*

Αποστολέας Θέμα: Νομικές ενέργειες κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού των εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 108239 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα μέτρα της κυβερνησης πρακτικά:

-αναστολή χωρίς επίδομα σημαίνει ότι δεν έχεις φαι να φας εσυ και η οικογενεια σου μέχρι να βρεις δουλεια και φυσικά μενεις άστεγος αν έχεις δανειο
-αναστολη  με ειδικο επίδομα γύρω στα 500 ευρω σημαίνει ότι ή χάνεις το σπίτι σου αν έχεις δάνειο  αλλα έχεις φαί  ή αποπληρώνεις δάνειο και δεν τρως...

Να θυμίσω ότι η Κυβερνηση δεν είχε προηδοποιησει τους εργαζόμενους ως όφειλε ...

Χωρίς σχόλια η εκκωφαντική  αφωνία της αριστεράς και των συνδικαλιστικών οργάνων σε μια άνευ προηγουμένου καταστρατηγηση εργασιακών δικαιωμάτων...





« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2021, 12:31:11 πμ από Σπουργίτι »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Την άλλη βδομάδα θα ανακοινωθούν οι νομοθετικές ρυθμίσεις για τον υποχρεωτικό εμβολιασμό υγειονομικών κλπ, οπότε υπομονή και θα καταλάβουμε που το πάνε :D
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Ίριδα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγκληματίες. Δεν υπάρχει άλλη λέξη να τους χαρακτηρίσεις.Δεν θα τολμήσουν να τα κάνουν πράξη. Το ξέρουν ήδη. Όποιον ψαρεψουν.. τώρα που γυρίζει...
Ρ75 ευχαριστουμε για τα βίντεο, οπως και για τις σύντομες αλλά περιεκτικες παρατηρήσεις σου σε σχέση με το θέμα. Εμένα προσωπικά μου έλυσες αρκετές απορίες

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο φύλλο οδηγιών του  εμβολίου της pfizer σελ 19 διαβαζουμε:

Λαμβάνοντας υπόψη την κηρυχθείσα Έκτακτη Κατάσταση Δημόσιας Υγείας Διεθνούς Μέριμνας και
προκειμένου να διασφαλιστεί η πρώιμη προμήθεια, αυτό το φαρμακευτικό προϊόν υπόκειται σε
χρονικά περιορισμένη εξαίρεση
επιτρέποντας να δίδεται εμπιστοσύνη στις δοκιμές ελέγχου των
παρτίδων που διεξάγονται στο καταχωρισμένο(α) εργοστάσιο(α) που βρίσκεται(ονται) σε τρίτη χώρα.
Αυτή η εξαίρεση παύει να ισχύει στις 31 Αυγούστου 2021. Η υλοποίηση των ρυθμίσεων έγκρισης των
παρτίδων σε επίπεδο ΕΕ, συμπεριλαμβανομένων των απαραίτητων τροποποιήσεων στους όρους
άδειας κυκλοφορίας, πρέπει να ολοκληρωθεί μέχρι τις 31 Αυγούστου 2021 το αργότερο, με βάση το
συμφωνηθέν σχέδιο για την εν λόγω μεταβίβαση των δοκιμών.
Αναφορές προόδου πρέπει να
υποβληθούν στις 31 Μαρτίου 2021 και να συμπεριληφθούν στην ετήσια αίτηση ανανέωσης

σελ 21,


" Για να επιβεβαιωθεί η αποτελεσματικότητα και η ασφάλεια του Comirnaty, ο ΚΑΚ πρέπει να υποβάλει την τελική αναφορά κλινικής μελέτης για την τυχαιοποιημένη, ελεγχόμενη με εικονικό φάρμακο, τυφλή ως προς τον εξεταστή μελέτη C4591001.
Αναμενόμενη ημερομηνία   Δεκέμβριος 2023"

https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/comirnaty-epar-product-information_el.pdf

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ Η ΧΟΡΗΓΗΣΗ  ΕΝΟΣ ΥΠΟ ΔΟΚΙΜΗ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ!!! ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΚΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2021, 12:34:22 πμ από Σπουργίτι »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θλίβομαι όταν διαβάζω και ακούω σχόλια τύπου "ψεκασμένος", "γραφικός" κτλ ή χαιρέκακα σχόλια για απολύσεις κτλ. Ας καταθέσω λοιπόν και την δική μου εμπειρία. Μεγάλωσα σε ιατρική οικογένεια. Με τυφλή εμπιστοσύνη στους γιατρούς.Τα εμβόλια μας έφτασαν στην ενήλικη ζωή και η ιατρική. Ήμουν από τα πρώτα άτομα στην Ελλάδα που έκανα το Gardasil της Μerk όταν πρωτοκυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Τότε το πλήρωσα από την τσέπη μου. Δεν το κάλυπταν τα ταμεία.3 δόσεις. Μου το συνέστησαν ανεπιφύλακτα οι γιατροί μου γιατί είχα θέματα γυναικολογικά. "Μόνο όφελος θα σου φέρει" μου είχαν πει.Η τρίτη δόση μου προκάλεσε παράλυση που ευτυχώς διήρκησε κάποιες ώρες. Την εμφάνισα σε άσχετο χρόνο, λίγες εβδομάδες μετά την τρίτη δόση. Τότε κανένας δεν ασχολούνταν με παρενέργειες πόσο μάλλον για ένα εμβόλιο προαιρετικό, καινούργιο, πολύ ακριβό που ελάχιστοι τότε έκαναν. Στο νοσοκομείο της επαρχιακής μου πόλης αφού εγκεφαλογράφημα και καρδιογράφημα ήταν οκ (στην αρχή νομίζαμε πως είναι εγκεφαλικό...γιατί νόμιζα πως μιλούσα αλλά δεν κουνούσα χείλη) το απέδωσαν σε εξάντληση και ηλίαση (ήταν καλοκαίρι και λόγω τότε εργασίας ήμουν ώρες στον ήλιο).Να τονίσω πως στην ζωή μου έχω κάνει τα πάντα από εμβόλια. Τόση είναι η πίστη μου σε αυτά. Και ακόμη έχω πίστη στην επιστήμη. Όμως πέθαναν συνάνθρωποί μας από τα εμβόλια για covid. Και οι δικές μου μνήμες ξυπνάνε από εκείνες τις ώρες που έζησα όταν δεν καταλάβαινα το μου συνέβαινε. Όταν το έψαξα πολύ αργότερα είδα τις μηνύσεις που έκαναν γονείς νεκρών κοριτσιών στις Ηνωμένες Πολιτείες, Αγγλία και αλλού. Δεν δέχομαι τον όρο "παράπλευρες απώλειες". Γιατί κανένας μας δεν είναι "παράπλευρος". Γιατί για καθέναν από εμάς που χάνεται, ερημώνονται οι ζωές των οικογενειών μας. Γιατί αν χανόταν κάποιος δικός μας από παρενέργεια εμβολίου, ίσως αντιμετωπίζαμε με μεγαλύτερη ενσυναίσθηση τους διστακτικούς. Δεν είναι αντιδραστικοί. Είναι διστακτικοί. Είχα κλείσει ραντεβού μήνες πριν όταν είχε ανοίξει η πλατφόρμα για εκπαιδευτικούς αλλά ο φόβος μου με καθήλωσε. Αν με υποχρεώσουν θα το κάνω. Γιατί είμαι το μόνο εισόδημα στο σπίτι μου. Και γιατί ο ψυχολογικός πόλεμος πως "θα μολύνουμε με την στάση μας αθώους" με διαλύει. Όμως φοβάμαι. Και δεν το κρύβω.

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ερώτηση: εχουν πεσει στην αντιληψη  σας περιπτώσεις διευθυντων σχολειων που ασκουν ''εμμεσα'' πιεση σε εκπαιδευτικους να εμβολιαστουν με το επιχειρημα ''να ειμαστε ετοιμοι.... να ειμαστε μπροστά από αλλα σχολεια'.... για τη φημη του σχολειου....για να μη συμβει να μπεις σε αναστολη '' γενικα ευγενικες πιεσεις εχετε υποψη σας να γινονται απο τωρα; Αναφερομαι στους μονιμους.

Αποσυνδεδεμένος seferstas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θλίβομαι όταν διαβάζω και ακούω σχόλια τύπου "ψεκασμένος", "γραφικός" κτλ ή χαιρέκακα σχόλια για απολύσεις κτλ. Ας καταθέσω λοιπόν και την δική μου εμπειρία. Μεγάλωσα σε ιατρική οικογένεια. Με τυφλή εμπιστοσύνη στους γιατρούς.Τα εμβόλια μας έφτασαν στην ενήλικη ζωή και η ιατρική. Ήμουν από τα πρώτα άτομα στην Ελλάδα που έκανα το Gardasil της Μerk όταν πρωτοκυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Τότε το πλήρωσα από την τσέπη μου. Δεν το κάλυπταν τα ταμεία.3 δόσεις. Μου το συνέστησαν ανεπιφύλακτα οι γιατροί μου γιατί είχα θέματα γυναικολογικά. "Μόνο όφελος θα σου φέρει" μου είχαν πει.Η τρίτη δόση μου προκάλεσε παράλυση που ευτυχώς διήρκησε κάποιες ώρες. Την εμφάνισα σε άσχετο χρόνο, λίγες εβδομάδες μετά την τρίτη δόση. Τότε κανένας δεν ασχολούνταν με παρενέργειες πόσο μάλλον για ένα εμβόλιο προαιρετικό, καινούργιο, πολύ ακριβό που ελάχιστοι τότε έκαναν. Στο νοσοκομείο της επαρχιακής μου πόλης αφού εγκεφαλογράφημα και καρδιογράφημα ήταν οκ (στην αρχή νομίζαμε πως είναι εγκεφαλικό...γιατί νόμιζα πως μιλούσα αλλά δεν κουνούσα χείλη) το απέδωσαν σε εξάντληση και ηλίαση (ήταν καλοκαίρι και λόγω τότε εργασίας ήμουν ώρες στον ήλιο).Να τονίσω πως στην ζωή μου έχω κάνει τα πάντα από εμβόλια. Τόση είναι η πίστη μου σε αυτά. Και ακόμη έχω πίστη στην επιστήμη. Όμως πέθαναν συνάνθρωποί μας από τα εμβόλια για covid. Και οι δικές μου μνήμες ξυπνάνε από εκείνες τις ώρες που έζησα όταν δεν καταλάβαινα το μου συνέβαινε. Όταν το έψαξα πολύ αργότερα είδα τις μηνύσεις που έκαναν γονείς νεκρών κοριτσιών στις Ηνωμένες Πολιτείες, Αγγλία και αλλού. Δεν δέχομαι τον όρο "παράπλευρες απώλειες". Γιατί κανένας μας δεν είναι "παράπλευρος". Γιατί για καθέναν από εμάς που χάνεται, ερημώνονται οι ζωές των οικογενειών μας. Γιατί αν χανόταν κάποιος δικός μας από παρενέργεια εμβολίου, ίσως αντιμετωπίζαμε με μεγαλύτερη ενσυναίσθηση τους διστακτικούς. Δεν είναι αντιδραστικοί. Είναι διστακτικοί. Είχα κλείσει ραντεβού μήνες πριν όταν είχε ανοίξει η πλατφόρμα για εκπαιδευτικούς αλλά ο φόβος μου με καθήλωσε. Αν με υποχρεώσουν θα το κάνω. Γιατί είμαι το μόνο εισόδημα στο σπίτι μου. Και γιατί ο ψυχολογικός πόλεμος πως "θα μολύνουμε με την στάση μας αθώους" με διαλύει. Όμως φοβάμαι. Και δεν το κρύβω.
Όποιος μας αποκαλεί ψεκες ας διαβάσει αυτό το post ... Παραμείνετε άνθρωποι σας παρακαλώ...παραμείνετε δημοκρατικοί ... αφήστε ελεύθερους τους ανθρώπους να επιλέξουν ...αρχίζω και φοβάμαι πως το εμβόλιο περιέχει συστατικά που κάνουν εχθρικούς τους ανθρώπους ...όσοι το κάνανε φέρονται φασιστικά να το κάνουν και οι υπόλοιποι....ξυπνήστε

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος denio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι 16 χρόνια μόνιμος στην βθμια αυτά που γράφουν κάποιοι να απολυθείς να χωθεις στην τρυπα σου είναι τουλάχιστον θρασύδειλοι και οι λεγόμενες εργασιακές κοταρες. Που γλυφουν τον διευθυντη και ειναι προθυμοι και να σφουγγαρισουν.

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι 16 χρόνια μόνιμος στην βθμια αυτά που γράφουν κάποιοι να απολυθείς να χωθεις στην τρυπα σου είναι τουλάχιστον θρασύδειλοι και οι λεγόμενες εργασιακές κοταρες. Που γλυφουν τον διευθυντη και ειναι προθυμοι και να σφουγγαρισουν.

   Εχεις δικιο. Γνωριζω περιπτωση γυναικας εκπαιδευτικου με μικρα παιδια κιολας που ειπε οτι  πηγε και το εκανε, οχι για το ''δικο της καλο'' ουτε για τη ''δημοσια υγεια'' αλλά απο φοβο μηπως χασει τη θεση της λογω ειδικοτητας και δεν βρει αλλου στο νομό.  Τραγικο να υποκυπτουν σε εμμεσους εκβιασμους. Ειναι θλιβερο να συμβαινουν τετοια.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θλίβομαι όταν διαβάζω και ακούω σχόλια τύπου "ψεκασμένος", "γραφικός" κτλ ή χαιρέκακα σχόλια για απολύσεις κτλ. Ας καταθέσω λοιπόν και την δική μου εμπειρία. Μεγάλωσα σε ιατρική οικογένεια. Με τυφλή εμπιστοσύνη στους γιατρούς.Τα εμβόλια μας έφτασαν στην ενήλικη ζωή και η ιατρική. Ήμουν από τα πρώτα άτομα στην Ελλάδα που έκανα το Gardasil της Μerk όταν πρωτοκυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Τότε το πλήρωσα από την τσέπη μου. Δεν το κάλυπταν τα ταμεία.3 δόσεις. Μου το συνέστησαν ανεπιφύλακτα οι γιατροί μου γιατί είχα θέματα γυναικολογικά. "Μόνο όφελος θα σου φέρει" μου είχαν πει.Η τρίτη δόση μου προκάλεσε παράλυση που ευτυχώς διήρκησε κάποιες ώρες. Την εμφάνισα σε άσχετο χρόνο, λίγες εβδομάδες μετά την τρίτη δόση. Τότε κανένας δεν ασχολούνταν με παρενέργειες πόσο μάλλον για ένα εμβόλιο προαιρετικό, καινούργιο, πολύ ακριβό που ελάχιστοι τότε έκαναν. Στο νοσοκομείο της επαρχιακής μου πόλης αφού εγκεφαλογράφημα και καρδιογράφημα ήταν οκ (στην αρχή νομίζαμε πως είναι εγκεφαλικό...γιατί νόμιζα πως μιλούσα αλλά δεν κουνούσα χείλη) το απέδωσαν σε εξάντληση και ηλίαση (ήταν καλοκαίρι και λόγω τότε εργασίας ήμουν ώρες στον ήλιο).Να τονίσω πως στην ζωή μου έχω κάνει τα πάντα από εμβόλια. Τόση είναι η πίστη μου σε αυτά. Και ακόμη έχω πίστη στην επιστήμη. Όμως πέθαναν συνάνθρωποί μας από τα εμβόλια για covid. Και οι δικές μου μνήμες ξυπνάνε από εκείνες τις ώρες που έζησα όταν δεν καταλάβαινα το μου συνέβαινε. Όταν το έψαξα πολύ αργότερα είδα τις μηνύσεις που έκαναν γονείς νεκρών κοριτσιών στις Ηνωμένες Πολιτείες, Αγγλία και αλλού. Δεν δέχομαι τον όρο "παράπλευρες απώλειες". Γιατί κανένας μας δεν είναι "παράπλευρος". Γιατί για καθέναν από εμάς που χάνεται, ερημώνονται οι ζωές των οικογενειών μας. Γιατί αν χανόταν κάποιος δικός μας από παρενέργεια εμβολίου, ίσως αντιμετωπίζαμε με μεγαλύτερη ενσυναίσθηση τους διστακτικούς. Δεν είναι αντιδραστικοί. Είναι διστακτικοί. Είχα κλείσει ραντεβού μήνες πριν όταν είχε ανοίξει η πλατφόρμα για εκπαιδευτικούς αλλά ο φόβος μου με καθήλωσε. Αν με υποχρεώσουν θα το κάνω. Γιατί είμαι το μόνο εισόδημα στο σπίτι μου. Και γιατί ο ψυχολογικός πόλεμος πως "θα μολύνουμε με την στάση μας αθώους" με διαλύει. Όμως φοβάμαι. Και δεν το κρύβω.
Συγκλονιστική η εμπειρία σου. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν η περιπτωσή σου πήρε κίτρινη κάρτα και καταγράφηκε.
Δυστυχώς γνωρίζουμε πολλές περιπτώσεις που οι παρενέργειες σοβσρές ή μη σοβαρες δεν καταγράφονται. Και αυτό αφορά όχι μόνο τα τωρινά ΄εμβόλια' covid, αλλά και άλλα εμβόλια, αντιβιώσεις, φάρμακα κτλ. Είναι μία πληγή που συχνά την αναφέρουν και πολλοί γιατροί.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Πραγματικά συγκλονιστικό κείμενο.... Με εκφράζει απολύτως.

Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σπουργίτι η περίπτωσή μου δεν πήρε καμία κάρτα. Δεν συσχετίστηκε καν τότε με το σκεύασμα. Ούτε καν ρωτήθηκα αν είχα κάνει κάποιο εμβόλιο. Ήμουν ενήλικη και ήταν εποχή που όταν μιλούσαμε για εμβόλια, αναφερόμασταν στα παιδικά. Πέρασε καιρός να καταλάβω και η ίδια τι μου συνέβη διαβάζοντας μαρτυρίες και άλλων κοριτσιών/γυναικών. Η αδερφή μου ζει σε Σκανδιναβική χώρα. Εμβολιάστηκε για τον covid. Μου είπε για μια συνάδελφό της που δεν θέλει να εμβολιαστεί γιατί είχε παρόμοια εμπειρία με την δική μου. Σαφώς και δεν σημαίνει πως αφού μας πείραξε το Gardasil θα μας πειράξουν και τα covid. Όμως, υπάρχει ο φόβος μας. Τόσα εκατομμύρια άνθρωποι το κάνουν και χαίρομαι που είναι η πλειοψηφία χωρίς παρενέργειες. Υπάρχουν όμως και πολλοί που έχουν οδυνηρές εμπειρίες από άλλα σκευάσματα και δεν θα έπρεπε να λοιδορούνται και να καθυβρίζονται σαν "αρνητές", "ψεκασμένοι" κτλ. Είναι πρωτοφανής όλη αυτή η ψυχολογική πίεση από ανθρώπους προς συνανθρώπους τους.

Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
O άνθρωπος που έχει φόβους ή ενδοιασμούς και δεν προχωρά στον εμβολιασμό έχει την πλήρη κατανόησή μου.
Έχει κάθε δικαίωμα να μη θέλει να εκτεθεί ούτε στο 1 στις 150000 ενδεχόμενο να εμφανίσει κάποια παρενέργεια.
Πόσο μάλλον ύταν οι γνωστές παλινωδίες της κυβερνησης με το Astrazeneca και τις ηλικίες χορήγησης, που οδήγησαν και σε τραγικά περιστατικά, υπονομεύουν το αίσθημα των πολιτών ότι οι αποφάσεις λαμβάνονται με πρώτιστο κριτήριο το καλό τους.
Θα τον συμβούλευα μόνο να σταθμίσει τις πιθανότητες να αντιμετωπίσει ή να δει να αντιμετωπίζουν δικοί του άνθρωποι την αγωνία και την οδύνη της νόσησης σε βαρειά μορφή από covid ή την απόγνωση να υποψιάζεσαι ότι το μετέδωσες εσύ στους γονείς, τον/τη σύζυγο ή άλλο αγαπημένο πρόσωπο που κατέληξε.
Εξαίρεση θεωρώ τις επαγγελματικές ομάδες όπως των υγειονομικών και όσων φροντίζουν ηλικιωμένους αλλά και για αυτούς θα πρέπει να βρίσκεται αξιοπρεπής εναλλακτική λύση.
Όμως ψεκασμένοι και επικίνδυνοι για το κοινωνικό σύνολο είναι αυτοί που μιλάνε για τσιπάκια, συνωμοσίες του Gates, μαγνήτες στο σημείο του εμβολιασμού, 666 και όσοι αναπαράγουν καταφανώς ψευδείς επιστημονικοφανείς ισχυρισμούς.
Ψεκασμένοι είναι αυτοί εδώ:

Μην τους ενσωματώνετε οι σοβαροί άμθρωποι, μη στοιχίζεστε δίπλα τους. Θα σας χαρακτηρίσουν και θα είναι το ισχυρότερο χαρτί στα σχέδια της κυβέρνησης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2021, 11:55:09 πμ από gf »

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κ όσοι κατέβηκαν προχθες Συνταγμα. Δλδ πραγματικα, το μεγαλύτερο επιχείρημα υπέρ του εμβολιασμού, είναι να προτεινεις σε κάποιον  να δει τι κατέβηκε προχθές να διαμαρτυρηθεί.
Αυτοί εν τω μεταξύ που διαμαρτυρονταν για ελευθερίες, είναι στην πλειοψηφια τους, ρατσιστές, ομοφοβικοί κ θρησκόληπτοι. Εμετος.
Φυσικά κ δεν λέμε ότι όσοι δεν εμβολιαζονται ανήκουν σε αυτή τη θλιβερή κατηγορία. Τι σχέση έχει ο άνθρωπος που φοβάται με αυτους??
Αντιστροφα να σκεφτόμαστε ότι πολλοι από αυτους που ζητουν εμβολιασμούς, έχουν χάσει ανθρώπους από τον ιό, όποτε να τους κρίνουμε με την ανάλογη συμπόνοια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 352
Σύνολο: 355

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.