*

Αποστολέας Θέμα: Νομικές ενέργειες κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού των εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 107001 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλή αρχή στο νέο αγώνα μας κατά των υποχρεωτικών εμβολιασμών των εκπαιδευτικών!

Αύριο η πρώτη μας διαδικτυακή συνάντηση ! Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα για το link!

Θα αρχίσουμε στις 21:00 μμ και στις 22:00μμ θα συνδεθεί μαζί μας ο κ. Παπαγιαννάκης Παναγιώτης, από το Συντονιστικό Όργανο των Υγειονομικών για να μας ενημερώσει για τις ενέργειες που έχουν κάνει μέχρι τώρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2021, 05:17:34 μμ από Σπουργίτι »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Μάλλον έχετε χάσει την αίσθηση της πραγματικότητας. Άδειες ειδικού σκοπού να τις ξεχάσετε από τώρα.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
https://www.ieidiseis.gr/ellada/99518/fake-news-oti-to-ste-eipe-oxi-stin-aitisi-akyrosis-gia-ton-ypoxreotiko-emvoliasmo-tis-emak

«Fake news ότι το ΣτΕ είπε "όχι" στην αίτηση ακύρωσης για τον υποχρεωτικό εμβολιασμό της ΕΜΑΚ»

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Εγω θα ήθελα να ρωτήσω χωρίς διάθεση αντιπαραθεσης αλλα για να καταλάβω πραγματικά ποια ειναι τα επιχειρήματα για τον μη εμβολιασμό των εκπαιδευτικών ; Για να στηρίξω μια ενέργεια θα ήθελα να ακούσω τα επιχειρήματα.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπράβο για την πρωτοβουλία συνάδελφε να μας ενημερώσεις για την κίνηση αυτή. Ευχαριστούμε.

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά το λινκ κάποιος μπορεί να μου το στείλει σε μήνυμα;

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστούμε συνάδελφε.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπράβο για την πρωτοβουλία συνάδελφε να μας ενημερώσεις για την κίνηση αυτή. Ευχαριστούμε.

Δεν είναι δική μου η πρωτοβουλία.

Αποσυνδεδεμένος hkal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Καλή αρχή στο νέο αγώνα μας κατά των υποχρεωτικών εμβολιασμών των εκπαιδευτικών!

Αύριο η πρώτη μας διαδικτυακή συνάντηση ! Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα για το link!

Θα αρχίσουμε στις 21:00 μμ και στις 22:00μμ θα συνδεθεί μαζί μας ο κ. Παπαγιαννάκης Παναγιώτης, από το Συντονιστικό Όργανο των Υγειονομικών για να μας ενημερώσει για τις ενέργειες που έχουν κάνει μέχρι τώρα...
  Φυσικά  και  πρέπει  να  είναι  υποχρεωτικός  σε  όσους  λόγω  εργασίας  έρχονται  σε  επαφή  με  πολύ  κόσμο.  Αν  δεν  μπορεί  να  είναι  υποχρεωτικός  σε  αυτές  τις  κατηγορίες  εργαζομένων  θα   πρέπει  να  τίθενται σε  αργία  χωρίς  αμοιβή  μέχρι  να  εμβολιαστούν.  Ειδική  μεταχείρηση  σε  αυτούς  που  για  λόγους  υγείας  δεν  εμβολιάζονται.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2021, 06:23:11 μμ από hkal »

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγω θα ήθελα να ρωτήσω χωρίς διάθεση αντιπαραθεσης αλλα για να καταλάβω πραγματικά ποια ειναι τα επιχειρήματα για τον μη εμβολιασμό των εκπαιδευτικών ; Για να στηρίξω μια ενέργεια θα ήθελα να ακούσω τα επιχειρήματα.
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η στήριξη κανενός ! Όλοι έχουμε τις απόψεις μας και δεν έχω σκοπό να αντιπαρατεθω με κανέναν.  Μια ενημέρωση συμμετοχής έστειλα και τίποτα παραπάνω.... Τα υπόλοιπα θα τα πούμε μεταξύ μας... ;)

Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
Το ενδιαφέρον είναι ότι κλήθηκε να δώσει συμβουλές υγειονομικός, είναι αδιανοητο να μην εμβολιάζονται (θα έπρεπε αυτοβούλως) οι υγειονομικοί εκτός πολύ συγκεκριμένων λόγων υγείας.

Αποσυνδεδεμένος annoula3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γιατί να είναι υποχρεωτικός;
Κάποιος μπορεί να είναι αλλεργικός ή να έχει άλλα θέματα υγείας και να μην μπορεί να το κάνει.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
  Φυσικά  και  πρέπει  να  είναι  υποχρεωτικός  σε  όσους  λόγω  εργασίας  έρχονται  σε  επαφή  με  πολύ  κόσμο.  Αν  δεν  μπορεί  να  είναι  υποχρεωτικός  σε  αυτές  τις  κατηγορίες  εργαζομένων  θα   πρέπει  να  απέχουν  υποχρεωτικά από  την  εργασία  τους  χωρίς  αμοιβή.

Το θέμα είναι συγκεκριμενο: νομικές ενέργειες και τίποτα άλλο.... μπορείς να ανοίξεις νέο θέμα για τις απόψεις πάνω στον υποχρεωτικό εμβολιασμό....

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3348
    • Προφίλ
Δεν έχω εμβολιαστεί ακόμη. Οι λόγοι καθαρά ιατρικοί. Ακόμη δεν ξέρω αν κινδυνεύω, γιατί λόγω κινδύνου θρόμβωσης έκανα αντιπηκτικές ενέσεις καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης και με παρακολουθούσε συστηματικά αιματολόγος με εξετάσεις κάθε μήνα. Σημειωτέον ότι είχα μια παλίνδρομη κύηση και γι' αυτό ξεκίνησα τις αντιπηκτικές. Ποιος μπορεί να με βεβαιώσει ότι δεν θα υποστώ θρόμβωση μετά το εμβόλιο; Επίσης στην οικογένειά μου έχουμε μεγάλο ιστορικό θρομβώσεων....Η περίπτωση της άτυχης Γλυκερίας στην Κρήτη με συγκλόνισε...
Αυτά για να δείτε ότι δεν είμαστε όλοι αρνητές, έντρομοι να μην αχρηστευτούμε είμαστε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158521
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 490
Σύνολο: 509

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.