*

Αποστολέας Θέμα: Νομικές ενέργειες κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού των εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 108462 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hkal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
εσυ που μιλάς έτσι ξέρεις τι λεει το άρθρο 5 του Συντάγματος ;εγγυασαι σε κάποιον που θα το κάνει ότι δε θα παθει κάτι;η είσαι από αυτους που έχουν αφισσα τον διευθυντη τους;
   Όταν  ήσουν  μικρός  έκανες  καμμιά δεκαριά  γ@@@μ@να  εμβόλια  (δεν  τα  αναφέρω
αναλυτικά) γιαυτό  είσαι  σήμερα  εδώ  40,   50  η 60  ετών  να γράφεις  αυτές  τις  μ@@@κ@ες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2021, 07:53:39 μμ από hkal »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μην μπαίνετε σε συζήτηση με αυτούς που δεν επιθυμούν να συμμετάσχουν στην τηλεσυνάντηση. Μην πέφτετε στο επίπεδο ορισμένων.

Αποσυνδεδεμένος denio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συγνώμη κυριε ανορθόγραφε Τσε Γκεβάρα-δημοσιε υπαλληλε  ;D   άραξε με το ρεβολουθιον, δεν είπα ότι θα γίνει, είπα ότι αμα θέλει ειδικά στους εκπαιδευτικούς μπορεί να το κάνει.
επιτηδες έκανα το λάθος με το ε για να τσεκάρω ότι όντως έχεις αφισσα το διευθυντή σου. Οι ναζί ήταν υπέρ του υποχρεωτικό εμβολιασμου.

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγω θα ήθελα να ρωτήσω χωρίς διάθεση αντιπαραθεσης αλλα για να καταλάβω πραγματικά ποια ειναι τα επιχειρήματα για τον μη εμβολιασμό των εκπαιδευτικών ; Για να στηρίξω μια ενέργεια θα ήθελα να ακούσω τα επιχειρήματα.

 Απάντηση: Τι έκανε για σενα η κυβερνηση εκτος απο το να σε φυλακισει και να σε θεωρει απειλή για τον συνάνθρωπο σου; Ο Γώγος και λοιποι -που βγαινουν στα κανάλια- χορήγησαν φάρμακα σε συνάδελφο τους και σε άλλα ''εκλεκτά'' πρόσωπα- κι εγιναν περδικι. Αντιθετα, με εμας, θελουν τα πειραματικα σκευάσματα προτάσσοντας τα ως τη Μοναδικη σωτηρια λυση. Εμβολια και κοινωνικη αποστασιοποιηση, αυτο λενε οτι εχουν για εμας ως  μονη λυση.
Τα εμβόλια μπορει να ειναι αποτελεσματικά για τον κορονοιο οχι ομως και σφαλή για την υγεια γενικοτερα. Οι κατασκευαστες το αναφέρουν, οχι εγώ. Γι αυτο και ολοι τους εχουν το ακαταδιωκτο.
Δικαιωμα αναφαιρετο να επιλεγω εγω τις ιατρικες πραξεις στις οποιες θα υποβληθω και δικαιωμα μου να μην υποστω κοινωνική διάκριση (το αναφερει το Συνταγμα). Μασκες και δωρεάν διαγνωστικοι ελεγχοι συνδυαστικα με χορηγηση φαργμακων οπου χρειαζεται και αναβαθμιση της Πρωτοβαθμιας φροντιδας υγειας._
Θα μας βρουν απεναντι τους οσοι πανε να καταπατησουν συνταγματικα δικαιωματα ή οσοι πανε να τα τροποποιησουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος misanofagos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 419
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού. Είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να ανέβει ΠΟΛΥ το μέσο IQ του πλανήτη.

Αποσυνδεδεμένος elpida4ever

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
https://www.mdpi.com/2076-393X/9/7/693

"Currently, we see 16 serious side effects per 100,000 vaccinations, and the number of fatal side effects is at 4.11/100,000 vaccinations. For three deaths prevented by vaccination we have to accept two inflicted by vaccination. Conclusions: This lack of clear benefit should cause governments to rethink their vaccination policy".



Αποσυνδεδεμένος στρατηγοσ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πόσο πιθανή θεωρείτε την υποχρεωτικοτητα για τους νέους διοριστεους;

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απάντηση: Τι έκανε για σενα η κυβερνηση εκτος απο το να σε φυλακισει και να σε θεωρει απειλή για τον συνάνθρωπο σου; Ο Γώγος και λοιποι -που βγαινουν στα κανάλια- χορήγησαν φάρμακα σε συνάδελφο τους και σε άλλα ''εκλεκτά'' πρόσωπα- κι εγιναν περδικι. Αντιθετα, με εμας, θελουν τα πειραματικα σκευάσματα προτάσσοντας τα ως τη Μοναδικη σωτηρια λυση. Εμβολια και κοινωνικη αποστασιοποιηση, αυτο λενε οτι εχουν για εμας ως  μονη λυση.
Τα εμβόλια μπορει να ειναι αποτελεσματικά για τον κορονοιο οχι ομως και σφαλή για την υγεια γενικοτερα. Οι κατασκευαστες το αναφέρουν, οχι εγώ. Γι αυτο και ολοι τους εχουν το ακαταδιωκτο.
Δικαιωμα αναφαιρετο να επιλεγω εγω τις ιατρικες πραξεις στις οποιες θα υποβληθω και δικαιωμα μου να μην υποστω κοινωνική διάκριση (το αναφερει το Συνταγμα). Μασκες και δωρεάν διαγνωστικοι ελεγχοι συνδυαστικα με χορηγηση φαργμακων οπου χρειαζεται και αναβαθμιση της Πρωτοβαθμιας φροντιδας υγειας._
Θα μας βρουν απεναντι τους οσοι πανε να καταπατησουν συνταγματικα δικαιωματα ή οσοι πανε να τα τροποποιησουν.
Όταν πηγες στρατό έκανες τέτοιο έλεγχο για τα εμβόλια που σε εκαναν? Τα είπες αυτά εκεί σε κανέναν ταξίαρχο?

Αποσυνδεδεμένος seferstas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
https://www.sciencemag.org/news/2021/06/israel-reports-link-between-rare-cases-heart-inflammation-and-covid-19-vaccination

Οι ερευνητές διαπίστωσαν ότι η επίπτωση της μυοκαρδίτιδας στους εμβολιασμένους νέους άντρες ήταν κατά 25 ολόκληρες φορές μεγαλύτερη απ’ το συνηθισμένο! Μερικοί απ’ αυτούς πέθαναν!

150 ευρώ είπατε ???

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
https://www.mdpi.com/2076-393X/9/7/693

"Currently, we see 16 serious side effects per 100,000 vaccinations, and the number of fatal side effects is at 4.11/100,000 vaccinations. For three deaths prevented by vaccination we have to accept two inflicted by vaccination. Conclusions: This lack of clear benefit should cause governments to rethink their vaccination policy".
Αφού τα βάζετε, βάλτε τα σωστά:

Retraction: Walach et al. The Safety of COVID-19 Vaccinations—We Should Rethink the Policy. Vaccines 2021, 9, 693
by Vaccines Editorial Office
MDPI, St. Alban-Anlage 66, 4052 Basel, Switzerland
Vaccines 2021, 9(7), 729; https://doi.org/10.3390/vaccines9070729
Received: 1 July 2021 / Accepted: 1 July 2021 / Published: 2 July 2021
Download PDF Citation Export
The journal retracts the article, The Safety of COVID-19 Vaccinations—We Should Rethink the Policy [1], cited above.
Serious concerns were brought to the attention of the publisher regarding misinterpretation of data, leading to incorrect and distorted conclusions.
The article was evaluated by the Editor-in-Chief with the support of several Editorial Board Members. They found that the article contained several errors that fundamentally affect the interpretation of the findings.

Αποσυνδεδεμένος seferstas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αφού τα βάζετε, βάλτε τα σωστά:

Retraction: Walach et al. The Safety of COVID-19 Vaccinations—We Should Rethink the Policy. Vaccines 2021, 9, 693
by Vaccines Editorial Office
MDPI, St. Alban-Anlage 66, 4052 Basel, Switzerland
Vaccines 2021, 9(7), 729; https://doi.org/10.3390/vaccines9070729
Received: 1 July 2021 / Accepted: 1 July 2021 / Published: 2 July 2021
Download PDF Citation Export
The journal retracts the article, The Safety of COVID-19 Vaccinations—We Should Rethink the Policy [1], cited above.
Serious concerns were brought to the attention of the publisher regarding misinterpretation of data, leading to incorrect and distorted conclusions.
The article was evaluated by the Editor-in-Chief with the support of several Editorial Board Members. They found that the article contained several errors that fundamentally affect the interpretation of the findings.
Χωρίς αναφορά στα σφάλματα του συντάκτη  ????αποφασίζει ο Editor in Chief ??? Ας μας πει ποιο είναι το σφάλμα της έρευνας ...

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
Χωρίς αναφορά στα σφάλματα του συντάκτη  ????αποφασίζει ο Editor in Chief ??? Ας μας πει ποιο είναι το σφάλμα της έρευνας ...

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δείτε στο σύνδεσμο το πλήρες κείμενο, εξηγούν ακριβώς το σφάλμα.

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Θεωρώ ότι ειρωνείες στο ζήτημα του εμβολιασμού δε χωράνε και αναφέρομαι και στους εμβολιασμένους και στους μη. Εγώ προσωπικά εμβολιάστηκα και ο λόγος είναι ότι πέρασα covid μαζί με τον πατέρα μου αγγίζοντας επίπεδα ασθένειας που δεν είχα αγγίξει στο παρελθόν. Είμαι υπέρ του εμβολιασμού όπως και κάθε εμβολιασμού. Σεβαστή η άποψή σας για μη εμβολιασμό από εμένα. Καλό θα ήταν να είστε προετοιμασμένοι για τις όποιες συνέπειες. Αν έχετε μια άποψη τουλάχιστον να είστε συνειδητοποιημένοι για όσα θα ακολουθήσουν.
Φιλική συμβουλή.

Αποσυνδεδεμένος seferstas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δείτε στο σύνδεσμο το πλήρες κείμενο, εξηγούν ακριβώς το σφάλμα.
Λένε For this type of reporting a causal relation between the event and the vaccine is not needed, therefore a reported event that occurred after vaccination is not necessarily attributable to vaccination
Δηλαδή η αναφορά θανάτου μετά τον εμβολιασμό δεν σημαίνει ότι πρόκειται για συμβάν που σχετίζεται με το εμβόλιο..ε ναι αν δεν αποδείξεις ότι ένας υγιής οργανισμός πέθανε μετά από κάποιες μέρες μετά από εμβόλιο δεν σημαίνει ότι φταίει το εμβόλιο ...έχει λογική ο λόγος ακύρωσης έρευνας ... Αν κατάλαβα σωστά ....

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 352
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 327
Σύνολο: 327

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.