*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 290771 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος math.efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1876 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 03:12:12 μμ »
Και σε εμένα κάνει εντύπωση που πολλοί δεν θέλουν ν αποδεκτούν τις παρενέργειες του συγκεκριμένου '' εμβολίου''. Ο αδελφός του άντρα μου μετά τη δεύτερη δόση έπαθε θρόμβωση στο πόδι και χειρουργήθηκε. Επίσης φίλος του αδελφού μου έπαθε ανακοπή δύο εβδομάδες μετά το εμβόλιο και πέθανε. Συνάδεφος μου είπε ότι η πεθερά της αφαίρεσε λεμφαδένες και τώρα είναι χάλια. Η συνυφάδα μου εμφάνισε δύο ογκίδια στα γόνατα. Της είπαν ότι είναι λιπώματα αλλά να παίρνεις σαλοσπίρ και να φορας ειδικές κάλτσες. Ξέρω επίσης πολλούς ηλικιωμένους ( τους βλέπω) που μετά το εμβόλιο δεν μπορούν να πάρουν τα πόδια τους.Φυσικά όσους ρώτησα δεν έχει καταγραφεί πουθενά τίποτα.Όλα αυτά είναι τυχαία;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:59:23 »

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1877 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 03:12:37 μμ »
Δεν θα μπούμε καν στον κόπο να ανοίξουμε τους συνδέσμους. Μην ανησυχείς! Αυθαίρετα συμπεράσματα. Κατανοητός ο πανικός σας. Ας μην μας τον μεταφέρετε.
Τους συνδέσμους δε τους βάζουμε για εσένα. Σε καμία περίπτωση. Υπάρχουν και άλλοι αναγνώστες.
Εσύ αμφισβητείς τα στοιχεία του ΕΛΣΤΑΤ για τους θανάτους που είναι εξαιρετικά δύσκολο αν όχι αδύνατο να παραποιηθούν, αλλά δέχεσαι ως αξιόπιστα τα στοιχεία που δίνονται για τις παρενέργεις των εμβολίων και τους θανάτους από τον κορονοϊό που είναι ασύγκριτα πιο εύκολο να παραποιηθούν.
https://www.pronews.gr/ygeia/1022435_karvanitis-sto-pronewsgr-trehei-thanatiko-me-20000-thanatoys-hrono-emvolio-kai
Εμείς περιμένουμε ενημέρωση από τους ειδικούς (ή "ειδικούς") να μας πούνε που οφείλεται η αύξηση των θανάτων. Αλλά μάλλον δε τους ενδιαφέρει.
Πανικό έχετε εσείς και γι αυτό πήγατε και εμβολιαστήκατε. Εσύ ότι και να γράψεις δε μπορείς να μας πανικοβάλεις.

Αποσυνδεδεμένος math.efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1878 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 03:46:20 μμ »
Τους συνδέσμους δε τους βάζουμε για εσένα. Σε καμία περίπτωση. Υπάρχουν και άλλοι αναγνώστες.
Εσύ αμφισβητείς τα στοιχεία του ΕΛΣΤΑΤ για τους θανάτους που είναι εξαιρετικά δύσκολο αν όχι αδύνατο να παραποιηθούν, αλλά δέχεσαι ως αξιόπιστα τα στοιχεία που δίνονται για τις παρενέργεις των εμβολίων και τους θανάτους από τον κορονοϊό που είναι ασύγκριτα πιο εύκολο να παραποιηθούν.
https://www.pronews.gr/ygeia/1022435_karvanitis-sto-pronewsgr-trehei-thanatiko-me-20000-thanatoys-hrono-emvolio-kai
Εμείς περιμένουμε ενημέρωση από τους ειδικούς (ή "ειδικούς") να μας πούνε που οφείλεται η αύξηση των θανάτων. Αλλά μάλλον δε τους ενδιαφέρει.
Πανικό έχετε εσείς και γι αυτό πήγατε και εμβολιαστήκατε. Εσύ ότι και να γράψεις δε μπορείς να μας πανικοβάλεις.
Δυστυχώς κάποιοι ή είναι τυφλοί και δεν θέλουν να δουν τι γίνεται γύρω τους ( το αποκλείω στο περιβάλλον τους να μην έχουν συναντήσει κανέναν με παρενέργειες) ή έχουν κάποιο όφελος ... Αλλά ευτυχώς ο κόσμος έχει αρχίσει να ξυπνάει. Πολλοί είναι αυτοί που ακούω να λένε ότι άλλη δόση δεν κάνω. Ο ψεύτης και ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται...  Για τους ψεύτες το λέω. Ας το πάρουν υπόψη τους.

Αποσυνδεδεμένος jones

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1879 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 04:13:15 μμ »
Κατ'αρχάς να διευκρινίσω ότι είναι η πρώτη φορά μετά από χρόνια που συμμετέχω σε συζήτηση στο forum.
Διαβάζω καθημερινά τα θέματα που με ενδιαφέρουν και προβληματίζομαι για πολλά από αυτά που διαβάζω. Σχολιάζω σήμερα, γιατί θεωρώ ότι θα έπρεπε να διαβάζουμε συνολικά τα στατιστικά στοιχεία και όχι αποσπασματικά. Ανησύχησα κι εγώ, όντας εμβολιασμένος και ακόμα προβληματισμένος για την επιλογή μου (υπερίσχυσε μέσα μου το γεγονός ότι έρχομαι καθημερινά σε επαφή με 380 μαθητές), για την αύξηση των θανάτων το 2021, και μάλιστα τους μήνες που ανέφεραν οι προηγούμενοι συμμετέχοντες στη συζήτηση. Κατέβασα, λοιπόν, το αρχείο από το site της ΕΛΣΤΑΤ.
Παρατήρησα τα εξής ενδιαφέροντα στοιχεία. Από το 2015 έως το 2021 (ίσως και παλιότερα, αλλά δεν ανέτρεξα σε προηγούμενα αρχεία) υπάρχει ένα μοτίβο που επαναλαμβάνεται συνεχώς τα τελευταία 6 χρόνια. Τα μονά έτη (2015, 2017, 2019 και φέτος) οι θάνατοι στην Ελλάδα ήταν
 κατά πολύ υψηλότεροι από τις ζυγές χρονιές (κατά 6000 τουλάχιστον θανάτους περισσότεροι). Μόνο το 2020 οι θάνατοι ήταν σχεδόν ίδιοι με την προηγούμενη χρονιά, που μάλλον δικαιολογείται από τους θανάτους λόγω κορονοϊού. Οι αιτίες για να εξηγηθεί το μοτίβο αυτό θα ήταν καλό να ερευνηθούν περαιτέρω σε κάποια άλλη χρονική στιγμή. Όμως είναι ένα αδιαμφισβήτητο στατιστικό στοιχείο. Άρα θα περιμέναμε φέτος, που είναι μονή χρονιά να έχουμε περισσότερους θανάτους, όπως και έχουμε! Έχουμε, βέβαια πολύ περισσότερους θανάτους από τις υπόλοιπες μονές χρονιές, κάτι που επίσης εξηγείται πιθανόν από την πανδημία.
Πώς όμως εξηγείται η απότομη άνοδος των θανάτων τους μήνες που αναφέρθηκαν (Ιούνιο και Ιούλιο) στους οποίους δεν υπήρχαν τόσα κρούσματα στη χώρα μας και ήμασταν σε σχετική ύφεση; Είναι η αλήθεια ότι με προβλημάτισε το γεγονός. Είναι όντως από τις παρενέργειες των εμβολίων; Πηγαίνοντας, λοιπόν, στον πίνακα του αρχείου που καταγράφει τους θανάτους ανά περιφέρειες είδα ότι τουλάχιστον 2 περιοχές (η μία αφορά την Α. Μακεδονία και Θράκη με 600000 κατοίκους) η αύξηση στους θανάτους είναι απειροελάχιστη! Όμως τα ποσοστά εμβολιασμού στις περιοχές αυτές μπορεί να είναι χαμηλότερα από άλλες, αλλά είναι σίγουρα πάνω από 45-50%. Γιατί δεν έχουμε και εκεί αυξημένους θανάτους λόγω των εμβολίων; Μήπως πρέπει να αναζητήσουμε αλλού τις αιτίες των θανάτων αυτών των μηνών (για παράδειγμα το φόβο να πάμε στο γιατρό λόγω του κορονοϊού ή ψυχοσωματικούς λόγους);
Οι αριθμοί δε λένε πάντα την αλήθεια και η στατιστική ακόμα περισσότερο. Όπως έλεγε και ο αείμνηστος καθηγητής μου στο πανεπιστήμιο: 'Έχουμε ένα κοτόπουλο και 2 ανθρώπους. Σύμφωνα με τη στατιστική αντιστοιχεί μισό κοτόπουλο στον καθένα. Στην πραγματικότητα όμως το κοτόπουλο το έφαγε μόνο ο ένας!' Έχω την εντύπωση ότι στην περίπτωση που συζητάμε άλλες είναι οι κύριες αιτίες των αυξημένων θανάτων. Σίγουρα κάποιοι από αυτούς συνδέονται με τα εμβόλια, αλλά δε νομίζω ότι είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, όπως παρουσιάζονται! Σε καμία περίπτωση, βέβαια, δε θεωρώ αμελητέα καμία απώλεια ανθρώπου από οποιαδήποτε αιτία κι αν προέρχεται!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:59:23 »

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1880 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 05:57:28 μμ »
Τους συνδέσμους δε τους βάζουμε για εσένα. Σε καμία περίπτωση. Υπάρχουν και άλλοι αναγνώστες.
Εσύ αμφισβητείς τα στοιχεία του ΕΛΣΤΑΤ για τους θανάτους που είναι εξαιρετικά δύσκολο αν όχι αδύνατο να παραποιηθούν, αλλά δέχεσαι ως αξιόπιστα τα στοιχεία που δίνονται για τις παρενέργεις των εμβολίων και τους θανάτους από τον κορονοϊό που είναι ασύγκριτα πιο εύκολο να παραποιηθούν.
https://www.pronews.gr/ygeia/1022435_karvanitis-sto-pronewsgr-trehei-thanatiko-me-20000-thanatoys-hrono-emvolio-kai
Εμείς περιμένουμε ενημέρωση από τους ειδικούς (ή "ειδικούς") να μας πούνε που οφείλεται η αύξηση των θανάτων. Αλλά μάλλον δε τους ενδιαφέρει.
Πανικό έχετε εσείς και γι αυτό πήγατε και εμβολιαστήκατε. Εσύ ότι και να γράψεις δε μπορείς να μας πανικοβάλεις.
Ποτέ δεν αμφισβήτησα την ελστατ. Αμφισβήτησα την πλατφόρμα καταγραφής παρενεργειώβ η οποία είναι ανοιχτή προς όλους. Μπορεί εσύ να έχεις γράψει καμία εκαταστή φορές αν και ανεμβολίαστος!

Όταν παραθέτει κάποιος από το pronews σταματά η κουβέντα. Λυπάμαι για την κατάντια.

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1881 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 05:58:52 μμ »
Και σε εμένα κάνει εντύπωση που πολλοί δεν θέλουν ν αποδεκτούν τις παρενέργειες του συγκεκριμένου '' εμβολίου''. Ο αδελφός του άντρα μου μετά τη δεύτερη δόση έπαθε θρόμβωση στο πόδι και χειρουργήθηκε. Επίσης φίλος του αδελφού μου έπαθε ανακοπή δύο εβδομάδες μετά το εμβόλιο και πέθανε. Συνάδεφος μου είπε ότι η πεθερά της αφαίρεσε λεμφαδένες και τώρα είναι χάλια. Η συνυφάδα μου εμφάνισε δύο ογκίδια στα γόνατα. Της είπαν ότι είναι λιπώματα αλλά να παίρνεις σαλοσπίρ και να φορας ειδικές κάλτσες. Ξέρω επίσης πολλούς ηλικιωμένους ( τους βλέπω) που μετά το εμβόλιο δεν μπορούν να πάρουν τα πόδια τους.Φυσικά όσους ρώτησα δεν έχει καταγραφεί πουθενά τίποτα.Όλα αυτά είναι τυχαία;
Όλες οι πληγές του Φαραώ! Καμία παρενέργεια σε εκατοντάδες γνωστούς μας και χιλιάδες ασθενείς του αδελφού μου. Συνεχίστε έτσι! Όσο αμφισβητήσιμο είναι αυτό που γράφω άλλο τόσο είναι αυτό που γράφεις!

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1882 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 06:00:24 μμ »
Το ότι πλέον περισσότεροι άνθρωποι πεθαίνουν από όλες τις άλλες σοβαρές νόσους των οποίων η πρόληψη, η διάγνωση και η έγκαιρη θεραπεία έγιναν δυσχερέστερες επί πανδημίας λόγω των lockdown και της επιβάρυνσης των συστημάτων υγείας απαιτεί τόσο υψηλή νοημοσύνη για να γίνει αντιληπτό;
Υψηλή όχι, αλλά σίγουρα καθαρή και κριτική.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3348
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1883 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 06:44:05 μμ »
Είναι αλήθεια ότι και οι δικοί μου γνωστοί έχουν δηλώσει ως παρενέργεια μόνο πυρετό. Μια γνωστή της μητέρας μου ηλικιωμένη έπαθε πνευμονική εμβολή 5 μήνες μετά το εμβόλιο, δεν της έχουν αποκλείσει τίποτε για την αιτία της εμβολής.

Αποσυνδεδεμένος math.efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1884 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 06:48:09 μμ »
Όλες οι πληγές του Φαραώ! Καμία παρενέργεια σε εκατοντάδες γνωστούς μας και χιλιάδες ασθενείς του αδελφού μου. Συνεχίστε έτσι! Όσο αμφισβητήσιμο είναι αυτό που γράφω άλλο τόσο είναι αυτό που γράφεις!
Εγώ είπα λίγα απ αυτά που βλέπω και ακούω να συμβαίνουν στο περιβάλλον μου. Δεν λέω ψεματα. Λες να έχω τόσο μεγάλη φαντασία; Μαθηματικός είμαι όχι φιλόλογος. Εκτός και αν όλα είναι συμπτώσεις . Αλλά πάλι,  πολλές μαζεύονται...

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1885 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 07:03:47 μμ »

Πολύ καλά τα λες συνάδελφε jones γιατί το έψαξες και καλά έκανες, δε φταίει όμως η στατιστική επειδή ο καθένας προσπαθεί να παρουσιάσει τα στοιχεία όπως αυτός επιθυμεί. Η Στατιστική δεν κάνει μια απλή διαίρεση, όπως στο παράδειγμά σου με το κοτόπουλο, αλλά εξετάζει και αναλύει τα αποτελέσματα των δεδομένων που προκύπτουν μετά από συλλογή στοιχείων, που η επιλογή τους γίνεται με επιστημονικές μεθόδους για ασφαλή αποτελέσματα.
Γράφονται διάφορα ψέματα στο όνομα της Στατιστικής αλλά και από κάποιους που ισχυρίζονται ότι γνωρίζουν τι γίνεται στο περιβάλλον όλων των άλλων. Επίσης με διάφορα άλματα υπεραπλουστευμένης λογικής συνδέονται οι θάνατοι με τους εμβολιασμούς ενώ υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι που μπορούν να αιτιολογήσουν αυτή την αύξηση. Υπενθυμίζω ότι έχουν γίνει δισεκατομμύρια εμβολιασμοί παγκοσμίως και εάν είχαμε αύξηση θανάτων εξαιτίας των εμβολίων δε θα έμενε ανεκμετάλλευτο από τους διάφορους Τριανταφυλλόπουλους και θα είχαμε γεμίσει από διάφορα "απαγορευμένα" βίντεος.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1886 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 07:34:21 μμ »
Ποτέ δεν αμφισβήτησα την ελστατ. Αμφισβήτησα την πλατφόρμα καταγραφής παρενεργειώβ η οποία είναι ανοιχτή προς όλους. Μπορεί εσύ να έχεις γράψει καμία εκαταστή φορές αν και ανεμβολίαστος!

Όταν παραθέτει κάποιος από το pronews σταματά η κουβέντα. Λυπάμαι για την κατάντια.
Σας πειράζει το pronews. Μάλλον θέλετε τα κανάλια που τα πήραν από τη λίστα Πέτσα. Και γιατί πληρώθηκαν αφού έτσι κι αλλιώς πρέπει να λένε την αλήθεια;
Πόσο εύκολο είναι να βγει κάποιος όπως η εκπαιδευτικός η κυρία Προβατά σε αυτά τα κανάλια που σας αρέσουν και να πει αυτά που είπε στη "Ζούγκλα"; Είπε πως στη ΜΕΘ ήταν και άλλοι νέοι παρόμιες περιπτώσεις με τη δική της (https://www.zougla.gr/greece/article/kateliksa-stin-entatiki-apo-to-pfizer).
Για τις αυξήσεις των θανάτων γράφει το "Πρώτο Θέμα" και είναι από επίσημα στοιχεία της ΕΛΣΤΑΤ, πιο επίσημα δε γίνονται. Ναι υπάρχει από τον Μάρτη σημαντική αύξηση θανάτων σε σχέση με το Μ.Ο. της τελευταίας πενταετίας. Κάθε εβδομάδα οι θάνατοι αυξάνονται. Μέχρι στιγμής μας λέγανε πως στη ΜΕΘ το συντριπτικό ποσοστό είναι ανεμβολίαστοι. Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια. Και άλλος νέος, νεότετος 20 ετών, υγιέστατος  που έφυγε "συμπτωματικά" μερικές μέρες μετά τον εμβολιασμό του: https://www.zougla.gr/greece/article/giati-efige-apo-ti-zoi-o-20xronos-orfeas-voltsis . Οι αυξημένοι θάνατοι δεν είναι τυχαίοι.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1887 στις: Οκτώβριος 06, 2021, 05:41:36 πμ »

Ημιμάθεια, άγνοια ή πονηριά; Για όσους έχετε κάνει σημαία τη λίστα Πέτσα και παραπληροφορείτε, τα χρήματα για την καμπάνια ενημέρωσης του πληθυσμού δόθηκαν για καταχωρήσεις σε πάνω από 1200 έντυπα, ιστοσελίδες, ραδιοφωνικούς σταθμούς, πλατφόρμες και τηλεοπτικά κανάλια, συμπολιτευόμενα και αντιπολιτευόμενα και με θέσεις υπέρ των εμβολίων και εναντίον των εμβολίων. Σε αυτά συμπεριλαμβάνονται και αυτά που βλέπετε και ακούτε και εσείς, όπως η "Ζούγκλα" του κ. Τριανταφυλλόπουλου που δεν αφήνει τίποτα ανεκμετάλλευτο.
Επίσης, επειδή συνεχώς αναπαράγετε τα ίδια, να αναφέρω ότι δεν είναι καθόλου δύσκολο να βγει κάποιος για να πει ό,τι θέλει. Το δύσκολο είναι να δώσει συνέντευξη μέσα από τη ΜΕΘ. Αδύνατο θα έλεγα κι ας βάζει ο εμπνευστής στο πλαίσιο της αρχικής εικόνας, φωτογραφία μιας ΜΕΘ. Ιατρικό πόρισμα πάντως δεν υπάρχει ούτε στη μία ούτε στην άλλη περίπτωση και ας μη βιάζονται κάποιοι να βγάζουν συμπεράσματα.
Για την αύξηση των θανάτων έχουν δοθεί αρκετές απαντήσεις για το πού οφείλονται και να μην ξεχνάμε ακόμα, ηθελημένα ή άθελα, ότι υπάρχει και η πανδημία με τις μεταλλάξεις της.
Το μόνο με το οποίο θα συμφωνήσω είναι ότι το ψέμα έχει κοντά ποδάρια.



Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1888 στις: Οκτώβριος 06, 2021, 06:38:26 πμ »
Εγώ είπα λίγα απ αυτά που βλέπω και ακούω να συμβαίνουν στο περιβάλλον μου. Δεν λέω ψεματα. Λες να έχω τόσο μεγάλη φαντασία; Μαθηματικός είμαι όχι φιλόλογος. Εκτός και αν όλα είναι συμπτώσεις . Αλλά πάλι,  πολλές μαζεύονται...
Λέω, ναι! Αλλά σημασία δεν έχει τι λέω εγώ. Όταν ο κθένας μας έρθει σε επαφή με την πραγματικότητα, εκεί μετρά μόνο το ένστικτο της επιβίωσης. Σε εμένα λειτούργησε νωρίς και εμβολιάστηκα. Ο καθένας ας φροντίσει να προστατεύεται. Να φροντίσει να προστατεύσει τους γύρω του, γονείς, παιδιά, φίλους πρώτα πρώτα.

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1889 στις: Οκτώβριος 06, 2021, 08:25:33 πμ »
"Ημιμάθεια, άγνοια ή πονηριά;" Τίποτα από αυτά. Εσείς; Επιμένω, λεφτά δε χρειαζόντουσαν να δωθούν πουθενά, ούτε στον Τριανταφυλλόπουλο. Ιατρικό πόρισμα για το λόγο που πήγε η κυρία Προβατα σε ΜΕΘ; Εσείς από τι λέτε ότι ήταν; Γιατί λίγες ώρες μετά τον εμβολιασμό της τα εμφάνισε όλα αυτά; Σύμφωνα μάλιστα με την κυρία Προβατά στη ΜΕΘ ήταν και άλλοι 2 νεαροί παρόμοιας περίπτωσης. Ξέρουμε "σύμπτωση, σύμπτωση".
Τέλος κάτι για να ευθυμήσουμε από την αρθρογραφία του κυρίου Μόσιαλου με ένα "ακαταμάχητο επιχείρημα" για την ασφάλεια των εμβολίων:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=384250673190795&id=101598868122645
Άμα είσαι επιστήμονας...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2021, 08:52:46 πμ από Aiantas91 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 534
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 470
Σύνολο: 483

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.