*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021  (Αναγνώστηκε 39173 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Απάντηση #168 στις: Ιούλιος 12, 2021, 04:12:51 μμ »
Eμέις δυστυχώς είμαστε κλάδος για τον οποίο δεν ενδιαφέρεται ούτε ο ΠΑΣΑΔ ούτε η ΠΕΑΔ,που από αυτά που διαβάζω έτρεξαν και διεκδίκησαν..εμείς πήραμε ό,τι περίσσεψε..και οι υπόλοιπες κοινές ειδικότητες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:07:17 »

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Απάντηση #169 στις: Ιούλιος 12, 2021, 04:13:53 μμ »
[quote author=Dafni2 link=topic=36226.msg1118809#msg1118809 date=1626094916
Δείχνει επίσης ότι πολλοί από εμας πρέπει μάλλον να δουμε τι θα κάνουμε με τη ζωή μας. Τζάμπα τα χρόνια στα κατσάβραχα. Δλδ μερικές απο εμάς που 40ρισαμε πότε θα διοριστούμε  :o μάλλον , ποτέ. Για να μην σχολιάσω ότι εγώ είμαι σε νησί κ τώρα θα κάνουν απόβαση εδω οι νεοδιοριστοι που ούτε αυτοί θέλουν να είναι εδω κ θα γεμίσουν τα κενά που ειχαμε σταθερά. Τεσπα, συγχαρητηρια στις λίγες τυχερές στις υπολοιπες/ους κουράγιο  :-X
[/quote]
 My thoughts exactly....

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Απάντηση #170 στις: Ιούλιος 12, 2021, 04:18:16 μμ »
Ακριβώς έτσι. Αντε να δούμε τι κενά θα δώσει για τους διορισμούς. Και πάλι στην αναμονή. Για να ξέρουμε τι θα κάνουμε. Ελπίζω μόνο να μην ζητήσει να δηλώσουμε περιοχές για αναπλήρωση χωρίς να ξέρουμε που θα πάνε οι νεοδιοριστοι
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος val_06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Απάντηση #171 στις: Ιούλιος 12, 2021, 04:24:24 μμ »
Συγχαρητήρια @Katkat και σε όσους άλλους διοριστούν, έστω και αργά, είναι ενός τύπου δικαίωση!

Για εμάς τους υπόλοιπους που πήγαμε "κουβά", ας ελπίζουμε τουλάχιστον στην αναπλήρωση. Το ξέρω οτι ακούγεται άσχημο, αλλά δυστυχώς έτσι είναι.

Μιλούσα με μία συνάδεφο πριν λίγες μέρες και μου είπε "αν ήξερα οτι θα δούλευα κάθε χρόνο αναπληρώτρια στο νομό μου δε θα με ένοιαζε ο διορισμός". Το καταλαβαίνω, αλλά είναι άσχημο.

Μάλλον τελικά @Dafni2 πρέπει όντως να δούμε και κάτι άλλο, αν και κοντά στα 40 λίγο δύσκολο το βλέπω (για μένα) να ξεκινήσω κάτι από το 0.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:07:17 »

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Απάντηση #172 στις: Ιούλιος 12, 2021, 04:26:15 μμ »
Ευχαριστώ.Με βάση τον προσωρινό πίνακα η βάση διορισμού ειναι περί τα 121 μόρια στο σύνολο.Με βάση βεβαια τον προσωρινό πίνακα ξαναλέω.Θα ήθελα να δω απο περιέργεια πως θα διαμορφωθεί αυτη η βάση σε άλλες ειδικότητες.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Απάντηση #173 στις: Ιούλιος 12, 2021, 04:55:16 μμ »
Συγχαρητήρια σε όσους διορίζονται! Μικρή η κάλυψη οργανικών κενών όντως, ξεκάθαρα προτιμούν τη φθηνή λύση των αναπληρωτών που τα κάνουν όλα και συμφέρουν. Μένει να βγουν κι οι οριστικοί πίνακες. Νομίζω όλοι έχουμε τις ανησυχίες μας. Εγώ που ελπίζω ξανά σε αναπλήρωση αγωνιώ για τις αλλαγές που θα επέλθουν στους πίνακες μετά τις ενστάσεις και για το αν και πότε και με ποιο καθεστώς θα προσληφθώ. Θέλω να πιστεύω, ωστόσο, πως ειδικά στα μεγάλα αστικά κέντρα θα υπάρχουν κενά όπως και φέτος ώστε να δουλέψουμε όσο το δυνατόν περισσότερα άτομα.

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Απάντηση #174 στις: Ιούλιος 12, 2021, 05:38:10 μμ »
Γιατί μας εξευτελισαν έτσι; Έγιναν περισσότεροι διορισμοί από το αναμενόμενο. Οι περισσότερες ειδικότητες έλαβαν περισσότερα από όσα περίμεναν και εμείς τόσο λιγότερα. Ειλικρινά νιώθω ότι είναι εξευτελισμός μετά από 10+ χρόνια να έχεις κάθε λόγο να περιμένεις να διοριστεις και να είσαι θεατής ξανά.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος Dafni2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Απάντηση #175 στις: Ιούλιος 12, 2021, 05:47:26 μμ »
Συγχαρητήρια @Katkat και σε όσους άλλους διοριστούν, έστω και αργά, είναι ενός τύπου δικαίωση!

Για εμάς τους υπόλοιπους που πήγαμε "κουβά", ας ελπίζουμε τουλάχιστον στην αναπλήρωση. Το ξέρω οτι ακούγεται άσχημο, αλλά δυστυχώς έτσι είναι.

Μιλούσα με μία συνάδεφο πριν λίγες μέρες και μου είπε "αν ήξερα οτι θα δούλευα κάθε χρόνο αναπληρώτρια στο νομό μου δε θα με ένοιαζε ο διορισμός". Το καταλαβαίνω, αλλά είναι άσχημο.

Μάλλον τελικά @Dafni2 πρέπει όντως να δούμε και κάτι άλλο, αν και κοντά στα 40 λίγο δύσκολο το βλέπω (για μένα) να ξεκινήσω κάτι από το 0.


Κ εγω δυσκολο το βλέπω, πού να παω στα φροντιστήρια ??? Αλλά είναι απελπισία αυτή η κατάσταση. Αν δεν διορίζεται το 400 κ το 500 του πίνακα με 11,700 διορισμούς μια κωμοπολη σχεδόν ΤΙ κάνουμε ακριβώς? με εχουν πιασει τα υπαρξιακά μου.

Η ΔΟΕ κ ΟΛΜΕ μας έχουν γραμμένους, οι γονείς το ίδιο. Αν δεν αλλάξει αυτή  η κατάσταση να μπει κανα ΚΠΓ στο σχολείο να πάρουμε λίγο τα πάνω μας κ να μετατεθεί το βάρος απο τα φροντιστήρια στα σχολεία δεν βλέπω φως.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Απάντηση #176 στις: Ιούλιος 12, 2021, 05:48:03 μμ »
Ολες οι κοινες ειδικότητες θάφτηκαν.Φιλος γυμναστής με θέση 160 και 120 μήνες (δηλαδη ταβάνι) μένει εκτος διορισμών.Για δείτε και τους μουσικούς που είχαν περισσοτερα οργανικά απο εμας στην πρωτοβάθμια.Πηραν πιο λίγες θέσεις.Κοινως είμαστε ολες οι κοινες ειδικότητες οι πιο αδικημένοι.Καλυτερα πήγαν οι Πε08 και οι θεατρολόγοι εαν υποθέσουμε οτι μεσα στο καλύτερα ειναι οτι κανει διορισμούς σε σχέση με τα προηγούμενα χρονια και τον μεγάλο όγκο των αναπληρωτων απο τις δυο αυτές ειδικότητες που παίρνει τόσα χρονια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2021, 05:51:07 μμ από katkat »
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Απάντηση #177 στις: Ιούλιος 12, 2021, 08:04:19 μμ »
Καλησπέρα, σας το είχα πει αλλά δεν με πιστέψατε πολλοί, Arieta, Schooloikui, EΠΟ06, κλπ. δεν γράφω ποτέ φλυαρίες
Πραγματικά όντως οι πληροφορίες που μας είχες δώσει όσο αποκαρδιωτικες και να ακούγονταν ήταν έγκυρες και μπράβο σου! Εγώ μένω εκτός διορισμων για καμιά 30ρια θέσεις αλλά θέλω να εκφράσω τα θερμά μου συγχαρητήρια σε όσους διορίζονται! Παιδιά το αξίζετε γιατί όπως όλοι μας έχετε τρέξει παντού αλλά δυστυχώς είμαστε ένας ριγμενος κλάδος... Εντύπωση μου έκαναν οι προσλήψεις των μουσικών στη ββαθμια από την άποψη ότι  εκεί οι θέσεις τους καθορίζονται με το μουσικό όργανο που δηλώνει κάθε μαθητής.. Αυτο αλλάζει κάθε χρονιά.. Μπορεί και να μην υπάρχει το όργανο.. Δεν είναι όπως την αβαθμια.. Τεσπα ποτέ δεν μπορούμε να ξέρουμε τι συμφέροντα εξυπηρετηθηκαν με αυτές τις κατανομές αλλά τουλάχιστον για μας έπρεπε να δώσει ένα 50% των θέσεων στη αβαθμια.. Δλδ 250 άτομα.. Μαζί με ββαθμια.. 372..προφανως τις θέσεις τις έδωσαν κάπου αλλού για να βγουν τα νούμερα.. Ας ελπίσουμε σε νέους διορισμούς το 2023..

Αποσυνδεδεμένος gm8306

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Απάντηση #178 στις: Ιούλιος 12, 2021, 08:13:42 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Κάπου είχα διαβάσει ότι η κάλυψη στην πρωτοβάθμια δε θα ήταν υψηλή λόγω ΕΣΠΑ. Τελικά αυτή η πληροφορία βγήκε αληθινή. Πολύ κρίμα...

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Απάντηση #179 στις: Ιούλιος 12, 2021, 08:36:23 μμ »
Απο το 1280 βλέπουμε οι ισοβαθμούντες να εχουν πτώση 13 θέσεις απο τον προσωρινο.Για να υπολογίσουμε πανω κάτω.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Απάντηση #180 στις: Ιούλιος 12, 2021, 08:49:38 μμ »
Γεια σας, με το καλό ο διορισμός σε όσους είναι κοντά στα νούμερα. Θέλω να ρωτήσω οι ισοβαθμίες που θα γίνουν με κλήρωση με βάση το σύνολο της βαθμολογίας βγαίνει? Ρωτάω γιατί έχω ισοβαθμία με άλλο ένα άτομο με το οποίο είμαστε πριν το 1200. Από ότι είδα έχουν βγάλει τις ισοβαθμίες μετά το 1200.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ06 - 2021
« Απάντηση #181 στις: Ιούλιος 12, 2021, 08:53:29 μμ »
Εχεις ίσοβαθμια σε ολα τα κριτήρια; (Π.χ. κοινωνικά κτλ) γιατι απ όσο γνωρίζω μονο τότε γίνεται κλήρωση για ισοβαθμουντες.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 372
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 363
Σύνολο: 370

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.