*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 290790 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1386 στις: Μάιος 09, 2021, 01:14:55 πμ »
Διαβάζω εδώ και 15' το thread και αισθάνομαι τα εγκεφαλικά μου κύτταρα να αυτοαναφλέγονται! Ὀπως είπε και ο Albert Einstein σε μια παράφραση της γνωστής ρήσης: "Η διαφορά μεταξύ ηλιθιότητας και διάνοιας είναι ότι η διάνοια έχει όρια"
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:09:48 »

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1387 στις: Μάιος 09, 2021, 09:24:29 πμ »
Παιδιά εγώ ήμουν εντελώς αντίθετος στα εμβόλια. Από ότι φαίνεται ομως για διορισμό πρέπει να είμαστε εμβολιασμένοι. Ξέρετε ποιο εμβόλιο θα μετρά περισσότερο?

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1388 στις: Μάιος 09, 2021, 10:20:21 πμ »
Θα βγει εγκύκλιος για τη μοριοδότηση των εμβολίων.Λογικά  όσοι κάνουν astra θα προηγούνται λόγω αυξημένης επικινδυνότητας.

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2488
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1389 στις: Μάιος 09, 2021, 10:37:48 πμ »
Για  τον ίδιο λόγο, όσοι έχουν κάνει  astra θα προηγούνται   και για  θέσεις ευθύνης, στις επόμενες κρίσεις των διευθυντών.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2021, 11:43:46 πμ από harac »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:09:48 »

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1390 στις: Μάιος 09, 2021, 10:49:53 πμ »
Και εγώ μέχρι πρότινος ήμουν κατά των εμβολίων αλλά βγήκε ο Γεωργιάδης και είπε ότι στα γυμναστήρια θα μπαίνουν μόνο εμβολιασμένοι...Η απόφαση για εμβολιασμό ήταν μονόδρομος πλέον για μένα.

Αποσυνδεδεμένος wipers

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 148
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1391 στις: Μάιος 09, 2021, 11:34:00 πμ »
Παιδιά εγώ ήμουν εντελώς αντίθετος στα εμβόλια. Από ότι φαίνεται ομως για διορισμό πρέπει να είμαστε εμβολιασμένοι. Ξέρετε ποιο εμβόλιο θα μετρά περισσότερο?
το εμβολιο για αυξηση iq
δυστυχως δεν εχει ανακαλυφθει ακομα, οποτε για διορισμο καλυτερα ψαξε για κανα μεσον :P
(αστειευομαι φυσικα,οπως και εσυ αλλωστε) ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2021, 11:37:23 πμ από wipers »

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1392 στις: Μάιος 09, 2021, 11:48:29 πμ »
Και εγώ μέχρι πρότινος ήμουν κατά των εμβολίων αλλά βγήκε ο Γεωργιάδης και είπε ότι στα γυμναστήρια θα μπαίνουν μόνο εμβολιασμένοι...Η απόφαση για εμβολιασμό ήταν μονόδρομος πλέον για μένα.
Σε κάθε κλειστό εσωτερικό χώρο θα ισχύσει αυτό!

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1393 στις: Μάιος 09, 2021, 12:01:42 μμ »
Σε κάθε κλειστό εσωτερικό χώρο θα ισχύσει αυτό!

  Κάνεις λάθος, δεν ειπε αυτό. Είπε οτι θα ξεκινήσουν να μπαίνουν πρώτα οι εμβολιασμένοι και τον Ιούνιο, όλοι κανονικά χωρίς διακρίσεις σε εμβολιασμένος και μη.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1394 στις: Μάιος 09, 2021, 02:17:27 μμ »
"Είναι προφανές ότι δεν θα κάνω απεργία πείνας προκειμένου να πείσω κανέναν. Το διατύπωσα έτσι καθ’ υπερβολή προκειμένου να δώσω την έμφαση που αρμόζει", λέει στο iatronet o κ. Κουρέτας και τονίζει την ανάγκη να γίνει ό,τι πρέπει με στόχο να πειστούν όσο γίνεται περισσότεροι για την αναγκαιότητα του εμβολιασμού. "Υπάρχει μια απίστευτη παραπληροφόρηση, η οποία σε πολλές περιπτώσεις καλύπτει τα κενά επίσημης και επιστημονικής ενημέρωσης. Έτσι, γίνομαι και εγώ δέκτης θεωριών ότι τα εμβόλια προκαλούν αυτισμό, ή αυτοάνοσα νοσήματα ή περιέχουν τσιπάκια και πολλά άλλα. Τα γράφουν ως σχόλια και κάτω από δικές μου δημοσιεύσεις".

Ο καθηγητής υποστηρίζει ότι ένα μεγάλο μέρος όσων διατηρούν κάποιες εύλογες επιφυλάξεις μπορεί να πειστεί με μια οργανωμένη και τεκμηριωμένη ενημέρωση, με κυβερνητική ευθύνη. "Να γίνουν στρογγυλά τραπέζια σε κάθε κανάλι, στα οποία να κληθούν και όσοι υποστηρίζουν πως τα εμβόλια κάνουν κακό. Έτσι θα καταδειχτεί η ένδεια επιχειρημάτων της άλλης πλευράς", αναφέρει.

https://www.iatronet.gr/article/101098/o-kathhghths-poy-apeilei-meapergia-peinas-toys-arnhtes-ton-emvolion

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1018
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1395 στις: Μάιος 09, 2021, 02:50:21 μμ »
Ο κουρετας αναφέρεται κ στα εμβολια γενικώς. Οτι είμαστε 2021 κ αναφέρουμε τα ωφελη του εμβολιασμού, λες κ είμαστε στο '40, δεν το χωρα ο ορθολογιστικος μου νους. Σε λίγο θα αρχίσουμε κ κυνήγι μαγισσών. Σκοτάδι κ έρεβος.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1018
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1396 στις: Μάιος 09, 2021, 03:32:42 μμ »
https://www-rollingstone-com.cdn.ampproject.org/v/s/www.rollingstone.com/music/music-news/foo-fighters-jennifer-lopez-j-balvin-vax-live-concert-1166393/amp/?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQHKAFQArABIA%3D%3D#aoh=16205631720645&amp_ct=1620563188911&csi=1&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.rollingstone.com%2Fmusic%2Fmusic-news%2Ffoo-fighters-jennifer-lopez-j-balvin-vax-live-concert-1166393%2F
California τώρα διοργάνωσαν συναυλία, για να στηρίξουν τη δίκαιη διανομή εμβολίων σε όλες τις χωρες κ τις φτωχές. Κίνηση με έντονο συμβολισμό και γιατί οι συμμετέχοντες έπρεπε να ήταν πληρως εμβολιασμενοι. Ήθελαν να δείξουν, όπως λενε οι διοργανωτές, πως μόνο έτσι θα επιστρέψουμε στην ομαλότητα. 20.000 ατομα, ώμο με ώμο, σε συναυλία. Συγκίνηση σε πιάνει.

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1397 στις: Μάιος 09, 2021, 04:13:22 μμ »
https://www-rollingstone-com.cdn.ampproject.org/v/s/www.rollingstone.com/music/music-news/foo-fighters-jennifer-lopez-j-balvin-vax-live-concert-1166393/amp/?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQHKAFQArABIA%3D%3D#aoh=16205631720645&amp_ct=1620563188911&csi=1&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.rollingstone.com%2Fmusic%2Fmusic-news%2Ffoo-fighters-jennifer-lopez-j-balvin-vax-live-concert-1166393%2F
California τώρα διοργάνωσαν συναυλία, για να στηρίξουν τη δίκαιη διανομή εμβολίων σε όλες τις χωρες κ τις φτωχές. Κίνηση με έντονο συμβολισμό και γιατί οι συμμετέχοντες έπρεπε να ήταν πληρως εμβολιασμενοι. Ήθελαν να δείξουν, όπως λενε οι διοργανωτές, πως μόνο έτσι θα επιστρέψουμε στην ομαλότητα. 20.000 ατομα, ώμο με ώμο, σε συναυλία. Συγκίνηση σε πιάνει.
Είμαστε κοντά στο σενάριο να δοθούν χρήματα από τις πλούσιες χώρες για να καλυφθούν τα εμβόλια σε κάθε γωνιά του πλανήτη, γιατί μόνο έτσι θα νικήσουμε τον ιό και στην Ελλάδα να έχουμε Νησάκια και Σπουργίτια στις μεθ! Τραγικοί πολίτες!

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1398 στις: Μάιος 09, 2021, 04:45:34 μμ »
Παιδιά εγώ ήμουν εντελώς αντίθετος στα εμβόλια. Από ότι φαίνεται ομως για διορισμό πρέπει να είμαστε εμβολιασμένοι. Ξέρετε ποιο εμβόλιο θα μετρά περισσότερο?
Μου φαίνεται ότι το pfizer δίνει πιο πολλά μόρια διότι ως νέα τεχνολογία σε πειραματικό στάδιο 3 , χρειάζεται πειραματόζωα για την ολοκλήρωση της μελέτης . Σίγουρα θα φτιαχτεί και άγαλμα υπέρ των πεσοντων...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2021, 04:48:44 μμ από Σπουργίτι »

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1399 στις: Μάιος 09, 2021, 05:02:20 μμ »
Είμαστε κοντά στο σενάριο να δοθούν χρήματα από τις πλούσιες χώρες για να καλυφθούν τα εμβόλια σε κάθε γωνιά του πλανήτη, γιατί μόνο έτσι θα νικήσουμε τον ιό και στην Ελλάδα να έχουμε Νησάκια και Σπουργίτια στις μεθ! Τραγικοί πολίτες!
Καλά ας δώσουν οι πλούσιες χώρες τροφή και νερό πρώτα και μετά δίνουν και κορονοεμβολια.

Οι Αφρικανοί πηδάνε απ' τα παράθυρα για να μην πάρουν τα εμβόλια αφού τόσα χρόνια οι φαρμακοβιομηχανίες τους είχαν ως πειραματόζωα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158518
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 330
Σύνολο: 343

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.