*

Αποστολέας Θέμα: Νομικές ενέργειες κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού των εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 107115 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος seferstas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επίσης παιδια οπως πολλοι γνωρίζετε, μια βασική αρχή στην επιδημιολογία λέει το εξής: όταν ο πληθυσμός αποκτήσει ανοσία σε έναν ιό πχ, είτε αυτός εξαφανίζεται η αν είναι σουπερ προσαρμοστικος (μέσω μεταλλάξεων), τελικώς παραμενει αλλά έχει κλινικά μικρή επίδραση στην Κοινότητα, δλδ πολυ λίγοι θάνατοι, νοσηλειες, όπως με ιους γριπης.
Βάσει αυτής της αρχής ο ανεμβολιαστος πληθυσμος συμβάλλει στην επιμήκυνση της κυκλοφορίας ιου, άρα στην καθυστέρηση ανοσιας πληθυσμου. Ποιοτικως, συμβάλλει κ στη δημιουργία μεταλλάξεων.
Το θέμα εδώ είναι οτι κάποιες μεταλλάξεις θα διαφεύγουν του ανοσοποιητικού των εμβολιασμενων ( κ των εχόντων ανοσία από φυσική νοσηση). Με τη delta συμβαίνει ήδη μερικώς.
Κ εδώ μπαίνει το άλλο ερώτημα βιοηθικης, το ανάποδο: έχει δικαίωμα ο πολίτης που δεν εμβολιαζεται για λόγους που δεν είναι ιατρικοί, να εκθέτει έτσι τον εμβολιασμένο συμπολίτη του σε κίνδυνο? ( εκθέτει ήδη δλδ τους ευπαθείς κ τα παιδια)
Δεν απαντώ ναι η όχι. Προβληματισμό θέτω. Γιατί όλα έχουν 2 όψεις. Μη βλέπουμε μόνο τα δικαιώματα μερικών. Να δουμε σφαιρικά το θέμα.
Jarvis , νομίζω οτι δεν είναι εφικτή η ανοσία της αγέλης χωρίς να είμαι ειδικός εννοείται ...καθώς τα εμβόλια έχουν περιορισμό ως προς την χρονική ισχύ δράσης ..οπότε όποιος εμβολιαστικε πριν από 9 μήνες είναι το ίδιο με τον ανεμβολιαστο..αλλωστε το πιστοποιητικό νόσησης το τονίζει ..εξάμηνο ... χωρίς να ξέρω σίγουρα διαβάζω ότι ούτε οι φαρμακευτικές ούτε οι  ειδικοί το τεκμηριώνουν αυτό ...ούτε ξέρουμε αν τις μεταλλάξεις τις προκαλούν οι εμβολιασμενοι η οι ανεμβολιαστοι η αν είναι κάτι άλλο τεχνητό .όπως και να έχει δεν είναι κάτι οριστικό και κατανοητό για τον κόσμο .. Δεν έχω εμπιστοσύνη στην Johnson πχ που έχει αγωγές για παιδικα ταλκ και αντηλιακά που έχουν πρόβλημα μεγάλο ...πως να εμπιστευτώ .. θα με εξετάσει κάποιος πριν εμβολιαστω  ? Θα υπογράψει κάποιος αν παθω κάτι θα συντηρήσει την οικογένειά μου ? Γιατί δεν μου κάνουν τεστ αντισωμάτων μήπως το πέρασα ασυμπτωματικα ? Είναι πολλά τα ερωτήματα .. Γι'αυτό η ελευθερία επιλογής προέχει για μένα

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Επίσης παιδια οπως πολλοι γνωρίζετε, μια βασική αρχή στην επιδημιολογία λέει το εξής: όταν ο πληθυσμός αποκτήσει ανοσία σε έναν ιό πχ, είτε αυτός εξαφανίζεται η αν είναι σουπερ προσαρμοστικος (μέσω μεταλλάξεων), τελικώς παραμενει αλλά έχει κλινικά μικρή επίδραση στην Κοινότητα, δλδ πολυ λίγοι θάνατοι, νοσηλειες, όπως με ιους γριπης.
Βάσει αυτής της αρχής ο ανεμβολιαστος πληθυσμος συμβάλλει στην επιμήκυνση της κυκλοφορίας ιου, άρα στην καθυστέρηση ανοσιας πληθυσμου. Ποιοτικως, συμβάλλει κ στη δημιουργία μεταλλάξεων.

Σωστή η 1η πρόταση. Το υπόλοιπο είναι εν μέρει σωστό.
Έστω ότι έχουμε 50% εμβολιασμένους και 50% όχι εμβολιασμένους και έστω ότι το εμβόλιο προσφέρει ανοσία στους εμβολιασμένους.
Στο επόμενο κύμα θα μολυνθούν από τον ιό όσοι δεν είχαν μολυνθεί στο παρελθόν γιατί οι υπόλοιποι που μολύνθηκαν και επιβίωσαν έχουν ανοσία πλέον ανεξάρτητα του εάν είχαν εμβολιαστεί ή όχι. Σωστά; Επομένως πάλι αυτοί που κινδυνεύουν να νοσήσουν και ίσως να πεθάνουν είναι οι ανεμβολίαστοι που δεν έχουν νοσήσει. Επίσης σε κάθε κύμα θα πεθαίνει ένα μέρος του πληθυσμού (μεγάλης ηλικίας ή/και με συνοδά νοσήματα) και οι θάνατοι τελικά θα μειώνονται σε βάθος χρόνου. Και τελικά θα υπάρχει η ασθένεια στον πληθυσμό αλλά δεν θα έχουμε πλέον τόσα κρούσματα και πόσο μάλλον θύματα.

Το θέμα εδώ είναι οτι κάποιες μεταλλάξεις θα διαφεύγουν του ανοσοποιητικού των εμβολιασμενων ( κ των εχόντων ανοσία από φυσική νοσηση). Με τη delta συμβαίνει ήδη μερικώς.
Η μετάλλαξη δέλτα από ότι φαίνεται είναι λιγότερο θνησιγόνος. Και μετά θα υπάρξει και ζητα και ήτα και θήτα. Κάθε έξι μήνες θα κάνει όλος ο πληθυσμός 2-3 και ποιος ξέρει πόσες δόσεις εμβολίων; Οι ιοί μεταλάσσονται. Πώς να το κάνουμε δηλαδή; Θα βγει απαγόρευση και για αυτό;

Κ εδώ μπαίνει το άλλο ερώτημα βιοηθικης, το ανάποδο: έχει δικαίωμα ο πολίτης που δεν εμβολιαζεται για λόγους που δεν είναι ιατρικοί, να εκθέτει έτσι τον εμβολιασμένο συμπολίτη του σε κίνδυνο? ( εκθέτει ήδη δλδ τους ευπαθείς κ τα παιδια)
Δεν απαντώ ναι η όχι. Προβληματισμό θέτω. Γιατί όλα έχουν 2 όψεις. Μη βλέπουμε μόνο τα δικαιώματα μερικών. Να δουμε σφαιρικά το θέμα.
Καταλήγεις σε ένα συμπέρασμα από λάθος αρχική εκτίμηση. Δεν είμαι σίγουρη αν είσαι συνάδελφος. Σίγουρα φοβάσαι την ασθένεια περισσότερο από το εμβόλιο. Προσωπικά φοβάμαι περισσότερο την περίθαλψη σε ελληνικό νοσοκομείο από την ασθένεια και το εμβόλιο μαζί...

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι απαντάω με καλή πρόθεση και με διάθεση εάν κάπου κάνω λάθος να αναθεωρήσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2021, 07:45:40 μμ από p75 »

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Jarvis , νομίζω οτι δεν είναι εφικτή η ανοσία της αγέλης χωρίς να είμαι ειδικός εννοείται ...καθώς τα εμβόλια έχουν περιορισμό ως προς την χρονική ισχύ δράσης ..οπότε όποιος εμβολιαστικε πριν από 9 μήνες είναι το ίδιο με τον ανεμβολιαστο..αλλωστε το πιστοποιητικό νόσησης το τονίζει ..εξάμηνο ... χωρίς να ξέρω σίγουρα διαβάζω ότι ούτε οι φαρμακευτικές ούτε οι  ειδικοί το τεκμηριώνουν αυτό ...ούτε ξέρουμε αν τις μεταλλάξεις τις προκαλούν οι εμβολιασμενοι η οι ανεμβολιαστοι η αν είναι κάτι άλλο τεχνητό .όπως και να έχει δεν είναι κάτι οριστικό και κατανοητό για τον κόσμο .. Δεν έχω εμπιστοσύνη στην Johnson πχ που έχει αγωγές για παιδικα ταλκ και αντηλιακά που έχουν πρόβλημα μεγάλο ...πως να εμπιστευτώ .. θα με εξετάσει κάποιος πριν εμβολιαστω  ? Θα υπογράψει κάποιος αν παθω κάτι θα συντηρήσει την οικογένειά μου ? Γιατί δεν μου κάνουν τεστ αντισωμάτων μήπως το πέρασα ασυμπτωματικα ? Είναι πολλά τα ερωτήματα .. Γι'αυτό η ελευθερία επιλογής προέχει για μένα

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Για τα αντισώματα από ανοσια, φαίνονται καλά τα νέα. Όσοι εμβολιαστηκαν πριν 6 μήνες πχ, έχουν σχεδόν ίδια συγκέντρωση αντισωμάτων με την αρχή. Δεν βλέπουν πτωση σημαντική.
Παρακολουθείται κ απο το Δημόπουλο εδώ σ εμάς αυτό, καλά παντου δλδ. Η αδερφή μου που δουλευει σε μεγάλο μαιευτήριο Αθήνα, στα κεντρικά εργαστηρια κ έχει εμβολιαστει όλο το προσωπικό, το βλέπει.
Ανοσία όμως δε σημαίνει μόνο αντισώματα. Υπάρχουν κ άλλες μορφές ανοσιακης μνήμης. Μπορεί να έχεις χαμηλά αντισώματα, αλλά να έχεις καλή ανοσια.
Για ανοσία συνολική, θες ανοσία σε πολυ κόσμο ταυτόχρονα, δλδ αλλιώς πας σε φυσική νοσηση, χρονοβόρα κ με κινδύνους.
Εμένα αυτό που με φοβίζει είναι οι μεταλλάξεις. Φοβάμαι μήπως προκυψει κάποια,στην οποία είμαι ακάλυπτη, παρότι εμβολιασμένη. Αυτές γινονται αυθόρμητα, τυχαία κ συνέχεια από ιους, είναι μάστερ σε αυτό πολλοι από αυτους.
Τα ερωτήματα σου ευλογα ειναι.. Κ το άγχος σου..

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Jarvis , νομίζω οτι δεν είναι εφικτή η ανοσία της αγέλης χωρίς να είμαι ειδικός εννοείται ...καθώς τα εμβόλια έχουν περιορισμό ως προς την χρονική ισχύ δράσης ..οπότε όποιος εμβολιαστικε πριν από 9 μήνες είναι το ίδιο με τον ανεμβολιαστο..αλλωστε το πιστοποιητικό νόσησης το τονίζει ..εξάμηνο ... χωρίς να ξέρω σίγουρα διαβάζω ότι ούτε οι φαρμακευτικές ούτε οι  ειδικοί το τεκμηριώνουν αυτό ...ούτε ξέρουμε αν τις μεταλλάξεις τις προκαλούν οι εμβολιασμενοι η οι ανεμβολιαστοι η αν είναι κάτι άλλο τεχνητό .όπως και να έχει δεν είναι κάτι οριστικό και κατανοητό για τον κόσμο ..

Οι μεταλλάξεις δημιουργούνται όπως αντιγράφει ο ιός το γενετικό του υλικό στα κύτταρά μας. Επειδή είναι RNA ιός και δεν έχει μηχανισμούς επιδιόρθωσης της αντιγραφής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σωστή η 1η πρόταση. Το υπόλοιπο είναι εν μέρει σωστό.
Έστω ότι έχουμε 50% εμβολιασμένους και 50% όχι εμβολιασμένους και έστω ότι το εμβόλιο προσφέρει ανοσία στους εμβολιασμένους.
Στο επόμενο κύμα θα μολυνθούν από τον ιό όσοι δεν είχαν μολυνθεί στο παρελθόν γιατί οι υπόλοιποι που μολύνθηκαν και επιβίωσαν έχουν ανοσία πλέον ανεξάρτητα του εάν είχαν εμβολιαστεί ή όχι. Σωστά; Επομένως πάλι αυτοί που κινδυνεύουν να νοσήσουν και ίσως να πεθάνουν είναι οι ανεμβολίαστοι που δεν έχουν νοσήσει. Επίσης σε κάθε κύμα θα πεθαίνει ένα μέρος του πληθυσμού (μεγάλης ηλικίας ή/και με συνοδά νοσήματα) και οι θάνατοι τελικά θα μειώνονται σε βάθος χρόνου. Και τελικά θα υπάρχει η ασθένεια στον πληθυσμό αλλά δεν θα έχουμε πλέον τόσα κρούσματα και πόσο μάλλον θύματα.
Η μετάλλαξη δέλτα από ότι φαίνεται είναι λιγότερο θνησιγόνος. Και μετά θα υπάρξει και ζητα και ήτα και θήτα. Κάθε έξι μήνες θα κάνει όλος ο πληθυσμός 2-3 και ποιος ξέρει πόσες δόσεις εμβολίων; Οι ιοί μεταλάσσονται. Πώς να το κάνουμε δηλαδή; Θα βγει απαγόρευση και για αυτό;
Καταλήγεις σε ένα συμπέρασμα από λάθος αρχική εκτίμηση. Δεν είμαι σίγουρη αν είσαι συνάδελφος. Σίγουρα φοβάσαι την ασθένεια περισσότερο από το εμβόλιο. Προσωπικά φοβάμαι περισσότερο την περίθαλψη σε ελληνικό νοσοκομείο από την ασθένεια και το εμβόλιο μαζί...

Ελπίζω να καταλαβαίνει ότι απαντάω με καλή πρόθεση και με διάθεση εάν κάπου κάνω λάθος να αναθεωρήσω.

Νομίζω το βλεπεις απλουστευμένα: ναι μεν οι ανεμβολιαστοι κινδυνεύουν σαφως περισσότερο, αλλά υπάρχουν κ εμβολιασμενοι που δεν έχουν κάνει καλή ανοσία για λόγους υγείας (ηλικιωμένοι, ευπαθείς) κ πληθυσμος που ιατρικά δεν μπορεί να εμβολιαστει για λόγους ιατρικούς κ τα παιδια φυσικά.
Άρα δεν έχω όλο τον εμβολιασμένο μου πληθυσμό πριστατευμενο.
Οταν στην εξίσωση μπαίνουν οι μεταλλάξεις, κ μπαίνουν, περιπλέκεται η φάση. Ήδη με τη  delta , ποσοτικως παρατηρειται 3-5 φορές χαμηλότερη συγκέντρωση αντισωμάτων, στους εμβολιασμένος νοσουντες( σε σχέση με τη μόλυνση από το βρετανικό στέλεχος).
Συνήθως επικρατούν οι ήπιες μεταλλάξεις τελικά, λόγω πλεονεκτηματος επιβίωσης, αλλά.. Μέχρι να φτάσεις εκεί, θα δεις κ στελέχη επιθετικά. Όσο αφήνεις τεράστια δεξαμενή ξενιστής, τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες αυτές.

Αποσυνδεδεμένος seferstas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι μεταλλάξεις δημιουργούνται όπως αντιγράφει ο ιός το γενετικό του υλικό στα κύτταρά μας. Επειδή είναι RNA ιός και δεν έχει μηχανισμούς επιδιόρθωσης της αντιγραφής.
Δηλαδή , ουσιαστικά εξαρτάται από τα κύτταρά μας ? Τα κύτταρά εμβολιασμενου και του ανεμβολιαστου αλλάζουν ? Ποια επιδρούν στο να δημιουργηθεί μετάλλαξη ? Υπάρχουν έρευνες τεκμηριωμένες ?? Από την στιγμή που είμαστε σε φάση πειράματος πως ξέρουμε ότι δεν δημιουργούν τα εμβόλια τις μεταλλάξεις ??τα ερωτήματα είναι πιο πολλά όσο το ψάχνεις ...

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι μεταλλάξεις δημιουργούνται όπως αντιγράφει ο ιός το γενετικό του υλικό στα κύτταρά μας. Επειδή είναι RNA ιός και δεν έχει μηχανισμούς επιδιόρθωσης της αντιγραφής.
Ακριβώς. Κ όσο πιο πολυ πολλαπλασιάζεται, τόσο πθο πιθανο ειναι να κάνει μεταλλάξεις. Κ πολλαπλασιαζεται απείρως περισσοτερο σε άτομα που δεν έχουν καμία ανοσία.

Αποσυνδεδεμένος seferstas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όταν ζεις ανάμεσα σε άλλους όχι δεν έχεις. Να πας στις σπηλιές να κάνεις ότι θες. Απλό;
Μπορείς να πας και συ σε σπηλια...δεν βοηθάει η στάση σου σε διάλογο ...

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ακριβώς. Κ όσο πιο πολυ πολλαπλασιάζεται, τόσο πθο πιθανο ειναι να κάνει μεταλλάξεις. Κ πολλαπλασιαζεται απείρως περισσοτερο σε άτομα που δεν έχουν καμία ανοσία.
Εννοώ συνολικά στα κυτταρα, οχι σε ένα κυτταρο. Δλδ ο ανοσοποιημενος θα καταστείλει πολυ αμεσότερα τον ιό, άρα αποτρέπονται οι πολλοι κυκλοι αντιγραφης του. Τα κυτταρα μεταξυ των δυο ομάδων δε διαφέρουν, οχι.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για τη συντριπτικη πλειοψηφια θάνατων που χρονικά σημειώθηκε μετά τον εμβολιασμό, δεν μπορουν να είναι σίγουροι οτι υπαρχει συσχέτιση.
Σε όσες περιπτωσεις διενεργήθηκαν αυτοψία, ιστολογικες κλπ, δε βρέθηκε συσχέτιση, πλην3 περιπτωσεων με jj κ θρομβωσεις. Αυτές πλεον τις προλαμβανουν.
Αυτά προκυπτουν απο 5946 σχετικές αναφορές που ελαβε το VAERS των ΗΠΑ. Απλές αναφορές, ο οποιοσδήποτε μπορεί να αναφέρει οτιδήποτε.
Το συστημα Φαρμακοεπαγρυπνησης για τα εμβολια κορονοιου, παγκοσμιως σημειώνει πρωτοφανες monitoring πια.
Τα συνδρομα αυτά έχουν κατεξοχήν συσχετιστεί με λοιμώξεις από ιους. Ο sarsCov2 ειναι εξαιρετικά θρομβογονος πχ κ έχει συσχετιστεί κ με καταιγίδα κυτοκινων, ανοσολογική διαταραχή θανατηφόρα. Μεταξυ άλλων δλδ που προκαλεί. Κ όχι σπάνια, οι διαταραχές αυτες σημειώνουν πολυ υψηλά ποσοστα στους νοσουντες βαριά. Όπως κ με πολλους άλλους παθογονους παράγοντες.
Το τι θα συνέβαινε σε ανθρώπους που πεθαναν, αν είχαν νοσησει από covid, δεν μπορούμε να το ξέρουμε..
Οι παρενέργειες των εμβολίων είναι πια καθημερινότητα σε κάθε οικογένεια ή γειτονιά. ... Αφήστε τα...

Συνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3349
    • Προφίλ
https://www.alfavita.gr/politiki/353692_boridis-sto-peitharhiko-symboylio-oi-dimosioi-ypalliloi-poy-den-tha-emboliastoyn

Τι έχουμε να πούμε γι'  αυτό;
Εγώ αληθινά έχω απελπιστεί. Αν κάποιος βρεθεί αντιμέτωπος με το πειθαρχικό, πώς θα αντιδράσει;

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
https://www.alfavita.gr/politiki/353692_boridis-sto-peitharhiko-symboylio-oi-dimosioi-ypalliloi-poy-den-tha-emboliastoyn

Τι έχουμε να πούμε γι'  αυτό;
Εγώ αληθινά έχω απελπιστεί. Αν κάποιος βρεθεί αντιμέτωπος με το πειθαρχικό, πώς θα αντιδράσει;

Κάποιοι λένε ότι το πειθαρχικό είναι καλό σενάριο γιατί κερδίζουμε χρόνο μέχρι να εκδικαστεί η υπόθεση της ΕΜΑΚ που μαζί με αυτή θα μπουν ίσως και άλλες σχετικές.

Αν δεν πιάσει το νέο σχέδιο που θα παρουσιάσει τους ανεμβομιστους ως την αιτία για το πέμπτο θανατηφόρο κύμα (το οποίο θα χτυπήσει τους εμβολιασμένους αφού το ανοσοποιητικό τους θα έχει εξασθενήσει αλλά φυσικά δεν θα λένε ποσοστά ανεμβολιαστων και εμβολιασμενων στους θανατους), υπάρχει ελπίδα να δικαιωθούμε.

Αν πέτυχει το παραπάνω σενάριο , ο εμβολιασμός θα γίνει υποχρεωτικος για όλους οπότε πάμε σε δυστοπικες καταστάσεις και όντως θα είναι να πάρουμε τα βουνά ...

Ελπίζουμε να μην φτάσουμε σε αυτό το σημείο!

Δείτε απ' το 12:00 πως εδώ και μήνες προβλέπουν τα κύματα:

https://youtu.be/wtbosCmfYh4
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2021, 08:13:11 μμ από Σπουργίτι »

Αποσυνδεδεμένος seferstas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κάποιοι λένε ότι το πειθαρχικό είναι καλό σενάριο γιατί κερδίζουμε χρόνο μέχρι να εκδικαστεί η υπόθεση της ΕΜΑΚ που μαζί με αυτή θα μπουν ίσως και άλλες σχετικές.

Αν δεν πιάσει το νέο σχέδιο που θα παρουσιάσει τους ανεμβομιστους ως την αιτία για το πέμπτο θανατηφόρο κύμα (το οποίο θα χτυπήσει τους εμβολιασμένους αφού το ανοσοποιητικό τους θα έχει εξασθενήσει αλλά φυσικά δεν θα λένε ποσοστά ανεμβολιαστων και εμβολιασμενων στους θανατους), υπάρχει ελπίδα να δικαιωθούμε.

Αν πέτυχει το παραπάνω σενάριο , ο εμβολιασμός θα γίνει υποχρεωτικος για όλους οπότε πάμε σε δυστοπικες καταστάσεις και όντως θα είναι να πάρουμε τα βουνά ...

Ελπίζουμε να μην φτάσουμε σε αυτό το σημείο!
Θεός φυλάξον...λες ότι θα πεθαίνουν μαζικά οι εμβολιασμενοι και θα κατηγορήσουν τους ανεμβολιαστους ?? ( Καλά το ότι θα κατηγορήσουν είναι δευτερεύον )  αλλά αυτό με τους θανάτους έχεις υπόψη κάποια έρευνα η είναι απλά μια σκέψη ??
.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος misanofagos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 419
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορείς να πας και συ σε σπηλια...δεν βοηθάει η στάση σου σε διάλογο ...

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι λογικοί άνθρωποι δεν πάνε σε σπηλιές, εμπιστεύονται την επιστήμη και τα δεδομένα. Όχι τραγουδιστές, παπάδες και λοιπούς ψεκασμένους.




 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.138 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.