*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022  (Αναγνώστηκε 25699 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 21, 2021, 05:47:31 μμ »
Ευχαριστω πολυ mtsag :)

Να σαι καλά. Πάντως, αν εγώ ήμουν στο υπουργείο θα έβγαζα την προκήρυξη Σεπτέμβρη-Οκτωβρη, αν ήθελα σίγουρα οριστικούς μέχρι τον Αύγουστο του 22

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:38:31 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 21, 2021, 05:50:38 μμ »
Ακριβώς αυτό! Τι γίνεται με αυτούς που πιέζουν για άνοιγμα, γνωρίζετε;

Κοίτα όλοι αυτοί πέτυχαν το τριετές κλείδωμα κατά την πρώτη εφαρμογή να γίνει διετές. Γι αυτό είπε η Μακρή ότι οι τωρινοι πίνακες ειδικής έχουν ισχύ μέχρι το σχολικό έτος 21-22.

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 21, 2021, 05:54:39 μμ »
Κοίτα όλοι αυτοί πέτυχαν το τριετές κλείδωμα κατά την πρώτη εφαρμογή να γίνει διετές. Γι αυτό είπε η Μακρή ότι οι τωρινοι πίνακες ειδικής έχουν ισχύ μέχρι το σχολικό έτος 21-22.
Για τους πίνακες γενικης δυσκολο πριν το 2023 ε;

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 21, 2021, 05:57:32 μμ »
Για τους πίνακες γενικης δυσκολο πριν το 2023 ε;

Οι πίνακες γενικής θα έχουν ισχύ για τα σχολικά έτη 21-22 και 22-23. Νέοι πίνακες γενικής τον Αύγουστο του 23.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:38:31 »

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 21, 2021, 06:07:59 μμ »
Οι πίνακες γενικής θα έχουν ισχύ για τα σχολικά έτη 21-22 και 22-23. Νέοι πίνακες γενικής τον Αύγουστο του 23.
Να είστε σίγουροι πάντως ότι θα βρουν τον τρόπο κάποια στιγμή να πηγαίνουν μαζί οι πίνακες γενικής και ειδικής. Διαφορετικά ΑΣΕΠ και διευθύνσεις εκπαίδευσης θα ασχολούνται μόνο με εμάς ακατάπαυστα.

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 22, 2021, 12:12:02 μμ »
Να είστε σίγουροι πάντως ότι θα βρουν τον τρόπο κάποια στιγμή να πηγαίνουν μαζί οι πίνακες γενικής και ειδικής. Διαφορετικά ΑΣΕΠ και διευθύνσεις εκπαίδευσης θα ασχολούνται μόνο με εμάς ακατάπαυστα.
Πως πιστεύετε οτι θα γίνει αυτό;; Θα καθυστερήσουν και οι δύο προκηρύξεις μαζί; Γιατί και αυτό το εχω διαβάσει

Αποσυνδεδεμένος doukou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 22, 2021, 03:39:29 μμ »
Από την άλλη εάν δε βγαίνουν οι δυο προκηρύξεις μαζί, όπως τώρα, δίνεται περισσότερος χρόνος για την επεξεργασία εκάστης. Όποτε ίσως και να το προτιμούν να μην πέφτει όλος ο όγκος δουλειάς ταυτόχρονα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 22, 2021, 04:41:08 μμ »
Από την άλλη εάν δε βγαίνουν οι δυο προκηρύξεις μαζί, όπως τώρα, δίνεται περισσότερος χρόνος για την επεξεργασία εκάστης. Όποτε ίσως και να το προτιμούν να μην πέφτει όλος ο όγκος δουλειάς ταυτόχρονα.
Aκριβώς! Γι αυτό δεν πρέπει να κάνουμε εκτιμήσεις χωρίς ενδείξεις. Προς το παρόν ισχύει αυτό που είπαμε παραπάνω: την επόμενη σχ. χρονιά οι πίνακες

Αποσυνδεδεμένος doukou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 22, 2021, 08:20:20 μμ »
Έτσι πιστευω, την επομενη οι πινακες. Απλα θα ειναι λιγο θριλερ το ποτε ακριβως θα ανοιξουν για καταθεση δικαιολογητικων. Γιατι αλλο να ανοιξουν Φλεβαρη-Μαρτη-Απριλη, αλλο να ανοιξουν τωρα τον Δκεμβρη του 21, γιατι το εχω ακουσει κι αυτο!

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 22, 2021, 08:54:11 μμ »
Έτσι πιστευω, την επομενη οι πινακες. Απλα θα ειναι λιγο θριλερ το ποτε ακριβως θα ανοιξουν για καταθεση δικαιολογητικων. Γιατι αλλο να ανοιξουν Φλεβαρη-Μαρτη-Απριλη, αλλο να ανοιξουν τωρα τον Δκεμβρη του 21, γιατι το εχω ακουσει κι αυτο!
Εχετε δικιο...αν και πιστευω αρχες του '22 η καταθεση....ελπιζω καπου τον Μαρτιο

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος Κ.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 28, 2021, 11:43:38 μμ »
Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος αν η προηγούμενη συμμετοχή σε πίνακες Φιλολόγων ειδικής αγωγής μοριοδοτείται με 2 μόρια όπως έχω ακούσει; και αν με περίπου 51,5 μόρια (μεταπτυχιακό και σεμινάριο ειδικής) έχω πιθανότητες διορισμού στην ερχόμενη προκήρυξη του 2022; εννοώ συγκριτικά με τα μόρια που έχω αν μπορεί να υπάρξει σαν ενδεχόμενο. Γιατί ακούω πολλά (κακώς) και έχω φτάσει σε σημείο να αναρωτιέμαι αν είναι ρεαλιστικό σενάριο ο διορισμός η χρειάζεται ακόμα παραπάνω.
Ευχαριστώ πολύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2021, 11:45:54 μμ από Κωνσταντίνος Κ. »

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 28, 2021, 11:48:31 μμ »
Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος αν η προηγούμενη συμμετοχή σε πίνακες Φιλολόγων ειδικής αγωγής μοριοδοτείται με 2 μόρια όπως έχω ακούσει; και αν με περίπου 51,5 μόρια (μεταπτυχιακό και σεμινάριο ειδικής) έχω πιθανότητες διορισμού στην ερχόμενη προκήρυξη του 2022; εννοώ συγκριτικά με τα μόρια που έχω αν μπορεί να υπάρξει σαν ενδεχόμενο. Γιατί ακούω πολλά (κακώς) και έχω φτάσει σε σημείο να αναρωτιέμαι αν είναι ρεαλιστικό σενάριο ο διορισμός η χρειάζεται ακόμα παραπάνω.
Ευχαριστώ πολύ.
Δε παιρνει μορια καμια προηγούμενη συμμετοχή. Οταν λες για διορισμό εννοεις μόνιμο η αναπληρωτη; Οι μονιμοι διορισμοί ο τελευταίος ειχε 104 μορια! Στους νεους πινακες θα μπουνε προϋπηρεσίες νέα προσόντα και δε γνωρίζουμε τα νέα κριτήρια!

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος Κ.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Απάντηση #68 στις: Ιούνιος 28, 2021, 11:55:04 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απόκριση. Εννοούσα διορισμό ως αναπληρωτής. Αλλά λαμβάνοντας υπόψη την προσθήκη προϋπηρεσίας σε όσους ήδη διοριστηκαν και πιθανότατα θα συμμετάσχουν ξανά στους πίνακες, δημιουργούνται νέα δεδομένα υποθέτω. Ακόμα πιο δύσκολα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2022
« Απάντηση #69 στις: Ιούνιος 29, 2021, 12:02:43 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απόκριση. Εννοούσα διορισμό ως αναπληρωτής. Αλλά λαμβάνοντας υπόψη την προσθήκη προϋπηρεσίας σε όσους ήδη διοριστηκαν και πιθανότατα θα συμμετάσχουν ξανά στους πίνακες, δημιουργούνται νέα δεδομένα υποθέτω. Ακόμα πιο δύσκολα.
Έτσι είναι, αυξάνονται τα μόρια για διορισμό λόγω προϋπηρεσίας και ανταγωνισμού αλλά σημασία έχει και αν θα γίνονται νέοι διορισμοί. Επίσης από ότι ακούγεται θα περιορίσουν τον αριθμό προσλήψεων αναπληρωτών αλλά άγνωστο αν αυτό θα συμβεί άμεσα λόγω κορονοϊού και ΕΣΠΑ. Φέτος πάντως έστω και αργά θα δούλευες με αυτά τα μόρια. Δες και το σαιτ που έχει τις προσλήψεις αναπληρωτών:
https://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi/anaplirotes-oromisthioi/831-proslipeis-anaplirwtwn-devterobathmias

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159803
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 434
Σύνολο: 444

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.