out-and-child-being-taken-from-a-parent/ (Αναφέρομαι μόνο στο πρώτο βίντεο της σελίδας), καθώς και Αμερικανών https://www.brighteon.com/dfd17a33-7e9b-4ee9-adb7-8569a2493137 . Σίγουρα, αγαπητή Jarvis, δεν λένε όλοι σωστά πράγματα, αλλά δεν λένε όλοι και λανθασμένα. Ίσως ανήκουν και αυτοί στους ψεκασμένους... Μήπως υπήρχε και υπάρχει άλλος δρόμος; Δες και την άποψη αυτή: https://dryburgh.com/wp-content/uploads/2021/03/Mutant-variations-and-the-danger-of-lockdowns-By-Jemma-Moran-March-2-2021.pdf

Επίσης, δεν είναι καλό να προβαίνουμε σε αυθαίρετα συμπεράσματα για τους άλλους. Για τον εαυτό που που έχω δικαίωμα να μιλήσω Tim Pap σου λέω ότι συμπεριφέρθηκα με απόλυτη συμμόρφωση προς όλα τα μέτρα (δεν έχω βεβαίως τη δυνατότητα να σε πείσω γι' αυτό). Επιπλέον, δεν ανήκω στους αντιεμβολιαστές (προσωπικά δεν ξέρω και κανέναν στο περιβάλλον μου).

Αγαπητή Δάφνη87 έχοντας διαβάσει αυτό το νήμα από την αρχή δεν είδα κανέναν από τους "αντιεμβολιαστές" να προτρέπει κανέναν από τους υπολοίπους να μην εμβολιαστεί. Καλώς πήρες την απόφασή σου. Επίσης, σου θέτω μια καλοπροαίρετη (δεν ειρωνεύομαι) ερώτηση. Οι έγκυες δεν κάνει ούτε τη ρίζα των μαλλιών τους να βάψουν (νομίζω μόνο με φυτική βαφή γίνεται) ή να πάρουν φάρμακο, χωρίς ιατρική συμβουλή, αλλά οι φίλες σου θέλουν να εμβολιαστούν με τα mRNA εμβόλια;
Αγαπητέ , δεν ξέρω τι είδικότητα έχεις κ αν είσαι κ εσύ συνάδελφος του φαουτσι κ εσυ -προφανώς  κ είσαι κ κοντράρεις αυτα που λέει αυτή τη στιγμή και ο FDA και το CDC o JVCI το δέχομαι, οκ. Γιατί αυτή τη στιγμή αυτή είναι η οδηγία για τις έγκυες- να το κάνουνε Pfizer/moderna, το γιατί ΔΕΝ το ξέρω (εγω δεν είμαι συνάδελφος του φάουτσι), εγώ την οδηγία μπορώ να καταλάβω.

Σε κάθε περίπτωση η οργή δεν είναι για τους συνάδελφους που δεν θέλουν να εμβολιαστούν, ας κάνουν ό,τι θέλουν. Τώρα αν πάνε κ κολλήσουν κανα παιδάκι του χρόνου κ αρρωστήσει βαριά έστω κ ένα-καλή τους τύχη, αλλά εδω είναι άλλο το θέμα μου εμένα. Είναι το χάλι με τις έγκυες+αυτές που θέλουν να κάνουν παιδί στο Ελλάντα.

Προφανώς κ φοβούνται οι έρμες κ έχεις δίκιο κ για το μαλλι που απαγορεύται στο πρωτο 3μηνο,  ΟΛΕΣ ανησυχουν μέσα τους, αλλά κάνουμε αυτό που μπορούμε=ΑΚΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝΕ - ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

Επίσης χωρίς να θέλω να στο χαλάσω δεν είναι όλες σε αυτή τη χωρα αναπληρωτριες ή μόνιμες του υπ παιδείας που μοιράζει από άδειες ευπαθών μέχρι άδειες ειδικού σκοπού σε μάνες με 15χρονα στη Γ γυμνασίου αλιμπερτα κ πέφτουν τα 1000ρικα. ΜΑΚΑΡΙ να ήταν έτσι, αλλά ΔΕΝ είναι  :o Ούτε έχουν πλούσιο άντρα όλες, ούτε έχουν καν άντρα όλες!!!!

Υπάρχουν κ γυναικες στον ιδιωτικό τομέα που δεν έχουν τη πολυτέλεια να κάθονται γιατί θα φάνε ΣΟΥΤ, γυναίκες που δουλεύουν μέχρι τον 9το, ναι παράνομα γιατί θα φάνε το σουτ κ τις κρύβουν στις τουαλέτες όταν περνάει το ΙΚΑ.

 Υπάρχουν γυναίκες ελευθεροι επαγγελαμτίες  που δουλευουνε μέχρι το τελευταίο βράδυ πριν γεννήσουνε, γυναίκες που ένα χρόνο τώρα είναι με τα 500 της αναστολής, γυναίκες που δεν έχουν ΟΥΤΕ αυτά τα 500 ευρω γιατί δεν είχαν κ δεν έχουν επίσημη εργασία. Γυναίκες που απολθηκαν πέρυσι με 1000 τερτίπια τις ξεοφτθήκανε.

ΑΥΤΕΣ οι γυναικες λοιπόν που ΕΤΣΙ κ αλλιώς ήταν πολίτες β κατηγορίας κ ούτε επαπειλουμενες ούτε ανατροφής πέρνανε για άλλη μία φορα είναι Β κατηγορίας!!!

ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΝΕ Κ PFIZER ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΩ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΙ 45+ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ  Κ ΕΝΩ Η ΙΔΙΑ Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥς ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝΕ ΑΖ ?!?!ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΔΛΔ.

Αλλά κ οινομική ανάγκη να μην έχουν, υπάρχουν γυναίκες έγκυες με ΜΙΚΡΑ παιδιά που πρέπει να τα πάνε στο πάρκο που είναι ο ένας πάνω στον άλλο, που πρέπει κ αυτά τα έρμα να παίξουν με άλλα παιδάκια , να πάνε σχολείο ή να τα κρατήσουν εσώκλειστα ? ή να ρισκάρορουν να κολλήσουν ? επειδή το λένε οι επιστήμονες του φμπ ? ΤΙ να κάνουν αυτές? εσένα να ακούσουν ή το CDC?

Έλα χριστε  κ παναγία τι διαβάζουμε εδώ μέσα. Δεν μας φτάνει το άγχος μας.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1193 στις: Μάιος 05, 2021, 05:00:28 μμ »
θέλω να ρωτήσω κάτι και θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος ξέρει να απαντήσει
πριν μία εβδομάδα έκανα την πρώτη δόση του εμβολίου από τα αδιάθετα και επειδη το σύστημα δεν έβγαλε αυτόματα τη δεύτερη δόση ( μου είπαν στο ΚΥ ότι συμβαίνει αυτό) ότι θα με ειδοποιήσουν αυτόι Έχουν  περάσει όμως τόσες μέρες και δεν έλαβα ούτε τηλεφωνημα ούτε κάποιο άλλο μήνυμα Τι πρέπει να κάνω; Πού να απευθυνθώ ;

ναι μου συνέβη σε κυ νησιού κ με ειδοποίησαν 4-5 μέρες αργότερα. είχα ανησυχήσει κ εγω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:12:42 »

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1194 στις: Μάιος 05, 2021, 05:19:58 μμ »
Από τη στιγμή που οι έγκυες είναι ευπαθης ομαδα ( ουτως η αλλως, ασχέτως  covid) κ από τη στιγμή που η οδηγία διεθνώς είναι να εμβολιαστουν, είναι θέμα χρόνου να ανοίξουν κ τα υπόλοιπα εμβόλια για αυτές.
Δλδ αυτό ακουγεται, θα ανακοινωθεί συντομα λογικά.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1195 στις: Μάιος 05, 2021, 05:24:10 μμ »
Οι θηλαζουσες παντως εμβολιαζονται με όλα. Συστηνεται έντονα γιατί παιρνουν κ αντισώματα στο βρέφος μεσω γάλακτος.
Όπως συμβαίνει κ με εμβόλια γριπης κ κοκκυτη (διεθνής οδηγία για εμβολιασμό στην εγκυμοσύνη). Περνουν αντισώματα αντίστοιχα, κατά τη διάρκεια της κυησης εδώ. Ανάλογο μηχανισμό παθητικης ανοσιας, αναμένουν κ στις έγκυες που θα εμβολιαστουν για covid.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1196 στις: Μάιος 05, 2021, 05:28:22 μμ »
Βασικά όχι αναμένουν. Το παρατηρουν. Γενικό άρθρο σχετικό.
https://www.cidrap.umn.edu/news-perspective/2021/03/covid-vaccine-pregnancy-triggers-strong-immune-response-moms-babies

Αποσυνδεδεμένος geoarna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1197 στις: Μάιος 05, 2021, 05:30:01 μμ »
θέλω να ρωτήσω κάτι και θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος ξέρει να απαντήσει
πριν μία εβδομάδα έκανα την πρώτη δόση του εμβολίου από τα αδιάθετα και επειδη το σύστημα δεν έβγαλε αυτόματα τη δεύτερη δόση ( μου είπαν στο ΚΥ ότι συμβαίνει αυτό) ότι θα με ειδοποιήσουν αυτόι Έχουν  περάσει όμως τόσες μέρες και δεν έλαβα ούτε τηλεφωνημα ούτε κάποιο άλλο μήνυμα Τι πρέπει να κάνω; Πού να απευθυνθώ ;
Κανονικά μπαίνεις και προγραμματίζεις το 2ο ραντεβου. Μην περιμένεις.
Εμενα μου είπαν μετά από 1-2 ημερες αλλά από το απόγευμα της ίδιας μέρας ήταν ΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1198 στις: Μάιος 05, 2021, 05:37:10 μμ »
έναν εμβολιασμένο χριστιανοταλιμπάν θέλω να μου δείξετε κ αν το κάνετε αυτό, αποχωρώ από τη συζήτηση!!!!

όντως αγαπητοί διαχειριστές αφού δεν παίρνετε θέση σε ο,τι ατεκμηρίωτο αναρτάται, διαχωριστεί τα θέματα. ένα κατά του εμβολιασμού κ ένα με προβληματισμούς. για να δούμε κιόλας τότε πού θα πάνε οι «εγω δεν είμαι αντιεμβολιαστής αλλά δεν θα κάνω το εμβόλιο»»

υ.γ. όσοι εμβολιαστήκαμε τηρούμε τα μέτρα κ προσέχουμε στο έπακρο. για ποιον λόγο κάποιοι θεωρούν ότι ειναο πιο ικανοί να προσέξουν από εμάς, δεν το έχω καταλάβει!!!

ΌΣΟΙ ΕΜΒΟΛΙΣΤΗΚΑΤΕ ΜΕΤΑΔΙΔΕΤΕ ΤΟΝ ΙΟ!

Χαίρομαι που η εκκλησία στην βάση της είναι πιο σοφή και αντιδρά στους πειραματικούς εμβολιασμους ....

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1199 στις: Μάιος 05, 2021, 05:42:45 μμ »
ΌΣΟΙ ΕΜΒΟΛΙΣΤΗΚΑΤΕ ΜΕΤΑΔΙΔΕΤΕ ΤΟΝ ΙΟ!

Χαίρομαι που η εκκλησία στην βάση της είναι πιο σοφή και αντιδρά στους πειραματικούς εμβολιασμους ....

μεταδίδουμε τον συγκεκριμένο ιό μόνο ή και διάφορους άλλους που μας φύτεψαν για να εξαλείψουν την ανθρωπότητα κ να μείνετε κάποιοι πεφωτισμένοι να αναγεννήσετε το είδος;

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1200 στις: Μάιος 05, 2021, 05:45:35 μμ »
Νιώθει κ άλλος να πεφτει το IQ του εδώ μέσα, ώρες ώρες?? Εγώ  παιδια δεν έχω πολλα περιθωρια, χαζη δεν με λες, αλλά ουτε κ Einstein.

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1201 στις: Μάιος 05, 2021, 05:49:18 μμ »
Είναι πέντε προφίλ. Μην τα διαβάζουμε πια και ας μην απαντάμε. Έχουν αρτηριοσκλήρυνση στον εγκέφαλο. Καλή τύχη σε όλους μας!

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1202 στις: Μάιος 05, 2021, 05:50:24 μμ »
Α κατσε. Εμβολιστηκατε λέει. Άρα, όσοι πχ μας χτυπησε σκάφος στο παρελθον, μετά δίδουμε??
Παίζει να είναι κ πιο λογικό. Τι άλλη σημασία έχει το εμβολιζω?? Ας πουν οι φιλόλογοι ρε παιδια, αγωνία..

Αποσυνδεδεμένος mizsolitude

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1203 στις: Μάιος 05, 2021, 06:17:27 μμ »
Και τον ιό μεταδίδουμε, και 5G πιάνουμε και δίνουμε και στους γείτονες.

Σοβαρά τώρα, δεν έχει νόημα όλο αυτό. Ο καθένας ας σταθμίσει τους κινδύνους από την πιθανή νόσηση  και τους κινδύνους και τα οφέλη από τον εμβολιασμό και ας πράξει αναλόγως.
after a certain age every artist works with injury

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 515
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 454
Σύνολο: 454

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.